Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2016., 00:35   #701
Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post
Ja sam isto uzela rhogam tijekom trudnoce i isto su mi at bila pozitivna i isto su mi napisali da je to vjerojatno od njega. Specijalist pedijatar neonatolog mi je savjetovao da ga uzmem. By the way daju ga svim trudnicama sa kombinacijom -mama + beba koje leze u Petrovoj, to je provjerena info. Plus kaj ti ga daju nakon poroda. Rodila sam u terminu (3 dana prije) i sve je bilo ok.

Rhd genotipizaciju bebe rade od 16. tjedna na dalje.
Moja ginicka je mislila da je to dobra ideja da uzmem preventivno a ta doktorica iz Vinogradske ocito nije..ma sva sreca da vise ne mislim imat djecu jer oko svega u trudnoci doktori imaju razlicito misljenje a mene ovako zbunjenu samo jos vise zbunjivali
jld is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 08:16   #702
Upravo sam nasla nakon 10 god stare trudnicke knjizice i nasla nalaz za odredjivanje rh faktora..
Zanima me dakle u rubrici ostali antigeni stoji CCee,K- te kontrola s navrsenih 30 tjedana trudnoce ali doktorka me nije slala na kontrolu. Inace sam Rh 0+

Uglavnom to je bila druga trudnoca i po porodu dijete je odma dobilo izrazito jaku zuticu, 2 puta su mu mijenjali kompletnu krv i fala Bogu nakon gotovo 2 tjednabolnice pusteni kuci,danas ima 14 god i zdrav je decko.

Sad gledam ovaj nalaz i te nalaze antigena i pitam se da li se moglo po tom znati da ce biti komplikacija i kad bi kojim slucajem a ne planiram opet zatrudnila da li bi imalo dijete opet problem?
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:50   #703
JOj vidim da ima još slučaja poput mojih...Ja sam eto, isto nekako nesretno završila u svemu tome, a iz nekakve glupe teorije većine ginekologa da ne treba tijekom trudnoće davati rhogam.

Enivej, ja rh -, mm rh +. Prvi porod, beba rh +, dobila rhogam, Kontrole daljnje negativne.
Druga trudnoća, spontani u 9tt, kiretaža. Prije nje IAT neg, dobila rhogam.
Treća trudnoća 2 mj poslije, prva tri IAT poz...kažu, to je zbog rhogama. Daljnji IAT neg do zadnjeg u 36 tt. Nakon toga više nisam radila. POrod super, beba rh+. Pitam ja za injekciju, kažu da će biti. Kad ono zovu me s transfuzije da mi injekciju neće davati jer su mi našli antitjiela. Da li se to desilo na samom porodu, ili nakon tog testa negdje izmeu 36 i 40tt, nitko ne zna. Da sam preventivno dobila rhogam u 28tt, sad tog problema ne bi bilo.

Htjeli bi još jednu bebu, ali s tom dijagnozom, ne znam...nisam pametna. Riskirati i moliti se da ovog puta beba bude rh negativna....
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:48   #704
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
JOj vidim da ima još slučaja poput mojih...Ja sam eto, isto nekako nesretno završila u svemu tome, a iz nekakve glupe teorije većine ginekologa da ne treba tijekom trudnoće davati rhogam.

Enivej, ja rh -, mm rh +. Prvi porod, beba rh +, dobila rhogam, Kontrole daljnje negativne.
Druga trudnoća, spontani u 9tt, kiretaža. Prije nje IAT neg, dobila rhogam.
Treća trudnoća 2 mj poslije, prva tri IAT poz...kažu, to je zbog rhogama. Daljnji IAT neg do zadnjeg u 36 tt. Nakon toga više nisam radila. POrod super, beba rh+. Pitam ja za injekciju, kažu da će biti. Kad ono zovu me s transfuzije da mi injekciju neće davati jer su mi našli antitjiela. Da li se to desilo na samom porodu, ili nakon tog testa negdje izmeu 36 i 40tt, nitko ne zna. Da sam preventivno dobila rhogam u 28tt, sad tog problema ne bi bilo.

Htjeli bi još jednu bebu, ali s tom dijagnozom, ne znam...nisam pametna. Riskirati i moliti se da ovog puta beba bude rh negativna....
A u danasnje vrijeme nije najstrasnije ni pojava antitijela...da se i to rjesit. Samo eto nije skolska trudnoca.
Meni je nakon spontanog budale niau dali, evo me u 13 tt i cekam sta ce mi lrv pokazat sta se tice antitijela...nije da mi je svejedno ali moze i gore od toga.
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:03   #705
Jep,i ja nakon spontanog u 7-8tt isto nisam dobila (neki gin mi rekli da mi trebalo, neki da nije), i nadam se da ce sve biti ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:48   #706
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Jep,i ja nakon spontanog u 7-8tt isto nisam dobila (neki gin mi rekli da mi trebalo, neki da nije), i nadam se da ce sve biti ok
Hm. Koliko ja znam, u slucaju - mame i + bebe, bez obzira na ishod trudnoce, znaci, imala uspjesnu ili nuespjesnu trudnocu, trebas dobiti Rhogam.

Ali dobro, ja nisam od struke tak da me uzmi s rezervom, mozda lijecnici ipak znaju bolje. (Mozda )
LudaMara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:00   #707
Jedna dr je rekla da je još bilo rano (kasna ovulacija) pa da nije došlo do miješanja krvi. Druga dr rekla da su možda trebali dati. Oni u Vinogradskoj koji su trebali za to znati mi tad nisu baš ništa rekli.
I što, poslije sam saznala prekasno
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:44   #708
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Jedna dr je rekla da je još bilo rano (kasna ovulacija) pa da nije došlo do miješanja krvi. Druga dr rekla da su možda trebali dati. Oni u Vinogradskoj koji su trebali za to znati mi tad nisu baš ništa rekli.
I što, poslije sam saznala prekasno
Ako ste i ti i muz negativni tada nema veze sto nisi dobila, ali ako je muz pozitivan onda su ti trebali dati bez obzira u kojem tjednu je bio spontani. Uostalom, u vecini bolnica i ne pitaju muzevu kg i rh nego svaka negativna zena dobije Igg antiD zastitu.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 21:51   #709
Muz je pozitivan, ja negativna. Prvo dijete pozitivno.

Dr uopce nije pitala. Imala sam osjecaj da mi ne vjeruje da sam imala plod s otkucajima, jer je sve izaslo van dok sam tamo dosla
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:29   #710
Ja sam 0+,a muz 0-
Trudna sam 18+3tt,jel to moze predstavljat neku opasnost za bebu?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:30   #711
Ne, cim si ti +, sigurna si.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:11   #712
Gledam nalaz krvne grupe i rh faktora.. piše AB+ i ispod tablice neki štambiljić - ponoviti u 8.mj. trudnoće.. u 34.tt sam trenutno.. lupaju li taj štambilj svima i kad nije potrebno ili baš se mora dva put ić ?
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:12   #713
Gledam nalaz krvne grupe i rh faktora.. piše AB+ i ispod tablice neki štambiljić - ponoviti u 8.mj. trudnoće.. u 34.tt sam trenutno.. lupaju li taj štambilj svima i kad nije potrebno ili baš se mora dva put ić ?
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:16   #714
Quote:
MissKuki kaže: Pogledaj post
Gledam nalaz krvne grupe i rh faktora.. piše AB+ i ispod tablice neki štambiljić - ponoviti u 8.mj. trudnoće.. u 34.tt sam trenutno.. lupaju li taj štambilj svima i kad nije potrebno ili baš se mora dva put ić ?
Moraš ići jer ti ponavljaju iregularna antitijela (IRA), kg ne jer je ona uvijek ista
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:19   #715
ja sam A- i gin mi je rekao da donesem stari nalaz. i donijela sam. sad ne znam, obzirom da sam rh-. jer li veliki propust što, očito, neću u prvom tromjesečju provjeriti antitijela? idem na pregled s 12 tjedana, pa ću tamo i pitati.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:27   #716
Cvex, ok ti je poslije 12tt. Tad možeš i u Petrovu bez naručivanja. Nije to hitno napraviti odmah
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:21   #717
super
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:15   #718
Pozdrav žene majke kraljice
E ovako..danas sam bila na prvom pregledu druge trudnoće.. i ginićka me tražila da donesem idući put nalaz od transfuzije krvi iz prve trudnoće.. ja taj nalaz, naravno, nemam.. izgubila ga, zametnila, nisam pazila i eto.. imam staru trudničku u kojoj piše krvna grupa koju znam i bez toga.. međutim med.sestra mi je rekla da ima treba neki broj s tog nalaza...?
Ja neznam što taj broj znači i predstavlja, ali njima treba.. u trudničkoj ima neki broj zapisan na toj stranici od krvne grupe, 5eroznamenkasti..ali ja neznam jeli to to.. može netko objasniti?
__________________
Not all those who wander are lost ...
dara333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:03   #719
Nitko :nezna: ?
__________________
Not all those who wander are lost ...
dara333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 08:16   #720
Nikad cula. Mene dr nije ni trazio da vidi krvnu grupu (isto sam imala 5god stari nalaz), nego je rekao da to spremim za papire u bolnicu kad cu ici roditi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.