Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 14:03   #1
Smartwatch

Jel netko koristi neki jeftini smartwatch, a da je zadovoljan? Ima ih more na netu, a koji valja, ko ce ga znat
Netko ima slucajno bas ovaj model? http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_111039.html
(Molim premjestanje ako je potrebno)

Zadnje uređivanje android-Split : 07.05.2015. at 14:24.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:23   #2
imao sam taj, ok je,samo gledaj da je orginal a ne kopija,imaš ih na ebayu za 20-ak dollara...

Zadnje uređivanje akoj : 13.05.2015. at 06:44. Reason: Maknut nepotreban citat
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 10:41   #3
Imah priliku i vidjeti da nisi bas bio odusevljen cim si ga na aukcijama pustio od 1 kn
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 15:31   #4
jbg,kad ja sveee prodajem
pustio ga od 1 kn i lijepo zaradio ako se ne varam
sat je ok,samo meni nepotreban

Zadnje uređivanje akoj : 13.05.2015. at 06:43. Reason: Maknut nepotreban citat
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:26   #5
Nisam pratio aukciju pa neznam konacnu cijenu, ali sam vidio da je krenuo sat od kune.
Znam da takve aukcije ili idu zato da se rijesis stvari ili pak je hot te se ljudi "potuku" i bidaju samo da bude njihovo.
Eto, super ako je pala i zarada
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:14   #6
pa HOT je predmet

meni je sat bio ok,sve je radilo na njemu i bio je bez greške al sam skužio da mi nimalo nije potreban niti koristan,ja sam ga kupio na bidanje na ebayu čisto iz znatiželje
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 02:57   #7
Za što se koristi smartwatch? Gledat na sat, ok haha pozive i poruke imaju svi? na stranu sad aplikacije za fitness i slično, znači govorim od ovih osnovnih funkcija? surfat s njim - tesko. Nekako ne vidim svrhu previše
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 07:07   #8
Trenutno je alternativa vađenju mobitela kod (nebitnih) notifikacija ili brzom odgovaranju na iste.
Iako po meni nije puno bolje (pristojnije- ako gledamo u toj sferi poslovnog svijeta i sastanaka) od vađenja mobitela i podešavanja da te obavijesti samo o bitnim stvarima.

No, tu i tamo dođe neka stvarno korisna funkcija- tipa sad je izašao Shazam za sat. To ima smisla.
Također, treba imati na umu da je publika trenutno "early adopters" ljudi.
Ne znam kakva je prodaja Apple Watcha, ali pitanje je i koliko se koriste kao bilo što drugo osim običnog sata ili statusnog simbola.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 17:55   #9
Pametni satovi

Da li vredi kupovat ovo:

pelevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:58   #10
https://www.youtube.com/watch?v=SN6NjNpcd2Y


linkovi bez opisa nisu dozvoljeni. napiši što linkaš i zašto.

Zadnje uređivanje Modesty B : 10.10.2015. at 21:30. Reason: mod upozorenje
pelevs is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.02.2016., 15:08   #11
Uključujem se sa par mjeseci zakašnjenja jer sam tek sada nabavio sat.
Nabavio sav ovaj sa slike iz pretposljednjeg posta (DZ09) i mogu ga samo nahvaliti.
Uzeo sam ga preko ebaya ali ne iz Kine već iz UK, tako da je zaobišao carinu,
plaćen je tek neznatno skuplje nego kod kineza, a došao je za sedam dana.

Ima utor za SIM karticu te utor za micro SD karticu. Ja SIM nisam stavljao,
a ubacio sam mu SD od 4GB. Bluetoothom se veže za mobitel, i misli da je BT slušalica.

Ako se ništa ne instalira na mobitel, radit će dojava poziva, ispis broja koji zove, javljanje i razgovor pomoću sata. Kod dolaznog poziva, ako se javite sa sata, phone audio ostaje na satu, a ako se javite mobitelom, nastavite pričati mobitelom.

Jedino što ne mogu riješiti je odlazni poziv, gdje mi phone audio uvijek odlazi na sat, te ga moram ručno prebacivati na mobitel svaki puta. Ovo zna biti iritirajuće. Možda ima neki način da se ovo automatizira, ali ja ga nisam za sada našao.

Ovakav sat od 20$ nije glupost, naročito za one koji imaju problema sa propuštenim pozivima jer ne čuju zvonjavu ili ne osjete vibraciju. Ženama koje drže mobitel u torbici, ovo će također biti korisno.

Ako se instalira neka "BT notification" aplikacija na mobitel, tada sat može primati sve poruke iz mobitela uključujući SMS, email i drugo.

Najgenijalnija fora mi je kad me netko zazove dok vozim, javim se sa sata i pričam dok su ruke na volanu.
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:28   #12
i ja imam taj sa sim utorom...i zadovoljan sam...uparen mi je sa motorola uredjajem i ponekad ga nosim...nije losa stvar....
ja sam ga i uzeo radi fore ali sve funkcije rade....
ovo gore sa pozivom sa sata na mobitel nisam ni ja probavao.....

za te novce nije losa igrackica
i sto je najbolje radi ono sto treba
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 10:16   #13
Koliko je taj dz09 ubiti losiji od galaxy gear jedinice npr?

Dal trza puno i moze li se otvarati poruke koje su spremljene na satu cijele?
Gear 1 ima ultra malu narukvicu, nemrem je il je jedva zakopcam na ruku, tek dvojka ima promjenjivu narukvicu ali je i dosta skuplja.

Makar gledam za spremljene notes ili poruke je dobar i taj dz09 za 10-20dolara mozda? Recimo za ispit. Vidio sam da motorolin otvara i pdf dokumente.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 03:26   #14
Cudno kako se malo pise o smartwatchevima..
Gledao sam taj dz09 i dalje me zanima kakav je. Jer se nadje za 15-20dolara.

Pa sam gledao gear 1. Ali sjetio sam se da ga nemrem ni stavit na ruku. Isprobao sam jos kad sam note 3 imao i duzina narukvice je premala. A i premalo mjesta da se izbusi jos jedna rupa, sve je stisnuto nekak.

Pa sam gledao dvojku jer ima promjenjivu narukvicu al su im cijene visoke jos a i dalje izgleda ko igracka iz kinder jaja za djecju ruku.

Najvise me muci taj mali promjer.
Mozda je ekipa navikla nositi satove promjera 42mm, ali meni je to za zene i izgleda smjesno na mojoj ruci.cini minse da apple ima od 38 i 42 velicine. Umjesto 42 i 48 da stave npr.

Nosim satove od 48-52mm i to mi je odlican omjer, dapace 50 il vise idealno.

Apple, gear s2, ne kuzim zasto opet djecje zenske velicine. Valjds im jeftinije, male baterije, ali da naprave veci promjer vjerujem da bi prosirili i krug kupaca, tipa moto 360, gear s2 izgledaju ko normalni satovi vec.

Tako da sam odustao od takvog jer bi ga nosio jednom mjesecno mozda i uzeo GEAR FIT.

Jest da je jos uzi, ali bolje debela narukvica nego sitan sat.

Danas sam prckao malo po tom cudu, i sasvim solidno radi.notifikacije za whatssapp i sve ostalo rade odlicno, vibra je osjetna, nisam nasao opciju da smanjim jacinu vibre.

Bt udaljenost je solidna, hodam na drugi kraj stana ne gubi signal, find my phone radi super moze se ugasit na narukvici ili mobitelu kad ga nadjete.
Sad, vrlo korisna stvar je da zavibrira ako odete predaleko od mobitela u smislu da ga zaboravite negdje, vise puta se dogodilo, nisam stigao isprobati tu opciju alo navodno radi.

Nema kamere, nema mikrofon za razgovarati preko sata, sto mi i nije neka prednost. Osim ako radite neki posao u pokretu no bt slusalica je opet prakticnija ko cesto tako prica. Jednostavnije mi izvadit mobitel i javit se ili ukljucit zvucnik ako sam u voznji npr. Tako da mi to ni ne treba.

Sta je jos plus?
Izgled.
Izgleda kao sportska narukvica, kako bi rekli malo pederski ali lepo, haha mozda za ljubicastu boju, ali crna je stvarno ok i sto mi je bitno neprimjetna.
Cak i ja zaboravim da je nosim koliko je lagana, iako i nju jedva stavim na ruku na zadnju rupicu. Ne kuzim zasto tako djecje gadgete rade, nije da imam preogroman zglob ali ocito iznadprosjeka.

Posto baca na fitness band sto i je, neces izgledat kao geek frik sa casiom s digitronom iz 80tih kako usporedjuju smartwatcheve.
I mogu je zapravo i nositi u gymu, za sto mi i koristi, ne zanima me previse pedometar,otkucaji srca koji su cak kolko tolko i precizni za razliku od pedometra, nego stoperica, odbrojavanje za neki tabata kruzni trening npr, i opcija prebacivanja pjesmi da ne vadis stalno mob. I manja je od sata pa ne smeta dok vjezbas. To su neke funkcije koje su zapravo i korisne, makar ih ljudi koriste i na bilo kojem drugom sportskom satu.

Smartwatch funkcije za odbijanje poziva i citanje poruka, mailova,whatsappa je ok. Makar svako malo vadim mob pa ne vidi puno ljudi neku preveliku korist od toga. Ali ako dobivate 300whatsapp poruka na dan i ne odgovarate na svaku po grupama stavite si notifikaciju samo za ono sto vam je bitno recimo cekate mail ili poziv a mobitel stoji na stisanom i ne moras se obazirat na svaku led notifikaciju.


Od aplikacija sam stavio fit gallery, i funckionira ok otvara sve fotke s mobitela rasporedjeno po folderima, kamera,fb, download i slicno iako je premali ekran osim za neke posebne potrebe.
I na mobitel find my gear. Vibrira i svjetli u svim bojama.

Ubiti jedina stvar koja mi fali sa gear 2, je kamera. Makar ta od 2mpx, pa poslikas na brzinu u trenutku sto ti treba bez vadjenja mobitela, neki tekst,reklamu,gdje nije bitna kvaliteta slike nego kao podsjetnik prebacis si na mob.makar je i to funkcija koju ji jako rijetko koristio. Za vecinu bi vadio mobitel, osim ako je neki sudar recimo vani, covjek bjezi s mjesta nesrece, ili si u ghettu, naletis na tucnjavu, brzo snimas i deres se worldstar

Novi modeli satova su izbacili kamere, sto mi je minus, i citam po forumima ne samo meni, ocito zele ozbiljnije kupce privuc koji zele classic look. Kuzim, no ipak bi radije klasican sat kupio, ovo sve je vise za djecu i geek frikove, satovi koje punite svaku noc.

Potreba?
Jako mala, i vjerujem da brzo dosadi, pogotovo nekome ko ima vise satova i voli ih mjenjati na dnevnoj bazi.

Al isto tako vjerujem da ima ljudi koji se ne mogu odvojiti od smartwatcha, gledaju u njega vise nego u mobitel, pa i igraju igrice tipa gear S a mobitel u djepu. Plus je sto mozete svako dan promjeniti izgled sata.

Ono sto najvise fali na narukvici je double tap to wake up. Jer onaj gumb sa strane je tlaka za stiskat, automatsko paljenje dizanjem ruke ne radi svaki put i double tap po ekranu bi bio stvarno logican potez i uhvatim se vec da lupkam po njemu za nist.


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 09:37   #15
Smartwatch pomoć

Pozdrav svima na forumu.
Kupio bih sinu za 9-ti rođendan smartwatch. Kriteriji za odabir sata su bili slijedeći: da može slušati mp3, FM-radio, gledati video, zatim da ima mogućnost snimanja kamerom, umetanje sim kartice itd.
Pronašao sam slijedeći mob: http://www.aliexpress.com/item/3G-An...08.8.18.bCbvTI
No, surfajući pronašao sam i ovaj sat: http://www.aliexpress.com/item/ZGPAX...4-5ed69695421e
Razlika je što ovaj drugi nema mogućnost snimanja kamerom, nema FM-a i mislim da ne može imati spremljene MP3 i video datoteke pošto ne vidim da ima SD karticu. No, ima mogućnost lociranja preko GPS-a i druge značajke koje su odlične ukoliko imate 9 godišnjaka koji ide sam u školu.
Moje pitanje je slijedeće: Ja bi izabrao prvi navedeni sat koji ima GPS, ali ne znam dali se i taj sat može locirati i pratiti putem preglednika. O Čemu ovisi dali se nešto može locirati preko interneta ukoliko uređaj posjeduje GPS. Moja pretpostavka je da ovisi o softveru.
Ukoliko netko ima prijedlog za neki slični smartwatch neka nabaci link.
Hvala
makadam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 11:25   #16
Da, lociraš preko Android Device Managera ili neke druge aplikacije (moja preporuka je Cerberus).
To što mobitel ima GPS je samo komad hardwarea koji ti treba za lociranje softwareom.

Iako bih ja radije preporučio neki mobitel- pošto, između ostalog (baterija, kamera, UI, ...) isključiva mogućnost slušanja muzike na zvučniku (koji vjerojatno nije nešto jak pošto ga niti ne vidim) i djeca nije najsretnija mogućnost
Makar kužim da je sat možda teže izgubiti ili strgati (doduše, za strgati i ne mora biti teže...).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 13:40   #17
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Da, lociraš preko Android Device Managera ili neke druge aplikacije (moja preporuka je Cerberus).
To što mobitel ima GPS je samo komad hardwarea koji ti treba za lociranje softwareom.

Iako bih ja radije preporučio neki mobitel- pošto, između ostalog (baterija, kamera, UI, ...) isključiva mogućnost slušanja muzike na zvučniku (koji vjerojatno nije nešto jak pošto ga niti ne vidim) i djeca nije najsretnija mogućnost
Makar kužim da je sat možda teže izgubiti ili strgati (doduše, za strgati i ne mora biti teže...).
Za mobitel mu je još prerano. Sada ima 9god. Mislim da će ga dobiti u 4 razredu, dakle za 2 godine. Sat mi se čini kao ok igračka, a kada sam vidio da postoji ova fora sa lociranjem bio sam oduševljen. No, velim taj sa mogućnošću lociranja nema igračke kao ovaj drugi. Čuj, a ja mislim da će mu biti zabavan. Malo gleda filmiće, malo sluša mjuzu, malo slika. Može skinuti i neku aplikaciju itd. Kada dobije mob moći će se spajati sa satom itd.
makadam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 18:24   #18
NO 1 SUN S3 Bluetooth 4 0 Smart Watch

Pogledajmo malo ozbiljniju masinu za koju sam zagrejan.

NO 1 SUN S3 Bluetooth 4 0 Smart Watch

http://playreplay.me/video/4n339.395...7163277e54fc61
pelevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 02:03   #19
U Splitu u tehnomarketu ima knox ili tako nešto za 300 kn,u
Emezzete meanit m1sa sim utorom za 400kn
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 00:07   #20
preporuka za smart watch

Da li mi možete preporučiti neki smartwatch do 1000 kn.
Sat mi treba za pračenje otkucaja srca s tim da to bilježi i da mogu kasnije prebaciti na komp i vidjeti analizu otkucaja u vremenu.

Hvala
mojovcanik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.