Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 13:35   #61
da li je imao netko duze od 5 mj zanosenje i tremor? mene to vec izluduje, nesigurna sam, bojim se ici van, ne mogu ni funkcionirati i imam strah od smrti. pijem 15 mg cipralexa
cipralex123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:23   #62
Quote:
cipralex123456 kaže: Pogledaj post
da li je imao netko duze od 5 mj zanosenje i tremor? mene to vec izluduje, nesigurna sam, bojim se ici van, ne mogu ni funkcionirati i imam strah od smrti. pijem 15 mg cipralexa
vjerojatno ti treba druga terapija. nemreš se 5 mjeseci osjećati isto. mislim, kakav je to dr?! ideš na pt?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:09   #63
i ja to imam...i nakon 6 godina psihoterapije, zato jer ne radim na sebi,
a ne mogu okriviti genetiku....
karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 15:08   #64
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
i ja to imam...i nakon 6 godina psihoterapije, zato jer ne radim na sebi,
a ne mogu okriviti genetiku....
a kaj ti, karamela to znači raditi na sebi?
redovite pt, 1xtjedno ili 2-3 maximum + lijekovi (neobvezatno).
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 16:22   #65
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
a kaj ti, karamela to znači raditi na sebi?
redovite pt, 1xtjedno ili 2-3 maximum + lijekovi (neobvezatno).
kod mene depra ne dođe bilo kad,
nego kad moram nešto napraviti, a ne želim, pa mi je depra obrana.

uglavnom, raditi na sebi, znači u mom slučaju pomjeniti stil života,
a meni je to teško.
karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:53   #66
dal se netko uspio izliječiti? i kod mene traje godinama..pokusavam se istrgnuti od nje ali jače je od mene...jako teško zaspem i jedino onda se smirim-dok spavam...tako teško je živit s tim..s tim stalnim stezanjem oko srca..nemogućnost opuštanja..prije je bio stres od posla..sad sam bez posla- pa valjda zato..i privatno i poslovno sam zbrda zdola...ali nikako se riješiti ovog unutrašnjeg stanja-dal to ikad nestane? jer čini mi se psihići samo propišu lijekove, slušaju te i opet kažu neko svoje viđenje-i poberu lovu..a ako ideš preko zdravstva -izgubit cu ovo malo zivaca sto jos imam..a srce lupa i lupa i nervoza u zelucu...jos kad je pms pa dere i depra to je neizdrzivo..svaki put sve gore..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:21   #67
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
dal se netko uspio izliječiti? i kod mene traje godinama..pokusavam se istrgnuti od nje ali jače je od mene...jako teško zaspem i jedino onda se smirim-dok spavam...tako teško je živit s tim..s tim stalnim stezanjem oko srca..nemogućnost opuštanja..prije je bio stres od posla..sad sam bez posla- pa valjda zato..i privatno i poslovno sam zbrda zdola...ali nikako se riješiti ovog unutrašnjeg stanja-dal to ikad nestane? jer čini mi se psihići samo propišu lijekove, slušaju te i opet kažu neko svoje viđenje-i poberu lovu..a ako ideš preko zdravstva -izgubit cu ovo malo zivaca sto jos imam..a srce lupa i lupa i nervoza u zelucu...jos kad je pms pa dere i depra to je neizdrzivo..svaki put sve gore..
ne liječiš se?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:02   #68
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ne liječiš se?
ne..propisala mi je doktorica opće prakse neke lijekove -ali nisam se htjela navuć na to ...kad sam okupirana nečim-bude ok..nastojim sama to izgurat
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:58   #69
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
ne..propisala mi je doktorica opće prakse neke lijekove -ali nisam se htjela navuć na to ...kad sam okupirana nečim-bude ok..nastojim sama to izgurat
super onda. gap je nešto sasvim drugo od tvojih simptoma. zato, ne brini previše.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 09:32   #70
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
super onda. gap je nešto sasvim drugo od tvojih simptoma. zato, ne brini previše.
pokušavam .pokušavam...uvijek imam taj nekakav strah u sebi i kao da sam ja kriva za sve...imam mjesečno fazu kad totalno padnem u depru ..doslovce mi se ne da razgovarat s nikim, nit pogledat se u zrcalo...baš mi bude teško živit sama sa sobom-jer to je jedina osoba s kojom si cijelog života 24 sata na dan....
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:38   #71
eh da, dobro poznato sve...

Evo , dok sve ovo čitam, doslovce mi se plače i vrišti istovremeno i žao mi je svih vas i sebe i mojih bližnjih i onih koji su tek rođeni u ovom grotlu pakla i surovog života koji melje sve a pogotovo nas "hipersenzibilne"... bolesnike, koji van svoje krivnje nose to teško breme svojih smetnji... istraumatizirani, izranjavani, omalovažavani, ismijavani, odbačeni... a opet s druge strane tako dobri, iskreni, inteligentni, pravedni, osjećajni, - VELIKI!!! Velikani u svijetu malih. Bogataši u svijetu siromašnih. Bolesni u svijetu još bolesnijih. Kao oni zbog kojih još uvijek ima smisla živjeti i osjetiti da sam čovijek. Ja sam "puko" - ustvari izgorio, zbog idiotskog svijeta i otrovnih institucija koji su u terminalnoj fazi oboljenja. Zbog njih i vražje genetike- ni krivi ni dužni ispaštamo!!! Ne poznam vas, ali ko da vas sve poznam. Volim sve vas , iskreno. Respekt!!!
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 14:24   #72
Može li mi netko opisati iz osobnog iskustva kako s GAP-om funkcionira u svakodnevnom životu na poslu? Ja također imam GAP i teško se uklapam u poslovnu sredinu, u biti teško pronalazim stalno radno mjesto. Da li se netko obratio Centru za socijalnu pomoć i ostvario kakva prava ili možda novčanu pomoć? Molim vas za neka konkretna iskustva ...
Drago26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:58   #73
Quote:
Drago26 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko opisati iz osobnog iskustva kako s GAP-om funkcionira u svakodnevnom životu na poslu? Ja također imam GAP i teško se uklapam u poslovnu sredinu, u biti teško pronalazim stalno radno mjesto. Da li se netko obratio Centru za socijalnu pomoć i ostvario kakva prava ili možda novčanu pomoć? Molim vas za neka konkretna iskustva ...
ja nemam dijagnosticiran.dr.opce prakse kaze da sam depresivna oduvijek tj.sklona depresiji..imam faze promjene raspoloženja i to nagle od euforije do tuge i plača ful..možda sma hipersenzibilna ..na ex poslu mi se znalo desit da osjećam kao d anism atamo kao da sve postrance posmatram...istina tamo je bila psihoza i stres ..uzas..i unistilo mi je to zivce...jednom sam pukla u plač i jecaj-iz čistog mira-lupanje srca, nemir, strah, nemogućnost govora..bilo mi je jako neugodno jer nas je bilo tamo 5/6..ali nisam mogla stat..pustili su me par dana doma...volim bit sama a onda se opet bojim samoće..imam razne strahove..možda izvana djelujem smiono, sigurno i čvrsto-ok -al unutra-nesiguran prut koji drhti i mali povjetarac ga uznemiri..ponekad mislim dal mi je netko nešto omagijao ....jer bojim se da mi roditelji ne umru-a znam da je to normalno jednog dana, bojim se da mi se ne desi prometna( prošle godine sam imala feeling da cu se slupat neko vrijeme.i jesam na koncu- u lipnju...sve mi nekako u magli ostalo....u 26 godini sam jedan veliki šok proživjela(trauma i to me jako pokosilo)....pa taj posao me mučio-završila sam na biro kao tehnološki višak na kraju ( a lomila sam se tamo i trudila...i prekovremenih natukla-uzalud)..

ponekad se dignem i gledam u ogledalo-i neznam tko sam..izgubljeni pogled onako zamagljen..jednom su me moji slikali foticem za takvih dana-to je bilo prestrašno -kao avet sam izgledala-jako loše


tako da neznam jel to sve depresija samo il se jednostavno nisam našla u današnjem svijetu -nisam pokvarena-i teško mi se adaptirat na sve to tj.na takav svijet..il je nešto treće..uglavnom ima trenutaka kad sam i trudim se da ih bude više ali je teško s godinama sve teže.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 21:31   #74
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
ja nemam dijagnosticiran.dr.opce prakse kaze da sam depresivna oduvijek tj.sklona depresiji..imam faze promjene raspoloženja i to nagle od euforije do tuge i plača ful..možda sma hipersenzibilna ..na ex poslu mi se znalo desit da osjećam kao d anism atamo kao da sve postrance posmatram...istina tamo je bila psihoza i stres ..uzas..i unistilo mi je to zivce...jednom sam pukla u plač i jecaj-iz čistog mira-lupanje srca, nemir, strah, nemogućnost govora..bilo mi je jako neugodno jer nas je bilo tamo 5/6..ali nisam mogla stat..pustili su me par dana doma...volim bit sama a onda se opet bojim samoće..imam razne strahove..možda izvana djelujem smiono, sigurno i čvrsto-ok -al unutra-nesiguran prut koji drhti i mali povjetarac ga uznemiri..ponekad mislim dal mi je netko nešto omagijao ....jer bojim se da mi roditelji ne umru-a znam da je to normalno jednog dana, bojim se da mi se ne desi prometna( prošle godine sam imala feeling da cu se slupat neko vrijeme.i jesam na koncu- u lipnju...sve mi nekako u magli ostalo....u 26 godini sam jedan veliki šok proživjela(trauma i to me jako pokosilo)....pa taj posao me mučio-završila sam na biro kao tehnološki višak na kraju ( a lomila sam se tamo i trudila...i prekovremenih natukla-uzalud)..

ponekad se dignem i gledam u ogledalo-i neznam tko sam..izgubljeni pogled onako zamagljen..jednom su me moji slikali foticem za takvih dana-to je bilo prestrašno -kao avet sam izgledala-jako loše


tako da neznam jel to sve depresija samo il se jednostavno nisam našla u današnjem svijetu -nisam pokvarena-i teško mi se adaptirat na sve to tj.na takav svijet..il je nešto treće..uglavnom ima trenutaka kad sam i trudim se da ih bude više ali je teško s godinama sve teže.


Nevjerovatno. Sve isto kao meni. Kako dalje živjeti sa takvim stanjem, kome se više obratiti kad znam da mi- nam nitko ne može pomoći??? Ja sam već bio k psih. ali to je tako jadno i površno izgledalo da nemam riječi .. Ideš li ti gdje ??
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 09:01   #75
nakon traume u 26.godini sambila kod socijalne psihijatrice-htjela je da idem na skupnu terapiju-nek razmislim..odustala sam od tog..htjela sam hipnozu-rekla mi je da je to opasno i nek pazim ako odlučim se na to, da ona ne savjetuje to bas..u medjuvremenu je doticna zena umrla..nisam vise isla nikamo ..jako sam uznemirena..strahovito..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:34   #76
dosta njih kaže odi psihicu..on moze mozda i to ne rijesit nego mozda malo umanjit privremeno ali trajno?...meni je svaki dan teze živit s tim..ne vidim se vise nigdje..pokusavam sama se iz toga izvuc ali
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 09:58   #77
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
dosta njih kaže odi psihicu..on moze mozda i to ne rijesit nego mozda malo umanjit privremeno ali trajno?...meni je svaki dan teze živit s tim..ne vidim se vise nigdje..pokusavam sama se iz toga izvuc ali
Cjeli zivot pokusavam pobjeci od sebe i od svoje nesigurnosti, anksioznosti.
Imam GAP vec 6 god, zadnje 2 god idem na psihoterapiju, bez AD-a, tu i tamo xanax i prolazim kroz pakao...Ali nedavno sam pocela osjecati velike promjene. Jednostavno sam se pocela dobro osjecat u svojoj kozi...zahvaljujuci psihoterapiji, po prvi vjerujem da ce ovo stanje proci i da cu jednoga dana normalno funkcionirati...
Ako imate prilike ici na psihoterapiju nemojte to propustiti...ali isto nemojte ocekivati da ce vas psihijatar izlijeciti...put izljecenja je trnovit i uzasno tezak..meni je psihijatrica stavila izbor..ili zivit do kraja u strahu ili sada pregrmit, prebolit i nastaviti normalno dalje..
lunna30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:46   #78
totalno sam se povukla u sebe..neznam više kako se pokrenut..samo bih htjela da ovo prestane jer ne mogu više izdržat..tablete ne uzimam, bojim se navuć na njih...to me tako steže u grudima...stalno sam umorna i samo bih spavala ..bježim tj nastojim se odmaknut ako osjetim da će doć do konflikata..mislim da se nit ne znam posvadjat..loše spavam..samo da mogu isklučit mozak i sve...ovo me muči iz dana u dan..

luna ti ideš kod socijalnog psihica?

strah me više sjest za volan da se ne slupam negdje jer koncentracija mi je nikakva..neki dan sam usporila i taman da ću stat-mama mi kaže ali zeleno ti je zasto stajes-blokada...onda sam nastavila vozit ali total zbunjena

i sve manje gledam u oci ljude kad razgovaram s njima...to me totalno preuzima-ful je jako svaki dan jače..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:56   #79
idem kod psihoanalitickog psihoterapeuta...ne zivim u Hr.
mislim da sto dulje traje takvo stanje bez terapije, sve vise vremena treba za izlijecit se..
imam/imala sam sve simptome kao i ti, samo sto ja spavam bez problema...u biti, to mi je najlijepsi dio dana...kada se uvucem u krevet i znam da u snu necu biti anksiozna...
lunna30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 11:03   #80
šta i dalje ti je to najljepši dio dana?

i meni isto kad uspijem zaspat.
ja ne želim uopće više živit dalje..plačem, u strahu, šoku, grču..tu su svi zaokupljeni kako preživit tako da apsolutno neznam dalje
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.