Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 09:28   #1
Mobilni operateri- rasprava (chat) PROČITATI PRVI POST

UKRATKO:



Nema vrijeđanja.

Nema reklamiranja.

Držite se labave teme operatera.

Da pojasnim smisao teme...
Kako je sada došla nova mreža, PDV porastao, mijenjaju se cijene poziva, ...
Sve više i više se počelo raspravljati o stvarima koje inače nisu za ovaj podforum.
Tj. o politici i nekim političkim nagađanjima.

Pa, pošto su se neki žalili da cenzuriramo (kamo sreće da nas netko plaća za moderaturu...)...
Otvaramo ovakvu temu u kojoj bi se raspravljalo o operaterima na sve moguće načine osim onih koji spadaju u teme koje već postoje (preporuke operatera, informacije o novim akcijama, popusti, ...).
Znači- ovdje možete raspravljati o tome kako mislite da je situacija s operaterima grozna, kako je bratić kuma sestričnine prijateljičine nećakinje muža namjerno povećao cijene zbog ... bilo čega ... isl.
Ali, nemojte sada pisati o tome što ste danas jeli, kako baba u tramvaju ima bolji mobitel od vas, kako prodajete novi mobitel ispod cijene, otkrili ste novi način zarade u kojem ne treba ništa raditi (ali, sigurno dobivate!)...
Ako mislite da treba i neka općenita chat tema- javite na PM, pa ćemo vidjeti koliko je ljudi javilo.


Tema se neće moderirati u konvencionalnom smislu- već će se reagirati na prijave.

Što prijavljivati?
Teške uvrede i reklame.

Znači- treba se držati nekih pravila opće kulture i glavnih pravila foruma.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 14.03.2012. at 12:00.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:26   #2
zanimljiv video na ovu temu

da, vjerojatno će im broj korisnika rasti do broja zaposlenih u Agrokor grupi.

http://youtu.be/G2qzKTDSD3o
mperic1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 18:58   #3
a jel se smije tu pit i kava dok se tracaju operateri


-pašu mi trenutno bonboni jer imaju najmanji mogući iznos za kupnju bonova...
__________________
Ko zna-zna,ko ne zna-ne mora da zna..,bitno je da znam Ja! :) Dočekat cu i ja dan...kada cu biti crvena... :D

Zadnje uređivanje Mamica4 : 14.03.2012. at 19:04.
Mamica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:23   #4
Moja tarifa. Uz prijenos broja svaki mjesec mogu dobiti 25 ili 50kn bonusa i na smiley tarifi sam. Imam neograničene poruke, 150mb interneta i 150kn samo za pozive (što je 168.54 minute) i obračunska jedinica 15s. Meni i više nego dovoljno, pohvala što nisu digli cijene zbog pdv-a, stanje na računu mi je samo za pozive i tu i tamo kupim dodatni paket s. Jako sam zadovoljan, pokrivenost mi paše, nadoplatili su mi 100kn bonusa jer im nije valjao sistem u 2 i 3 mjesecu ja zadovoljan nikad većih problema, uvijek sam dostupan i na email su mi odgovarali unutar 24-48 sati. Ja zadovoljan.
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 00:48   #5
http://www.netokracija.com/free-fr-francuska-21680

kad ce nesto ovako u nas?
za 20 eura neograničeni razgovori (unutar 40 zemalja), SMS, MMS i 3GB-a internetskog prometa

evo u nas udjeli operatera

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...0Q4%202011.pdf

moj zakljucak bi bija da tele2 ide kvragu krivu strategiju imaju za nase trziste.
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 07:56   #6
Ne znam baš da ide kvragu- pa, nov su operater.
Nemoguće je da odmah osvoje pola tržišta ljudi koji su već 5 godina na drugoj mreži.

Pretpostavljam da su pod Vip stavili i Tomato?

Žao mi je što T- mobile ne opada...
Tj. ne razumijem ljude koji ne žele preći na bitno jeftiniju mrežu.
Makar, par ljudi koje znam ne žele preći jer im se ne da "zezati s tim", tj. nisu svjesni da to nije nikakav problem (što je žalosno nakon toliko vremena od kad je prelazak omogućen).

Ovo za 20€ je san
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 08:53   #7
Quote:
bigboom kaže: Pogledaj post
svi zaposlenici agrokora ce morat pric na Multiplus mobile mrezu. ako povuku i familije da mogu free pricat eto korisnika



Odakle ti to da će svi morati prijeći? A i da prijeđu, tko jamči da će ostvarivati promet koji mreži jamči stabilno poslovanje?

Zadnje uređivanje backtothesleep : 15.03.2012. at 09:51.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:55   #8
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da će svi morati prijeći? A i da prijeđu, tko jamči da će ostvarivati promet koji mreži jamči stabilno poslovanje?

prijatelj mi reka stari mu radi u agrokora.

znan da ekipa sta radi u ht na neodredjeno mora imat telefon u thtea XD

uopce je pitanje koliki su troskovi poslovanja multiplus mreze. ne znamo kakav ugovor imaju s thateom i jeli placaju godisnje pausalno za koristenje mreze ili dio po prometu.

npr na projektu uvodjenja bonbona koji je isto virtualni operater je radilo oko sto ljudi. multiplus je isto virtualna mreza kao bonbon i tomato.
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:12   #9
Quote:
bigboom kaže: Pogledaj post
http://www.netokracija.com/free-fr-francuska-21680

kad ce nesto ovako u nas?
za 20 eura neograničeni razgovori (unutar 40 zemalja), SMS, MMS i 3GB-a internetskog prometa

evo u nas udjeli operatera

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...0Q4%202011.pdf

moj zakljucak bi bija da tele2 ide kvragu krivu strategiju imaju za nase trziste.
U Sloveniji također nude neograničeno telefoniranje, Tele2 također ima pretplatu u kojoj je uključeno neograničeno telefoniranje. No sve je to "neograničeno". Dakle, samo na papiru.

Evo ti francuski uvjeti pisani malim slovima.

Dans le cadre d’une utilisation non abusive (cf. mobile.free.fr)

Dakle, ne smije biti zloupotrebe.

Appels, SMS/MMS et FreeWifi illimités:

Pour un usage privé entre deux individus. SMS/MMS dans la limite de 10 destinataires/envoi.

Dakle, neograničeni WIFI. Neograničeni privatni razgovori, ne i poslovni. Ograničenje u slanju SMS-a i MMS-a na deset primatelja/pošiljatelja.

Internet mobile en 3G en France métropolitaine (sauf mails BlackBerry® accessible en option), débit réduit au-delà 3 Go.
Avec mobile compatible. Dans le cadre d’une utilisation non abusive (cf. mobile.free.fr).

Dakle, internet se također ne smije zloupotrebljavati.

Destinations internationales et Outre-mer suivantes

Appels vers les n° fixes et mobiles : Alaska, Canada, Etats Unis, Hawaï
Appels vers les n° fixes : Açores, Allemagne, Andorre, Autriche, Belgique, Bulgarie, Chypre, Danemark, Espagne,
Estonie, Finlande, Grèce, Guadeloupe, Guyane, Hongrie, Canaries, Irlande, Italie, Lettonie, Lituanie, Luxembourg,
Malte, Martinique, Monaco, Pays-Bas, Pologne, Portugal, La Réunion, Roumanie, Royaume-Uni, République Tchèque,
République Slovaque, Solvénie, Suède, Suisse

Dakle, nema Hrvatske, stoga ti besplatni pozivi samo lijepo izgledaju. Tu također treba paziti da se ne pretjera. Jasno, nije navedeno što je to pretjerivanje ili tzv. zloupotreba.

Garanties

Dépôt de garantie 200 €

Dakle, moraš uplatiti i garanciju vrijednu 200 EUR.

https://mobile.free.fr/docs/tarifs.pdf

Eto, hrpa skrivenih zaprjeka tako da će samo iznimno pedantni pretplatnici moći nešto ušićariti. Smart 30 Tele2 i Tomatova Brutalna tarifa zakon su za ovu francusku.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:49   #10
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Žao mi je što T- mobile ne opada...
Opada.
Svi su izgubili korisnike, ali je HT izgubio manje od ostalih, pa mu se zato udio povećao.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 10:49   #11
http://web2.slobodnadalmacija.hr/Spl...6/Default.aspx

Komentar od: jspzaja @ 2. veljača 2012 5:35

Naši ..., koji su za koru kruva prodali T Com,
još većim ..., sada šute.
Kako posluje T Com ?
Dva tri mjeseca vam ne pošalju račun, skupe dug od 600 kuna, uzmu odvjetničko društvo Hanžeković i partneri, koji napiše rješenje o ovrsi, to doture javnom bilježniku u Gajevoj 2 ) uigrana ekipa ) i svoj trošak naplate 957,95 kn.
Dakle od 600 kn za koji vam T Com nije dostavio račune, zajašit će vam na plaću sa 1.557,95 kn sa kamatom.
Da tragedija bude veća naplaćuju se od ljudi sa sasvim drugim OIB-om, koji i nemaju taj T-Mobile priključak za koji su vam već drpili od plasće.
Crni fondovi i dr. Ivo su samo kaplja kriminala što se sve radi u ovoj državi.
Zoki, najpametniju ćeš stvar napravit ako to u interesu države i sigurnosti nacionaliziraš!!!
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 12:29   #12
oprosti @Radoboj29, ali onaj tko dva - tri mjeseca ne dobije račun pa se pravi blesav i misli "tko ih je.., nema računa, neću platiti" i nije zaslužio drugo nego da mu sjedne ovrha.

godinama sam na pretplati, što kod tele2, što kod t-mobilea, pa kod iskona i sad amisa, i nije mi se dogodilo da ne dobijem račun, možda je koji put malo kasnio. no naravno da može zeznuti pošta (pogotovo ako ide city expressom kao u ovom linku na slobodnu - njihovi dostavljači su već legendarni po načinima na koje ne obavljaju svoj posao), pa račun završi u kakvoj šumi umjesto u kasliću primatelja. u takvom slučaju, jedan poziv prema SZK i doznati će se iznos za uplatu te poziv na broj. ovi ljudi iz slobodne svakako imaju razloga za žaliti se, no nikako ne i razloga za neplaćanje. i to ne samo prema t-comu već i ostale račune što spominju. amex račun nije dobio? na poleđini kartice je njihov broj, nazove ga i u par minuta će doznati koliko i kad mora platiti.

da sam na mjestu ljudi u tom selu, igrala bih pametno - podmirila sve račune na vrijeme, i onda podnijela skupnu tužbu protiv t-coma/amexa/svih ostalih koji posluju sa city expressom, radi neispunjavanja njihove ugovorne obveze. i da se to napravi s više strana, da je više takvih tužbi, razmislili bi glavonje u tvrtkama koje su sklopile ugovor sa cityjem isplati li im se platiti manje troškove pošte nauštrb loše reputacije koja s tim ide.

a to tvoje izvlačenje jednog ili dva izolirana slučaja (naplata od čovjeka s drugim OIB-om - što mi više zvuči kao novinarska patka nego istina) nikako ne predstavlja pravilo u načinu poslovanja po ovrhama.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 22:11   #13
Izgleda da (neki) operatori ne poštuju u potpunosti odredbu o davanju obavijesti o mreži u koju je prenesen broj:

Rješenje u postupku insp. nadzora nad Tele2-vezano uz davanje obavijesti o mreži u koju je prenesen broj

Rješenje u postupku insp. nadzora nad VIPnetom-vezano uz davanje obavijesti o mreži u koju je prenesen broj
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 09:21   #14
Quote:
duba_39 kaže: Pogledaj post
oprosti @Radoboj29, ali onaj tko dva - tri mjeseca ne dobije račun pa se pravi blesav i misli "tko ih je.., nema računa, neću platiti" i nije zaslužio drugo nego da mu sjedne ovrha.
.
takve kao ti u pravilu nahebu. Tuzba u RH??

stvar je vrlo jednostavna i ponavljam: bez ispostave racuna nema placanja usluge. amen
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 12:57   #15
Točno, samo je T-mobile izvještavao korisnike o prenešenim brojeva, bez obzira jesu li u matičnoj ili drugoj mreži.

No mnogo je veći problem ovo!
Quote:
VIPnet navodi kako TOMATO usluge pruža u sklopu svoje vlastite mreže, te da korisnici
usluga VIPnet-a, koji su postavili zahtjev da prije uspostave poziva prema prenesenom broju, dobiju
obavijesti o elektronickoj komunikacijskoj mreži u koju je prenesen broj prema kojem se
uspostavlja poziv, prilikom pozivanja korisnika TOMATO usluga, koji su ranije bili pretplatnici
VIPnet-a te koji su zadržali broj, nece dobiti poruku o prijenosu broja buduci da je broj bio i ostao u
VIPnet mreži.


Vezano uz davanje obavijesti korisnici usluga VIPnet-a, koji su postavili zahtjev da prije
uspostave poziva prema prenesenom broju, dobiju obavijesti o elektronickoj komunikacijskoj mreži
u koju je prenesen broj prema kojem se uspostavlja poziv, prilikom pozivanja korisnika TOMATO
usluga, koji su ranije bili pretplatnici VIPnet-a te koji su zadržali broj, utvreno je da korisnici nece
dobiti poruku o prijenosu broja buduci da je broj bio i ostao u VIPnet mreži te da se u ovom slucaju
ne radi o prijenosu broja u smislu odredaba clanka 76. ZEK-a odnosno clanka 8. Pravilnika.
Ovo je inspekcija traljavo odradila jer korisnici Vipove tarife, u kojoj su besplatni pozivi unutar Vipa, mogu skupo platiti razgovore s pretplatnikom koji ima 091, ali je broj prebacio u Tomato. Sto minuta razgovora stoji 194 kunu! No Vip ih ne će izvijestiti da je broj prebačen u Tomato jer je to, kako piše u inspektorovu rješenju, ista tvrtka!

mod Edit: tuđe textove ne smiješ postati kao svoje,
potrebito je staviti u QUOTE i navesti izvor texta

Zadnje uređivanje tomisličak : 21.03.2012. at 13:18. Reason: edit
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 13:12   #16
Quote:
cickova kaže: Pogledaj post
takve kao ti u pravilu nahebu. Tuzba u RH??

stvar je vrlo jednostavna i ponavljam: bez ispostave racuna nema placanja usluge. amen
prvi dio uz najbolju volju ne razumijem. možeš li malo elaborirati?

što se drugog dijela tiče: nitko ti ne brani ne plaćati potrošeno. naprotiv, samo naprijed.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 13:27   #17
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post

Ovo je inspekcija traljavo odradila jer korisnici Vipove tarife, u kojoj su besplatni pozivi unutar Vipa, mogu skupo platiti razgovore s pretplatnikom koji ima 091, ali je broj prebacio u Tomato. Sto minuta razgovora stoji 194 kunu! No Vip ih ne će izvijestiti da je broj prebačen u Tomato jer je to, kako piše u inspektorovu rješenju, ista tvrtka!
Stvar bi mogla postati još gora, kad iz HT-a ovo pročitaju moglo bi im pasti na pamet da i oni isključe obavijest za bonbon i Multiplus mobile korisnike!
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 17:09   #18
Inspektor kaže da ga kao nadzornika ne zanima tarifiranje, samo obavijest o promjeni mreže. Koja nije potpuna ako se izostavi Tomato i to korisnika može opaliti po džepu. Čemu takav nadzor ako se posao ne obavi kako spada?
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 17:37   #19
Očito je problem u načinu na koje dotični članak sročen. Jedino rješenje je da se taj članak izmjeni.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 16:10   #20
zato ljudi i protestiraju.
dosta im je ovakvih "zakulisnih" fontom 2 pisanih gluposti.
zašto ne piše jasno i čitko što uzimaš i koje su ti obaveze?!
samo kenjaju!
https://www.facebook.com/media/set/?...1541407&type=1
jurcicivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.