Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 19:08   #3621
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
Ljubavni problemi u upravi.
Tužila je Austrijancima da A. B. ljubi I. Z.?

Slatko.
Insider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 20:22   #3622
Quote:
Insider2 kaže: Pogledaj post
Tužila je Austrijancima da A. B. ljubi I. Z.?

Slatko.
Zbog neprofesionalizma, a ne ljubovanja.

Kupleraj.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 00:58   #3623
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
Zbog neprofesionalizma, a ne ljubovanja.

Kupleraj.
moralo je biti ljubovanja...

pa da bude klasična HR firma u stranom vlasništvu?
sweeeet
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 09:44   #3624
Smijeh od firme s takvim menadžerima.

Di ih samo čupaju?
trepanacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:42   #3625
Quote:
trepanacija kaže: Pogledaj post
Smijeh od firme s takvim menadžerima.

Di ih samo čupaju?
Na granama svašta rodi
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:50   #3626
http://image.prntscr.com/image/8f6b5...4cf51e0b12.png

Skoro 30 sati ovo već stoji na njihovom portalu. Skoro 30 sati oni ovo već ne uspijevaju popraviti.

Ima li tamo itko tko govori/piše hrvatski jezik
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:51   #3627
idu u četvrti rajh. a zapravo odavno stigoše, samo su preopičeni jet-lagom da bi uskliknuli heureka
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:45   #3628
Bio sam van zemlje i primijetio da ima Večernjeg lista na nekom kiosku, i to neko international izdanje, pa sam odlučio malo prolistati.
Inače, nikada nisam ranije kupio Večernji, ali sada me neka znatiželja jednostavno obuzela pa jesam.
Otvorim i počnem čitati.

Da se razumijemo, inače su mi desnije političke ideologije draže od one lijeve, ali kad sam ja pročitao jedan tekst o ljevici, ostao sam zapanjen.
5% objektivnosti, 5% bitnih informacija i 90% nametanja stava o temi.
Tekst kao da je stvoren da bi ga čitale povampirene ustaše, a onda ga učile napamet i za šankom ponavljale lokalnim političkim protivnicima: "jedna od njih ti je feministica, ovaj je bio predavač na JNA(ova kratica se najviše mora čuti) akademiji u Zagrebu(a ime ovog grada najmanje jer je sramota da JNA ima bilokakve veze s Hrvatskom, hint: najbolje je izostaviti ime grada prilikom prepričavanja), a ovaj jedan, on je Srbin", pa nastave: "to nikako ne može proći."

Neću ni pisati o nekom prilog čiji sam samo naslov vidio: "Isus kao povijesna osoba" ili pak neki tekst o ljudima koje prije braka pošalju u Međugorje ili Italiju, već ću vas samo pitati: "Tko ima želuca to čitati i ne osjetiti kako su njegove misli napadnute?" Aha, sad vidim da sam gore sam sebi odgovorio...

Povremeno kupim jedan ljevičarski mjesečnik Le monde diplomatique (ponavljam: daleko sam od ljevice što se tiče stavova), ali u njihovim geopolitičkim analizama uživam čak i kada pišu o, sebi suprotnoj i mrskoj, desnici jer izostaju primitivne uvrede, ali i ono ranije spomenuto nametanje stava. Čitatelju se daju bitne informacije, a onda mu se dopušta da sam zaključi, tj. stvori svoje mišljenje o temi.

Krenuo sam ovdje na forum da pokrenem temu o tome, ali čim sam vidio naslov ove, shvatio sam kako nisam jedini koji je to primijetio.

Zašto takve novine postoje i zašto tvrtke koje ih izdaju dobro posluju?
Cesare Borgia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 22:25   #3629
Moja prognozarvo nestaje Vecernji,a ssmim tim i 24sata,a onda ide Jutarnji.Nece ostati ni web-izdanja,a ni one razne drangulije tipa video-vijesti i slicno.
laurarezidba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 20:49   #3630
Quote:
laurarezidba kaže: Pogledaj post
Moja prognozarvo nestaje Vecernji,a ssmim tim i 24sata,a onda ide Jutarnji.Nece ostati ni web-izdanja,a ni one razne drangulije tipa video-vijesti i slicno.
A gle, kako se prodaju to bi bio logičan razvoj događaja... Možda nastane nešto bolje.
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 21:59   #3631
https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvats...#axzz4XZ0L2CfC

http://www.maxportal.hr/vijesti/hrva...bar-kitarovic/

Nemojte me zajebavat da ovaj fratar vodi Večernji i 24 sata, idem odmah rezervirat kartu za odlazak iz države.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:34   #3632
Neki dan je bio članak sa usporedbom SAD a i Kine.
Po večernjaku je Kina površinski manja
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:51   #3633
P.....e iz austrijsko preduzeće pokupovale nekretnine da im se nađe.
trepanacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:21   #3634
večernji, 24 časa od prije nekoliko dana potpuno ignoriram.
Počeli su provoditi opet težu cenzuru, našli nekog ludog admina koji briše komentare. Samo zbog njih sam i nekad posjećivao teme 24časa i večernjeg, a odsad neću više otvoriti ni jednu stranicu jer su im članci i naslovi ionako za one s blažom retardacijom.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:25   #3635
E, jel imamo tu kojeg insajdera?

Jel mi može netko reći, okvirno, koliko bude glasova koji se broje u ovom izboru za Večernjakovu ružu? Znam da je ovo internetsko glasanje goli kurac, da moraš ili platiti poziv ili sms ili poslati kupon da bi se to računalo, a s obzirom na maksimalni pad interesa ljudi za novine, koliko to na kraju ispadne? Koliko je glasova, naprimjer, zaista imao neki prošlogodišnji pobjednik u nekoj od kategorija?

(može i na pm, ako imamo insajdere a oni se ne žele autati )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 09:26   #3636
Nego, još jedno pitanje za insajdere (iako ne znam uopće zašto se trudim ):

Jel ima Večernji u današnje doba išta slično lektoru? Broj katastrofalnih pravopisnih i gramatičkih pogrešaka na vecernji.hr (tiskane novine nisam držala u ruci sigurno već mjesecima, tako da ne znam kakvo je stanje u njima) zaista eksponencijalno raste i sada se događaju stvari koje mi je stvarno teško zamisliti da prođu pokraj bilo kakvog lektora. OK, ajd, istina i bog da je prilično teško zamisliti i da ih napiše bilo tko tko je završio neki fakultet ili bar bolju srednju školu kod nas, al ajd.

Povod za ovo pitanje: današnji naslov "Vlaho Orepić otkriva: 9700 policajaca dobiti će povišicu"
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 13:43   #3637
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nego, još jedno pitanje za insajdere (iako ne znam uopće zašto se trudim ):

Jel ima Večernji u današnje doba išta slično lektoru? Broj katastrofalnih pravopisnih i gramatičkih pogrešaka na vecernji.hr (tiskane novine nisam držala u ruci sigurno već mjesecima, tako da ne znam kakvo je stanje u njima) zaista eksponencijalno raste i sada se događaju stvari koje mi je stvarno teško zamisliti da prođu pokraj bilo kakvog lektora. OK, ajd, istina i bog da je prilično teško zamisliti i da ih napiše bilo tko tko je završio neki fakultet ili bar bolju srednju školu kod nas, al ajd.

Povod za ovo pitanje: današnji naslov "Vlaho Orepić otkriva: 9700 policajaca dobiti će povišicu"
A što ako je Orepić rekao "dobiti će", a ne "dobit će"? Bi li te to čudilo ako uzmemo u obzir pismenost ne samo novinara, nego i političara?

BTW, ja sam nudio lekturu i korekturu 24sata; zamjenik glodura umro je od smijeha na tu besmislicu...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:01   #3638
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A što ako je Orepić rekao "dobiti će", a ne "dobit će"? Bi li te to čudilo ako uzmemo u obzir pismenost ne samo novinara, nego i političara?
Niti najmanje me ne bi čudilo.

Međutim, nije to rekao, jer

Quote:
Orepić kaže:
Zato je lani njih 6000 dobilo povećanje plaće, a vrlo brzo će, za koji mjesec, uvećane plaće dobiti oko 9700 policijskih službenika.

Ispravili su, vrlo brzo nakon mog posta Ajd dobro, bar netko čita forum od njih, ako ništa drugo Mi ćemo im lektorirati njihov portal. Not
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:41   #3639
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Niti najmanje me ne bi čudilo.

Međutim, nije to rekao, jer




Ispravili su, vrlo brzo nakon mog posta Ajd dobro, bar netko čita forum od njih, ako ništa drugo Mi ćemo im lektorirati njihov portal. Not
Ti bokca, on je još nepismeniji nego što sam mislio.
Dobili su povećanje plaće...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:43   #3640
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nego, još jedno pitanje za insajdere (iako ne znam uopće zašto se trudim ):

Jel ima Večernji u današnje doba išta slično lektoru? Broj katastrofalnih pravopisnih i gramatičkih pogrešaka na vecernji.hr (tiskane novine nisam držala u ruci sigurno već mjesecima, tako da ne znam kakvo je stanje u njima) zaista eksponencijalno raste i sada se događaju stvari koje mi je stvarno teško zamisliti da prođu pokraj bilo kakvog lektora. OK, ajd, istina i bog da je prilično teško zamisliti i da ih napiše bilo tko tko je završio neki fakultet ili bar bolju srednju školu kod nas, al ajd.

Povod za ovo pitanje: današnji naslov "Vlaho Orepić otkriva: 9700 policajaca dobiti će povišicu"
oh, nedavno je bio jedan razgovor između ljudi koji imaju veze s medijima. dvojica vrlo ozbiljno zagovaraju tvrdnju da nivinama ne trebaju lektori. ikad. nikad.

argument je (donekle ima smisla, ali samo donekle) da novinari moraju biti pismeni i znati pisati. problem je što kvalitetnih/pismenih nema puno, što im se tekstovi pretumbavaju u uredništvu gdje nastaje pun kufer tipfelera i nelogičnosti i što se sve radi nabrzinu i onda se još ne plati hašek.

1+2+3+4+5= sranje
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.