Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 00:21   #61
Dobro, praktični dio smo riješili za ovaj konkretan slučaj. Želiš li donijeti addendum pravilima oko onog gore pitanja, na tebi je. Ono gore sam se šalio da nisi imao pravo (kao "right", ne kao "biti u pravu"), naravno da jesi. I znam da je to jasno (da sam se šalio), ali eto, da naglasim ipak.

Sad ću ja postaviti novo pitanje, kroz par minuta, ako me netko ne preduhitri.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:27   #62
Baka kojeg filozofa je navodno, vrlo dosjetljivo i lucidno, odgovarala na pitanja svojeg unuka (tog filozofa - za parsifala) igrajući se riječima na sljedeći način (pitanja su taj filozof, odgovor je baka tog filozofa - za parsifala)?

F: "What is mind?"
B: "No matter."
F: "What is matter?"
B: "Never mind."
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 01:36   #63
Tako je baka Lady Frances Elliot zezala Bertranda Russella .

====

bravo parsifal :klap:
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 02:29   #64
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
bravo parsifal :klap:
:klap: :klap: :klap:

Bravo. Sad imaš od tog posta 24 sata da postaviš novo.
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 07:23   #65
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Gorenavedeno Sigmundovo pitanje nije bilo karakteristično za kvizove, nema jedan nedvosmislen odgovor, o njemu se može (i ne mora) filozofirati i raspravljati, a najmanje jedan termin u pitanju je problematičan (i upravo zbog toga se, između ostalog, o njemu može filozofirati i raspravljati).

Stoga Vas, cijenjeni zastupniče Sigmunde, molim da ne pravite cirkus od ovog visokog doma i kviza.

Dobro, hajde, možemo se i mi nekada našaliti. Ali tim ste svojim činom poljuljali tečnost, protočnost i takt ovoga kviza. Što da je netko upao s pitanjem prije nego je "nitko drugi" odgovorio na njega? Izazvali biste samo upitnike nad glavom ljudi koji bi tada razmišljali "na koje pitanje sada trebam odgovoriti?". Molim Vas da u budućnost pripazite na to.
Razumijem vašu zabrinutost oko tog pitanja, ali čudi me da niste uočili kako to i nije bilo legitimno pitanje na kvizu (jer u tom trenutku, prema pravilima kviza, nije uopće bio moj red da postavljam pitanje). Pitanje je bilo, osim pokušaja da bude duhovito, i subverzivno, ali nikako se ne bih mogao složiti da je to bilo na način koji bi štetno djelovao na zasade i svrhe ovog kviza. Naprotiv! Učinilo je da se neki pojmovi razbistre, a pravila kviza usavrše. Ponekad je dobro protresti stvari da bi sve sjelo na svoje mjesto. Ja mislim da bi se čak i Wittgenstein složio s tim. Baš kao što je brzopletost kolege Parsifala pri odgovaranju na moje pitanje u početku izgledala krajnje destruktivno - kao što ste i sami izvoljeli primijetiti izjavivši "Sve ste sjebali." - ali nas je dovela do formuliranja nekih novih pravila. Osim toga, kasnije ste primijetili da nismo samo "mi" nešto sjebali, nego da ni vi niste bili nevini u svemu ovome. Čestitam vam na toj hrabroj samokritici. Inače, mislim da nam jezični "bon usage" jasno ukazuje da se "prašenje" nikako ne može odnositi na felatio. I zapravo me čudi kako je sad došlo do toga da vi postavljate pitanje? Mislim da smo trebali pričekati barem 48 sati, pa vidjeti što bi se dogodilo.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:34   #66
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post

Mislim da smo trebali pričekati barem 48 sati, pa vidjeti što bi se dogodilo.
Čudi me da takav veliki ljevičar, revolucionar i subverzivac kao što je naš Sigmund propovijeda gandijevsku strategiju čekanja i nenasilja.

Nemojte nikoga ništa pitati i čekati jer vam neće dati - uzmite sve sami !!

,rekao je tako nekako onaj genijalni ruski psiholog koji je i kod nas postao popularan sa onih 20ak divnih savjeta.
(neka neko nađe taj popis i link jer ja sada nemam vremena.)
Čekaju me važne stvari u životu kao priprema i odlazak na plažu
pa ću u moru smišljati neko subverzivno filozofsko pitanje na koje čak ni kvizomani bijeli druid i nitko drugi neće moći odgovoriti
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:00   #67
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
bravo parsifal :klap:
Propustio si pohvaliti Bijeli-Druida zbog zgodne igre sa slovima B i F. Naime, B je baka ali i Bertrand, a F je filosof ali i Frances.
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Inače, mislim da nam jezični "bon usage" jasno ukazuje da se "prašenje" nikako ne može odnositi na felatio.
Ljevičari.
https://www.youtube.com/watch?v=4PiFXfXFbGo
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 09:08   #68
Dakle, budući da parsifal očito nema namjeru postaviti pitanje onda pitam ja:

Kako glasi "velika teza svijeta" stanovitog srednjeeuropskog pisca i filosofa koji se kupao na Korčuli?
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:05   #69
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Dakle, budući da parsifal očito nema namjeru postaviti pitanje onda pitam ja:

Kako glasi "velika teza svijeta" stanovitog srednjeeuropskog pisca i filosofa koji se kupao na Korčuli?
Evo došao sam s mora i da odmah odgovorim na ovo lako pitanje ,pa neka Sigmund puca od zavisti kako to mom meni uspjeva

Filozof je Bela Hamvaš.
Njegova čuvena metafizička teza i konačno rješenje svih zakučastih filozofskih pitanja glasi

Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu.

==
bravo parsifal :klap:

===

Zadnje uređivanje parsifal : 21.06.2017. at 14:49.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 14:10   #70
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
:klap: :klap: :klap:

Bravo parsifal. Očito je da si najbolji kvizaš poznavatelj filozofije pa neka Sigmund puca od zavisti . Sad imaš od tog posta 24 sata da postaviš novo.

Inače, prijavljujem nitko drugog za nečuveno kršenje pravila.
On je isti dan, tj danas , samo 8 sati nakon što je najbolji kvizaš parsifal odgovorio na prethodno pitanje ,zloporabno uskočio i postavio svoje pitanje.

Ako se optuženi brani time da je nešto slično napravio sam parsifal treba reći da to nije bilo slično jer je parsifal čekao 1 dan tj SUTRADAN je postavio pitanje i ispričao se za svoju pogrešku i obećao da neće više.

Pošto je gle čuda, veliki inkvizitor sam prijavio parsifala za kršenje pravila ,LICE-kvantno mjerno je sam zloupotrebljavati pravila kada je parsifalu ostalo 16 sati da smisli svoja zanimljiva, duhovita ,rijetka, i poučna pitanja.

Molim da se predlože moguće kazne za nitko drugog ali molim bez prolijevanja krvi

Zadnje uređivanje parsifal : 21.06.2017. at 14:45.
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 16:12   #71
Ja mislim, Parsi, da je najbolje da ti sam smišljaš pitanja, odgovaraš na njih, i aplaudiraš sam sebi. :klap:
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:38   #72
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Ja mislim, Parsi, da je najbolje da ti sam smišljaš pitanja, odgovaraš na njih, i aplaudiraš sam sebi. :klap:
Tom si divnom humorističnom parabolom objasnio Ljubinu teoriju svega koje je ustvari SVEST ,odnosno viđenje ove predstave zvane život po Advaiti.

Volio bih kada bi to onim 'kićenim jezikom'' gospon Hegela izrazio profesionalno filozofski.
Kako bi to išlo nekako ovako

apsolut je i redatelj i glumac i predstava i kino i platno i glumice i glumci i scena .....i partikularno i univerzalno i vidljivo i nevidljivo ....

Jesam li blizu

Kažite nam to vi impresivnije , Sigmunde, onim ''stručnim kićenim jezikom''
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:42   #73
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Kažite nam to vi impresivnije , Sigmunde, onim ''stručnim kićenim jezikom''
Želite li još i na njemačkom? I još da nađem dio u kojemu se ne govori ništa novo ni konkretno, pa da se valjamo u "kontinentalnoj filozofiji" kao svinje u blatu. BTW, igra li se kod nas "kontinentalni nogomet" ili samo nogomet?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 22:29   #74
Napetost raste. Koliko je još vremena preostalo do isteka roka za postavljanje novog službenog pitanja?
Nema veze, može jedan aplauz unaprijed:
Bravo parsifal!!!
:klap::klap::klap::klap::klap::klap::klap:
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:05   #75
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 08:48   #76
PITANJE BR 7

(Tekst je znatno skraćen jer mi se nije dalo sve prepisivati tj 1 cijelu stranicu koja je fascinantna )

OPROŠTAJ OD FILOZOFIJE

...Skoro svi filozofi završili su dobro ,to je najjači argument protiv filozofije..

..tako je malo patnji ušlo u ljudsku filozofiju...

...Počinjemo živjeti tek na onom mjestu gdje filozofija prestaje ,na njezinim ruševinama,onda kada smo shvatili njezinu strahovitu ništavnost i to da je beskorisno tražiti njenu zaštitu, jer ona nam neće pomoći.


Kojeg su filozofa to riječi , filozofa koji se skoro cijeli život hranio u studentskoj menzi jednog velegrada
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 09:29   #77
Neki blento?
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:01   #78
Ili neki vjernik. On napušta filozofiju i okreće se bogu. Kao što je Davor Ivo Stier napustio ministarski položaj da bi se intenzivnije posvetio bogu. Filozofija je kurac od ovce, ali bog, bog je ona prava stvar. Valja poći od ruševina filozofije prema bogu, prema neizrecivoj evađeoskoj mudrosti. Bravo, Parsifale!
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:16   #79
Gle gle kako sam nehoteći zagrebao ispod površine i dodirnuo neki kompleksić i odmah se kao osmuđena nutrija češu oni koje svrbi tj oni koji su šokirani otkrićem da ih ljubav njihovog života - ta divna ,vjerna veličanstvena filozofija vara .
I gle poniženja- to im je otkrio jedan slavan filozof koga sada oni ad hominem napadaju .

Ah kako su filozofi ipak samo ljudi ispod veličanstvenog racia.

Ti će da mi kažeš da me moja ljubljena filozofija vara.
Do vraga sa glasnikom parsifalom i tim filozofom detektivom koji je to otkrio.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 12:26   #80
Mene moja filozofija ne vara. Među nama nema nikakvih tajni. Možda tebe tvoja vara?
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.