Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 19:15   #3341
Quote:
L@l!na D gUsT kaže: Pogledaj post
Hvala ti na pomoći.predpostavila sam da to i nebi bilo najpametnije pa sam upotrijebila samo crvenu.sve u svemu ispalo je katastrofa.bojala me prijateljica koja baš i nema iskustva s bojama za kosu tako da dok mi je prebojala ostatak kose izrast je više nego potrebno upio boju tako da mi je cijelo tijeme ispalo crveno a ostatak kose polu obojan.blago rečeno užas.
budući da nisam takva mogla u školu otišla sam do frizerke popraviti štetu nekom čokoladnom nijansom(6.45)i ispalo je prepredivno!
skroz sam zadovoljna.boja je nešto između crvene i ljubičaste,baš ono šta sam željela.
SAMO IMAM MALI PROBLEM.zbog 2 bojanja u jednome danu oštetila sam vlasište tako da sad imam problema sa prhuti.kosa mi je puna OGROMNIH komada peruti.perem je svaki dan,sjajna je,boja postojana,ali ova perut će me utrat u grob!
kako da je se riješim i jeli to samo privremeno?
hvala puno


evo slika kose

Samponi protiv peruti (po mogucnosti medicinski, kao sto je Dercos od Vichiya, a ako uzimas u DMu, gledaj da ima ekstrakt cajevca, selen i katran) bi trebali biti rjesenje problema, ne peri kosu svaki dan vec maksimalno 2 puta tjedno i kad je susis, izbjegavaj puhati fenom u vlasiste. Bilo bi idealno da je susis na zraku. No, problem sampona protiv peruti je sto skidaju boju i to poprilicno.
profesionalac is offline  
Old 22.09.2009., 12:17   #3342
Ako inace nemas prhut, onda ce ti brzo proc, ne sekiraj se. Samo je iziritirano vlasiste.
Natopi ga ricinusovim uljem (apoteka, desetak kuna bocica), drzi pol sata i normalno operi kosu.
Zmijica is offline  
Old 24.09.2009., 00:14   #3343
hvala na pomoći
evo primjetila sam da više nemam prhuti,prala sam s nekim Afrodita šamponom pa je prošlo.
inače perem kosu svako drugi dan,tako da mi je to već ritual.
što se tiče boje primjetila sam da se dosta ispire(tj voda je crvena skroz)ali boje i sjaj su kao prvi dan.
kosu sušim fenom samo kad je crča zima,sad samo promasiram vlasište,malo vrtim glavom gore dole(xD)i ona je suha za 15-20 minuta,dakle fen skoro i ne koristim.

Jorgovan,
mislim da je stvar u boji a ne u mojoj kosi,inače mi se ne sjaji tako kosa poslije bojenja.
da znam koja je boja rekla bi ti ali stvarno ne znam.keune nije
L@l!na D gUsT is offline  
Old 24.09.2009., 15:35   #3344
Pomoć! ://
Prije 2 tjedna sam odlučila obojati kosu. Uzela sam neku čokoladnu smeđu boju. Moja prirodna boja je svjetlo-smeđa pa je boja ispala crna. Prije bojanja se, naravno!, nisam informirala koju boju bi trebala uzet da ispadne otprilike ona boja koju sam htjela i sad sam užasna sama sebi! Eh da, sad bi ja htjela maknut ovu odvratnu boju, koja se isprala i sad je neka tamnosmeđa s nekim crvenkastim odsjajem. Ova tamna boja mi nikako ne stoji i ne mogu je više gledat pa sam odlučila poduzeti nekaj u vezi toga...
Mislila sam stavit plave pramenove ili izblajhat cijelu kosu pa vidit kak će to sve izgledat ali me strah jer se moja kosa jako brzo ošteti. Čitam tu po netu za one skidače boje pa me zanima, jel to vrijedi išta? Vidim i da neki pišu da se može posvjetlit i kombinacijom blajh+šampon+hidrogen pa bi možda čak bolje to probala.
Bilo kakav savjet??
__________________
Učim na greškama svojim :P
Petra_88 is offline  
Old 24.09.2009., 15:41   #3345
Quote:
Petra_88 kaže: Pogledaj post
Pomoć! ://
Prije 2 tjedna sam odlučila obojati kosu. Uzela sam neku čokoladnu smeđu boju. Moja prirodna boja je svjetlo-smeđa pa je boja ispala crna. Prije bojanja se, naravno!, nisam informirala koju boju bi trebala uzet da ispadne otprilike ona boja koju sam htjela i sad sam užasna sama sebi! Eh da, sad bi ja htjela maknut ovu odvratnu boju, koja se isprala i sad je neka tamnosmeđa s nekim crvenkastim odsjajem. Ova tamna boja mi nikako ne stoji i ne mogu je više gledat pa sam odlučila poduzeti nekaj u vezi toga...
Mislila sam stavit plave pramenove ili izblajhat cijelu kosu pa vidit kak će to sve izgledat ali me strah jer se moja kosa jako brzo ošteti. Čitam tu po netu za one skidače boje pa me zanima, jel to vrijedi išta? Vidim i da neki pišu da se može posvjetlit i kombinacijom blajh+šampon+hidrogen pa bi možda čak bolje to probala.
Bilo kakav savjet??
ja sam skidala boju s onim Remove Color (kupila u http://www.fripo-saan.hr/ koji je navodno jedan od rijetkih dućana s frizerskom opremom koji prodaje običnim ljudima, a ne samo salonima ) i od neke tamne crvene mi je došlo do skoro narančaste (s jednom primjenom)... ali to ovisi koju boju skidaš

frendica je skidala crnu i skinula joj je boju skroz do neke smeđe
crveno joj je isto skinulo do narančaste


toliko o tom skidaču.
dakle, skida boju, ali ovisi kakav će biti rezultat
ne vidim neke znatne promjene u kvaliteti same kose nakon primjene, ali bolje će ti savjetovati profesionalac kaj je dobro specifično za tvoj slučaj
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 24.09.2009., 15:49   #3346
Možeš mi samo reć kolko para bi trebala izdvojit za to?
__________________
Učim na greškama svojim :P
Petra_88 is offline  
Old 24.09.2009., 15:54   #3347
Quote:
Petra_88 kaže: Pogledaj post
Možeš mi samo reć kolko para bi trebala izdvojit za to?
košta 70 kn, dobiješ dvije bočice od 100 ml koje se pomiješaju u istom omjeru (ovisi koliko imaš dugu kosu pa ne moraš sve potrošiti)... ako nakon prvog nanošenja nisi zadovoljna, možeš ponoviti postupak, nekad treba malo više da se boja skine

uglavnom, upute unutra su detaljne, ako te još nešto zanima, najbolje pitati u dućanu, meni je lik koji radi tamo sve objasnio
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 24.09.2009., 15:59   #3348
Vidim da je to u Ilici u Zg, taman imam nekog tamo sad pa budem poslala po to. Hvala ti puno!
__________________
Učim na greškama svojim :P
Petra_88 is offline  
Old 25.09.2009., 17:17   #3349
Može li mi netko odgovoriti kako spojiti pramenove s izrastom u slučaju kape za pramenove, ustvari cijeli postupak
Hvala lijepa
pink_3 is offline  
Old 26.09.2009., 19:14   #3350
Ovako.... Kosa mi je sada prilično šarena... gore mi je izrast (pepeljasto smeđa), sredina neka tamno smeđa, a ostalih 15 cm crno...

Sada planiram kupiti Schwarzkopf-ovu Brilliance Color Protect & Diamond Shine 862 (Natural Brown).. Zanima me koliko bi mi ona mogla ujednačiti boju kose i kakva su iskustva sa tom bojom (Diamond Shine) uopće.. odn.. dal jako oštećuje kosu, koliko drži boja itd...

Hvala unaprijed...
TroubleGirl is offline  
Old 26.09.2009., 19:23   #3351
profi ,anyone
mogu li mješati kestenjasto-ljubičastu od garniera s schwarzkopf birllance illuminance ljubičastom
Dorée is offline  
Old 26.09.2009., 21:31   #3352
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
profi ,anyone
mogu li mješati kestenjasto-ljubičastu od garniera s schwarzkopf birllance illuminance ljubičastom
ne znam smije li se miješati, ali možda bi bilo dobro napomenuti da je ova illuminance ona koja prethodno posvjetljuje pa ne znam kak to ide skupa...

garnierova je normalna boja?
__________________
[I think hell is something you carry around with you. Not somewhere you go.]
Achtung Baby is offline  
Old 27.09.2009., 15:02   #3353
što mislite, koja bi ovo bila boja kose kod ove cure skroz lijevo, tj. kako frizeru objasnit da hoćeš takvu boju,bez slike...možda liješnjak svijetlo smeđa?
addicted to m is offline  
Old 27.09.2009., 17:25   #3354
Quote:
Achtung Baby kaže: Pogledaj post
ne znam smije li se miješati, ali možda bi bilo dobro napomenuti da je ova illuminance ona koja prethodno posvjetljuje pa ne znam kak to ide skupa...

garnierova je normalna boja?
da ,to je i mene brinulo ,ali uglavnom ja sam pomiješala i dobila smeđe -ljubičastu(više kao ovu garnier)
Dorée is offline  
Old 27.09.2009., 17:33   #3355
Pozdrav!

Imam ovakvu boju kose-malo je dosadna i bez sjaja, jako tanka i slaba:



a htjela bih ju posvijetliti pramenovima, da budem ovakva:




Pa me zanima kako da kažem frizerki koja je to boja pramenova da mi ne bi ispala neka plavkasta slučajno, ili ne daj bože crvenkasta, nego baš tak svijetlije smeđa? i da li mgu stavljati pramenove pošto imam jako tanku kosu, hoće ju to uništiti i oslabiti?
šećerna vata is offline  
Old 28.09.2009., 10:23   #3356
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam ovakvu boju kose-malo je dosadna i bez sjaja, jako tanka i slaba:



a htjela bih ju posvijetliti pramenovima, da budem ovakva:




Pa me zanima kako da kažem frizerki koja je to boja pramenova da mi ne bi ispala neka plavkasta slučajno, ili ne daj bože crvenkasta, nego baš tak svijetlije smeđa? i da li mgu stavljati pramenove pošto imam jako tanku kosu, hoće ju to uništiti i oslabiti?

Isprintaj sliku i uzmi je sa sobom... Ovo su pramenovi tipa 7.32... No na tvoju tamnu kosu (ako je prirodna, nefarbana) ce mozda trebati pomijesati 8.32 i 9% hidrogen...
Nego, daj reci, ta smedja koju imas na glavi je tvoja prirodna ili farbana. Jer ako je farbana, pramenove ce trebat prvo izbijelit, pa tek onda farbat. A to je malo ubitacna procedura.
profesionalac is offline  
Old 28.09.2009., 13:30   #3357
Quote:
Achtung Baby kaže: Pogledaj post
ja sam skidala boju s onim Remove Color (kupila u http://www.fripo-saan.hr/ koji je navodno jedan od rijetkih dućana s frizerskom opremom koji prodaje običnim ljudima, a ne samo salonima ) i od neke tamne crvene mi je došlo do skoro narančaste (s jednom primjenom)... ali to ovisi koju boju skidaš

frendica je skidala crnu i skinula joj je boju skroz do neke smeđe
crveno joj je isto skinulo do narančaste


toliko o tom skidaču.
dakle, skida boju, ali ovisi kakav će biti rezultat
ne vidim neke znatne promjene u kvaliteti same kose nakon primjene, ali bolje će ti savjetovati profesionalac kaj je dobro specifično za tvoj slučaj
Toliko o tom skidacu?!

Ne razumijem kaj hoces reci... Kakav si ti ucinak ocekivala?
Kad se farbas u crno, boja je tako napravljena da nimalo ne posvjetljuje prirodan pigment, nego samo dodaje novi, crni, umjetni. I taj skidac je skinuo umjetni pigment i ostavio kosu smedjom.
Kod crvenih tonova, boja je napravljena tako da istovremeno oksidira melanin do svijetlonarandjastog stupnja i na to nakelji jos umjetne crvene pigmente. Najintenzivnija crvena boja se postize na dubini tona 7 (a tu ima dosta narandjastog ostatnog pigmenta)... Tvojoj frendici je skidac skinuo umjetni crveni pigment, i ostao je melanin, koji je bio oksidiran (kemijski promijenjen) do narandjastog stupnja. Ne zna skidac boje "popraviti" melanin, tak da bude identican prije farbanja. On samo mice umjetne pigmente, tak da oni vise ne smetaju prilikom novog farbanja. Zato je uvijek nakon skidaca potrebno napraviti korektivno farbanje.
I sad se netko moze zapitati, cemu sve to? Pa, stos je u tome sto je skidac maknuo umjetne pigmente koji su uneseni tijekom prethodnih farbanja, a ostao je samo prirodan melanin, dijelomicno kemijski promijenjen. I sad kad farbas ili posvjetljujes takvu kosu, ovaj umjetni ti se vise ne petlja u reakciju, pa puno lakse dobijes svijetlije i/ili hladnije tonove.
profesionalac is offline  
Old 28.09.2009., 13:46   #3358
Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Isprintaj sliku i uzmi je sa sobom... Ovo su pramenovi tipa 7.32... No na tvoju tamnu kosu (ako je prirodna, nefarbana) ce mozda trebati pomijesati 8.32 i 9% hidrogen...
Nego, daj reci, ta smedja koju imas na glavi je tvoja prirodna ili farbana. Jer ako je farbana, pramenove ce trebat prvo izbijelit, pa tek onda farbat. A to je malo ubitacna procedura.

moja prirodna, makar sam još prije (al to je bilo prije cca. godinu dana) stavljala takvu istu boju kao kakva je moja-mislila sam da je kolor šampon al je ispala prava farba..

isprintala bi ju ja al nemam printer u boji pa će ispast crno bijela.. a na mobu imam loši fotić pa se bude vidjelo dobro.. a kak da kažem-jesu to karamel pramenovi, ili lješnjak, ne kužim se baš u te nijanse...
šećerna vata is offline  
Old 28.09.2009., 13:48   #3359
a hoće mi se kosa još više stanjiti od pramenova, i koliko često se moraju obnavljat - znači ako bi ih redovito stavljala kad tek počnu izrastati a ne da mi uzraste onako ružno do pola glave??
šećerna vata is offline  
Old 28.09.2009., 14:19   #3360
Secerna vata - prebaci na usb i napravi fotku u dm-u ili nekoj foto radnji.
Kostat ce te 1 kunu, a frizer se poslije ne moze vaditi da te nije dobro shvatio
Zmijica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.