Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2006., 16:21   #21
Quote:
don Kacunko kaže:
po cemu sam ja to za srbiju ?
Kad si toliko veliki HRVAT i Vukovarac šta se onda ne vratiš u Vukovar ?
Nego ladiš jaja u Zg
Ja jesam HRVAT.......nisam govorio za tebe da si za srbiju nego samo govorim kaj znaci to 4S majmune.....a tebe boli kurac kad cu se ja vratiti u vukovar,a vratit se hocu sigurno!!....
__________________
ČOVJEK JE JEBENA STVAR,NAROČITO AKO JE ŽENA!!!!
§@v1c4----BOY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:27   #22
Quote:
§@v1c4----BOY kaže:
Ja jesam HRVAT.......nisam govorio za tebe da si za srbiju nego samo govorim kaj znaci to 4S majmune.....a tebe boli kurac kad cu se ja vratiti u vukovar,a vratit se hocu sigurno!!....

Vidim kultura ti je na nivou. Zbog takvih kao ti mnogi zagrepcani i ne vole Vukovarce

e a dok si u zagrebu(ako vec nisi) stavi VU na kraju reg. plocice
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 01:07   #23
Quote:
don Kacunko kaže:
a šta ti znace ta " 4s", kakav je to komentar ?

samo sloga srbina spašava




pa barem bi to ejdan vukovarac trebo znat
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 01:10   #24
i uz to serem se na 4s
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2006., 11:04   #25
Te hladne prosinacke subote sam odlucio skoknuti busom iz Novog Sada u Vukovar...
Ali da ne duljim, iznenadio sam se obnovom VU. Sad (vise) uopce ne izgleda onako strasno kao na TV. S kolodvora sam se odvezao taksijem na groblje, a odatle pjeske natrag prema centru. Sve sredjeno..., kuce, okucnice, plocnik... tek vodotoranj u istom stavu - da podsjeca i opominje, valjda. Franjevacki samostan , ali interijer crkve "i dalje bez medalje"...

S VU ocito nije slucaj kao primjerice kod niza mjesta izmedju Knina i Karlovca na kojima se po obnovljenosti vidi koja je kuca srpska (i dalje srusena), a koja hrvatska (obnovljena) - u VU ih je velika vecina privatnih kuca obnovljena. Tek u centru u glavnoj Tudjmanovoj( ) ulici vise neobnovljenih zgrada. A na njenom kraju, don Kacunko, kakva je ono srusena velika zgrada s lijeve strane, a s desne je nova zgrada u staklu s platoom i Tudjmanovom bistom??

Zgrijao sam se uz caj u hotelu Dunav, a nisam naisao ni na kakve kafice s podvojenim gostima - kako se prica: Srbi u svoje, a Hrvati u svoje. Lijepo uredjeno je i usce Vuke u Dunav, ali nisam skuzio onaj tekst (pismo) na velikom kamenom krizu -
Steta i sto je zamak Eltz i dalje zapusten u korovu... - valjda jos nije privatiziran , barem je u dvoristu bila tada nekakva pozornica te muzej Grada u obnovljenom dijelu. Iznenadio me i novi hotel Lav s mnogim parkiranim autima koprivnicke Podravke, 2. hotel poslije hotela Dunav - zar toliko gostiju privlaci VU? Preko puta turisticki info-ured, nazalost subotom zatvoren.
Manji trg dalje desno lijepo uredjen, ali sve zatvoreno subotom vec u 14 sati. Don K., kakva je ono ogromna unistena zgrada nasuprot tog trga (odnosno od Lava prema centru)?

Bilo je vec 15 sati i nisam imao sto raditi u VU po mraku pa sam se odlucio vratiti u Novi Sad. Na kolodvoru s hrvatskom zastavom me cekao bus poduzeca Vojvodina --> jedna od mojih glavnih slika da frendovima doma u Pragu pokazem da srecom vise nije sve tako crno-bijelo kakvim nas se i dalje cesto u svijetu prikazuje...
(U Srbiji - BG & NS - sam tada bio turisticki na tjedan dana prvi put nakon 1980. Avantura se potpuno isplatila. )
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 01:45   #26
Quote:
Thresholder kaže:
Te hladne prosinacke subote sam odlucio skoknuti busom iz Novog Sada u Vukovar...
Ali da ne duljim, iznenadio sam se obnovom VU. Sad (vise) uopce ne izgleda onako strasno kao na TV. S kolodvora sam se odvezao taksijem na groblje, a odatle pjeske natrag prema centru. Sve sredjeno..., kuce, okucnice, plocnik... tek vodotoranj u istom stavu - da podsjeca i opominje, valjda. Franjevacki samostan , ali interijer crkve "i dalje bez medalje"...

S VU ocito nije slucaj kao primjerice kod niza mjesta izmedju Knina i Karlovca na kojima se po obnovljenosti vidi koja je kuca srpska (i dalje srusena), a koja hrvatska (obnovljena) - u VU ih je velika vecina privatnih kuca obnovljena. Tek u centru u glavnoj Tudjmanovoj( ) ulici vise neobnovljenih zgrada. A na njenom kraju, don Kacunko, kakva je ono srusena velika zgrada s lijeve strane, a s desne je nova zgrada u staklu s platoom i Tudjmanovom bistom??

Zgrijao sam se uz caj u hotelu Dunav, a nisam naisao ni na kakve kafice s podvojenim gostima - kako se prica: Srbi u svoje, a Hrvati u svoje. Lijepo uredjeno je i usce Vuke u Dunav, ali nisam skuzio onaj tekst (pismo) na velikom kamenom krizu -
Steta i sto je zamak Eltz i dalje zapusten u korovu... - valjda jos nije privatiziran , barem je u dvoristu bila tada nekakva pozornica te muzej Grada u obnovljenom dijelu. Iznenadio me i novi hotel Lav s mnogim parkiranim autima koprivnicke Podravke, 2. hotel poslije hotela Dunav - zar toliko gostiju privlaci VU? Preko puta turisticki info-ured, nazalost subotom zatvoren.
Manji trg dalje desno lijepo uredjen, ali sve zatvoreno subotom vec u 14 sati. Don K., kakva je ono ogromna unistena zgrada nasuprot tog trga (odnosno od Lava prema centru)?

Bilo je vec 15 sati i nisam imao sto raditi u VU po mraku pa sam se odlucio vratiti u Novi Sad. Na kolodvoru s hrvatskom zastavom me cekao bus poduzeca Vojvodina --> jedna od mojih glavnih slika da frendovima doma u Pragu pokazem da srecom vise nije sve tako crno-bijelo kakvim nas se i dalje cesto u svijetu prikazuje...
(U Srbiji - BG & NS - sam tada bio turisticki na tjedan dana prvi put nakon 1980. Avantura se potpuno isplatila. )


Drago mi je da ti se svidio VU. Ta uništena zgrada je bivša zagrebacka Nama.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 03:23   #27
Thresholder ides cesto u Vukovar?
__________________
JEBEŠ ŽIVOT I LJUBAV BEZ PRAVILA!!!!
|C|}{|@|O|$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 12:31   #28
Evala, don Kacunko,

... a ona druga srusena preko Vuke, prekoputa one nove u staklu??
Ipak je u strogom centru. A skoro sve ostale privatne kuce okolo popravljene...

ICI(...), to sam bio na godisnjem u Beogradu i Novom Sadu. Pa sam samo usput skoknuo u VU. Zato u blizoj buducnosti ne planiram opet tamo. Mozda samo ako znas tamo negdje kakav solidan smjestaj za do 30-ak eura/2 os.?... Nisam jos bio ni u Osijeku... Dotad najistocnije sto se Hrvatske tice - u Slavonskom Brodu na nocenju proslog ljeta na putu doma u Dalmaciju...
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:14   #29
Quote:
Thresholder kaže:
Evala, don Kacunko,

... a ona druga srusena preko Vuke, prekoputa one nove u staklu??
Ipak je u strogom centru. A skoro sve ostale privatne kuce okolo popravljene...

ICI(...), to sam bio na godisnjem u Beogradu i Novom Sadu. Pa sam samo usput skoknuo u VU. Zato u blizoj buducnosti ne planiram opet tamo. Mozda samo ako znas tamo negdje kakav solidan smjestaj za do 30-ak eura/2 os.?... Nisam jos bio ni u Osijeku... Dotad najistocnije sto se Hrvatske tice - u Slavonskom Brodu na nocenju proslog ljeta na putu doma u Dalmaciju...
To je bio radnicki dom. A prije je bio i hotel. U sklopu radnickog doma je bila i neka gradska kavana, kino iza...
a ta ostakljena zgrada tu je sad gradsko poglavarstvo( na katu) a dolje je banka
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 16:27   #30
[/QUOTE]Čuj da se Srbi i Hrvati slaze,u to nisam baš siguran[/QUOTE]
Ako imaju barem pola mozga i ako niti jedan od njih nije zločinac, tada se jedan Srbin i Hrvat itekako mogu složiti.

[/QUOTE]ali grad se nazalost "podize" pomalo,a i nadam se da ce se dignuti kako treba,mada se nece dignuti kak je ikada prije bio... [/QUOTE]

JNA je uništila grad. Ono što je tužno je da se ni danas, 8 godina nakon početka reintegracije, grad ne želi pokrenuti.
Prepuno korupcije, odbijaju se investicije koje bi išle u korist samom gradu, ali ne i onima kojima odgovara status quo.
"Bolnica" na čelu sa svojom "ravnateljicom" je rupa bez dna (ne zbog troškova liječenja bolesnika), a da ne govorimo o tome da dotična dijeli otkaze šakom i kapom, i zapošljava neiskusan kadar kao protuuslugu tko zna kome.
Ne dopušta se otkup stanova po istim kriterijima, po kojima su se utkupili u ostatku Hrvatske, a nije da se to ne može izvesti.
Promjene, dakle, ne usporava nedostatak novca (barem ne samo to), već to kamo novac odlazi.

Dakle, kako je u Vukovaru?
Volim svoj grad, ali moram biti iskren; spram prijeratnog Vukovara ovo je teška vukojebina, što će još dugo i ostati.
Ipak, mislim da će se stvari malo-pomalo promijeniti, kad se šljam koji odlučuje o sudbini grada skine s vlasti, a rad državnih službi počne bolje nadzirati.
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 16:31   #31
Quote:
don Kacunko kaže:
Najveci problem ovom gradu je nezaposlenost i što ljudi nece da se vrate. Najviše me nerviraju oni "Vukovarci" što žive u Zg i dođu samo 18.11
Pa u prvoj recenici si odgovorio zasto se ne vracaju. Prvo i osnovno, nemaju sto raditi tamo. Drugo, kad 14 godina gradis zivot negdje drugdje, tesko ga je ostaviti. Lako za starije ljude, ali reci mi sto mladje veze za taj grad?

Quote:
Thresholder kaže:
Ali da ne duljim, iznenadio sam se obnovom VU. Sad (vise) uopce ne izgleda onako strasno kao na TV.
Meni i dalje izgleda prestrashno. Bolnica i crkva su me rasplakale.

Quote:
Steta i sto je zamak Eltz i dalje zapusten u korovu... - valjda jos nije privatiziran
Ne budali. Dvorac je pod zastitom, ne moze ga obnavljati bilo tko kako mu se sprdne.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 17:21   #32
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Meni i dalje izgleda prestrashno. Bolnica i crkva su me rasplakale.
Nazalost nisam imao vremena za obilazak dalje na sjever od zamka (usput, dvorac na hrvatskome valjda ne bi smio biti isto sto i zamak) Eltz - bolnica je tamo negdje, a vjerojatno i crkva na koju mislis. U juznom dijelu grada je franjevacka, a u centru pravoslavna - obje stoje.

Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Ne budali. Dvorac je pod zastitom, ne moze ga obnavljati bilo tko kako mu se sprdne.
Pod zastitom cega - vec punih 8 godina?? Jedino birokracije i nesposobnosti!!
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 17:29   #33
Quote:
Thresholder kaže:
(usput, dvorac na hrvatskome valjda ne bi smio biti isto sto i zamak)
Nemam pojma postoje li jezicne zackoljice, ali dvorac Eltz je dvorac.

Quote:
Pod zastitom cega - vec punih 8 godina?? Jedino birokracije i nesposobnosti!!
I to je djelomicno istina.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 19:21   #34
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Pa u prvoj recenici si odgovorio zasto se ne vracaju. Prvo i osnovno, nemaju sto raditi tamo. Drugo, kad 14 godina gradis zivot negdje drugdje, tesko ga je ostaviti. Lako za starije ljude, ali reci mi sto mladje veze za taj grad?


Meni i dalje izgleda prestrashno. Bolnica i crkva su me rasplakale.


Ne budali. Dvorac je pod zastitom, ne moze ga obnavljati bilo tko kako mu se sprdne.

Ja govorim za one koji ne rade ni tamo gdje sad jesu(vecina u Zg), imaju vojne mirovine i puca im k...., dođu 2-3 puta godišnje i onda potpiruju mržnju
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 19:27   #35
Ne dopušta se otkup stanova po istim kriterijima, po kojima su se utkupili u ostatku Hrvatske, a nije da se to ne može izvesti.
.[/QUOTE]


Kad si vec spomenuo otkup stanova....pouzdano se zna za dva stana na Olajnici koja su stanari otkupili jos prije 10-ak godina. Kako je to bilo moguce, sam Bog zna.
Naravno, stanove su prodali
I žive tko zna gdje
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 22:18   #36
a joj di mi tema pade ...
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 23:05   #37
alo vukovarci, nema vas baš ?:
Ili slušate Terezu na trgu ?
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 12:04   #38
evo da se priključim temi . odnedavno sam stanovnik grada vukovara. inače sam rođena i čitav život do nedavno živjela u vinkovcima. nakon faksa sam se vratila u vk i zaposlila u vukovaru. putovala sam tri godine tamo na posao. nedavno sam dobila jedan od onih kadrovskih stanova preko ureda za prognanike, odnosno mmtpr. i preselila sam se u vukovar. čini mi se kako sam jedna od rijetkih što se stvarno presele kad dobiju te stanove. većina ljudi se službeno prijavi tamo (zbog poreza i sl.) i čekaju kad će otkup, a da nikada stvarno ne dođu živjet u te stanove.
i ne znam kud ću sa sobom nakon posla. nikog živog ne poznajem u gradu (ajmo ekipa sad pozivi na kavu ).
a čini mi se da je i grad nakon što padne mrak potpuno mrtav. nedavno mi došli frendovi iz vk u posjet i kao idemo van...gdje?! obišli dva lokala u kojem je prosjek godina takav da bi im svima mogla biti mama
ili je problem u meni
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:02   #39
Quote:
castanea kaže:
evo da se priključim temi . odnedavno sam stanovnik grada vukovara. inače sam rođena i čitav život do nedavno živjela u vinkovcima. nakon faksa sam se vratila u vk i zaposlila u vukovaru. putovala sam tri godine tamo na posao. nedavno sam dobila jedan od onih kadrovskih stanova preko ureda za prognanike, odnosno mmtpr. i preselila sam se u vukovar. čini mi se kako sam jedna od rijetkih što se stvarno presele kad dobiju te stanove. većina ljudi se službeno prijavi tamo (zbog poreza i sl.) i čekaju kad će otkup, a da nikada stvarno ne dođu živjet u te stanove.
i ne znam kud ću sa sobom nakon posla. nikog živog ne poznajem u gradu (ajmo ekipa sad pozivi na kavu ).
a čini mi se da je i grad nakon što padne mrak potpuno mrtav. nedavno mi došli frendovi iz vk u posjet i kao idemo van...gdje?! obišli dva lokala u kojem je prosjek godina takav da bi im svima mogla biti mama
ili je problem u meni

Vjerujem da ti je tesko kad dođeš u živit u grad di nikog ne poznaš.
Tako je i meni bilo u prognanistvu.
Upoznat ces se vremenom ljude, pogotovo ako tamo di radis ima mlađih ljudi kao sto si ti.
__________________
bmw 330xd
gtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 21:10   #40
Sram me je kao Zagrepčanku jer smo jako malo napravili za taj (nekad) prelepi grad. Bandić dijeli lovu (Šerbedžiji i njegovoj ekipi) za kazalište na Brijunima. Dok je grad Vukovar, naš ponos Hrvatske krvaril, Šerbedžija je glumil Hamleta po Beogradu. Ne, ne bumo nigdar zaboravili Vukovar, mi kaj imamo dušu.
To je naš grad heroj, naš Hrvatski ponos.
__________________
Zagrepčanka

Došao sam vam pomoći, a vi se tužite da ne želim sa vama plakati

Friedrich Nietzsche
hedviga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.