Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2024., 00:47   #7241
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
A ja bi dodatno savjetovao da ODMAH blokira karticu i zatraži novu.
Pasos nisam uploadlala, plačam karticom preko Recona. Kad sam u Google dala ESTA prvo mi se pokazao taj sajt. U ponedjeljak cu nazvat ambasadu.
Malinica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 01:39   #7242
Quote:
Malinica5 kaže: Pogledaj post
Pasos nisam uploadlala, plačam karticom preko Recona. Kad sam u Google dala ESTA prvo mi se pokazao taj sajt. U ponedjeljak cu nazvat ambasadu.
Zasto ces zvati ambasadu? Mislis provjerit je li stranica legit ili?
Google ti je vjerojatno ponudio prvo sponzoriranu stranicu, placeni oglas. Sad sam guglala samo ESTA i upravo nesto slicno mi je ponudjeno.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 01:55   #7243
Quote:
Malinica5 kaže: Pogledaj post
Sa kartice mi je skinulo 106 eura. Ja sam aplicirati preko strane www.us-discovers.com
Opet proradila stranica, sad je 115 plus 35 za ubrzano dobivanje (2 sata).

Mozda je cak i legit, ali za neupucene. Kosta samo 5 puta vise, nego sa sluzbene stranice. U stvari tesko, jer se upisuje CVC non secure. Cini se da ni brojac minuta, za obavit placanje nikad ne istekne.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 09:29   #7244
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Opet proradila stranica, sad je 115 plus 35 za ubrzano dobivanje (2 sata).

Mozda je cak i legit, ali za neupucene. Kosta samo 5 puta vise, nego sa sluzbene stranice. U stvari tesko, jer se upisuje CVC non secure. Cini se da ni brojac minuta, za obavit placanje nikad ne istekne.
Htjela sam zvati ambasadu samo da ih obavijestim za taj primjer, da ne.bi imala problema jer cu sad ispuniti taj sluzbeni ESTA. Da ne.bi.mozda doslo do manipulacije s mojim podacima.
Preko te kartice mogoče plačati jedino s sigurnosnim sistemom Recono, tako da mislim da ne mogu tu nista. Ipak cu sutra nazvat banku.
Hvala vam za odgovore
Malinica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:02   #7245
Quote:
Malinica5 kaže: Pogledaj post
Htjela sam zvati ambasadu samo da ih obavijestim za taj primjer, da ne.bi imala problema jer cu sad ispuniti taj sluzbeni ESTA. Da ne.bi.mozda doslo do manipulacije s mojim podacima.
Preko te kartice mogoče plačati jedino s sigurnosnim sistemom Recono, tako da mislim da ne mogu tu nista. Ipak cu sutra nazvat banku.
Hvala vam za odgovore
ništa telefonski, u banku osobno
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 11:55   #7246
Quote:
Malinica5 kaže: Pogledaj post
Htjela sam zvati ambasadu samo da ih obavijestim za taj primjer, da ne.bi imala problema jer cu sad ispuniti taj sluzbeni ESTA. Da ne.bi.mozda doslo do manipulacije s mojim podacima.
Preko te kartice mogoče plačati jedino s sigurnosnim sistemom Recono, tako da mislim da ne mogu tu nista. Ipak cu sutra nazvat banku.
Hvala vam za odgovore

Mozda si dobila ili dobijes ESTA, ali po puno vecij cijeni.

https://www.cbp.gov/travel/internati...-system-travel

Kod:
I have seen other websites that are assisting travelers in applying for their ESTA application. Is there a benefit to using one of these other sites?
No. Use of a private service to apply for travel authorization via ESTA will not expedite approval. 

Third party websites that provide information about ESTA submit ESTA applications for VWP travelers are not endorsed by, associated with, or affiliated in any way with DHS or the U.S. government.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 15:46   #7247
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Mozda si dobila ili dobijes ESTA, ali po puno vecij cijeni.

https://www.cbp.gov/travel/internati...-system-travel

Kod:
I have seen other websites that are assisting travelers in applying for their ESTA application. Is there a benefit to using one of these other sites?
No. Use of a private service to apply for travel authorization via ESTA will not expedite approval. 

Third party websites that provide information about ESTA submit ESTA applications for VWP travelers are not endorsed by, associated with, or affiliated in any way with DHS or the U.S. government.
Vjerovatno ću morat ispuniti ESTA i preko službene stranice. Inače, pisala sam ambasadi. Javit ću vam što su odgovorili
Malinica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 05:22   #7248
Quote:
Malinica5 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ću morat ispuniti ESTA i preko službene stranice. Inače, pisala sam ambasadi. Javit ću vam što su odgovorili

Vjerojatno su te samo oderali, mozes prvjeriti na sluzbenoj stranici status bez obzira sto si predala trecoj strani podatke.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2024., 13:07   #7249
Malo vjerojatno da netko ima isti problem kao i ja, ali pitat ću svejedno
Planiram turistički putovati u Ameriku 5.7. ove godine. Imam vizu koja vrijedi do 11.6. i pročitala sam da ne možeš aplicirati za ESTU ako imaš važeću vizu. Znači li to da zahtjev za ESTU mogu podnijeti najranije 12.6.?
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2024., 20:11   #7250
Pa dovoljno je to za novu estu, cak i previse, osim ako nisi putovala na zabranjena mjesta zadnjih godina (Kuba …).

A cak i pise da mozes aplicirat za novu vizu i mjesec prije nego trenutna istekne i dobijes poruku da je pronadjena viza/esta za tu putovnicu, ali ce bit izdana nova.

https://help.cbp.gov/s/article/Artic...his%20passport.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 07:33   #7251
Hvala ti na odgovoru.
Nisam putovala u zabranjene zemlje, ali sam samozaposlena, a znam iz iskustva s nekim drugim vizama da je to obično red flag. No dobro, ESTA nije viza, nego izuzeće od vize pa valjda neće biti toliko rigorozni.
Kopajući još malo po toj temi, mislim da bih čak mogla i ranije predati zahtjev, jer koliko sam shvatila njihov cijeli sustav izdanih viza i ESTI počiva na broju putovnice, a moja viza je u staroj putovnici tako da vjerojatno nemaju načina shvatiti da je u pitanju ista osoba. U svakom slučaju neću sad odmah podnositi zahtjev, vidjet ću još, ima još dosta vremena.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2024., 23:44   #7252
Da, da, ako je stara viza u staroj putovnici, vjerojatno mozes i bez tog upozorenja kupit.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 10:02   #7253
ESTA

Avio karte za New York kupila sam 20.2. Samo me zanima ako sljedeći tjedan popunim taj ESTA obrazac, on nam vrijedi do 6 mj?
Sky2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2024., 12:10   #7254
Esta vrijedi 2 godine.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 22:55   #7255
Pozdrav
Unaprijed se ispričavam ako ovo već negdje piše, ali molim vas odgovor. Imam vizu za Ameriku izdanu 2018 g koja vrijedi 10 g. Ovo ljeto planiram po treći put otputovati i zanima me, moram li popunjavati ESTA obrazac?
Hvala
brankag is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 23:06   #7256
ne moras
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 22:25   #7257
Jel netko ulazio u SAD sa estom a imao je kaznenu prijavu staru 5 godina ili slična iskustva za ulazak u SAD ako imate kaznenu presudu u hrv staru 5 godina
Vjeverica33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.