Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 14:01   #1
Poklon za diplomski

Kako mi se uskoro bliži diplomski (hvala bogu) u dilemi sam što kupiti za poklon profesoru jer znam da je takav običaj i bed mi je nekako doć praznih ruku. Uvjek kad se profesori vraćaju s obrane diplomskih nose nekakve poklone (ili cvijeće). E sad, kako ja imam diplomski kod profesora (oko 30 god) zanima me što da kupim i kad da mu to dam? Dal nakon obrane pred komisijom ili da odem do njega u kabinet ili ? Ima li netko iskustva s time? Svaki savijet je dobrodošao.
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 18:50   #2
Moj savjet ti je da mu ne poklanjaš ništa!
Mislim, zašto bi?!
Dal ti je išta poklonio, dal ti je dao puno bolju ocjenu nego je trebao ili ti sa nečim mega maximalno izašao u susret? Nema mi smisla nakon godina torture još nekom nešto poklanjati. A sada, ti kako želiš, to je moje mišljenje!
Ako baš nemaš što, pokloni mu iglu za kravatu ili kakvu skuplju olovku tj pero koje zna biti lijepo upakovano. Možda nekakva rijetka sturučna knjiga..ili sebe obnaženu u kabinetu?!?
Uglavnom, neka si sam kupuje i poklanja!!
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 20:36   #3
Quote:
dr/iur kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da mu ne poklanjaš ništa!
Mislim, zašto bi?!
Dal ti je išta poklonio, dal ti je dao puno bolju ocjenu nego je trebao ili ti sa nečim mega maximalno izašao u susret? Nema mi smisla nakon godina torture još nekom nešto poklanjati. A sada, ti kako želiš, to je moje mišljenje!
Ako baš nemaš što, pokloni mu iglu za kravatu ili kakvu skuplju olovku tj pero koje zna biti lijepo upakovano. Možda nekakva rijetka sturučna knjiga..ili sebe obnaženu u kabinetu?!?
Uglavnom, neka si sam kupuje i poklanja!!
Apsolutno potpisujem ali mi je ipak bed stajat tamo na hodniku s ostalim kolegama i svi imaju neke poklone a ja - niš. Mislim da je ono s olovkom dobra ideja. Profesor je inače ok i nije tlačio. Sasvim je fer i korektan a i predavao mi je samo jedan kolegij na jednoj godini. Enivej hvala (ono s obnaživanjem koliko god privlačno zvučalo - NE DOLAZI U OBZIR! BLJAAAAK!!!).
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 23:01   #4
ja sam trima članicama komisije kupio po kemijsku i nalivpero u nekoj metalnoj kutijici. nije neka marka al je 100kn komad pa nije ni zadnja kanta. a mentorici još ekstra i ferrerrrro rocherrrr od 18 komada za 39,90 sve to lijepo upakirao u prigodne vrećice i šibaj!
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 23:04   #5
Što je to stvarmo običaj? O kojem se faxu to radi??
__________________
Etna1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 02:32   #6
neki dan pricam s jednom doktoricom koja je nedavno branila doktorat i kaze ona da ih je vodila na veceru dobro to je bio doktorat, a ovo ce bit diplomski...da usput jel netko zna kakav je obicaj u osijeku na ekonomiji, planiram uskoro diplomirat
WindOFChange is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 04:55   #7
Ja sam svome mentoru poklonila paket sa tri vina, drugom profesoru jednu bocu vina, a profesorici knjigu.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:34   #8
bonton
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:34   #9
I meni je to smijesno, ali znam da se to prakticira. Stvarno ne vidim razloge za nekakvo darivanje mentora, profesora ili bilo koga. Al opet kad ja dodem do toga ne znam kako bi postupila kad je to postalo neko nepisano pravilo. Ne radi se o novcu nego o nepotrebnosti samog cina.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:55   #10
moj prof voli popit pa cu mu prije obrane dat flašu i da vidiš...
WindOFChange is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:36   #11
ja sam mislila dat samo profesoru poklon a ne i ostalima koji budu u komisiji. nego neznam kada. na faksu diplomce obično čekaju starci ili netko na hodniku s buketom ili nečim sličnim da im čestitaju pa me zanima da li da mu dam prije, za vrijeme ili da odem nakon obrane u kabinet? zbunjola sam!
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:27   #12
Sredi to drukčije--kupiš u nekakvoj dobroj pekari ili slastičarni kolače i njima počastiš komisiju i mirna Bosna! Gdje ih izložiti riješiš u dogovoru sa profesorima..
Tako si ih sve počastila i riješila si se dileme.
Tako se to radi na nekim faxovima u Os.
Vedriji dio svega jest da to možeš pokloniti u kombinaciji sa ostalim diplomcima...zajedno kupite i zakoljete nekoliko muha jednim udarcem...par kolača, malo sira i pršuta i Bog te veseli...sve sretni.
Ja im nebih ništa poklonio niti ih častio jer mislim da ta gamad(čast izuzetcima) ne zaslužuje ni pišljivu bobu od mene. Ukoliko bih nekog smatrao posebno i iznmno zaslužnog za moje uspjehe, tu bih osobu darivao nekim kvalitetnim poklonom (sat ili tako nešto) ali ta bi se osoba morala jebeno isticati nad šumom isfrustriranih profesora koji se nisu ostvarili pa koriste gužvu za mazohizam nad stdentima.
p.s. možda je najzgodnije da mu daš poklon na hodniku nakon uspješne obrane, nemaš što skrivati po kabinetima!
Daj se nemoj sekirati oko toga, to je tako banalna stvar a ako ne planiraš raditi na faxu, boli te za profesore i poklone-zgrabi papir i briši!
No sekiriki!!!!
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:49   #13
Quote:
dr/iur kaže: Pogledaj post
možda je najzgodnije da mu daš poklon na hodniku nakon uspješne obrane, nemaš što skrivati po kabinetima!
Daj se nemoj sekirati oko toga, to je tako banalna stvar a ako ne planiraš raditi na faxu, boli te za profesore i poklone-zgrabi papir i briši!
No sekiriki!!!!
Da možda imaš pravo. I tako profesori obično imaju par obrana za redom i svaka ne traje duže od 10 minuta pa ono s čašćenjem ne dolazi u obzir. mislim da ću mu to ipak poklonit nakon obrane da ne bi ispalo da se na neki način ulizujem ili neznam što ako mu dam prije. Znam da je to malo banalna stvar ali ipak mislim da je bitna. Ipak i to ostavi kakkav-takav dojam. na faksu ne planiram ostat ali ko zna...možda jednog dana i upišem posdiplomski...enivej hvala za savjet!
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 17:03   #14
Ja sam poklone predala nakon obrane, kada je sve bilo gotovo. Namjeravala sam ih odvesti i na piće u obližnji kafić, ali nisu imali vremena pa sam samo počastila prijatelje.
Moj mentor mi je bio najdraži profesor tijekom studiranja, nije mi pravio nikakve probleme oko diplomskog i poklon sam mu dala od srca. Od članova komisije profesorica je isto bila dobra, jedino je treći član bio , ali dobro.
Znam da neki donesu na faks toliko hrane da bude cijela gozba, ali to mi je glupo i nepotrebno.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 02:07   #15
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
enivej hvala za savjet!
Ma nema na čemu!
Čestitam na skoroj diplomi!
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:17   #16
e kad već o tome pričamo, jeste čuli da je ikad netko pao diplomski?
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:38   #17
Ne! Nikada! Jos uvijek!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:04   #18
Quote:
LittleMiss kaže: Pogledaj post
e kad već o tome pričamo, jeste čuli da je ikad netko pao diplomski?
Čeka se na mene
__________________
Etna1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:18   #19
Mislim da netko mora biti žešće retardiran da padne diplomski ali sve i da je takav, profesori bi se sažalili nad njim pa bi i takvu osobu pustili tako da nema nikakve bojazni da će netko pasti na obrani.
Samo se nemoj sekirati, dala si tolike ispite, ovaj ti je samo formalnost(osim ako nisi mazohistički odabrala radnju kod nekog cjepidlake...onda si si sama priredila pogreb)
Sve u svemu, b cool!
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 00:22   #20
Quote:
dr/iur kaže: Pogledaj post
Mislim da netko mora biti žešće retardiran da padne diplomski ali sve i da je takav, profesori bi se sažalili nad njim pa bi i takvu osobu pustili tako da nema nikakve bojazni da će netko pasti na obrani.
Samo se nemoj sekirati, dala si tolike ispite, ovaj ti je samo formalnost(osim ako nisi mazohistički odabrala radnju kod nekog cjepidlake...onda si si sama priredila pogreb)
Sve u svemu, b cool!
Ako se ovo odnosilo na mene nisam žensko. ,a iz smajlija se može vidjet da nisam milslio ozbiljno. Mislim da nema šanse da ikoga ruše na obrani mogu te eventualno zahebavat kako si se loše spremio
__________________
Etna1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.