Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 14:30   #1
Dugogodisnji konzumator psihofarmaka

OKej ljudi, ja sam tu vec duze vrijeme, uglavnom dijagnoza generaliziranog anksioznog poremecaja pa sve do akutne psihoze, pijem antidepresive vec cetiri godine, antipsihotike tri i pol, na antidepresivima mi je koliko toliko bilo podnosljivo i mogao sam funkcionirati normalnije, na antipsihoticima se nekako osjecam da su mi emocije dosta prigusene, prakticki kao da ni ne osjecam uzitak u stvarima, ne mogu osjetiti da mi je nesto doista uzbudjuje ili cini mi se zaista zanimljivim, kao da nista ne mogu dozivjeti na nacim da ce mi ostati u dobrom sjecanju, e sad neki govore da to nema veze s lijekovima, neki govore da je tako dobrim dijelom zbog lijekova, ja ne znam kome vjerovati, sada sam na smanjenoj dozi i nadam se da cu se uspjeti skinuti, nazalost sam polovicu dvadesetih proveo na tabletama, ne bih voilio ostati cijeli zivot na njima pa se pokusavam skinuti, e sad ako ima onih medju vama koji su se te prigusenosti emocija rjesili, recite mi nesto o tome, da li je moguce toga se rjesiti i postati sretniji i zadovoljniji, meni se cini da bilo sta radio u vezi sebe, a dosta toga sam radio, i na dejtove isao i volontirao i probao raditi poslove i isao na putovanja ,nista od toga nisam dozivio kao zaista lijepim, a samom depresijom od blazeg stupnja se borim od drugoga srednje prakticki pa sve do ekstrema koji su pocetkom dvadesetih bili, jer ima vas koji su se oporavil ido te razine da mogu rec da uzivaju u zivotu ? btw svi koji namjeravate uzeti psihofarmake, imajte na umu da pored ovoga sto sam napisao mogu utjecati negativno na libido, meni je libido na njima prakticki skoro na nuli!!
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:39   #2
Jesi li razgovarao s lijecnikom o ovome? Sto on kaze ako jesi?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 14:50   #3
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Jesi li razgovarao s lijecnikom o ovome? Sto on kaze ako jesi?
Pa lijecnica tvrdi da ta prigusenost nije od tableta i da treba vremena, ja joj iskreno bas i ne vjerujem posve, a opet s druge strane mi je strah ju mijenjati zato sto me lijeci vec duze vrijeme tak da ne mogu znati koliko ce mi zaista biti bojle s nekom drugom koja nema pojma o meni, nije ni da ova nesto puno zna, ali opet nesto zna Uglavnom nisam zadovojlan s njom i mislim da nema pojma nista o meni, doduse ni ne postalvja mi nikakva pitanja tak da prakticki jedva cekam da je se rjesim
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:07   #4
Jako je tesko pronaci lijekove koji odgovaraju u dozi koja je dovoljna, ali jos teze pronaci pravog lijecnika s kojim mozes razgovarati. Mozda da joj/mu kazes da joj slabo vjerujes pa da skupa probate doci do adekvatnog rjesenja?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:21   #5
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
OKej ljudi, ja sam tu vec duze vrijeme, uglavnom dijagnoza generaliziranog anksioznog poremecaja pa sve do akutne psihoze, pijem antidepresive vec cetiri godine, antipsihotike tri i pol, na antidepresivima mi je koliko toliko bilo podnosljivo i mogao sam funkcionirati normalnije, na antipsihoticima se nekako osjecam da su mi emocije dosta prigusene, prakticki kao da ni ne osjecam uzitak u stvarima, ne mogu osjetiti da mi je nesto doista uzbudjuje ili cini mi se zaista zanimljivim, kao da nista ne mogu dozivjeti na nacim da ce mi ostati u dobrom sjecanju, e sad neki govore da to nema veze s lijekovima, neki govore da je tako dobrim dijelom zbog lijekova, ja ne znam kome vjerovati, sada sam na smanjenoj dozi i nadam se da cu se uspjeti skinuti, nazalost sam polovicu dvadesetih proveo na tabletama, ne bih voilio ostati cijeli zivot na njima pa se pokusavam skinuti, e sad ako ima onih medju vama koji su se te prigusenosti emocija rjesili, recite mi nesto o tome, da li je moguce toga se rjesiti i postati sretniji i zadovoljniji, meni se cini da bilo sta radio u vezi sebe, a dosta toga sam radio, i na dejtove isao i volontirao i probao raditi poslove i isao na putovanja ,nista od toga nisam dozivio kao zaista lijepim, a samom depresijom od blazeg stupnja se borim od drugoga srednje prakticki pa sve do ekstrema koji su pocetkom dvadesetih bili, jer ima vas koji su se oporavil ido te razine da mogu rec da uzivaju u zivotu ? btw svi koji namjeravate uzeti psihofarmake, imajte na umu da pored ovoga sto sam napisao mogu utjecati negativno na libido, meni je libido na njima prakticki skoro na nuli!!

Antidepresivi ti sigurno režu sve ekstreme u doživljajima, bar dok sam ih ja uzimao. Dakle osjećaš se dobro, simptomi depresije nestanu gotovo u potpunosti, ali recimo teško dolaziš do orgazma (koji je nekakav vrh što se osobnog iskustva tiče), osjećaji anksioznosti, ljutnje, sreće sve je to nekako upola srezano, amo reći da te antidepresivi izlivelaju, stave te na neku dosadnu nulu.. no to opet ovisi o vrsti antidepresiva, recimo na cipralexu i zoloftu sam se osjećao poprilično otupljeno, na seroxatu se osjećam skroz zadovoljno iako mi jače djeluje na libido...
Za antipsihitike ne znam, nisam ih uzimao..
Što se tiče skidanja sa tableta, obzirom da gotovo 5 godina uzimaš antidepresive trebalo bi ti gotovo pola godine za skidanje, daj sebi vremena..
Osjećaji otupljenosti bi s vremenom trebali nestati, no prema mom iskustvu antidepresivi znaju promjeniti tvoje doživljaje naročito nakon nekoliko godina, pa ti određene stvari koje su ranije izazivale pojačane senzacije možda ne moraju biti više "napete" što ne znači da nećeš pronaći neke druge, inače naši doživljaji se mijenjaju s vremenom, neprestano se mijenjamo..
Da napomenem, ako si ljekove uzimao zbog depresije a depresija te i dalje prati i nakon nekoliko mjeseci uzimanja terapije trebao bi razmisliti o promjeni terapije.. naime potrebno je 3 mjeseca da antidepresivi počinju djelovati, 3 mjeseca za nekakvu stabilizaciju i još bar tri mjeseca da se stanje održi, normalno da ukoliko imaš problema terapija može trajati i nekoliko godina, ali ljekovi služe da ti odstrane simptome depresije, ako to nisu u stanju znači da terapija nije odgovarajuća...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:21   #6
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Jako je tesko pronaci lijekove koji odgovaraju u dozi koja je dovoljna, ali jos teze pronaci pravog lijecnika s kojim mozes razgovarati. Mozda da joj/mu kazes da joj slabo vjerujes pa da skupa probate doci do adekvatnog rjesenja?
pa ni to ne bi bilo lose, ali kazem da sada sa milijun papira i nalaza sto sam bio kod nje nakon svakog pregleda odem kod nekog znj doktora, cisto sumnjam da ce biti puno drukcije, mozda se jednostavno rjesiti tableta i to je to i vidit kak ce onda biti. Ako onda ne uspije, onda mogu ladno pronaci nekoga drugoga

Zadnje uređivanje Daracpoparac : 30.01.2016. at 15:34.
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:24   #7
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Antidepresivi ti sigurno režu sve ekstreme u doživljajima, bar dok sam ih ja uzimao. Dakle osjećaš se dobro ali recimo teško dolaziš do orgazma (koji je nekakav vrh što se osobnog iskustva tiče), osjećaji anksioznosti, ljutnje, sreće sve je to nekako upola srezano, amo reći da te antidepresivi izlivelaju, stave te na neku dosadnu nulu..
Za antipsihitike ne znam, nisam ih uzimao..
Što se tiče skidanja sa tableta, obzirom da gotovo 5 godina uzimaš antidepresive trebalo bi ti gotovo pola godine za skidanje, daj sebi vremena..
Osjećaji otupljenosti bi s vremenom trebali nestati, no prema mom iskustvu antidepresivi znaju promjeniti tvoje doživljaje naročito nakon nekoliko godina, pa ti određene stvari koje su ranije izazivale pojačane senzacije možda ne moraju biti više "napete" što ne znači da nećeš pronaći neke druge, inače naši doživljaji se mijenjaju s vremenom, neprestano se mijenjamo..
Prijatelju dragi, sve je to buckurus, bilo bi mi daleko bolje da nista od toga nisam uzimao, ali nazalsot nisam mogao funkcionirati normalno i bilo je preintezivno za izdrzat,bila je cista agonija,ako ti netko ponudi antipsihotik, sam reci ne hvala i to je to, bolje je uzeti ekstazi nego to, maklar ne uzimam nikakve droge, niti sam se ikada puno drogirao
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:38   #8
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Prijatelju dragi, sve je to buckurus, bilo bi mi daleko bolje da nista od toga nisam uzimao, ali nazalsot nisam mogao funkcionirati normalno i bilo je preintezivno za izdrzat,bila je cista agonija,ako ti netko ponudi antipsihotik, sam reci ne hvala i to je to, bolje je uzeti ekstazi nego to, maklar ne uzimam nikakve droge, niti sam se ikada puno drogirao
Po meni sa anksiozno-depresivnim poremećajem ne bi trebao uzimati ništa osim antidepresiva odnosno povremeno nešto za smirenje tipa helex ili normabel, to bi bilo sasvim dovoljno, dakle uz antidepresive koji ti pašu (ne reagiraju svi na isti antidepresiv jednako) ne bi trebao uzimati antipsihotike, mislim čemu..?
Sad ako si kod nekog ŽNJ psihijatra koji ti je dao antidepresive, pa ga iskreno zaboli čuna jeli pogodio dijagnozu ili ne a od ljekova dobiva proviziju stavit će te na razna čuda od ljekova koji će od tebe napraviti zombija mjesto da radi stobom, jer zašto bi kada ga država ne plaća za to. Jednom kada upadneš u taj žrvanj nagutat ćeš se raznih tableta koji će samo napraviti veće sranje mjesto da rješiš problem...
Obzirom da se liječiš pripazi tko te liječi i koliko je nekoga zaista briga za kvalitetu tvog života, ako imaš psihijatra koji sa tobom popriča 3 ili 5 minuta i na kraju kaže pij ove lijekove bit će ti dobro znaš da imaš posla sa budalom koja će te uništiti. Pazi ti si nekoliko godina na liječenju, tako slaba dijagnoza se liječi obično 2-3 godine uz nekakakav rad sa psihijatrom, smatra se da je to vrijeme dovoljno da promjeniš svoj život na bolje, odnosno uloniš negativne obrasce ponašanja i rješiš se bolesti..
Savjetujem da dobro razmisliš koliko si napredovao, i ako nisi da pokušaš nešto promjeniti...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:51   #9
Covjek s epizodom akutne psihoze ne bi smio sam smanjivati dozu lijeka. Samo moje misljenje. Zato mislim da ti je prva stepenica naci nacin da s ovom porazgovaras otvoreno, mozda da ti ona pomogne u pronalasku drugog doktora? Najvaznije ti je, prije nego uopce krenes nekom drugom, dobro razmisliti o tome bi li vise vjerovao zeni ili muskarcu?
Vec to moze dovesti do neadekvatnog odgovora na terapiju. Potom, drugo bitno jest raspitatti se o podrucju interesa lijecnika. Neke vise zanimaju ovisnosti, neki bi se bavili vise depresijama, neki akutnim stanjima. Ako ides nekom koga vise zanima lijecenje narkomana nego tvojih problema, opet nece doci do adekvatne suradnje. I trece je da shvatis da ti je pomoc potrebna onoliko dugo koliko oni misle da jest, a uz njih mozes i smanjivati doze. Sam nemoj. Ne zato sto je to tesko nego zato sto su takve stvari, s tvojim dijagnozama, opasne.v
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:15   #10
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Covjek s epizodom akutne psihoze ne bi smio sam smanjivati dozu lijeka. Samo moje misljenje. Zato mislim da ti je prva stepenica naci nacin da s ovom porazgovaras otvoreno, mozda da ti ona pomogne u pronalasku drugog doktora? Najvaznije ti je, prije nego uopce krenes nekom drugom, dobro razmisliti o tome bi li vise vjerovao zeni ili muskarcu?
Vec to moze dovesti do neadekvatnog odgovora na terapiju. Potom, drugo bitno jest raspitatti se o podrucju interesa lijecnika. Neke vise zanimaju ovisnosti, neki bi se bavili vise depresijama, neki akutnim stanjima. Ako ides nekom koga vise zanima lijecenje narkomana nego tvojih problema, opet nece doci do adekvatne suradnje. I trece je da shvatis da ti je pomoc potrebna onoliko dugo koliko oni misle da jest, a uz njih mozes i smanjivati doze. Sam nemoj. Ne zato sto je to tesko nego zato sto su takve stvari, s tvojim dijagnozama, opasne.v
Nisam ni mislio sam, meni je ta psihijtarica vec smanjilla dozu, moram joj rec da mi nastavi smanjivati, idem kod nje samo da me skine s lijekova i to je to, nist vise, psihijatri jedino i za to sluze, nije nitko od nje nista puno bolji niti gori, svi oni nemaju pojma o psiihi. Ja sam se te psihoze mogao ibez lijekova rjesiti, ali jebiga, ocito je obitelj znala sto je najbolje za mene, jer sam prilikom zabrijavanja dobrim dijelom shvatiio da zabrijavam, tak da mi prakticki nisu ni trebali lijekovi
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:20   #11
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Po meni sa anksiozno-depresivnim poremećajem ne bi trebao uzimati ništa osim antidepresiva odnosno povremeno nešto za smirenje tipa helex ili normabel, to bi bilo sasvim dovoljno, dakle uz antidepresive koji ti pašu (ne reagiraju svi na isti antidepresiv jednako) ne bi trebao uzimati antipsihotike, mislim čemu..?
Sad ako si kod nekog ŽNJ psihijatra koji ti je dao antidepresive, pa ga iskreno zaboli čuna jeli pogodio dijagnozu ili ne a od ljekova dobiva proviziju stavit će te na razna čuda od ljekova koji će od tebe napraviti zombija mjesto da radi stobom, jer zašto bi kada ga država ne plaća za to. Jednom kada upadneš u taj žrvanj nagutat ćeš se raznih tableta koji će samo napraviti veće sranje mjesto da rješiš problem...
Obzirom da se liječiš pripazi tko te liječi i koliko je nekoga zaista briga za kvalitetu tvog života, ako imaš psihijatra koji sa tobom popriča 3 ili 5 minuta i na kraju kaže pij ove lijekove bit će ti dobro znaš da imaš posla sa budalom koja će te uništiti. Pazi ti si nekoliko godina na liječenju, tako slaba dijagnoza se liječi obično 2-3 godine uz nekakakav rad sa psihijatrom, smatra se da je to vrijeme dovoljno da promjeniš svoj život na bolje, odnosno uloniš negativne obrasce ponašanja i rješiš se bolesti..
Savjetujem da dobro razmisliš koliko si napredovao, i ako nisi da pokušaš nešto promjeniti...
Mogu se jedino skinuti s lijekova i to je to, jer na njima necu nikada realno napredovati, btw imam i psihozu, ne samo gap

Zadnje uređivanje Daracpoparac : 30.01.2016. at 17:33.
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:35   #12
Quote:
Daracpoparac kaže: Pogledaj post
Mogu se jedino skinuti s lijekova i to je to, jer na njima necu nikada realno napredovati, btw imam i psihozu, ne samo gap
Nećeš se skinui s ljekova već samo sa onih ljekova koje uzimaš bez efekta.
Tebi ljekovi trebaju ukoliko imaš dijagnozu i dalje, treba ti kvalitetan psihijatar, potpora i rad na sebi.. bez toga neće ići...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:45   #13
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nećeš se skinui s ljekova već samo sa onih ljekova koje uzimaš bez efekta.
Tebi ljekovi trebaju ukoliko imaš dijagnozu i dalje, treba ti kvalitetan psihijatar, potpora i rad na sebi.. bez toga neće ići...
Svaki psihijatar daje lijekove, svaki lijek nesto prirodaje , a nesto drugo uskracujer, ja nemam niti parnaoju niti tjeskobu vise stoga nemam razloga uz ove lijekove koji djeluju vise ih piti. Smisao je nakon sto osoba odradi terapiju , da ne pije vise lijekove ukoliko ne mora

kad bi ostao cijeli zivot na njima , bilo bi mi isto kao da ga i nisam zivio
Jebiga ocito ne valja ni na njima ni bez njih, nadam se da to nece tako biti zauvijek da bez njih nece valjati

Zadnje uređivanje Daracpoparac : 30.01.2016. at 19:01.
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 14:28   #14
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nećeš se skinui s ljekova već samo sa onih ljekova koje uzimaš bez efekta.
Tebi ljekovi trebaju ukoliko imaš dijagnozu i dalje, treba ti kvalitetan psihijatar, potpora i rad na sebi.. bez toga neće ići...
Odlucio sam , probat cu s drugim psihijatrom, jer nazalsot s ovom svojom nisam ni na ti ni na vi, tak da jebiga, uglavnom dobro si rekao da mi treba psihijatar drugi, ali sumnjam da ce mi oni zaista pomoci, a najgore sto mogu misliti da je ovak kak se osjecam nesto sto bi trebalo biti, uglavnom probat cu s drugima, pa sta bude, hvala vam na strpljenj u i ljepim savjetima
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 14:32   #15
[QUOTE=nesretna1;57140339]Jako je tesko pronaci lijekove koji odgovaraju u dozi koja je dovoljna, ali jos teze pronaci pravog lijecnika s kojim mozes razgovarati. Mozda da joj/mu kazes da joj slabo vjerujes pa da skupa probate doci do adekvatnog rjesenja?[/QUOTOtic cu kod druge psihijatrice, hvala na svemu
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 16:48   #16
Covjek s epizodom akutne psihoze nikako ne bi trebala savjetovati da prestane uzimati antipsihotike. Nikako i nikada osim ako mu nisi psihijatar.
Nadam se da ces naci nekog lijecnika kojem ces vjerovati i s kojim ce ti ovaj put biti lakse. Imaj na umu da je povjerenje u lijecnika zapravo prvi korak ka poboljsanju a potom i izljecenju. Pazljivo biraj, na to imas pravo i nitko ti nece zamjeriti
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 19:18   #17
Quote:
nesretna1 kaže: Pogledaj post
Covjek s epizodom akutne psihoze nikako ne bi trebala savjetovati da prestane uzimati antipsihotike. Nikako i nikada osim ako mu nisi psihijatar.
Nadam se da ces naci nekog lijecnika kojem ces vjerovati i s kojim ce ti ovaj put biti lakse. Imaj na umu da je povjerenje u lijecnika zapravo prvi korak ka poboljsanju a potom i izljecenju. Pazljivo biraj, na to imas pravo i nitko ti nece zamjeriti
Hvala na potpori, trebat ce mi dosta srece dok ne nadjem nesto sto valja, al ida ti antipsihotici su zivo mrtvilo, to nije za probati, stavlja te u nehumano stanje , lobotomizira svaki normalni dozivljaj, a nisu nikakvi garant da ce ta takozvana dijagnoza psihoze zaista biti izlijecena. Nazalsot to moji roditelji ne mogu razumjeti
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 21:14   #18
Nemojte se ovdje razbacivati sa savjetima o prekidima terapije. Ako ne znate što je psihoza, preskočite temu. I pročitajte pravila ovog pdf-a, molim vas.


Darac, sretno i zaista sve promjene u vezi terapije radi samo u dogovoru s liječnikom.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 21:46   #19
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Nemojte se ovdje razbacivati sa savjetima o prekidima terapije. Ako ne znate što je psihoza, preskočite temu. I pročitajte pravila ovog pdf-a, molim vas.


Darac, sretno i zaista sve promjene u vezi terapije radi samo u dogovoru s liječnikom.
Hvala vam ljepa, ovaj forum mi je donekle pomogao , ima dosta pristojnih i lijepih ljudi koji davaju uvjerenja da im je stalo do tudjeg misljenja
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 08:54   #20
I ja sam na antipsihoticima i isto nemam emocija, kaže doktorica doći će... samo kad za 10 godina?

I isto mislim da bi psihoza sam prošla jer baš sam počeo shvaćat da zabrijavam i onda su pozvali hitnu i tamo me kljukali sa lijekovima, nitko nije niti razgovarao samnom i to mi je samo pogoršalo stanje... imao sam osjećaj da se iživljavaju na meni.

Trebao bi tražiti posao, a nemam motivacije kao da mi se živo **** za sve.

Imam neke novce i najrađe bi se opet počeo drogirat, barem sam se osjećao živ a ne ovo mrtvilo od lijekova.
panika123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.