Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 17:04   #21
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Da, nego sa podsvijesti! Još bolje!
He, he, trebate onda vidjeti gestalt dijagnostičke karte, kad bi ih koristili međusobno, govorili smo, a sad idemo malo gatati.

Sve ime svoju svrhu, i onaj "zašto" neki test upotrebljavati u određenom trenutku.

Wartegg se vjerojatno neće koristiti kao jedini test u psihološkom profilu, ali kao dio baterije testova može imati svrhu.

Treba li dovoljno naglasiti da je riječ o projektivnom testu, za kojeg se prolazi edukacija?
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:06   #22
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Crtala sam bezveze.
Ništa nije slučajno i nije bezveze, rekli bi oni.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:09   #23
ja sam samoinicijativno išla na rorschach test ( sa mrljama)
kod psihijatra,
čisto iz znatiželje,
i pokazalo se da sam 'samo' depresivna i anksiozna.....

karamela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:32   #24
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Crtala sam bezveze.
A i da si smisleno crtala ne bi ti pomoglo... zalazak sunca, dvorac... to su sve lijepe i normalne stvari, a na ovom testu s tim ispadnes lud.. (tako sam bar cuo )
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:09   #25
ma budalaštine.

za potpunu procjenu nečije osobnosti treba barem nekoliko mjeseci svakodnevnog intervjua, ispunjavanja testova, nadgledanja, praćenja, predviđanja itd.

nemojte se uopće obazirati na sadržaj napisanoga, jer taj upis može biti eventualno referentna točka polazišta za liječenje kod psihoterapeuta, a ne pravi pokazatelj vaše individue.

tako je i okorjelog ubojicu Srđana Mlađana svojevremeno pustila na vikend komisija sastavljena od dva psihologa i jedne psihologinje.

procjenili su da se čovjek dobro vlada i da ne postoji opasnost od bijega i počinjenja kaznenog djela.

a većina vas zna kako se to sve završilo.

super su im ti testovi
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:11   #26
Testovi jos uvijek nemaju mogucnost predvidjanja buducnosti u kontekstu okolinskih faktora
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:59   #27
meni je moja psihoter. dala taj test, izmedju ostalog i taj, i ja nisam nista nacrtala. neznam zasto. bilo mi je besmisleno, bilo me sram da nece biti dobro i, naravno, bojala sam se njene reakcije- da ce biti- pa to nista ne valja, ti neznas crtat..
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:29   #28
Quote:
karamela kaže: Pogledaj post
ja sam samoinicijativno išla na rorschach test ( sa mrljama)
kod psihijatra,
čisto iz znatiželje,
i pokazalo se da sam 'samo' depresivna i anksiozna.....
Kladim se da si to znala i sama već i prije Rorschachovog testa.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:31   #29
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
A i da si smisleno crtala ne bi ti pomoglo... zalazak sunca, dvorac... to su sve lijepe i normalne stvari, a na ovom testu s tim ispadnes lud.. (tako sam bar cuo )
Dvorac bi vjerojatno ukazivao da ne živiš u stvarnosti, nego u nekoj izmaštanoj bajci koju si isfurao u svojoj glavi.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:32   #30
Ne
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:32   #31
Quote:
tel50 kaže: Pogledaj post
meni je moja psihoter. dala taj test, izmedju ostalog i taj, i ja nisam nista nacrtala. neznam zasto. bilo mi je besmisleno, bilo me sram da nece biti dobro i, naravno, bojala sam se njene reakcije- da ce biti- pa to nista ne valja, ti neznas crtat..
A što ti je rekla na činjenicu da nisi ništa nacrtala?
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:34   #32
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ne
Joooooooooj, pa šalim se. Nisam ja educirani psiholog ni psihijatar, nego mi je to prvo palo na pamet kad si spomenuo da dvorac ukazuje na to da si udlu.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 19:40   #33
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A što ti je rekla na činjenicu da nisi ništa nacrtala?
nista, nekako me cudno gledala...
__________________
When the truth is found to be lies
and all the joy within you dies
tel50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 21:07   #34
Gledala sam prvo u njega minutu, onda nacrtala smajlić u prvo polje (zadani kružić je predstavljao oko). Onda sam gledala dalje, nisam se mogla ničeg pamenog sjetit, pa sam u ostala polja nabacala dječje crtarije neovisno o zadanim crtežima. Npr drvo, oblak itd... sam da se riješim toga...

Nakon toga sam je upitala što to govori o meni, pa je rekla nešto kao da sam izrazito emotivna i da to valjda pokušavam prikriti, tak nešt koliko se sjećam.

Još jedna činjenica koju bi stavila kao dokaz gluposti tog testa je činjenica da on ovisi o raspoloženju. Kada sam tužna i kada sam vesela, slike bi bile sasvim različite. Kada sam vesela onda sam kreativna... Kada nisam kreativna, onda bih napravila ono što sam napravila.
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:27   #35
e sad i mene zanima što moje znači, i ja sam docrtala
ako netko nađe okvirna objašnjenja ili se sjeti neka napiše
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:30   #36
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Gledala sam prvo u njega minutu, onda nacrtala smajlić u prvo polje (zadani kružić je predstavljao oko). Onda sam gledala dalje, nisam se mogla ničeg pamenog sjetit, pa sam u ostala polja nabacala dječje crtarije neovisno o zadanim crtežima. Npr drvo, oblak itd... sam da se riješim toga...

Nakon toga sam je upitala što to govori o meni, pa je rekla nešto kao da sam izrazito emotivna i da to valjda pokušavam prikriti, tak nešt koliko se sjećam.

Još jedna činjenica koju bi stavila kao dokaz gluposti tog testa je činjenica da on ovisi o raspoloženju. Kada sam tužna i kada sam vesela, slike bi bile sasvim različite. Kada sam vesela onda sam kreativna... Kada nisam kreativna, onda bih napravila ono što sam napravila.
Meni je recimo to sve teški šit.
Ja bi na tim poljima uvijek isto nacrtao.
Mislio sam tada da je to test - kreativnosti i dizajniranja..
Pa sam se trudio napraviti što jednostavnije, slick i cool crteže

Ali zapravo uvijek bih nacrtao iste stvari u te kvadrate.
Crtao bi što jednostavnije stvari da se riješim tog sranja i crtao bih stvari koje su direktno vezane na linije tih kvadrata (recimo, ona tilda je ptica ako dodaš još jednu tildu. onaj jedan kvadrat je televizor, onaj drugi su zgrade. ......odnosno najprepoznatljivije takve linije iz okoline )
Kad ne bih morao, nikad ne bih crtkarao ko debil nekim mađija-psiholozima. Umalo se i tada nisam ustao ili se počeo smijati&plakati

Pošto je to radno mjesto imalo veze sa dizajnom, čak sam se i trudio za to sranje.
Da sam znao da je to nešto drugo, napisao bih neku psovku preko svih tih kvadrata, i potražio prvog psihologa da mu stisnem šljagu i podučim ga objektivnom sagledavanju ljudskih karakteristika, a ne da mi gura u nos takva primitivna mađijanja. Ionako nisam dobio taj posao

Ako ikad dođem u poziciju moći, izjurit ću psihologe iz neke zajednice (škole, firme, države), ili ih barem svesti na razumnu mjeru.
Ne treba ljude ponižavati nepotrebno. Ne znam kako to upravo psiholozima (sic!) nije jasno. Zapravo jasno mi je - oni za ta casual ponižavanja koja nazivaju u šali "rad sa ljudima i ljudskom psihologijom" dobivaju pinku i to je ono bitno. Jebeni birokratski sadisti, činovnički dio aparata, a ne HR stručnjaci. Uhljebljeni tumor suvremene organizacije.
I kad smo kod toga, nikad na raznim testiranjima nisam čuo da su psiholozi zamolili za strpljenje, ispričali se zbog gnjavaže i/ili cijelog postupka. Nema tu elementarne pristojnosti. Sa ljudima koje se testira postupa se bez riječi, neodgojeno, mehanički, fašistički. Kao da su ljudi bezvrijedna stoka, ko da su broj. S visoka, kao primitivni dotur u nekom selu prije 150 godina. Bizarno je da se takve birokratske kretenčine toliko umisle.

Generalno smatram da zdrav čovjek ne bi trebao uopće imati kontakta sa psiholozima i Vidovitim Milančetima. A pogotovo u poduzećima u kojima treba onim curicama-fuficama u HR odjelu dati nekakvog posla da se previše ne igraju na playtoyu ili fejsbuku.
Mene bi bilo sram da sam korporativni psiholog. Čisto sram. Jednako kao što svećenika može biti sram u CERN-u. Jednostavno - strano tijelo.

Zadnje uređivanje Brogan : 24.01.2010. at 22:53.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:39   #37
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Gledala sam prvo u njega minutu, onda nacrtala smajlić u prvo polje (zadani kružić je predstavljao oko).
E to je isto lose...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:40   #38
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
i potražio prvog psihologa da mu stisnem šljagu i podučim ga objektivnom sagledavanju ljudskih karakteristika,
A kako se to mogu objektivno sagledavati ljudske karakteristike?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:41   #39
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
E to je isto lose...
A kakvim se smatra ako podrapaš cijeli taj test?
Ili ako nacrtaš izmet preko cijelog testa?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:43   #40
Osobno bih rekao pozitivnim
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.