Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2012., 14:22   #2361
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja ne tvrdim da EU nije savršena, ja tvrdim de EU uopće nije demokratska, smatram je totalitarnom tvorevinom. A to što ti i još neki forumaši kažete da je preko 50 posto izašlo, a DIP kaže ispod 50 posto, mogu samo zaključiti da je referendum aljkav i upitan.

Kažu da se na poštenim izborima poništavaju izbori tamo di fali ili je višak neki listić, a ovdje se govori o viškovima ljudi, što znači da mi referendum gubi na vjerodostojnosti.

Ja neznam dali su viškovi plod aljkavosti ili je to štela, ali ja tražim čiste račune, ovo je ipak važno pitanje!
Ponistimo onda izbore, ponistimo dapace sve sto smo imali, jer su svi provedeni prema upravo tim istim netocnim popisima biraca.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 14:24   #2362
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
pristup je tek za godinu i pol.
do onda neki možda promijene mišljenje.
baš me zanima, da se raspiše novi referendum za cca pola godine, nakon donošenja proračuna, masovnog poskupljenja, dizanja poreza, povećanja režija... kad potpisani dokumenti dospiju do javnosti... koliko bi ih glasovalo "za", a koliko "protif".
Isto bi glasao, jer sam ovo glasanje probao svesti u sirji kontekst, a ne dali sam zadovoljan ili nezadovoljan domacim politicarima.
No to je moje misljenje.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:29   #2363
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Opasnu? Za koga? One koji su ostali doma? Ne razumijem... Ja sam izašao, glasao protiv i što bih sad trebao? Da organiziramo narodne odrede, koji će ljude mobilizirati, trpati u kamione i razvažati po biračkim mjestima, jer se njima, je l' te, ne da?!
Da smo mi normalni narod, imali bi i normalnu vlast. Ovako ništa od ničega toga. A da imamo normalnu vlast, ta bi prvo sredila glasačke popise, zatim bi se ista pravila primjenjivala za svako iskazivanje narodne volje demokratskim putem, a ne ovako kako im odgovara od situacije do situacije, različito za pojedine referendume, različito za izbore. Pa bi se lijepo uvela kazna za neizlaženje na izbore, a osobito za referendum na kojem se odlučuje o državnom statusu.

Nego, odgovara im nered, tako se lakše manipulira, a narod što nemoćan, što šuša.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:32   #2364
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Da smo mi normalni narod, imali bi i normalnu vlast. Ovako ništa od ničega toga. A da imamo normalnu vlast, ta bi prvo sredila glasačke popise, zatim bi se ista pravila primjenjivala za svako iskazivanje narodne volje demokratskim putem, a ne ovako kako im odgovara od situacije do situacije, različito za pojedine referendume, različito za izbore. Pa bi se lijepo uvela kazna za neizlaženje na izbore, a osobito za referendum na kojem se odlučuje o državnom statusu.

Nego, odgovara im nered, tako se lakše manipulira, a narod što nemoćan, što šuša.
Sve pet. Krivica je na vlasti, ali isto tako i na narodu. Tko god je imao ili ima imalo odgovornosti prema Hrvatskoj, morao je izaći na referendum. Sve ostalo, slažem se.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:37   #2365
A pogledajmo i što naš dragi premijer kaže o nekim novim događanjima...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...vo/595808.aspx

Tko nas vodi, majko moja mila...

Ovaj dio posebno izdvajam:
"Hrvatska ima dva interesa kad je riječ o operaterima a to je da nesmetano rade, plaćaju poreze, zapošljavaju ljude i reinvestiraju dobit i da ne izvlače dobit iz zemlje. Ako već daju otkaz za 500 ljudi onda bi bilo dobro da novim ulaganjima zaposle nove ili te iste ljude", rekao je Milanović dodajući da njegova Vlada neće prodavati budzašto.
Naravno da njegova vlada neće prodavati jer nju nitko više ništa neće ni pitati. Sami će uzimati...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:43   #2366
Quote:
anni_st kaže: Pogledaj post
I ne, ne razumijem razliku jer privatna tvrtka nikome nije dužna davati objašnjenja zašto i na koji način sprovodi svoju poslovnu politiku. I opet ti ponavljam otpuštanje radnika nije čudna pojava ni u jednoj zemlji. Kao što nije čudna pojava ni vrištanje sindikata ni u jednoj zemlji. Kompanija svejedno na kraju napravi što joj odgovara jer nije dobrotvorna ustanova. I ako je odlučila da joj je ove dvije godine isplativije zapošljavati studente, onda će to i napraviti. Kada joj bude isplativije zapošljavati radnike, onda će to napraviti.

S ovim primjedbama bi trebali kucati Zokiju i ekipi na vrata jer je rad u Hrvatskoj preopterećen s raznim nametima. Prema tome, kada oni malo olabave, olabavit će i T com. Dotad nastavite vikat tipične socijalističke floskule ali se i dalje neće ništa promijeniti jer firma je tu da sa što manje troškava ostvari što više profita,a ako država ide na poduzetničku kičmu čizmom ne znači da joj se najveći neće oduprijeti.
Ovak, svaka firma posluje u okviru zakona države u kojoj posluje. A država nikako ne bi trebala biti dobrotvorna ustanova za kapitaliste pa bi dobrim zakonima njihovu bahatost i pohlepu trebala držati pod kontrolom. Zbog lošeg zakona o bankama, ovdje banke popljačkaše građane. HT isto tako.

Porez na dobit treba dići na 50% minimalno. Poreza na dobit osloboditi svaku lipu koja se REINVESTIRA U RH.

Taj film nećemo gledati, jer sad više nemamo ni s od suverenosti, a to je i potpisano. Doduše, ni prije potpisa kojim se situacija trajno zapečatila, nismo bili bogznačemu.

Problem je, države više ne znače ništa. Krupni kapital ih drži u džepu, umjesto da države budu korektivi.

To je veliko zlo neoliberalizma - neodrživog sustava koji se urušava, a u tom urušavanju gazi najslabije.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:50   #2367
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Naravno da njegova vlada neće prodavati jer nju nitko više ništa neće ni pitati. Sami će uzimati...
Točno tako, a nemrem vjerovati da to Milanoviću nije jasno. Onda je naprosto nesposoban, a ne tipičan foteljaš.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 26.01.2012. at 16:59.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 16:53   #2368
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Točno tako, a nemrem vjerovati da to Milanoviću nije jasno. Onda je naprosto nesposoban, a ne tipičan foteljaš.
Usput se naš dragi Zoki nada Ako već daju otkaz za 500 ljudi onda bi bilo dobro da novim ulaganjima zaposle nove ili te iste ljude"
Nadooooooo, javiiiiiii seeeee....
Ovo je izjava za anale.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 17:16   #2369
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Taj film nećemo gledati, jer sad više nemamo ni s od suverenosti, a to je i potpisano. Doduše, ni prije potpisa kojim se situacija trajno zapečatila, nismo bili bogznačemu.

Problem je, države više ne znače ništa. Krupni kapital ih drži u džepu, umjesto da države budu korektivi.

To je veliko zlo neoliberalizma - neodrživog sustava koji se urušava, a u tom urušavanju gazi najslabije.
S obzirom da je nestalo 's' u suverenosti, ostala nam je uverenost. Malo je ekavica, ali nema veze. Dakle, ostala nam je uverenost u sto ili cega? Pa uverenost da smo konacno izgubili nevinost i da postajemo odrasli, da nam istovremeno mahanje nacionalnim bojama, a drugom rukom kradja sakom i kapom vise nece prolaziti. Da li je to bilo potrebno? S obzirom da se dogodilo vjerojatno je.
I sada kad smo izgubili nevinost i vidjeli da je car gol konacno cemo poceti se brinuti sami o sebi. Dakle, ne treba previse kriviti krupni kapital, jer mi smo im sami otvorili vrata, a nismo donijeli zakone, niti provodili zakone koje ce postovati.
Tko nam je kriv sto godinama nismo u stanju provesti zakon o trgovini, tko nam je kriv sto zaposljavamo po babi i stricevima u drzavne i javne sluzbe i onda dizemo namete kapitalistima da bi mi hranili zgubidane.
Toliko o svima koji su sada spremni na kme, kme, a bilo im fino kad su dobivali, nisu se uopce pitali odkuda.
Pitajte se sada!!!

Ako jedan kuhar u Hrvatskoj ne moze naci posao godinu dana ne vidim zasto bi drzavno-javna uprava bila zasticena.
__________________
P.S. There is always a way!
Z-Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 17:31   #2370
Quote:
Z-Blue kaže: Pogledaj post
I sada kad smo izgubili nevinost i vidjeli da je car gol konacno cemo poceti se brinuti sami o sebi. Dakle, ne treba previse kriviti krupni kapital, jer mi smo im sami otvorili vrata, a nismo donijeli zakone, niti provodili zakone koje ce postovati.
Ako jedan kuhar u Hrvatskoj ne moze naci posao godinu dana ne vidim zasto bi drzavno-javna uprava bila zasticena.
Pa točno. A državno-javne uprave glede, bili su pouzdan i brojan glasački stroj pa time i plaćeni te zaštićeni, a kuhara i sl. glede tko ih j.

Međutim, ja se svemu tome ne mogu veseliti, ili vidjet nešto u tome lijepoga, ipak spadam u nekakav promil onih kojima je situacija bistra već 20 g.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:27   #2371
Thumbs up

Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Pa točno. A državno-javne uprave glede, bili su pouzdan i brojan glasački stroj pa time i plaćeni te zaštićeni, a kuhara i sl. glede tko ih j.

Međutim, ja se svemu tome ne mogu veseliti, ili vidjet nešto u tome lijepoga, ipak spadam u nekakav promil onih kojima je situacija bistra već 20 g.


hihihi, u stranku STUPIDO
ako privučemo recimo mrtvi dio glasačke populacije, imamo veliku šansu da budemo jaka parlamentarna stranka !!!

Zadnje uređivanje xdoc : 26.01.2012. at 19:36.
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:40   #2372
"Hrvatska ima dva interesa kad je riječ o operaterima a to je da nesmetano rade, plaćaju poreze, zapošljavaju ljude i reinvestiraju dobit i da ne izvlače dobit iz zemlje. Ako već daju otkaz za 500 ljudi onda bi bilo dobro da novim ulaganjima zaposle nove ili te iste ljude", rekao je Milanović dodajući da njegova Vlada neće prodavati budzašto. "

JACA - intelignecija, ima dostojnog nasljednika....

uskoro bude novi film kak se vidi....
IMPERIJA uzvraća udarac

u fotelje, kokice (+25% pdv-a), i uživaj u EU....
xdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 20:35   #2373
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Uglavnom, sada je prilika da vlast pokaže svoju pravednost, neka sredi biračke popise, sredi zakon o dvostrukim kriterijima referenduma i nek ponovi referendum ili neka priznaju da je samo 28 posto ljudi ZA!
...
Definitivno nije istina da je samo 28% ljudi ZA.
28% glasaca je ZA.
S obzirom da imamo 30-tak posto vise glasaca nego punoljetnih stanovnika i da ima onih koji su ZA , a nisu izasli na referendum, ocito je da se ne radi o "samo 28%".
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:35   #2374
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Definitivno nije istina da je samo 28% ljudi ZA.
28% glasaca je ZA.
S obzirom da imamo 30-tak posto vise glasaca nego punoljetnih stanovnika i da ima onih koji su ZA , a nisu izasli na referendum, ocito je da se ne radi o "samo 28%".
Ako DIP daje krive postotke, zar to nije dovoljan razlog za nepovjerenje????
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 12:03   #2375
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako DIP daje krive postotke, zar to nije dovoljan razlog za nepovjerenje????
Dip daje postotke glasaca, a ne postotke ljudi. Znamo da glasaca ima 30 posto vise nego ljudi.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 13:07   #2376
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
baš me zanima, da se raspiše novi referendum za cca pola godine, nakon donošenja proračuna, masovnog poskupljenja, dizanja poreza, povećanja režija... koliko bi ih glasovalo "za", a koliko "protif".
Pa valjda bi onda još više ljudi bilo "za". Ne vidim logiku onoga kome bi takav razvoj situacije u državi odgovarao te bi htio da takvo stanje ostane i da se previše toga ne mijenja?
golub01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:22   #2377
Čudne li logike!
Kao ulazak u EU će povisiti, a ne dodatno sniziti standard? Nisi upoznat da su ulaskom u EU, točnije uvođenjem eura, sve države iskusile rast životnih troškova? A uvođenje eura nam sad neminovno slijedi...ako ne i odmah.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 15:56   #2378
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Čudne li logike!
Kao ulazak u EU će povisiti, a ne dodatno sniziti standard? Nisi upoznat da su ulaskom u EU, točnije uvođenjem eura, sve države iskusile rast životnih troškova? A uvođenje eura nam sad neminovno slijedi...ako ne i odmah.
A ti očito ne znaš da 10 zemlja EU nikada nije uvelo euro.

I očito ne znaš da za ulazak u eurozonu treba zadovoljiti uvjete koji su puno stroži i od onih za ulazak u EU, a uglavnom se tiču razvijenosti gospodarstva i stabilnosti. U svakom slučaju, uz najoptimističniju računicu, mi euro ne možemo uvesti za manje od 5 godina, sve i da hoćemo.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 19:20   #2379
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
A ti očito ne znaš da 10 zemlja EU nikada nije uvelo euro.

I očito ne znaš da za ulazak u eurozonu treba zadovoljiti uvjete koji su puno stroži i od onih za ulazak u EU, a uglavnom se tiču razvijenosti gospodarstva i stabilnosti. U svakom slučaju, uz najoptimističniju računicu, mi euro ne možemo uvesti za manje od 5 godina, sve i da hoćemo.
To je tocno. Sjecam se kako sam u vlaku pricao sa jednim policajcem-granicarem 2008 godine. On je isto fino rekao jos iz iskustva iz Slovenije. Nakon ulaska u EU sljedi 5 godina prilagodbe. Kod nekih moze to potrajati 4 a kod nekih 7 godina prilagodbe ali se uvijek na pocetku uzme rok od 5 godina prilagodbe. Nakon tog razdoblja bi se trebalo uci u schengen i uvesti euro. Sto znaci; Nakon sto udjemo u EU, proci ce recimo 5 godina prilagodbe, a ako sve super prodje i uvedemo euro i udjemo u schengen onda treba vremena jos nekih minimum 5 godina da osjetimo taj rast jer nece uvodjenjem eura i ulaskom u schengen kao da kliknes na prekidac odmah sve biti bolje da imaju svi SSS minimum 1000 eura neto placu itd nego i za to treba vrijeme da se zalaufamo. Ako i to prodje super onda bi osjetili nakon nekih 5 godina od ulaska u schengen i uvodjenja eura promjenu znatniju u svom novcaniku. Zakljucak: U najboljem scenariju, nakon ulaska u EU trebat ce nam minimum 10 godina da pocnemo zivjeti onako kako se zivi recimo u austriji. Relativno normalno.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 20:36   #2380
Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Ako i to prodje super onda bi osjetili nakon nekih 5 godina od ulaska u schengen i uvodjenja eura promjenu znatniju u svom novcaniku. Zakljucak: U najboljem scenariju, nakon ulaska u EU trebat ce nam minimum 10 godina da pocnemo zivjeti onako kako se zivi recimo u austriji. Relativno normalno.


Fuhgeddaboudit...
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.