Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 13:17   #1
Memorijske kartice

Googlao sam, gledam trgovine kao diskont 24, mikronis, links i nigdje mi se nije svidjela ponuda ? gdje bi mogao kupiti microsd karticu 32gb a da je najpovolnije ?
U tim trgovinama gdje sam gledao ustvari sam našao samo siromašnu ponudu jedva 1 ili dva i ništa drugo.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 13:32   #2
Pogledaj ovdje
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:36   #3
Meni je najjednostavnije na nabava.net pogledati- i onda po dućanu u kojem piše da su najjeftinije.
Naravno, nije 100% ažurno, ali zato postoji telefon
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:15   #4
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovdje
ej hvala
Vidim da postoje dvije verzije CL2 i CL4 jebiga ne piše razlika, CL2 je skupli za nekih 20 kuna. U čemu se razlikuju ?
Ovaj link koji si mi dao je najpovoljnije, pitao sam ja inače u trgovinama i pričaju mi cifri od 400 prema više
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:36   #5
CL znači klasa.
Veća klasa- brži prijenos podataka.
Makar mi nije jasno zašto je class 2 jeftiniji... Možda greškom...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:40   #6
kao sto ti je assasin rekao pogledaj na nabavi da vidis kako se krecu cijene po raznim trgovinama

cl2 i cl4, to ti je class iliti klasa kartice a broj 2 ili 4 ti oznacuju najmanju garantiranu brzinu pisanja u MB/s, znaci cl4 je brza od cl2, nemoj se obazirati na cijenu, jer moguce da je trgovac te dvije kartice nbavio u ducan u razlicito vrijeme, a cijene tih kartica iz tjedan u tjedan variraju, tj. opadaju i rastu kao neka valuta..

bajdvej imas jos i class6 i class10 kartica za kupit koje su normalno skuplje...

edit, assasin me opet preduhitrio, a bas sam o tome razmisljao dal da opce pisem nesto il ce me opet netko preduhitrit
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:46   #7
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
ej hvala
Vidim da postoje dvije verzije CL2 i CL4 jebiga ne piše razlika, CL2 je skupli za nekih 20 kuna. U čemu se razlikuju ?
Ovaj link koji si mi dao je najpovoljnije, pitao sam ja inače u trgovinama i pričaju mi cifri od 400 prema više
Cl je (pretpostavljam) class,a viša klasa znači i bolje performanse (brzina čitanja sa kartice i zapisivanja na karticu).. Čudi me da je class2 kartica skuplja od class4 jer to nema smisla. Tko bi kupio sporiju karticu za više novaca??

Zadnje uređivanje genius_one : 06.07.2011. at 10:47. Reason: Vidim da su me preduhitrili
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:56   #8
a jesu skupe imas na ebayu stvarjno jeftinih . ne isplati se kod nas kupovati
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 11:06   #9
ebay, hm prica za sebe, ma nije tolko jeftinije imas od nekih 50-55 dolara na dalje, e sad dal je firma ok, dal nije prevara....
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 13:13   #10
Quote:
luka249 kaže: Pogledaj post
a jesu skupe imas na ebayu stvarjno jeftinih . ne isplati se kod nas kupovati
moguče, čuo sam glasine da je na memorijama lako varati evo napirmjer neki stave firmware na memoriju koji pokazuje da imas recimo 16gb a zapravo ima 4 ili slično. I problemi naravno počnu kad kupac želi staviti više filevoa a neda mu


Hvala na vašim odgovorima kupujem CL4 samo budem još pogledao ponude u drugim trgovinama.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 13:20   #11
Spori ste, dečki

Freyr- da, nije baš preproučljivo kupovati memoriju preko eBay- a. Jedino ako naiđeš na nekog s kim imaju ljudi pozitivna iskustva.
Uglavnom, stave firmware da ti prikazuje recimo 16GB (a realan kapacitet je 2GB ili manje) i namjeste da se podaci zapisuju "kružno".
Znači, prebaciš 2 filma (svaki po 1GB), sve je ok, i kreneš prebacivati treći- a on ti pobriše ovaj prvi i normalno prebaci taj treći film- pošto sada ima mjesta za njega.
I tako u krug.
Teoretski- imaš neograničenu memoriju za malo novca
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 13:00   #12
Koju marku SD kartice kupiti?

Bok svima,

Dakle, htio bih nadograditi svoju SD karticu. 2GB kartica koju sam dobio s mobitelom nije ni približno one veličine koja je potrebna da sadrži sve slike, muziku, back-upove, itd.

Htio bih kupiti karticu od barem 8GB, klase 10.

Zanima me kojeg proizvođača biste mi preporučili, uzevši u obzir životni vijek kartice, "stvarnu" brzinu kartice (klasa 10 = 10MB/s za read/write minimalno), i to uzevši u obzir sadašnje stanje na tržištu. Htio bih, naravno, što bržu i kvalitetniju karticu.

Najjeftinije što sam dosad našao jer kartica od Kingstona, koju bih službenim putem mogao dobiti za negdje 50kn. Je li ta kartica što valja, ili je možda bolje uzeti neku bolju?

Kojeg biste vi proizvođača preporučili?
AdamS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 14:35   #13
Ja sam uzeo Adata, 8GB, class 10 naravno. Vise od 8GB mi stvarno nije potrebno jer DLNA i ES File Explorer sve rijese no jako sam zadovoljan kako microSD radi. Za par minuta stavim tocan model.



Edit: Evo modela: AUSDH8GCL10-RA1

Edit2: Par solidnih 32 GB modela:

Transcend TS32GSDHC10

SanDisk Extreme - Flash memory card - 32 GB - Class 10 -SDHC

KOMPUTERBAY 32GB Class 10 MicroSDHC Card 32 GB High Speed Micro SDHC

Storage Options SDHC10-32 32GB Class 10 SDHC Card

Zadnje uređivanje RC Da Kookee : 23.12.2012. at 15:34.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 16:42   #14
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Ja sam uzeo Adata, 8GB, class 10 naravno. Vise od 8GB mi stvarno nije potrebno jer DLNA i ES File Explorer sve rijese no jako sam zadovoljan kako microSD radi. Za par minuta stavim tocan model.


Edit: Evo modela: AUSDH8GCL10-RA1

Edit2: Par solidnih 32 GB modela:

Transcend TS32GSDHC10

SanDisk Extreme - Flash memory card - 32 GB - Class 10 -SDHC

KOMPUTERBAY 32GB Class 10 MicroSDHC Card 32 GB High Speed Micro SDHC

Storage Options SDHC10-32 32GB Class 10 SDHC Card
E, vidiš, dobro da si stavio ove rezultate jer nisam ni znao da postoje Random 4k brzine, a performansa Androida ovisi upravo o tome. Klasa je zapravo nevažna ako je 4k brzina mala, a kartice visokih klasa najčešće žrtvuju tu brzinu.

Malo sam gledao po internetu, i performanse ove kartice koje ti imaš su zapravo jako dobre za klasu 10. Malo ću još pregledati okolo prije nego što se odlučim na kupnju, ali hvala ti na iscrpnom odgovoru. Puno si pomogao


EDIT: Dakle, uzevši u obzir sva nova saznanja glede postojećih brzina u SD karticama za mobitele, tražim preporuku za SD karticu od barem 8GB koja ima najbolji odnos između sequential i 4k read/writea na našem tržištu. Vjerojatno će dosta aplikacija letiti na SD karticu, i tražim onu karticu koja bi osigurala dobar i brz rad Androida.

Zadnje uređivanje AdamS : 23.12.2012. at 17:10.
AdamS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 17:50   #15
Dobre su vise manje od svih novih class 10. Jos prosle godine su u 4K bile osjetno sporije od class 4 i class 6 no sad je to ok.

Evo Kingstonova class 4 kupljena 2011. koju imam u drugom mobu, ne znam joj model, a nisam u prilici pogledat:


Mushkin (link) kupljen ovog ljeta koji bas ne odusevljava cak ni za class 4 no u digitalcu je pa nema zamjerke:


Quote:
AdamS kaže: Pogledaj post
EDIT: Dakle, uzevši u obzir sva nova saznanja glede postojećih brzina u SD karticama za mobitele, tražim preporuku za SD karticu od barem 8GB koja ima najbolji odnos između sequential i 4k read/writea na našem tržištu. Vjerojatno će dosta aplikacija letiti na SD karticu, i tražim onu karticu koja bi osigurala dobar i brz rad Androida.
Pazi, class 6 ti je sasvim dovoljno ako ne zelis/trebas/mozes snimat 1080p te istovremeno fotkat. No sve one od 32 GB iz mog prethodnog posta i njihovi modeli manjeg kapaciteta su IMO best buy po omjeru svega (doduse microSD stvarno nisu skupi vise) jer sam ih proucavao posto sam patim na performanse u svemu, od moba do kompa itd...
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 18:18   #16
A reci, imaš li možda iskustava sa Sandisk karticama? Malo sam pretraživao internet, i čini se da su one po pristupačnosti, kvaliteti i brzini među boljima. Pitam jer se njih na dosta mjesta i kod nas može pronaći.

Recimo:

4GB/Class 4
8GB/Class 2
16GB/Class 4

... prema nekim testiranjima imaju jako dobar omjer između sequential i random 4k writea (ja bih naravno kupio 8-16GB).

Za ove ostale kartice koje si naveo sam provjerio, i stvarno jesu jako brze. Sad je samo pitanje nabave i cijene
AdamS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 18:39   #17
Sandisk je dobar i pouzdan. Od 16 GB class 4 im je OVO uvjerljivo najbolji model dostupan kod nas.

Ako ti je zbog appsa onda je 16 GB pozeljno, pogotovo ako mislis igrat nesto tipa NFS:MW, Max Payne, Batmana itd, gdje svaka ima 1.5GB ili vise.

OVA je jos bolja, class 10 recimo, no cijena je isto nesto veca.

Racunaj da na class 4 ne mozes snimat 1080p video, a Arc S ima mali internal storage tako da to isto otpada kao opcija za video directory.
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 18:54   #18
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Sandisk je dobar i pouzdan. Od 16 GB class 4 im je OVO uvjerljivo najbolji model dostupan kod nas.

Ako ti je zbog appsa onda je 16 GB pozeljno, pogotovo ako mislis igrat nesto tipa NFS:MW, Max Payne, Batmana itd, gdje svaka ima 1.5GB ili vise.

OVA je jos bolja, class 10 recimo, no cijena je isto nesto veca.

Racunaj da na class 4 ne mozes snimat 1080p video, a Arc S ima mali internal storage tako da to isto otpada kao opcija za video directory.
Puno ti hvala na odgovorima. Ništa, sljedeći tjedan u potragu pa ćemo vidjeti
AdamS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 19:11   #19
Hehe, you're welcome
Kad kupis benchmarkaj obavezno da ne bude nekih problema (meni recimo dva identicna USB 3.0 Corsair sticka imaju sasvim drugaciji write speed dok je sve ostalo jednako).
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 21:15   #20
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Hehe, you're welcome
Kad kupis benchmarkaj obavezno da ne bude nekih problema (meni recimo dva identicna USB 3.0 Corsair sticka imaju sasvim drugaciji write speed dok je sve ostalo jednako).
Već sam se pripremio

Inače, po ovoj se stranici ravnam:

http://forums.whirlpool.net.au/forum....cfm?t=1582172

Samo, ovaj link koji si mi dao za class 4 16GB karticu - to je zapravo class 2. Čini mi se da nemaju class 4, a prema ovoj listi izgleda da bi po cijeni i karakteristikama class 4 stvarno bio best buy. Da bude još gore, Google mi ne daje ama baš nikakve rezultate za class 4 karticu. Sve neke Kingstonove, Verbatimove itd. kartice.

Nemam interesa za snimanje videa velike veličine, samo su mi fotografije važne, tako da klasa i ne igra baš toliku ulogu.

Iz kojeg izvora si ti nabavio ovu svoju AData karticu?
AdamS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.