Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Koliki vam je IQ?
manji od 85 38 7.48%
između 85 i 95 12 2.36%
između 95 i 105 23 4.53%
između 105 i 115 71 13.98%
veći od 115 364 71.65%
Glasovatelji: 508. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 14:02   #401
IQ 300

Beta test - BETA II
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:46   #402
(Ne)fascinantno. 462 članova od ukupno 500,333 ispunilo iliti 0.09234 %. Veličina uzorka je fascinantna a tek postotak iznadprosječnih od tih 462 iliti 72.29% . Pa mislim stvarno. Samo "iznadprosječni" : na podforumu psihologija. Još da znamo kojim su psihologijskim testovima testirani i tko ih je testirao.
A Mensa tek Iz nekog žnj teksta povukao gugl: Mensa među svojim članovima ne pravi razliku na osnovu boje kože, nacionalnosti, spolu, seksualnoj orjentaciji, godinama ili socio-ekonomskom statusu.
Prvo su napravili razliku na temelju inteligencije i osigurali si svoje malo gnijezdo, citiram im iz statuta: ...udruga visoko inteligentnih ljudi.
Jedan od ciljeva im je: prepoznavanje i promicanje ljudske inteligencije radi dobrobiti čovječanstva. Radi dobrobiti čovječanstva??? Dajte najte.
A tek ovo: Razlozi za brisanje jesu: neplaćanje članarine,svojevoljni istup te isključenje člana.
Dakle, beskućnici, siromasi i sl., nema veze kaj su među onih 2 % najinteligentnije populacije u svijetu jer ako nemaš love, nisi zabilježen u Mensi i moš ga .ebat.
Predlažemo da pokušate riješiti naš online IQ test. Ako na testu postignete natprosječan rezultat (preko 120) predlažemo da pristupite i našem službenom testiranju, koje košta 150 kn (iako, naravno, uspješno riješeni on-line test nije preduvjet za pristup službenom Mensinom testiranju).


Uglavnom, ljudi, nemojte se loviti za koeficijente inteligencije, a ako se već morate za njih loviti jer vam to jaaako znači u životu, za vaš ego ili kaj već, malo proučite o inteligenciji i svemu u pozadini.
Možete biti iznadprosječno inteligentni i to vam ništa ne govori o vama kao osobi. Više ljudskosti, iskrenosti, otvorenosti, topline, suosjećanja i sl., sam doživjela od strane osoba sniženih intelektualnih sposobnosti, negoli kod ovih iznadprosječnih.

Quote:
normall kaže: Pogledaj post
Beta test - BETA II
Zašto Beta? Jel imaš jezičnih teškoća ili..? (pitam bez predrasuda i sl.)
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:12   #403
Danas su mi stigli rezultati, puno bolje nego što sam mislio IQ 118

Quote:
satisamba kaže: Pogledaj post
Predlažem da treniraš cca 2 godine pa se opet pojaviš na testu.
Osim ako nemaš urođenu logičku inteligenciju (podrazumijevam i memoriju) i vidovitost da znaš koja će biti pitanja, sumnjam da možeš puno utjecati na rezultat, jer logički slijed ćeš zaključiti, pitanje je samo koliko će ti vremena oduzeti kopanje po sjećanju.
Danas su mi stigli rezultati, i budem se ponovo prijavio za godinu dana, poprilično sam uvjeren da oni stavljaju skoro pa uvijek iste testove, budem vidio za godinu dana jesam imao pravo ili ne

Zadnje uređivanje Azz : 05.05.2017. at 22:46. Reason: spajanje postova
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 22:18   #404
Sada zadnji danski online 112 ili 115, uvijek drugacije ali voljela bih ici na pravo testiranje jednom ali da je besplatan
__________________
Jedan čovjek sa vjerom jači je od tisuću ljudi sa interesom. n.a.
sunčani cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:19   #405
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
(Ne)fascinantno. 462 članova od ukupno 500,333 ispunilo iliti 0.09234 %. Veličina uzorka je fascinantna a tek postotak iznadprosječnih od tih 462 iliti 72.29% . Pa mislim stvarno. Samo "iznadprosječni" : na podforumu psihologija. Još da znamo kojim su psihologijskim testovima testirani i tko ih je testirao.
A Mensa tek Iz nekog žnj teksta povukao gugl: Mensa među svojim članovima ne pravi razliku na osnovu boje kože, nacionalnosti, spolu, seksualnoj orjentaciji, godinama ili socio-ekonomskom statusu.
Prvo su napravili razliku na temelju inteligencije i osigurali si svoje malo gnijezdo, citiram im iz statuta: ...udruga visoko inteligentnih ljudi.
Jedan od ciljeva im je: prepoznavanje i promicanje ljudske inteligencije radi dobrobiti čovječanstva. Radi dobrobiti čovječanstva??? Dajte najte.
A tek ovo: Razlozi za brisanje jesu: neplaćanje članarine,svojevoljni istup te isključenje člana.
Dakle, beskućnici, siromasi i sl., nema veze kaj su među onih 2 % najinteligentnije populacije u svijetu jer ako nemaš love, nisi zabilježen u Mensi i moš ga .ebat.
Predlažemo da pokušate riješiti naš online IQ test. Ako na testu postignete natprosječan rezultat (preko 120) predlažemo da pristupite i našem službenom testiranju, koje košta 150 kn (iako, naravno, uspješno riješeni on-line test nije preduvjet za pristup službenom Mensinom testiranju).

Popij nešto za smirenje.

To je udruga i finansira svoje aktivnosti na osnovu članarine, nije podržana iz bilo kakvih javnih sredstava, dakle, da bi postojala, članovi plaćaju (dobrovoljno) članarinu.

Članstvo nije obavezno, ne moraš se učlaniti ni da bi se testirao, ni nakon testiranja. To ne znači da ti se razultat baca u koš ako ne plačaš članarinu. Ali ako si član, možeš da učestvuješ u aktivnostima udruge.

Svako ima pravo da svojih 150 kn potroši na šta god želi. Nekima se dopada da budu u društvu ljudi koji su im po nečemu slični, to što su slični po tome koliko su dobro riješili test je nekima dovoljno.

Kako je to najveća svjetska organizacija koja se tim pitajnima bavi, ima određeni (naravno, ne apsolutni) autoritet za te stvari.

Takođe, bave se humanitarnim radom (zašto ne proguglaš to, kad već guglati znaš). Oni kojima su te humanitarne aktivnosti namijenjene nisu članovi Mense, već uglavnom ugrožene skupine stanovništva. Teško bi bilo argumentirati da te aktivnosti nisu pozitivne za dobrobit čovječanstva.

Ne vidjeh da je iko tvrdio da iznadprosječna inteligencija nešto značajno govori o osobi, a ni to da je postotak iznadprosječnih veći od 50% nije nešto iznenađujući, imajući u vidu da komentarisanje ove teme ipak zahtijeva određene sposobnosti korištenja tehnologije i određeni interes za temu.
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 00:07   #406
Quote:
-SOMEBODY- kaže: Pogledaj post
IQ 116 nije blago natprosječan već je debelo natprosječan. Problem je u tome što ljudi riješavaju one smiješne online testove koji će ti uvijek izbaciti preko 110, 120 i onda dobiju iskrivljenu percepciju o tim brojkama.
A što je s IQ-ima 130,150,170 i više ?
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 02:06   #407
Do kraja 2006. godine koristio se stari test pri čemu je uvjet za članstvo bio rezultat 148 ili više (centil 98). Od početka 2007. koristi se novi test na kojem je uvjet za članstvo rezultat 131 ili više (centil 98). Radi se o drugačijoj skali izražavanja rezultata, Mensa nije snizila uvjet za članstvo!
Ako ste se testirali prije 2007., bez obzira koji rezultat ostvarili i iznosi li on po novome 131 ili više, pogledajte o kojem se centilu radi. Ako Vam u rezultatu piše centil 98 ili više, ostvarili ste uvjet za članstvo.

Zanimljiva informacija, tko se testirao prije 2006. i poslije
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:33   #408
Ja sa, z: ,m rješavala test neki, i rezultati opće intelektualne razvijenosti, T1: SVPN-1 R: 85 z: 0,79.
Struktura ličnosti:
EPQ: P 3, E 17, N 1, L 4.
Ima neki psiholog da ovo dešifrira?
metallica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:10   #409
Ja imam >139 po novom testu.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 20:00   #410
Meni ta cinjenica nije pomogla u zivotu bas nista. Nisam se niti hvalio. Ne mislim na 25cm...

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 18:12   #411
138
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 11:35   #412
brisan offtopic
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:55   #413
Čudno su me gledali nakon testa. U negativnom smislu.
Od tada izbjegavam test.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 20:52   #414
157 na ovom zadnjem... pa niste mi bas nesto bistri vi ostali.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:11   #415
Iznadprosjecan. Ali to ionako nista ne znaci. Ako mislite da mi je zbog toga lakse u zivotu, varate se jako.

Iskreno, malo mi je zao svih ljudi koji nisu prosjecno inteligentni. Bilo da ste ispod ili iznad prosjeka, isto vam se pise. Nece vas razumjeti, a vi cete se s vremenom prestati i truditi da vas razumiju, i bit cete u kurcu.

Prosao sam i neke cudne faze u zivotu, te sam dosta cesto sumnjao u tu inteligenciju jer sam radio ponekad uzasno glupe stvari.
Stovise, i dan danas se smatram izrazito glupom, ali donekle inteligentnom osobom.

Kasnije sam citao da ljudi koji imaju izrazeniju kreativnu inteligenciju su mozda sposobniji u nekim stvarima od vecine, ali zato trebaju hrpu stimulansa koji bi ih pokrenuli da bi mogli uopce funkcionirati na pravi nacin, pa si tako to ponekad opravdavam
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 12:31   #416
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Iznadprosjecan. Ali to ionako nista ne znaci. Ako mislite da mi je zbog toga lakse u zivotu, varate se jako.

Iskreno, malo mi je zao svih ljudi koji nisu prosjecno inteligentni. Bilo da ste ispod ili iznad prosjeka, isto vam se pise. Nece vas razumjeti, a vi cete se s vremenom prestati i truditi da vas razumiju, i bit cete u kurcu.

Prosao sam i neke cudne faze u zivotu, te sam dosta cesto sumnjao u tu inteligenciju jer sam radio ponekad uzasno glupe stvari.
Stovise, i dan danas se smatram izrazito glupom, ali donekle inteligentnom osobom.

Kasnije sam citao da ljudi koji imaju izrazeniju kreativnu inteligenciju su mozda sposobniji u nekim stvarima od vecine, ali zato trebaju hrpu stimulansa koji bi ih pokrenuli da bi mogli uopce funkcionirati na pravi nacin, pa si tako to ponekad opravdavam
True
Malmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:37   #417
A što ako na 3 baš službena Mensina testiranja imamo rezultat:

2009. IQ 122
2015. IQ 121
2017. IQ 115

?

Ispada da starenjem oglupljujemo ?
onomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:19   #418
Quote:
onomat kaže: Pogledaj post
A što ako na 3 baš službena Mensina testiranja imamo rezultat:

2009. IQ 122
2015. IQ 121
2017. IQ 115

?

Ispada da starenjem oglupljujemo ?
Koliko je meni poznato (a ponešto jest jer sam sudjelovala u provođenju Mensinih testiranja), rade se korekcije na dob ispitanika.

Da, IQ se s godinama smanjuje, ali to se ne bi trebalo odražavati na rezultat Mensinoga testa. No ovo su sitne razlike, u okviru statističke pogreške. Možda si taj zadnji put bio neispavan ili slabije koncentriran.

Prva dva neuspjeha da upadneš ti nisu bila dovoljna, pa si pokušao i treću sreću?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:26   #419
Quote:
onomat kaže: Pogledaj post
A što ako na 3 baš službena Mensina testiranja imamo rezultat:

2009. IQ 122
2015. IQ 121
2017. IQ 115

?

Ispada da starenjem oglupljujemo ?
Možda si se kao mlađi više bavio sportom i bio fizički aktivniji.

Puno stvari može utjecat na osciliranje rezultata, to je normalno. U svakom slučaju si negdje u tom iznadprosječnom rangu. Između jedne i dvije standarde devijacije iznad prosjeka.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:39   #420
Zanimljivo svima je iq iznadprosjecan a glupih postova u izobilju lol.
__________________
The machinery is too much for me..
Stonerlord is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.