Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2009., 10:33   #3281
Malo kasnim u fazi,

ali evo da odgovorim na pitanja.
Prvo fizikalka: odgovor na tvoje pitanje je DA.

Aksiominka, Wrad i Jorgovan, pitale se za sunn kissed effekt ili boju kose Jenifer Aniston. Taj efekt se dobije tako da se na naprave pramenovi koji su samo za 2 tona svjetliji od podloge. Tako recimo, Jenifer ima podlogu tona 7.32 ili 7.52 i pramenove dubine tona 9. E sad, pitanje je kako to dobiti...

Za osobe koje imaju smedju kosu trebalo bi napraviti svijedece: Za pramenove bih preporucio lagani blajh (maksimalno 3% hidrogen koji se ne smije dugo drzati, potrebno je kontrolirati razvoj boje). S time da se pramenovi rade samo na vrhu glave i pozeljno je da su uz rub loca gusci, a dalje rjedi. Sve ostalo sto je izvan folija se pofarba s osnovnom bojom... S osnovnom bojom treba biti dosta oprezan, da ne ispadne previse narandjasta. Bilo bi dobro koristiti 7.52 Kad je sve gotovo, ako su pramenovi presvijetli, napravi se preljev s 9.0...

Ako kosa nije jako tamna, trebalo bi prabati napraviti pramenove s 10 i 9% hidrogenom te podlogu ofarbati sa sedmicom....

A kod jedne moje frendice sam taj Jenn look dobio tako da sam na prirodnu kosu dubine tona izmedju 5-6 napravio pramenove s blajhom i 3% hidrogenom i kad su bili gotovi, osusio sam kosu i napravio preljev s 9.13 i 3% peroksidom... Ispalo je super. Pramenovi su imali ton sampanjca, a podloga je samo malo posvijetlila i dobila boju tamnog meda...

Ukratko, ne postoji univerzalni recept koji ce vrijediti za sve, postupak treba prilagoditi zavisno o tome kakva je prirodna boja kose i kakve boje su bile na njoj... Ne znam da li sam bio od pomoci, ali evo...
profesionalac is offline  
Old 31.08.2009., 11:07   #3282
Pročitala sam gotovo cijelu temu i zbunjenija sam nego ikad, moram se ipak uteć postavljanju pitanja. Ovako, farbam kosu dugo, oduvijek u crveno. Počela sam sa crvenim pramenovima, koristila sam Dikson Impulse boju. Kad mi je dosadilo, ofarbala sam cijelu kosu u Feria Mango nijansu, poslije sam opet malo eksperimentirala s Diksonom, Schwartzkopfom, Annyerom, Color Erbe... apsolutno sa svime, cilj je bio dobiti intenzivno bakrenu boju, međutim, uvijek sam bila nezadovoljna na duge staze, jer nakon ispiranja, kosa mi je izgledala maltene smeđe. Došlo mi je ono vrijeme u mjesecu kad farbam kosu i tražim strawberry blonde nijansu, cimet ili bar bakrenu u kojoj je više plave nego crvene. Profi i ostali, dajte preporuke i pomagajte
__________________
Hey, I went to college once, but all they found were rats in my head

Zadnje uređivanje elimination : 31.08.2009. at 11:14.
elimination is offline  
Old 31.08.2009., 11:14   #3283
Ima li netko iskustva s onim bojama koje su za tamnu kosu, tj. posvijetle je automatski da bi boja bila jača?
Čula sam od nekih ljudi da im je samo izrast bio te boje, a ostatak kose tamniji... a nekima je izgleda ispalo oke


Specifično me zanimaju Schwartzkopfove Brilliance Luminance 860 (ljubičasta) i Pallete color xxl wild lights S77 (crazy violet) pa ako je netko koristio iste, bila bih zahvalna na savjetu
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 31.08.2009., 15:24   #3284
Quote:
elimination kaže: Pogledaj post
Pročitala sam gotovo cijelu temu i zbunjenija sam nego ikad, moram se ipak uteć postavljanju pitanja. Ovako, farbam kosu dugo, oduvijek u crveno. Počela sam sa crvenim pramenovima, koristila sam Dikson Impulse boju. Kad mi je dosadilo, ofarbala sam cijelu kosu u Feria Mango nijansu, poslije sam opet malo eksperimentirala s Diksonom, Schwartzkopfom, Annyerom, Color Erbe... apsolutno sa svime, cilj je bio dobiti intenzivno bakrenu boju, međutim, uvijek sam bila nezadovoljna na duge staze, jer nakon ispiranja, kosa mi je izgledala maltene smeđe. Došlo mi je ono vrijeme u mjesecu kad farbam kosu i tražim strawberry blonde nijansu, cimet ili bar bakrenu u kojoj je više plave nego crvene. Profi i ostali, dajte preporuke i pomagajte
Pogledaj na ovom linku boju 9.43

http://www.cazzahair.com.br/magazine...201&Itemid=164

Ako ti je kosa tamnija, metni 9% hidrogen.

Imaš i Wella Wellaton 8.74 koja baš lijepo ispada.
ovchica is offline  
Old 31.08.2009., 15:26   #3285
hvala profi. znaci trazim frizera da mi stavi pramenove koji su malkice svjetliji od podloge. cilj mi je postici da mi je kosa pri vrhovima svjetlija, kao da je posvjetlila od sunca i onda je izrast izasao malo tamniji, ako me kuzis. ono sto npr. tanja dragovic ima na kosi je apsolutno savrsenstvo. thanks again. nakon farbanja javim rezultate i razinu zadovoljstva, budem to napravila kroz 10ak dana.
Aksiominka is offline  
Old 01.09.2009., 09:10   #3286
Quote:
Achtung Baby kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s onim bojama koje su za tamnu kosu, tj. posvijetle je automatski da bi boja bila jača?
Čula sam od nekih ljudi da im je samo izrast bio te boje, a ostatak kose tamniji... a nekima je izgleda ispalo oke


Specifično me zanimaju Schwartzkopfove Brilliance Luminance 860 (ljubičasta) i Pallete color xxl wild lights S77 (crazy violet) pa ako je netko koristio iste, bila bih zahvalna na savjetu
Pa, te boje funkcioniraju odlicno na prirodnoj kosi, koja nikada nije bila farbana. No ako imas duzinu koja je vec farbana u bilo koji tamni ton (npr. smedja), na tome nece napraviti skoro nista. I od tuda dolazi to da izrast (svjeza kosa) ispadne svjetliji i intenzivniji, a duzina (vec farbana kosa puna umjetnog pigmenta) tamnija. Znaci, ako si se vec farbala, nista od toga. Tada prvo treba skinuti staru boju (vidi skidace boje, pisalo se o tome na forumu) te tek tada farbati...
profesionalac is offline  
Old 01.09.2009., 09:30   #3287
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Pa, te boje funkcioniraju odlicno na prirodnoj kosi, koja nikada nije bila farbana. No ako imas duzinu koja je vec farbana u bilo koji tamni ton (npr. smedja), na tome nece napraviti skoro nista. I od tuda dolazi to da izrast (svjeza kosa) ispadne svjetliji i intenzivniji, a duzina (vec farbana kosa puna umjetnog pigmenta) tamnija. Znaci, ako si se vec farbala, nista od toga. Tada prvo treba skinuti staru boju (vidi skidace boje, pisalo se o tome na forumu) te tek tada farbati...
U biti već godinama farbam kosu u neke nijanse ljubičaste i sad nisam već mjesecima, ali i dalje ima te boje na kosi (dakle, ona se dosta isprala i sad je crvenkasto smeđa, ali ipak se vidi izrast).
Čitala sam već o tim skidačima, hvala na savjetu, vjerojatno ću to napraviti
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 01.09.2009., 18:00   #3288
hvala profi na savjetu, kupih i kapu i boju i hidrogen, jos samo da to sve iskoristim
__________________
samo tvoja sam...♥
jorgovan is offline  
Old 01.09.2009., 19:24   #3289
Bok narode, imam jedno pitanje, ako netko slučajno zna:

Gdje u Zagrebu ima kompletna kolekcija L'Oreal Casting Creme Gloss???

Naime, u Kozmu primjerice nemaju ni polovicu nijansi koje sam pronašla na internetu,
konkretno tražim nijansu 634 Chestnut Honey!
__________________
Say Thank You Every Day
Emanuelle9 is offline  
Old 01.09.2009., 21:04   #3290
Mozda u Mulleru u CC1, oni imaju njemacku robu. Znam da je svojedobno Rock Star nasla jedan kojeg inace nema po dm-ovima..
Zmijica is offline  
Old 01.09.2009., 21:42   #3291
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Mozda u Mulleru u CC1, oni imaju njemacku robu. Znam da je svojedobno Rock Star nasla jedan kojeg inace nema po dm-ovima..
šta je to, gdje je to??
__________________
Say Thank You Every Day
Emanuelle9 is offline  
Old 01.09.2009., 21:45   #3292
City Center One, Muller. Imaš Muller i na Trgu.
Suey is offline  
Old 01.09.2009., 22:44   #3293
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
City Center One, Muller. Imaš Muller i na Trgu.
thank you!!
valjda tamo imaju!
__________________
Say Thank You Every Day
Emanuelle9 is offline  
Old 01.09.2009., 23:10   #3294
Muller na Trgu ima isto sto i Kozmo, nije to isti Muller. Samo se isto zove
Onaj u City center one ima njemacku robu. Ako ta nijansa koju trazis postoji za njemacko trziste, mogli bi je imati.
Zmijica is offline  
Old 01.09.2009., 23:23   #3295
Točno, i meni je napomenula prodavačica na Trgu da nemaju istu robu, ali mi se čini čak i veći izbor od Kozma (ili mi se to samo činilo)
Suey is offline  
Old 01.09.2009., 23:28   #3296
yup, ja u Mülleru u City Centru našla nijanse za koje nisam ni znala da ih ima
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 03.09.2009., 15:03   #3297
Ok, Kozmo i dm ništa, Nama i Muller n atrgu ništa, oko trga ništa.

Ako itko naiđe na slijedeće L'Oreal Casting Creme Gloss nijanse,
neka objavi:

1) 634 Chestnut Honey
2) 8304 Sweet Honey
3) 730 Golden Honey
4) 734 Rich Honey
__________________
Say Thank You Every Day
Emanuelle9 is offline  
Old 03.09.2009., 17:40   #3298
mislim da su cure pisale da ima samo u Mulleru u CC
__________________
samo tvoja sam...♥
jorgovan is offline  
Old 03.09.2009., 22:37   #3299
Quote:
jorgovan kaže: Pogledaj post
mislim da su cure pisale da ima samo u Mulleru u CC
aha, znači nije u svim mullerima isto, thanx!!
__________________
Say Thank You Every Day
Emanuelle9 is offline  
Old 03.09.2009., 22:38   #3300
Profesionalac, molim te ako mi možeš preporučiti neke manje "agresivne" boje za kosu. Tek sam počela sa farbanjem i odmah sam dobila alergiju. Bojala sam se u salonu sa Matrix bojom i ujutro se probudila sa teškom alergijom u predjelu očiju. Vrijeme je da obnovim boju a ne mogu od straha.
dinjo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.