Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 15:10   #41
Nema nitko nist,malo se zalimo samo. nije ivanic los,nije ni savrsen
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:24   #42
Quote:
swedish22 kaže: Pogledaj post
Nema nitko nist,malo se zalimo samo. nije ivanic los,nije ni savrsen
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 11:58   #43
di ste ivanićani?
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:24   #44
Evo nas
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 14:18   #45
dobili smo plodine
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 13:37   #46
Kaos-prosao sam onuda u petak,milijuni ljudi. Onda sam isao vidjet kaj ima,pa vidim da dijele pivu i hamburgere.I tak sam otisao po pivu,al bolje da nisam,jer uz to sto su dijelili Prima pivo,bilo je toplo ko....
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:04   #47
bolje išta nego ništa
godinama ništa nije otvoreno u ivaniću
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 03:04   #48
Istina,nego kaj se ono ogromno gradi u industrijskoj zoni?
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:16   #49
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Istina,nego kaj se ono ogromno gradi u industrijskoj zoni?
ono kaj je skoro gotovo je neka tvornica baterija-'CROATIA'
a gradi se i nešto prekoputa,to ne znam šta će biti
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 15:02   #50
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
A kaj poslije? Zelenjak? Istina,sad svi tam idu jel to jedino radi. Vise Geno ne radi,pub u centru radi jedini do 1,sve ostalo do 12. Koncerti su rijetki.Ne bih to nazvao dobrim nocnim zivotom,mozda zadovoljavajucim,al samo mozda.Nakon 3 izlaska postaje iritantno.
Zelenjak službeno radi do koliko sati?2?a zadnjih put kad sam bio tamo radio je do pola 4
Petica mi je ok,taman za seljake izađem van kad ono taman se neki likovi nabrijavaju s motornom pilom tamo ispred
__________________
www.nk-suhopolje.com
Suhopoljski grof is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 19:02   #51
Pozdrav svima iz ivanića. evo ja jesam rodom iz ivanića ali na žalost ne živim tamo već 17 god. ja imam 27 god pa sam najvjerovatnije sa nekima od vas išla i u školu osnovnu.puno mi je rodbine još tamo.nisam bila već 4-5 god u ivaniću ali nadam se da ću brzo doći u malu posjetu.ja bi sve dala samo da mogu opet tamo živjeti ivanić je jedinstvan
__________________
de presa libre
Širike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 19:06   #52
pozdrav i tebi
jajoglavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 19:26   #53
Prije nekoliko godina zainteresirao sam se za kupnju kuće u Ivanić-Gradu. Nakon zaista intenzivnog istraživanja supruga i ja smo zaključili da je tada tamo previše toga nedostajalo da bi se barem djelomično zamijenio život u Zagrebu. Ivanić je inače lijepo mjesto ali šanse za zapošljavanje bile su minimalne, kapaciteti vrtića ograničeni, problemi sa infrastrukturom, velika gravitacija prema Zagrebu sa lošim prometnim vezama za dnevne migracije..
Neki dan sam se provezao kroz gradić i vidim da je centar uređen i lijepo izgleda. Da li je to pratio i razvoj u drugim segmentima tj. da li su se pojavila kakva mogućnost zapošljavanaj osim u trgovačkim centrima koji vidim da su nikli kao uostalom i diljem lijepe naše? Također me zanima da li proširena kulturna i zabavna ponuda jer je toga zaista nedostajalo? Moram pitati da li je riješeno pitanje pitke vode i koliko će županijsko odlagalište otpada utjecati na tamošnju kvalitetu života.
Eto nismo odustali od Ivanića jer nam se svidio i imam dojam da su ljudi daleko manje opterećeni i spremniji na druženje. Pa ako netko ima od tamo voljeli bi čuti kakva je situacija.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 23:45   #54
Quote:
izic kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko godina zainteresirao sam se za kupnju kuće u Ivanić-Gradu. Nakon zaista intenzivnog istraživanja supruga i ja smo zaključili da je tada tamo previše toga nedostajalo da bi se barem djelomično zamijenio život u Zagrebu. Ivanić je inače lijepo mjesto ali šanse za zapošljavanje bile su minimalne, kapaciteti vrtića ograničeni, problemi sa infrastrukturom, velika gravitacija prema Zagrebu sa lošim prometnim vezama za dnevne migracije..
Neki dan sam se provezao kroz gradić i vidim da je centar uređen i lijepo izgleda. Da li je to pratio i razvoj u drugim segmentima tj. da li su se pojavila kakva mogućnost zapošljavanaj osim u trgovačkim centrima koji vidim da su nikli kao uostalom i diljem lijepe naše? Također me zanima da li proširena kulturna i zabavna ponuda jer je toga zaista nedostajalo? Moram pitati da li je riješeno pitanje pitke vode i koliko će županijsko odlagalište otpada utjecati na tamošnju kvalitetu života.
Eto nismo odustali od Ivanića jer nam se svidio i imam dojam da su ljudi daleko manje opterećeni i spremniji na druženje. Pa ako netko ima od tamo voljeli bi čuti kakva je situacija.
mislim da ces tesko naci posao u ivanicu, jedino da se ovdje doselis pa putujes na posao u zagreb, inace je meni ivanic super za obiteljski zivot jer je dosta mirno, a opet si vrlo blizu zagrebu u kojem imas sve, tak da neznam koliko bi se bilo tesko doseliti ako ovdje u pocetku nemas nikakvu imovinu ili nikakvu rodbinu...
vagner love is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 19:34   #55
Ivanić ti nije neki izbor. U krugu 40 km od Zagreba imaš puno boljih rješenja. Svi problemi koje si nabrojao i dalje postoje, a pojavili su se i neki novi. Npr. vremešna plinska mreža već bere prve žrtve, a bog te pitaj kako će to završiti. Ako imaš manje dijete nedostatak kapaciteta u vrtiću mogao bi biti problem osobito jer ćeš 99.99% morati putovati u ZG na posao. Na žalost unazad godinu dana vozni red vlakova je "usprkos svim naporima" gradskih vlasti sada još gori. Npr. vlak koji je kretao iz Zagreba u 16:15 i bio na knap mnogim Ivanićanima pomaknut je na 16:08!!?? Poslije njega slijedeći je u 17:37 pa ti vidi osobito ako ti je dijete u vrtiću. Nisam siguran da postoji produženi boravak u školi.

Dolazimo do glavnog problema-Tarno. Ako je vjerovati gradskim vlastima i studijama na koje se oni pozivaju onda će izgradnja smetlišta biti ekološka bomba. S druge strane ako si baš zapeo za Ivanić to ne mora biti loše.Malo sačekaj i cijene nekretnina će pasti

Ja sam odselio iz Ivanića u Zagreb i to mirnu periferiju i mogu ti reći da nisam zažalio ni u jednom trenutku. Ivanić će ti služiti kao prenoćište jer sve se odvija u Zagrebu.

Na žalost male su šanse da će ići nabolje. Medicinski rečeno gradske vlasti uglavnom se bave se problemom ispucalih vrhova kose i noktiju iako znaju da postoje opasni tumori koje hitno treba liječiti.
Potvrda tome je i slučaj Tarno. Krenulo se u upoznavanje građana sa problemom i pozivom na prosvjede tek kada je Ivanić uvjerljivo pobijedio na izboru za smetlište. Do tada se šutjelo jer valjda su ljudi preglupi da im se o tome priča i podiže nivo svjesti na nivo gdje bi i prije donošenja odluke jasno zauzeli stav. Ovak je čak propao referendum pa ispada da su stanovnici grada ZA smetilšte.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 09:23   #56
Žao mi je što to čujem. Nisu li na referendumu u Ivanić-Gradu glasali protiv odlagališta otpada? I zanima me kakve su mogućnosti putovanja autobusom na posao u Zagreb.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 18:37   #57
Quote:
izic kaže: Pogledaj post
Žao mi je što to čujem. Nisu li na referendumu u Ivanić-Gradu glasali protiv odlagališta otpada? I zanima me kakve su mogućnosti putovanja autobusom na posao u Zagreb.
Autobusom je bolje jer imaš bus za IG u 16:30 i 17:00. Ujutro je također OK. Međutim problem je cijena. Ako imaš slučaj kao moj gdje oboje radimo u Zagrebu cijena mjesečne karte+pokaz za tramvaj koštat će te cca 3000 kn što je duplo više nego da ideš vlakom. 1500kn mjesečno nije mala lova. Jedino ako poslodavac refundira mjesečnu za bus u što sumnjam.

Najbolja solucija je da oboje idete jednim autom. Onda je cijena u klasi vlaka. Ostaje pitanje parkinga u Zagrebu i da li vam to paše ovisno o tome gdje radite. Supruga i ja radimo na dva kraja grada i to nije držalo vodu.
Stvari su se dalje zakomplicirale kada su nam djeca pošla u srednju(fakultet)-naravno u Zagreb. Bio je to novi trošak(doduše nešto manji) ali zbog pomenutih loših veza dnevno su gubili previše vremena na putovanje, a osobito čekanje vlaka.

Ono što mi je sada možda malo žao je što nisam obratio pažnju na Dugo Selo. Grad(selo?) mi izgleda nekako ružnjikav međutim kada sam posjetio prijatelja koji je na 10 minuta od centra vrlo ugodno sam se iznenadio. Prava mala oaza mira. Kada bih sada opet mogao birati možda bih izabrao Dugo Selo jer ima vlak za Zagreb(i obrnuto) skoro svakih 15 minuta. Za cijenu kuće koju sam platio pokraj Zagreba dobio bih puno više, a na posao bih stizao za jednako vremena.

Što se tiče referenduma žao mi je što sam to uopće spomenuo jer je previše subbjektivno i možda sam te obmanuo. Netko možda Ivanić doživljava sasvim drugačije i smatra da vlasti dobro obavljaju posao. Međutim i sam si naveo probleme grada pa ako tome pribrojimo zaista veliki gradski proračun ne treba biti HDZ-ovac(tamo je SDP na vlasti) da bi se zaključilo da to nije baš najbolje gospodarenje.

Iako gradonačelnik referendum smata uspješnim činjenica da je izašlo samo 42% građana govori suprotno. Istina da je preko 90% izašlih bilo protiv ali ovako slab odziv u svezi sudbinske stvari za grad govori o klimi koja tamo vlada.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 10:20   #58
Prošle subote bio sam u Ivaniću i mogu reći da sam se ugodno iznenadio. Puno događanja u jednom danu i mogu reći da sam uživao. Pričao sam sam sa par ljudi i oni su uglavnom vrlo zadovoljni. Istina većina radi u Zagrebu ali kažu da se navikneš i da nije toliko teško putovati.
Grad je vro lijepo uređen i ljudi su vrlo druželjubivi. Pitao sam i za Tarno i oni ne misle da će to biti veliki problem.
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 13:34   #59
Ja sam ti napisao kako stvari izgledaju iz perspektive ljudi koji putuju na posao u Zagreb(sanse naci posao u IG su ravne nuli osim ako ne mislis sa fakultetom raditi kao gradjevinac) i imaju klince. Uzmi u obzir da smo mi tu rodjeni pa nam je imao ko pokupiti djecu iz vrtica i pricuvati ih dok ne dodjemo s posla. Sto se tice navikavanja na putovanje ja eto nisam uspio. Pitam kako se netko moze navici putovati vlakom po ovoj vrucini i pri tom uglavnom stajati 50-ak minuta u vagonu bez zraka ili, alternativno, punom propuha? Nije to navika vec nemas izbora ako si ne mozes priustiti autobus ili auto.

Mislim da je u IG lijepo zivjeti ako si u penziji i nemas zdravstvenih problema(jer ces opet morati uglavnom u Zagreb). Lipanj je inace najaktivnije doba u IG pa se nemoj zeznuti.
Evo ti spisak dogadjana u gradu pa vidi jl te to zadovoljava http://www.tzig.hr/dogadanja-za-2011. Ako imas tinejdzera mislim da nece biti presretan ako ne spada u skupinu narodnjaka. Diska nema, a dosta kafica vuce na cirilicu.

Sto se tice uredjenosti posjeti ovaj link http://www.tzzz.hr/?show=54844. U konkurenciji malih mjesta Zagrebacke zupanije IG nije ni medju prvih pet uz golemi proracun koji ima.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 21:43   #60
Quote:
izic kaže: Pogledaj post
Žao mi je što to čujem. Nisu li na referendumu u Ivanić-Gradu glasali protiv odlagališta otpada? I zanima me kakve su mogućnosti putovanja autobusom na posao u Zagreb.

Referendum je održan mislim 27.06. kada su večina ljudi spojili si vikend i otišli na more.

Autobus je užasno skup i zastoji su mogući.

Ivanić je možda ovako lijep, ali tu nema trenutno nikakvih mogućnosti. Dalje od Dugog Sela neidi. Ivanićani ako rade u centru ZG-a ili se školuju, dnevno potroše minimalno 3,5h samo na vožnju nekim prijevoznim sredstvima. Ujutro moraš na vlak najkasnije u 06:18, s tim da je taj vlak toliko krcat i toliko je zagušljivo,a mjesta za sjest nema!!! U 6:45 (il kolko sad već ide) jednostavno bolje neidi, jer kašnjenja na posao su gotovo redovna. Ovaj vlak u 16:18 je smrt. Ako te ne zdrobe, ugušit ćeš se. Pitanje je očeš li opće uć u njega koliko je krcat.

Jedna jako važnda stvar koju želim napomenuti, pogotovo jer koliko sam shvatila imaš djecu. Za dobrobit njihovog osobnog razvitka i kulturološke osvještenosti, ostani u Zagrebu ili barem u njegovoj neposrednoj blizini.

I još jedna stvar što je isto bitna zbog klinaca i općenito - hitna u ivaniću - ukoliko se ikad preseliš u iv, i budeš imao potrebu za hitnom službom, bolje odma pravac zg, jer ovdje kako naletiš, a često naletiš na loše!

izic - lipanj je mjesec kada se slavi dan grada ivanića. dođi sad koji dan pa ćeš vidjet divnu pustoš ovog prespektivnog grada !

Kolega je napomenuo- Plinska mreža nije mijenjana od 1968 valjda, tek sad ju obnavljaju jer je mladi dečko poginuo u eksploziji u vlastitoj kući!
Teica-Photo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.