Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2015., 11:51   #21
Prije desetak dana je Josip Glasnović osigurao OI. Josip je 2008. u Pekingu bio dosta blizu medalje u trapu, zauzeo je 5. mjesto. To je, nakon Snježane Pejčić, još jedan natjecatelj u streljaštvu, a preostalih petero koji su se do sada kvalificirali su jedriličari.

Quote:
Njemu se u trapu može pridružiti još samo jedan od preostalih dvojice članova reprezenatcije: Josipov dvije godine stariji brat Anton ili osvajač zlatne olimpijske medalje iz Londona 2012. Giovanni Cernogoraz.

"Bili smo i Anton i ja blizu kvoti. Nedostajala nam je jedna meta. Meni je ostalo još četiri, a Antonu pet natjecanja, i nadamo se da će jedan od nas dvojice još tu jednu kvotu osvojiti", rekao je Cernogoraz.
Teoretski je moguće da se i obojica plasiraju...

Quote:
U teoriji postoje izgledi i da sva trojica ovih sjajnih strijelaca odu u Rio de Janeiro, ali bi jedan od njih morao do kvote u nekoj drugoj disciplini letećih meta, dvostrukom trapu ili skeetu. Franc Glasnović, Josipov i Antonov otac i trener, istaknuo je koliko dugo već ovaj trojac traje u svjetskom vrhu.

"Imamo najmlađu reprezentaciju. Među njima je po jedna godina razlike, a zajedno su kao reprezentacija već 10 godina bez promjena, bez da se pojavio netko novi ili da je netko ispao. Njih su trojica osvojili ukupno 43 medalje, svaki više od jedne godišnje", pedantno je izračunao Glasnović senior.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 11:53   #22
Filip Hrgović osigurao OI.

Quote:
U POSLJEDNJEM kolu ligaškog dijela Svjetske boksačke serije (WSB) Filip Hrgović je novim prekidom izborio nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru dok Hrvoje Sep nije uspio savladati izravnog konkurenta te će morati tražiti novu priliku.

Filip Hrgović potvrdio je svoju ovogodišnju dominaciju u WSB-u te je ostvario i sedmu pobjedu. Ovog je puta njegov protivnik Alessio Spahiu izdržao do sredine druge runde kad je nakon nekoliko teških udarac sudac krenuo s brojanjem, a nakon toga i odlučio prekinuti meč jer je bilo jasno u kojem bi smjeru on dalje išao. Hrvatska će tako nakon 2008. i Pekinga ponovo imati predstavnika na Olimpijskom boksačkom turniru. Hrgoviće je u ovoj godini šest od sedam svojih protivnika svladao prekidom i sasvim je jasno da će imati što pokazati sljedeće godine u Rio de Janeiru.
Nažalost, Hrvoje Sep je izgubio u ključnom meču za plasman, ali bez obzira na to, imat će još šanse da se na kraju ipak kvalificira.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 15:32   #23
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Dakle braća Sinković će nastupit u dvojcu gdje će biti praktički favoriti ili jedni od glavnih favorita , ako budu zdravi, a što sa ostalom dvojicom...
Martin rastura u samcu...

http://www.index.hr/sport/clanak/dam...k-/823011.aspx
HRVATSKI veslač Damir Martin osvojio je zlatnu medalju u samcu na Europskom veslačkom prvenstvu u poljskom Poznanu, postavivši pritom i najbolje izveslano vrijeme u povijesti europskih prvenstava.
Martin je vodio od starta do cilja, a koliko je bio uvjerljiv svjedoči i činjenica da je drugoplasiranog Čeha Ondreja Syneka (6:46.40), branitelja naslova i srebrnog s OI u Londonu, iza sebe ostavio skoro pet sekundi. Brončani je bio dvostruki olimpijski prvak Olaf Tufte (6:46.61).
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=IaBIJH-8RNI

HAJDUK TE ZOVE
Metuzalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 23:25   #24
valentina gustin (18) prije 3 dana na svjetskom kupu u streljastvu osvojila srebro i kvotu za rio!
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 01:23   #25
Znam da je puno prerano, ali ne bi bilo loše da započnemo neku diskusiju o broju potencijalnih medalja:

http://www.24sata.hr/sport/hrvatska-...u-zlata-412053

10? Realno ili ne?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 06:24   #26
Golf se vraća na OI u Riju
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:47   #27
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Znam da je puno prerano, ali ne bi bilo loše da započnemo neku diskusiju o broju potencijalnih medalja:

http://www.24sata.hr/sport/hrvatska-...u-zlata-412053

10? Realno ili ne?
Previše, po meni je sigurno tek to da će Sandra i Sinkovići uzeti medalju, pitanje je samo koju (ako ih ozlijede zaobiđu). Ostali lako mogu završiti izvan kruga medalja, jedriličari su najbolji dokaz. Očekujem 5-6 medalja, možda pesimistično, ali meni realnije od 10.

btw. Blanka i Ana su neki dan osigurale OI. Za sada imamo 12 plasiranih natjecatelja.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 19:30   #28
slazem se sa postom iznad, 10 nema sanse.
opcenito mrzim ovakva predvidjanja, posebno vise od godinu dana unaprijed.
sportska forma je delikatna, tko zna sta ce biti za 14 mjeseci
a mozda 'iznenade' neki novi klinci...
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 11:57   #29
Andrea Ivančević je osigurala normu na 100m s preponama. Ona je prva naša atletičarka koja je stazu istrčala za manje od 13 sekundi (12.87). Inače, srušila je i domaći rekord na 100m, on sada iznosi 11.44.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 16:33   #30
Eurosportu TV prava na OI 2018-2024
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 21:23   #31
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Eurosportu TV prava na OI 2018-2024
Znaci prijenosi od 0 - 24
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:45   #32
Vaterpolisti osigurali Igre, brojka se popela s 13 na 26 sportaša. Glavonje iz HOO-a najavile da ćemo imati više sportaša nego u Londonu, ali nekako sumnjam u to.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 11:12   #33
Mislim da će biti tu oko brojke iz Londona,ali osobno mislim da ćemo imati nešto više sportaša u Riju jer očekujem da će se kvalificirati košarkaši,rukometaši i odbojkašice
edy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:32   #34
Quote:
edy83 kaže: Pogledaj post
Mislim da će biti tu oko brojke iz Londona,ali osobno mislim da ćemo imati nešto više sportaša u Riju jer očekujem da će se kvalificirati košarkaši,rukometaši i odbojkašice
Nekako sumnjam u odbojkašice, ali nemoj zaboravit da su u Londonu bile košarkašice i rukometašice, a to nema šanse da se ponovi. To je poprilična brojka manje u Riju...
Tuvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 22:00   #35
Mislim da nema šanse da dosegnemo London, a što se tiče medalja, šanse da osvojimo 10 su jednake kao da osvojimo 20 ili 50. Same prognoze te Infostrade su super bizarne, da mi je barem vidjet kojom su se logikom i "statistikom" vodili da stave neke naše među osvajače medalja. Dovoljno je vidjeti kako su prošli na Europskim igrama ili posljednjim većim natjecanjima.

U sadašnjoj situaciji (koja se može promijeniti do Londona) 5-6 medalja bi bio sasvim lijep uspjeh. I posve u skladu s našom snagom/kvalitetom. Na zadnje tri OI smo osvajali 5-5-6 i to je naša mjera. Ništa nam bolji nije sport nego prije 4 ili 8 godina.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 15:06   #36
Quote:
Tuvix kaže: Pogledaj post
Nekako sumnjam u odbojkašice, ali nemoj zaboravit da su u Londonu bile košarkašice i rukometašice, a to nema šanse da se ponovi. To je poprilična brojka manje u Riju...
Umjesto rukometašica i košarkašica će po meni košarkaši i odbojkašice ako sve budu zdrave što se vidjelo na svjetskom prošle godine da su dosta jake
edy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 08:41   #37
Quote:
edy83 kaže: Pogledaj post
Umjesto rukometašica i košarkašica će po meni košarkaši i odbojkašice ako sve budu zdrave što se vidjelo na svjetskom prošle godine da su dosta jake
Pricale su da su odbojkaške kvale najteže tak da nemam pojma na temelju cega gajiš taj svoj optimizam.

Nema pojma kak su ovi naši izbrojali da ce nas biti više,kad su od prošlih OI otpale i košarkašice i rukometašice
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 09:29   #38
Imat ćemo manje sportaša to je definitivno, medalja nema teorije 10, 6 bih odmah potpisao, odbojkašice da se plasiraju na OI bilo bi remek djelo svjetskih razmjera, košarkaši trebat će im dosta dosta sreće!
Momčadski sportovi su nam podbacili i to je jedan veliki problem za razmatranje, ne od jučer nego od prekjučer....
ekvilajzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 20:12   #39
Marin Premeru ispunio normu u bacanju kugle s 20,58
__________________
kajjaznam
kajjaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 10:29   #40
Atletika fino popunjava brojku, Vlašić, Šimić, Ivančević u dvije discipline, Premeru...a čekamo još i Lisu, možda još neku maratonku, Horvata, Žunića... Svakako bi se mogla ta brojka pojačati, dok s druge strane, u plivanju nema nikog na vidiku.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.