Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2016., 00:11   #801
Drivewealth.com za ulaganje u US dionice?

Ima li netko iskustva s ovom stranicom? Drivewealth.com, po onome što sam našao na netu nije muljaža. Naplaćuju 2,99 dolara po transakciji i nema min. uloga. Mislim da je najveći problem kako probaciti početna sredstva do njih, a da se ne mora platiti neka velika naknada.
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 08:33   #802
Ljudi koji se razumijete u sve ovo...da li je ovo prevara ili ima neke mogućnosti zarade na ovakav način ? Totalni sam početnik i ne razumijem se previše...
__________________
"Otada sam gurnuo nos kojekuda, ali neka me vrag odnese ako sam našao puno toga što bi se dalo usporediti sa mirisom pseće šape. To je miris idiotskog i neiscrpnog optimizma."
NeaSnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 12:37   #803
Question Kupnja stranih privatnih dionica

Pozdrav,

Čitao sam ovaj forum i neke druge i prosurfao velikim prostranstvima ali nisam našao odgovor a ni sličnu temu ... moguće je da sam previdio ... nadam se da mi netko može pomoći ...

Radi se o slijedećem ... želim kupiti dionice jedne manje privatne firme u Kanadi ... dionice te firme neće ići na burzu i ne mogu se kupiti preko brokera ... a ja ih opet kupujem kao privatna osoba radi dugoročnog ulaganja kapitala ... molim nekog tko ima iskustva ili neka saznanja o postupcima koje ja trebam odraditi ovdje u Hrvatskoj ... gdje eventualno tražiti dodatna pojašnjenja ... ispuniti neke dokumente itd.

Vjerujem da je moguće ući u to, ali ne bi želio da si zakompliciram "putovanje" i prije nego sam napravio i prvi korak

Svaka pomoć je dobrodošla i od srca zahvaljujem na trudu i vremenu.

Lijepi pozdrav, N
Nosco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:21   #804
Koji bi bio najjeftiniji broker za domace trziste, ako bi uplate bile do 5k kn mjesecno ?
wizardof is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 21:48   #805
Pozdrav,

svima koji žele poboljšati svoju financijsku situaciju preporučujem knjige Roberta Kyosaki-a. Sve knjige imate za skinuti besplatno u pdf formatu. Stvarno vrijedi pročitati.
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 09:23   #806
Da li znate kako spriječiti SKDD da spama kućnu adresu prilikom svake transakcije?
antisa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:28   #807
aktiviraj e-račun na stranicama skdd
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 08:42   #808
Mislim otvorit racun kod interactive brokersa (manje od 25godina).

Kakvi su mi dokumenti dovoljni da me prihvate? Dal neko jos zivi sa starcima a da su ga prihvatili?(pitam zbog racuna i tak tog)

Posao imam , novaca imam.
Traperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 12:43   #809
1.Zanima me kako utvrditi postoje li još dionice koje se vode na osobu koja je umrla? Naime, član obitelji je umro prije dosta godina, u rješenu o nasljeđivanju se dionice ne spominju, a prema papirima o kupoprodaji trebalo je ostati još dionica.

2. Jesu li dionice po standardnoj proceduri trebale biti navedene na ostavinskoj raspravi tj. u Rješenju o nasljeđivanju?

3.Također me zanima, ukoliko je netko dovoljno dugo u tom poslu da zna informaciju, koje dionice bi to bile danas, količina i protuvrijednost za spomenutu dionicu, a radi se o- 600 dionica III. emisije E (papiri koje imam datiraju iz 1996. godine). Među papirima je također glasački listić na Skupšini Zabe.

Eto, molio bih ako netko ima kakavu informaciju da ju podjeli.
tokyobynight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:18   #810
Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
2. Jesu li dionice po standardnoj proceduri trebale biti navedene na ostavinskoj raspravi tj. u Rješenju o nasljeđivanju?
Trebale su, samo što se je prilikom ostavinske rasprave trebao predočiti dokaz da je preminuli uistinu vlasnik tih dionica, jer bez pravovaljanih dokaza nitko ne može znati čega je on zapravo vlasnik.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:42   #811
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Trebale su, samo što se je prilikom ostavinske rasprave trebao predočiti dokaz da je preminuli uistinu vlasnik tih dionica, jer bez pravovaljanih dokaza nitko ne može znati čega je on zapravo vlasnik.
Nismo nikakve papire predočili, samo dobili poziv za ostavinsku jer smo mislili da J.B. to sve provjerava i šalje upite za račune i sl.
tokyobynight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 08:12   #812
Ima li koji broker slican interactive brokersima a da je postupak aplikacije jednostavniji.
Traperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 08:26   #813
Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
Nismo nikakve papire predočili, samo dobili poziv za ostavinsku jer smo mislili da J.B. to sve provjerava i šalje upite za račune i sl.
Ništa ti JB ne provjerava niti ikako može provjeriti. Za sve moraš donijeti dokaze. Ako preminuli ima novce na računima, moraš u banku, ako ima zemljište, moraš u katastar, ako ima grobno mjesto, moraš u grad itd. itd.

Neće javni bilježnik nazivati burzu i ispitivati ima li preminuli vlasništvo nad nekim dionicama, zar ne?
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 08:29   #814
Quote:
Traperko kaže: Pogledaj post
Ima li koji broker slican interactive brokersima a da je postupak aplikacije jednostavniji.
Zašto ne kreneš s Admiral Markets, oni imaju podružnicu u Hrvatskoj pa je sve puno lakše, barem dok ne skužiš kako to sve funkcionira, a lako se kasnije prebaciš negdje drugdje.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 10:04   #815
Neke stvari vec znam kako funkcioniraju, trenutno sam u zaba traderu (tj. ne tradeam vise jer ukolko day tradeas pojedu te naknade). Pa trazim nekog sa povoljnijim komisijama.

Admiral markets imaju tradeanje dionicama? Vidim samo CFDove.

I kakve su im komisije? Nemrem im se snac na stranici , podsjecaju me na fortrade.
Traperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 11:04   #816
https://www.optimtrader.com/hr
rade preko IB platforme, ali imaju ured u zagrebu i imas potporu na našem jeziku, pa je odmah sve jednostavnije.
naknade su im dosta povoljne, malo skuplje već kod IB, ali je zato trošak za neaktivnost manji.

normalno, puno su povoljniji od zabe, ili erste banke
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 11:07   #817
Njemački Lynx nije loš. Dobre provizije.

Lynx broker
interprudens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:27   #818
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
https://www.optimtrader.com/hr
rade preko IB platforme, ali imaju ured u zagrebu i imas potporu na našem jeziku, pa je odmah sve jednostavnije.
naknade su im dosta povoljne, malo skuplje već kod IB, ali je zato trošak za neaktivnost manji.

normalno, puno su povoljniji od zabe, ili erste banke
Koji ti paket imas?
Svidja mi se premium , kolko vidim nema minimuna koji moras depozitirat. No naknade ovise o kolicini trgovanja. Minimalna naknada za SAD $5.

Budem i lynx kasnije pogledo.
Traperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 22:48   #819
Quote:
interprudens kaže: Pogledaj post
Njemački Lynx nije loš. Dobre provizije.

Lynx broker
Da , cisto su im pristojne provizije. Imas kakvih iskustva sa njima? Nevidim di pise da daju usluge i u RH.

Btw. kakve su fore sa prebacivanjem para na inozemne racune? Ima kakvih caka? Nisam nikad to radio.

Za optim trader nisam skuzio ovaj premium paket.
Traperko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 11:29   #820
Premium paket dobiju klijenti koji prave veliki promet, dakle dosta veći od 10.000USD.
Ja još nemam niti jedan u njih, ali do kraja godine namjeravam početi i uzeti optimum.
Što se tiče prebacivanja novca u inozemstvo, u EU nemaš ograničenja, a za proviziju pitaj banku.
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.