Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 13:23   #301
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Nisam strelac (streličar sam) ali potpisujem. Pogotovo jer sam u jednom drugom sportu,isto individualnom,već 31 godinu. Odavno rekreativac ali...
očito je ista priča u svim malim sportovima, pogotvo nakon raspada starog sustava...
ajde, bar doli sad imate nekoga ko je skroz infiša i jako puno polaže u stručnost, sustav treninga i metodologiju, stalno traži novu literaturu, pita i istražuje di god stigne... (skoro ko i stari sensei )
kod nas je jedan od "velikih" trenera izjavija da se knjige pišu samo da se digne lova...
btw, kako napreduje prostor? jel već u fazi upotrebe ili...?
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 13:43   #302
Quote:
MementoMori051 kaže: Pogledaj post
Moze li preporuka nekog streljackog kluba u Rijeci, ali uz uvjet da je i streljana u sklopu kluba ili barem u gradu, znaci centar i okolica? Inace imam 27 godina, je li to problem?
ajmo čke-čke, znan da vas ima na forumu... pomozite čoviku da ja ne proseren neku idiotariju o "novoj" lokaciji Lokomotive i sl... (taj grad može imat 100 puta more, ja ću se 101 put izgubit u njemu...)
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 16:10   #303
Quote:
MementoMori051 kaže: Pogledaj post
Moze li preporuka nekog streljackog kluba u Rijeci, ali uz uvjet da je i streljana u sklopu kluba ili barem u gradu, znaci centar i okolica? Inace imam 27 godina, je li to problem?
u ri imas 2 kluba. ok, realno 1
dakle, lokomotiva koja je na kantridi (3. maj) i papirnicar koji je na delti.

e sad, sto se godina tice - bez obzira sto se u streljastvu dugo traje, bojim se da si sa 27 ipak malo prestar.
racunaj da ti treba barem 2-3 godine da dodjes do nekog pristojng nivoa, znaci da se krenes boriti za ulazak u finala na ph (ako si talentiran), a ti sad vidi koliko je realno da nakon tridesete pocinjes proboj prema reprezentaciji.

Quote:
salonitanicus kaže: Pogledaj post
ajmo čke-čke, znan da vas ima na forumu... pomozite čoviku da ja ne proseren neku idiotariju o "novoj" lokaciji Lokomotive i sl... (taj grad može imat 100 puta more, ja ću se 101 put izgubit u njemu...)

nikad covika od tebe
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 18:00   #304
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
u ri imas 2 kluba. ok, realno 1
dakle, lokomotiva koja je na kantridi (3. maj) i papirnicar koji je na delti.

e sad, sto se godina tice - bez obzira sto se u streljastvu dugo traje, bojim se da si sa 27 ipak malo prestar.
racunaj da ti treba barem 2-3 godine da dodjes do nekog pristojng nivoa, znaci da se krenes boriti za ulazak u finala na ph (ako si talentiran), a ti sad vidi koliko je realno da nakon tridesete pocinjes proboj prema reprezentaciji.
Zapravo sam mislio nekako rekreativno ,o natjecanju nisam razmisljao. bitnije mi je to da li ce netko ipak radit samnom ,bez obzira na godine? Ne bih volio dobiti pusku i "samo" pucati
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:01   #305
Quote:
MementoMori051 kaže: Pogledaj post
Zapravo sam mislio nekako rekreativno ,o natjecanju nisam razmisljao. bitnije mi je to da li ce netko ipak radit samnom ,bez obzira na godine? Ne bih volio dobiti pusku i "samo" pucati
hm, cisto sumnjam. svima je nakako cilj izgraditi nekog ozbiljnog strijelca, a poznavajuci nase trenere ne vjerujem da ce bilo tko imati volje i zelje.

naravno, mozes se raspitati, mozda se varam, ali...
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 10:46   #306
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
hm, cisto sumnjam. svima je nakako cilj izgraditi nekog ozbiljnog strijelca, a poznavajuci nase trenere ne vjerujem da ce bilo tko imati volje i zelje.

naravno, mozes se raspitati, mozda se varam, ali...
ovo me bas obeshrabrilo
MementoMori051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 15:07   #307
strvarno više nema smisla navodit koliko žena nije normalna tako da odustajen od toga... idući njuzfleševi idu samo sa linkom...

daklem, svjetski rekord... al ovaj neće bit tako lako skinut...
http://www.issf-sports.org/news.ashx?newsid=2540

bez obzira na sve promjene pravila, miješanja stavova pa čišćenja listi rekorda i svega šta se događalo, ovo je najveći rezultat na malom kalibru u trostavu u povijesti...

ona je za Chuck Norrisa Snježana Pejčić...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:08   #308
i tako to... jel...
novi svjetski kup, nova medalja...
http://issf-sports.org/news.ashx?newsid=2566

aj dont lajk it... sad će svaki lapan mislit kako je to laganica i pusiz smouk...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 15:33   #309
daklem, moran spomenit povijesni prvi rezultat naših u muškom trostavu priko magične granice "8 banki" ili 1180... do prije par godina u povijesti se moglo na prste jedne ruke nabrojat ljude koji su to uspili... prošle i pretprošle sezone su glave napredovale pa se češće događa... a mi smo relativno nedavno sanjali nekoga ko će doć do 1170...
prije par godina san bija siguran da 8 banki kod nas neću nikad doživit, nedavno san počea nadat, a danas san sritan i ponosan...

Grašo je ubija 1181 na svjetskom kupu u Minkenu!!!

u nenormalnoj konkurenciji (trojica sa 1178 nisu ušla u finale ) je bija 4. prije finala i 5. nakon...

ako nekome nije jasno koliko je 1181, to je otprilike ko da imate Hrvata koji trči 9,70-9,75 na 100m... (a Snježa je Bolt...)
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 18:03   #310
Quote:
salonitanicus kaže: Pogledaj post
i tako to... jel...
novi svjetski kup, nova medalja...
http://issf-sports.org/news.ashx?newsid=2566

aj dont lajk it... sad će svaki lapan mislit kako je to laganica i pusiz smouk...
here we go again...
http://www.issf-sports.org/news.ashx?newsid=2598
no comment

ali nije jedina... i Grašo sa novon medaljon... bronca u ležećem...
http://www.issf-sports.org/news.ashx?newsid=2596
sad ima velike medalje u sve tri discipline (zračna u Gabali prošle godine, trostav na evropskim igrama i sad ovo)... i sve tri kod Azera... da bar i olimpijadu organiziraju...

trenutno treća nacija po medaljama na ovom svjetskom kupu...
još muški trostav sutra pa onda pravac Rio...
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 14:57   #311
Petar Gorša!!!!


Prvi put u povijesti imamo zlato na muškom trostavu na Svjetskom kupu!!!!
Hrvatska jedina ima dva zlata na ovom Svjetskom kupu i to u dvije najjače discipline streljaštva, muškom i ženskom trostavu!!!

http://www.issf-sports.org/news.ashx?newsid=2600
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 21:36   #312
Ovo će se malo početi i pratiti. salonitanicus, podsjeti nas kad budu neka natjecanja svjestkog kupa, neka s ovim natjecateljima s olimpijade, vidim imaju live stream, rado bih koji put i pogledao.

Ako gledam dobro, imaju pauzu do listopada i kupa u Bologni? 4.10.2016.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 22:48   #313
tako je... do kraja sezone je ostalo samo finale svjetskog kupa di se kvalificiraju po nekom ISSF-ovom bodovanju 8 najboljih sa 4 svjetska kupa u tekucoj sezoni plus pobjednik finala svjetskog kupa od prethodne sezone, a ove godine i osvajaci medalja na OI...
u bologni imamo Gorsu u muskom trostavu, Gorsu i Djuru u lezecem i Snjezu u zenskom trostavu... sve mali kalibar, nikoga na zracnoj...
trapasi su odma nakon toga u Rimu... idu Gianni kao proslogodisnji osvajac i Jole kao olimpijski pobjednik...

prvo jako natjecanje u sljedecoj sezoni je IWK u Munchenu (samo zracna) krajem prvog miseca koje je redovito najjace po konkurenciji i rezultatima jer je neposredno prije evropskog prvenstva i ostalih kontinentalnih na zracnoj...
svjetski kupovi pocinju negdi u treci kad je olimpijada ili jos kasnije u "normalnim" sezonama jer treba bit malo toplije radi malog kalibra koji se puca na otvorenom... trapasi startaju isto kasnije ko i mali kalibar jer su takodjer vani...

Sent from my M6pro using Tapatalk
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 12:19   #314
jedan kuriozitet...
20ak dana nakon olimpijskog trapa je održano finale HR kupa...
prva šestorica na HR kupu imaju za nijansu bolje rezultate nego šestorka olimpijskih finalista, a olimpijski pobjednik je 6.


naši trapaši ko kineski stolnotenisači
__________________
best-buy sound v1: SanDisk Sansa Clip + SoundMAGIC PL30 / Koss KSC75 (Kramer mod)
best-buy sound v2: SanDisk Sansa Fuze + Blox M2C / MEElectronics HT-21 / Superlux HD668B
salonitanicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 13:26   #315
Pozdrav svima, molim vas za pomoć.

U procesu sam preseljenja iz SAD-a u Hrvatsku. Tražim način da ponesem i svoje oružje.

Koliko sam shvatio hrvatske zakone, jedini načni da ga registriram je kao lovac, ili kao sportski strijelac. Opet, ako sam točno razumio, poluautomatsko lovačko oružje je ograničeno na tri metka, što znači da dio svog oružja ne bih mogao unijeti u zemlju.

Palo mi je napamet da se učlanim u neki streljački klub, pa oružje koje bi u međuvremenu bilo kod prijatelja u SAD-u registriram i uvezem na taj način.

Bi li to bilo izvedivo?
Koja bi bila daljnja procedura, nakon učlanjenja u streljački klub?
Je li netko ovdje uvozio oružje iz SAD-a?
Pomaže li to što je oružje već moje vlasništvo, i kao takvo je registrirano u SAD-u?

Hvala unaprijed svakome tko mi može pomoći.
Vudlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:29   #316
Quote:
Vudlo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim vas za pomoć.

U procesu sam preseljenja iz SAD-a u Hrvatsku. Tražim način da ponesem i svoje oružje.

Koliko sam shvatio hrvatske zakone, jedini načni da ga registriram je kao lovac, ili kao sportski strijelac. Opet, ako sam točno razumio, poluautomatsko lovačko oružje je ograničeno na tri metka, što znači da dio svog oružja ne bih mogao unijeti u zemlju.

Palo mi je napamet da se učlanim u neki streljački klub, pa oružje koje bi u međuvremenu bilo kod prijatelja u SAD-u registriram i uvezem na taj način.

Bi li to bilo izvedivo?
Koja bi bila daljnja procedura, nakon učlanjenja u streljački klub?
Je li netko ovdje uvozio oružje iz SAD-a?
Pomaže li to što je oružje već moje vlasništvo, i kao takvo je registrirano u SAD-u?

Hvala unaprijed svakome tko mi može pomoći.
a za šta koristiš to oružje? za lov ili sportsko streljanje?
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 14:37   #317
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
a za šta koristiš to oružje? za lov ili sportsko streljanje?

U Americi za sportsko pucanje po lokalnim natjecanjima. Doduše, par komada oružja imam tek tako, za vlastitu dušu.

U Hrvatskoj bih svakako išao na streljanu, ali nemam pojma kako funkcionira natjecateljsko streljaštvo, mada bih i za to bio zainteresiran kad jednom pohvatam konce.
Vudlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:29   #318
Streljaštvo, gađanje, pucanje...

Postoji li za nekoga tko nije član streljačkog ili lovačkog kluba, niti službena osoba da može iz hobija doći i pucati iz kratkog i dugog vatrenog, te zračnog oružja? U Zagrebu ili okolici?

Znam da postoji LAS streljana u Zagrebu, ali me zanima ima li još kakvih lokacija?

Također, čuo sam da postoje klubovi/udruge za praktično streljaštvo. Gdje bih mogao naći dodatne informacije o tome?

Zahvaljujem.
roGue1x4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2019., 18:51   #319
2019. Kakvo je stanje u Zagrebu sa streljaštvom?

Zanima me gdje početi rekreativno zračnom puškom: lokacije, cijena....
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2023., 11:57   #320
Da, stara tema ali kad je već ovdje

Jel' ima ovdje netko tko sudjeluje u natjecanjima pucanja iz VK pištolja?

Zanima me kako se pripremate.

Nemam oružje, na streljanu idem otprilike 2 puta mjesečno što nije puno (streljana nije blizu) a volio bih vježbati van streljane pa me zanimaju kakve su opcije.

Da li se može trenirati sa airsoft pištoljem?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.