Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 21:16   #7201
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Znam da nije s lošom namjerom, ali živcira me to što me svi kad me vide pitaju kako sam. Otprilike 10 puta dnevno moram odgovoriti na to pitanje, a znam da nikog zapravo ne zanima, nego pitaju jer eto, to se pita trudnicu kad ju vidiš

"Ma dobro sam al evo već 3 dana nikako na wc, sva sam napuhana i prdim."
Vidiš istina..to dosad nisam primjetila,a na svakodnevnoj bazi odgovaram na pitanje kako sam...daaaa....i kak mi govore svi joj pa još malo..
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:39   #7202
Joj da, ti upiti kako sam svako malo. Pa ko papiga uvijek isto ponavljam. Najbolje rec da je sve ok jer ako se i pozalis odmah panika ili sto tisuca savjeta

Jos samo cekam da udjem u zadnji mjesec pa da krenu brojne poruke jesam li rodila ili kad cu vise

Trenutno me iritira i nesanica. Ne mogu nikako zaspat, nikako se namjestiti, na ledjima kad lezim imam osjecaj da mi je netko stavio nakovanj na prsa. Kad legnem na bok imam osjecaj da sam zgnjecila malog jer pocne lupat ko lud. U biti stalno lupa ko navijen i pritisce i idem na wc 10puta u pola sata

Jos malo
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:43   #7203
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ono što mene najviše iritira u trudnoći a da nije direktno vezano uz druge ljude jest sljedeće:

-PARANOJA:
od svega i svačega .svih mogućih i nemogućih bolesti. mislim da sam u ova 4 mjeseca umislila sebi sve od side pa do tumora na mozgu.
a tek kad sjednem npr negdje na klupicu u parku. fuj. odmah me guzica zasvrbi kad si zamislim jel mi možda materijal od kaputa i od suknje pretanak i može li kakva bakterija-virus-bolest prijeći preko odjeće do moje pice sve do maternice.

o lijekovima da ne pričam.
trpim glavobolje za popizdit. i onda sam smislila način kako da popijem čašu vode i samo zamislim da sam popila tabletu.
i to je djelovalo.
a nakon nekog vremena mi palo na pamet da ako ta autosugestija djeluje protiv glavobolje...možda je moguće da i uz pomoć autosugestije organizam počne lučiti kemikalije koje sadrži voltren forte ili nešto slično...
i onda sam čak i od autosugestije postala paranoična pa sam prestala liječiti glavobolju i na taj autosugestivni način...tako da više niti ne zamišljam da pijem tablete jer tko zna...možda mozak ima toliku moć da stvori voltaren u mom organizmu.

a ono što mi je sad aktualno jest HPV za kojeg mislim da sam ga pokupila prije možda dva mjeseca. radila sam papa test prije 3 mjeseca i bio je uredan.
ali sad mislim da sam pokupila hpv kod ginekologa nakon tog papa testa pa ću ići na DNK PCR test da to provjerim. jer jednom sam sjela golom guzicom tamo na onu stolicu kod ginekologa i kasnije skužila da taj papir uopće nije bio promijenjen i da je netko već sjedio na njemu prije mene a taj netko je sigurno imao HPV i ja sam sigurno sjela na to.
a jebemu mater... eto mi još HPV-a. i sad si razmišljam dal da prestanem ići ginekologu na vaginalne preglede jer više ništa nisam sigurna.


a tek paranoja od herpesa.
išla sam kupiti novu vestu neki dan i isprobavam ju ... a odjednom mi muka u želucu, mislila sam da ću se onesvijestiti kad sam skužila da isprobavam zapravo neopranu vestu kroz koju je prošlo više od tisuću ljudi i sad samo čekam da mi se taj herpes manifestira.

a tek ručnici... ne bih više pič.... obrisala ručnikom pa da mi Antun Padovanski to zapovijedi. neka je to oprano ali šta ja znam tko je to dirao rukama a di su mu te ruke prije toga bile.
bolje mi je obrisati pi... s onim jednokratnim ručnicima što su malo tvrđi od wc papira.

i tako dalje....
Ajme meni, suze mi liju!!
znanstvenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:35   #7204
Isto tako kao i puno vas..to pitanje joj pa kako si,pa koliko još?Pa ajde još malo itd.

Bila sam u subotu na svadbi i mislim da nema nijedna osoba koja je bila na svadbi da me nije pitala gore navedeno..užassss

Ja ne znam kako vi ali ja osobno ne ispitujem svaku trudnicu koju vidim tako nešto..mislim ono 80% ljudi na svadbi nisam ni znala..kako su ljudi baš..baš..ne znam ni sama kako bi rekla..ali uglavnom dosadni

Dakle..ide mi na živce to ispitivanje
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:42   #7205
i, anayi, koliko još imaš?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:59   #7206
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 16:47   #7207
Pa ne znam, to ispitivanje kako sam i koliko još mi ni u jednom trenu nije išlo na živce... Mislim, šta bi trebali pitat ljudi?
Vjerojatno ih uopće ne zanima, ali su nekad u nekom trenu života naišli na trudnicu kojoj se nisu obratili ili je nisu ništa pitali o trudnoći pa ih je napala za bešćutnost pa sad, jadni, pojma nemaju kako se ponašat.

"Kako si" i "koliko još" su vrlo bezazlena, dapače neutralna pitanja.
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 18:58   #7208
Mene i dalje sve zivcira. Trenutno to što ne mogu izac iz kuće jer odmah crknem i moram sjesti svakih 10metera

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:03   #7209
Mene i u prvoj i sad najviše živcira što ljudi diraju trbuh. U redu mi je to jedanput napraviti ako baš moraš i to kad je trbuh veći, ali kad su mi ljudi u početku dirali trbuh koji nije ni počeo rasti mi je bilo grozno.

Sad u drugoj me živcira što sam užasno plačljiva i sve me rasplače, u prvoj nije bilo tako.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:49   #7210
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Mene i u prvoj i sad najviše živcira što ljudi diraju trbuh. U redu mi je to jedanput napraviti ako baš moraš i to kad je trbuh veći, ali kad su mi ljudi u početku dirali trbuh koji nije ni počeo rasti mi je bilo grozno.

Sad u drugoj me živcira što sam užasno plačljiva i sve me rasplače, u prvoj nije bilo tako.
Mene to i dalje uzasava pipkanje po trbuhu. Jednostavno mi je to nekulturno i nepotrebno. Jucer cak dva puta, iako sam se izmicala.
naomi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 02:18   #7211
Natečena čuča. I bolna.
__________________
marolinić
maroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 13:59   #7212
Mene živcira što ne mogu leći na stomak a to mi je jedan od najdražih položaja kad spavam ili čitam.
Isto me živcira moja sveki kad krene pričati što mi treba tj ne treba za dijete. Tak da na kraju ispadne da mi ne treba ništa jer "što će ti kolica, ionako ćeš roditi u zimu, a sigurno nećeš s njim nikuda po toj zimi" ili "ma ne treba ti krevetić, jer može za prvu ruku spavati u kolijevci koju ćemo vam mi dati" itd...
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:42   #7213
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Mene živcira što ne mogu leći na stomak a to mi je jedan od najdražih položaja kad spavam ili čitam.
Isto me živcira moja sveki kad krene pričati što mi treba tj ne treba za dijete. Tak da na kraju ispadne da mi ne treba ništa jer "što će ti kolica, ionako ćeš roditi u zimu, a sigurno nećeš s njim nikuda po toj zimi" ili "ma ne treba ti krevetić, jer može za prvu ruku spavati u kolijevci koju ćemo vam mi dati" itd...
Genijalno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:35   #7214
Najviše me živcira što mi je cijela ova godina propala jer ne mogu nigdje, mogu samo sjedit doma trudna i frustrirana dok ljudi žive život - a ja ko na robiji.
Kad rodim bit će još i gore jer budimo realni od djeteta ne možeš nigdje.

I također što mi govore ''Joj samo nemoj nigdje izlaziti van dok ti dijete ne bude bar 3 godine jer to je ružno '' - Ma super, pa robija FULL ON
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:00   #7215
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Najviše me živcira što mi je cijela ova godina propala jer ne mogu nigdje, mogu samo sjedit doma trudna i frustrirana dok ljudi žive život - a ja ko na robiji.
Kad rodim bit će još i gore jer budimo realni od djeteta ne možeš nigdje.

I također što mi govore ''Joj samo nemoj nigdje izlaziti van dok ti dijete ne bude bar 3 godine jer to je ružno '' - Ma super, pa robija FULL ON
Nepotrebno je tako razmisljati jer nemoguce da je tako. Mi izlazimo i dalje iako sam trudna. Sad cemo manje izlaziti zbog zadimljenih prostora, ali kucni tulumi su uvijek dobrodosli
Beba je prvi put je godinu dana ostala kod bake jer smo isli kumu na rodjendan. S 4 mjeseca je i ona s nama isla na svadbu. Nikad nista takvo vezano ta drustveni zivot nismo propustili ni u vrijeme trudnoce ni sad kad je s nama 4 god.
I sad sam trudna i vec imam isplanirane i koncerte i svadbe i sl.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:52   #7216
Quote:
Ricerca kaže: Pogledaj post
Mene živcira što ne mogu leći na stomak a to mi je jedan od najdražih položaja kad spavam ili čitam.
Isto me živcira moja sveki kad krene pričati što mi treba tj ne treba za dijete. Tak da na kraju ispadne da mi ne treba ništa jer "što će ti kolica, ionako ćeš roditi u zimu, a sigurno nećeš s njim nikuda po toj zimi" ili "ma ne treba ti krevetić, jer može za prvu ruku spavati u kolijevci koju ćemo vam mi dati" itd...
takvu imam i ja

Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Najviše me živcira što mi je cijela ova godina propala jer ne mogu nigdje, mogu samo sjedit doma trudna i frustrirana dok ljudi žive život - a ja ko na robiji.
Kad rodim bit će još i gore jer budimo realni od djeteta ne možeš nigdje.

I također što mi govore ''Joj samo nemoj nigdje izlaziti van dok ti dijete ne bude bar 3 godine jer to je ružno '' - Ma super, pa robija FULL ON
ako ti je dr rekla da trebaš strogo mirovat onda ok, ali ako nije onda nema potrebe da si cijele dane zatvorena u stanu
slobodno odeš u grad, prošetati vani, na kavu ili u kino, kam god, ništ ne škodi, zapravo i bolje da odeš malo na zrak ako nemaš nikakvih problema

a to kaj ti ljudi govore da dijete ne smije izlaziti do 3 godine je bedastoća, dijete isto treba van iz stana kak i odrasla osoba
a ako misliš na to da bi ti išla van, opet postoji opcija da dijete ostaviš nekom na čuvanje
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:49   #7217
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Najviše me živcira što mi je cijela ova godina propala jer ne mogu nigdje, mogu samo sjedit doma trudna i frustrirana dok ljudi žive život - a ja ko na robiji.
Kad rodim bit će još i gore jer budimo realni od djeteta ne možeš nigdje.

I također što mi govore ''Joj samo nemoj nigdje izlaziti van dok ti dijete ne bude bar 3 godine jer to je ružno '' - Ma super, pa robija FULL ON
Ako nisi prisilno zbog komplikacija ostala doma, nema potrebe paničariti. Ja sam putovala cijelu trudnoću na max. Do Grčke autom u 7mj trudnoće

A sad evo beba od 3 mjeseca pa smo s njom na moru i po izletima. A šećemo se od 4 tjedna (prije toga su bile velike vrućine pa nismo). Sve je stvar kako ko sebi složi to u glavi, a ne slušat što drugi trabunjaju
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:06   #7218
Nisu u pitanju nikakve komplikacije nego ljudi smatraju da ne mogu u noćni život dok dijete ne bude bar tri godine , a meni je ovaj kućni život najgora kazna i općenito to s djecom....meni je to strašno dosadan i monoton život, tako da pucam po šavovima
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:39   #7219
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Nisu u pitanju nikakve komplikacije nego ljudi smatraju da ne mogu u noćni život dok dijete ne bude bar tri godine , a meni je ovaj kućni život najgora kazna i općenito to s djecom....meni je to strašno dosadan i monoton život, tako da pucam po šavovima
Sto te briga sto ljudi smatraju.
Ni ja nisam za kucni zivot i izlazim normalno. I s muzem i s prijateljicama i to me uopce ne brine.

Naravno,uz uvjet da je dijete zbrinuto.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:45   #7220
Nitko te ne tjera da odgajas dijete. Možeš ga se i odreći ako ti je takva tlaka. Sva sreća pa postoji sloboda izbora

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.