Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2016., 00:49   #1661
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Dakle imaš simptome kao i svaki depresivac, loše reagiranje na stres, problemi sa izražavanjem osjećaja, zbrčkanost, problem sa koncentracijom i organizacijom... Tvoja ličnost jednostavno takva, ti si sklona depresivnim satanjima, i u radu sa psihijatrom trebaš se malo ojačati, postati fleksibilnija, manje se brinuti o tuđem mišljenju i biti mnogo sretnja u svojoj koži... pa će navedeni problemi s vremenom nestati...
Neće nikad nestati na način koji sugeriraš

Osoba koja je , recimo : iskreno nevoljena i manipulirana od roditelja , može tu muku odradit , ali nikad neće biti kao neka koja je živjela u funkcionalnoj , pozitivnoj obitelji ! Nužno to ne znači da ta "nevoljena" ne može postići veće općezivotne , poslovne uspjehe i vlastitu obitelj ali će doživljaj iskrene roditeljske ljubavi bez rezerve i zloupotrebe biti za nju ; kolač koji nikad nije probala
Rane zacijele ali ožiljci ostaju , tvrdi Arthur Janov u knjizi :Primalni krik
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 01:13   #1662
Ma dobro, rekla bih da se radi na tome da se ojačaju neki, ajmo reći, zdravi ili zreli dijelovi ličnosti koji trenutno ne dolaze do izražaja tako da oni u konačnici budu naglašeniji u sveukupnom funkcionoranju ličnosti. A da ovi problematični ne dominiraju u tolikoj mjeri. Odn. da ne rade smetnje u svakodnevnom funkcioniranju. Zato se onda može reći, uvjetno rečeno, da nestaju.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 01:27   #1663
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ma dobro, rekla bih da se radi na tome da se ojačaju neki, ajmo reći, zdravi ili zreli dijelovi ličnosti koji trenutno ne dolaze do izražaja tako da oni u konačnici budu naglašeniji u sveukupnom funkcionoranju ličnosti. A da ovi problematični ne dominiraju u tolikoj mjeri. Odn. da ne rade smetnje u svakodnevnom funkcioniranju. Zato se onda može reći, uvjetno rečeno, da nestaju.
Da , ovdje si opisala dobro izbalansiranog bivšeg pacijenta koji je spreman na sretniji život u svakom smislu

Ja sam samo naglasio nepravdu u samom startu kod dijeljenja sreće , kao takve
Netko dobije dobre životne stvari pod normalno , kao na pladnju , a neki se opako bore za svaku mrvicu sreće
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 02:47   #1664
Da, istina da svatko dobije različite karte. Ali ohrabrujuća je ideja da postoje načini (nije ovaj jedini vjerujem) da se i s takvim lošim kartama može odigrati dovoljno dobra partija i da nije sve nepovratno uništeno zato što nije sve u potpunosti ovisno o lošoj startnoj poziciji. Nešto može napraviti i osoba sama. A to je izuzetno bitno. U protivnom bi sve bilo beznadežno.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 09:42   #1665
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
"Dosta egu sintonih otpora" - A gdje to piše?
U mom nalazu od posljednje terapije (Između ostalog, jel.)
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 14:01   #1666
Hm. Ok. A dobila si ga na psihoterapiji zbog čega? Bilo bi najbolje da ti ga rastumači onaj tko ga je napisao. Ako ga već piše i daje na ruke pacijentu, iako mi je to neobično i besmisleno.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 15:36   #1667
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Zaključak je najbitniji, i iako nisam psihijatrijske struke otprilike kaže da si osoba iznad prosječnih intelektualnih sposobnosti i sposobnosti učenja i pamćenja. Problemi koje imaš su problemi koncentracije, preokupiranosti, organizacije, emocionalne odgovornosti, identiteta, smanjenu svijest o okruženju a uzrok svega je tvoja neurotska ličnost depresivnog tipa.

Dakle imaš simptome kao i svaki depresivac, loše reagiranje na stres, problemi sa izražavanjem osjećaja, zbrčkanost, problem sa koncentracijom i organizacijom... Tvoja ličnost jednostavno takva, ti si sklona depresivnim satanjima, i u radu sa psihijatrom trebaš se malo ojačati, postati fleksibilnija, manje se brinuti o tuđem mišljenju i biti mnogo sretnja u svojoj koži... pa će navedeni problemi s vremenom nestati...


Hvala puno na odgovoru znači neurotska ličnost depresivnog tipa.. i meni zvuči tako. Štoviše, koliko se sjećam jedna psihijatrica davno mi je i rekla da imam neurotsku ličnost.. problem su depresije koje imam svako malo, već duži niz godina, sa gorim i boljim razdobljima. Ali kako je bilo, sada je super Barem sada znam odakle početi sa samoizlječenjem..
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 16:42   #1668
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Da, istina da svatko dobije različite karte. Ali ohrabrujuća je ideja da postoje načini (nije ovaj jedini vjerujem) da se i s takvim lošim kartama može odigrati dovoljno dobra partija i da nije sve nepovratno uništeno zato što nije sve u potpunosti ovisno o lošoj startnoj poziciji. Nešto može napraviti i osoba sama. A to je izuzetno bitno. U protivnom bi sve bilo beznadežno.
Lijepo je vidjeti kako širiš optimizam :klap: to sam i htio ćut

Rijetki su slućajevi kad je baš sve izgubljeno

Ali definitivno neke situacije ( a ovdje pričamo o poremećajima , lakšim i težim ) te ograničavaju i usmjeravaju ti život u nekom smjeru
Recimo neko s anksioznim problemom :teško će studirat i konobarit uz to
Ili netko tko ima panične atake , isto
Tako da je pitanje ,što je tooo :dovoljno dobra partija ?I zašto se zadovoljiti s :dovoljno dobrim - zašto je nekom uskraćena :izvrsnost

Ali mislim da sam zabrijao u filozofiju , pa neću tu više
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:01   #1669
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Hm. Ok. A dobila si ga na psihoterapiji zbog čega? Bilo bi najbolje da ti ga rastumači onaj tko ga je napisao. Ako ga već piše i daje na ruke pacijentu, iako mi je to neobično i besmisleno.
Hm, pa ne znam... ja svaki put nakon odrađene (psihoanalitičke) terapije dobijem napisano rečenicu - dvije. Drugi ne? Budem pitala dr koje je značenje, tnx
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 17:33   #1670
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Hm, pa ne znam... ja svaki put nakon odrađene (psihoanalitičke) terapije dobijem napisano rečenicu - dvije. Drugi ne?
ne
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 21:37   #1671
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti kako širiš optimizam :klap: to sam i htio ćut

Rijetki su slućajevi kad je baš sve izgubljeno

Ali definitivno neke situacije ( a ovdje pričamo o poremećajima , lakšim i težim ) te ograničavaju i usmjeravaju ti život u nekom smjeru
Recimo neko s anksioznim problemom :teško će studirat i konobarit uz to
Ili netko tko ima panične atake , isto
Da, ali govorimo ovdje o rezultatima ljudi koji se liječe i prošli su cjeli proces psihoterapije, a ne onih koji to ne rade i nisu.
Quote:
Tako da je pitanje ,što je tooo :dovoljno dobra partija ?I zašto se zadovoljiti s :dovoljno dobrim - zašto je nekom uskraćena :izvrsnost
To je relativno i odgovor ovisi od pojedinca do pojedinca i njegovom shvaćanju tih pojmova. Ako pričam o životu bez smetnji, što sam navela ranije kao cilj liječenja, onda bi za mene dovoljno dobro bilo i izvrsno. Jer smetnji nema.
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Hm, pa ne znam... ja svaki put nakon odrađene (psihoanalitičke) terapije dobijem napisano rečenicu - dvije. Drugi ne? Budem pitala dr koje je značenje, tnx
Ne.
Ovo mi zvuči kao njihove bilješke za rad. Prilično zbunjujuće sve skupa. Jer, što bi ti trebala raditi s papirićem s nejasnim pojmovima? Da, pitaj najbolje.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:26   #1672
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči kao njihove bilješke za rad. Prilično zbunjujuće sve skupa. Jer, što bi ti trebala raditi s papirićem s nejasnim pojmovima? Da, pitaj najbolje.
Možda mi to (trenutno) daje jer sam na bolovanju pa da imam što odnjeti dr opće prakse. To mi je sad jedino palo na pamet kad vidim da vi drugi ništa ne dobivate Budem je pitala - mislim kaj znači 'egu sintonih otpora', ne zašto mi daje papire...to mi je bad
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 00:01   #1673
ova moja mi se čini kvalitetnom no radi sa mmnom na način da postanem najbolja što mogu, ono totaalno, ne ja, bolesna, nego ja iz nekog paralelnog svemira.

kao trudi se d ne skrenem na nekke polupsihotične kolosijeke no upravo time mi to izaziva.

morala bih postići ono što bih mogla da saam bez lošeg pedigreea. i onda ja to uspijem zamisliti, je.... to je ravno psihozi. vidim neku drugu sebe koje nema.

mislim da je psihoanaliza, ne znam što znači bihevioralna i geštalt, ona je jako obrazovana, možda više metoda?
__________________
Zbunjenija od tebe
Still Trying is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 13:25   #1674
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Budem je pitala - mislim kaj znači 'egu sintonih otpora', ne zašto mi daje papire...to mi je bad
ma zašto bi ti bio bed pitati zašto ti to daje? ja bi je sigurno pitala na tvom mjestu. nema ti tu što biti bed. to je nešto što se tiče tebe i tvoje pt i mislim da imaš pravo dobiti odgovor na svako pitanje vezano uz to.

a sinton je onaj koji se harmonično uklapa u svoju sredinu. što su ego i otpori pretpostavljam da znaš.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 15:17   #1675
psihoterapija

pozdravi
dali i gdje po vašim saznanjima i iskustvima ima kvalitetna a ipak preko HZZO psihoterapija ili psiholog ili netko tko vas neće samo nakljukati ljekovima nego vam pomoći da se posložite u glavi, koliko čitam po forumu sve najbolje su privatnici na plaćanje ....... nemogu to nikako a mislim da je krajnji trenutak za početi, dok ne zaglibim do te mjere da ću to početi odbijati a onda svi znamo gdje sam
imli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 16:10   #1676
Provjerih onu priču s 'egu sintonih otpora'. Uglavnom, veli psih da to znači da sam u otporu prema terapiji i promijenama, da se previše sljubih sa svojom 'comfort zonom'
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:33   #1677
Quote:
imli kaže: Pogledaj post
pozdravi


dali i gdje po vašim saznanjima i iskustvima ima kvalitetna a ipak preko HZZO psihoterapija ili psiholog ili netko tko vas neće samo nakljukati ljekovima nego vam pomoći da se posložite u glavi, koliko čitam po forumu sve najbolje su privatnici na plaćanje ....... nemogu to nikako a mislim da je krajnji trenutak za početi, dok ne zaglibim do te mjere da ću to početi odbijati a onda svi znamo gdje sam


Mene ovo zanima, dali itko ide na pt preko hzzo a,a da zbilja ide? Ono 45 min, svaki tjedan i sl?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 10:42   #1678
ja sam isla dok sam isla al to je bilo 2009. pa ne znam kolko se otada promijenilo. sad sam na kontroli lijekovima svojim izborom al tada je bio iskljucivo jednom tjedno razgovor bez tableta i zbilja je bio.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:06   #1679
ja mogu govoriti samo za područje Splita i što se toga tiče - nula bodova. Centar za krizna stanja drži pt 20 minuta (takve terapije) i ne mogu produljiti jer su limitirani sa hzzo, odnosno, imaju za odraditi određen broj pacijenata dnevno, a to ne bi mogli da drže 45 min ili sat vremena.
svakako, znam da ima onih koji navodno drže i prave pt, u punom trajanju i to preko uputnice...no ja nisam naletjela na takve. što se ST tiče, Firule bi možda trebalo kontaktirati s uputnicom...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:03   #1680
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja mogu govoriti samo za područje Splita i što se toga tiče - nula bodova. Centar za krizna stanja drži pt 20 minuta (takve terapije) i ne mogu produljiti jer su limitirani sa hzzo, odnosno, imaju za odraditi određen broj pacijenata dnevno, a to ne bi mogli da drže 45 min ili sat vremena.
svakako, znam da ima onih koji navodno drže i prave pt, u punom trajanju i to preko uputnice...no ja nisam naletjela na takve. što se ST tiče, Firule bi možda trebalo kontaktirati s uputnicom...


E pa to me zanima, ja sam isla bas kod psihoteraputa, preko hzzo, i to je jednom mjesecno, 15 min. Smjesno. To mi je nesto kao sto postoje masaze preko hzzoa. Znam da postoje, al ne poznajem nikoga tko i ide na njih. Tako i ovo. Samo me to zanimalo. Dal zbilja netko i ide, na psihoterapiju kod drzavnog dr.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.