Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 21:12   #1641
Pustio ga u qrac i koncentrirao se na vožnju
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:24   #1642
Kaj da moras birat izmedju takvog instruktora i neke plavuse kojoj je jedno oko uvijek na mobitelu. U k..
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:33   #1643
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
XP kud se ti vozis toliko da tuces po 1000 km na tjedan?
Pa evo ovaj tjedan naprimjer idem dnevno 70 km bez da razmislim išta osim posla, to je 70 x 7 = 490 km. Još ako idem malo sa ženom ajmo reći 80-85 km dnevno, znači tjedno oko 560 km. Na to nadodam još 250 km što sam išao 2x do Rijeke i nešto okolo i to je 800-850 km bez da razmislim išta osim posla. To jer sam na drugom radnom mjestu, sada kada se vratim na glavno, zna biti i 100 km samo posao dnevno, plus još ovako 10-20 km...još ako odem sa dragom na put.



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Isti taj dan prije toga na krizanju tip iz Pule sa semafora mi presjece put na zebri dok on skrece u krivu traku
Ja inače ne jebem bicikliste i motore. Ovdje znaju biti bezobrazni pa ti uđu namjerno u traku, malo promijene mišljenje kada prođeš 10cm pored njih. Na primjer, lik te gleda i ide namjerno u tebe jer očekuje da ćeš se maknuti jer je on na dva kotača, a krši 3 zakona usput. Kako da ne

Inače, treba znati voziti auto. Kada je kiša, da možeš negdje sa curom. A i ako imaš obaveza, da možeš kako hoćeš.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:55   #1644
Eto ja doso baš iz kina, cura mi dala da vozim njen autic, lijepo u garazu stali, kada zavrsi film ne trebas gledati i brojati minute kad ce ti bus doc ili placati uber. Odes u garazu i odepljas se doma
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 02:35   #1645
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Ja inače ne jebem bicikliste i motore. Ovdje znaju biti bezobrazni pa ti uđu namjerno u traku, malo promijene mišljenje kada prođeš 10cm pored njih. Na primjer, lik te gleda i ide namjerno u tebe jer očekuje da ćeš se maknuti jer je on na dva kotača, a krši 3 zakona usput. Kako da ne

Inače, treba znati voziti auto. Kada je kiša, da možeš negdje sa curom. A i ako imaš obaveza, da možeš kako hoćeš.
Ma dobro ti koji su svi ljevi pa se drze u uvjerenju da smiju na prometnice sa biciklima. Ima takvih i njih ni ja ne podnosim.
Znam svako malo vidit kako neki biciklist usporava promet jer autima je problem ih zaobilazit ako su samo dvije trake. Pogotovo busevi.

Odem na vlak pa sam brze i jeftinije u centru ZG nego s autom. To je primjer samo.

Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Eto ja doso baš iz kina, cura mi dala da vozim njen autic, lijepo u garazu stali, kada zavrsi film ne trebas gledati i brojati minute kad ce ti bus doc ili placati uber. Odes u garazu i odepljas se doma
Aj ti odi s malom negdje drugdje van u ZG navecer po centru autom. Bi vidio kak bi nasao parking Prije bi svanula zora nego kaj bi ti naso mjesto
A ako nepropisno parkiras ili zaboravis ovjerit kino ulaznice gore na blagajni za parking, to ti bude jos 20-30 kn dodatni trosak

U kino mi najmanji problem otic, bar ono u branimir centru. Od njega do doma mi treba drito 30 min. Put vlakom, pehaka od BC do GK, i pehaka do doma.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 07:22   #1646
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Odem na vlak pa sam brze i jeftinije u centru ZG nego s autom. To je primjer samo.
Nije Hrvatska samo Zagreb. A gledaj ovako;

Zove te sestra koja ima klinca od 9mj da mali ima temperaturu i da hitno mora ići kod doktora, jer je muž na poslu (a imaju samo jedan auto). Odvezeš malog, usput moraš ići trudnoj ženi uzeti neke tablete lijekove. Osim toga, vani pada kiša i to snažni pljusak, a ti moraš još špežu obaviti.

Da je samo ova zadnja rečenica bez onog prije, opet bez auta to je znanstvena fantastika. Što ti kada obaviš špežu sa 5 vreća ideš vlakom?



Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Aj ti odi s malom negdje drugdje van u ZG navecer po centru autom. Bi vidio kak bi nasao parking Prije bi svanula zora nego kaj bi ti naso mjesto
Uvijek ima parkinga, to što je haharima problem platiti 10 kn parking, a dati će 40 kn a grickalice je druga stvar.


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
U kino mi najmanji problem otic, bar ono u branimir centru. Od njega do doma mi treba drito 30 min. Put vlakom, pehaka od BC do GK, i pehaka do doma.
Znaš koliko često se ja prošetam do Kina (meni kojih 10-15 minuta) umjesto da idem sa autom? Svaki put.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:22   #1647
Hades, po propisima biciklisti MORAJU voziti po kolniku. Nije dozvoljeno voziti po pločniku jer to ugrožava pješake. Naravno, ovo vrijedi gdje nema biciklističke staze.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:16   #1648
Kad ste se dotakli biciklista...ja popizdim koliko ekipa nema pojma pravila u prometu kad su na bicikli . Preko pješačkog, bez zaustavljanja i gledanja, projure NA bicikli i onda se čude i protestiraju kad im ekipa svira jer su ih skoro zgazili ili u jednom slučaju na moje oči ga je lik pokupio s autom, ali sreća bez većih posljedica
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:29   #1649
Ma to su kreteni najveći što jure preko pješačkog, jebem im mater, a kada vidim da nisu već blizu ne propuštam ih kao pješake jer biciklist nema prednost kao pješak (jer se tamo ne smije voziti).
No biciklisti se po gradu trebaju voziti po cesti gdje nema biciklističke staze, vožnja po pločniku je primitivluk i ugrožava pješake. Recimo Maksimirska gdje sam išao u srednju, vidio sam par puta kako se biciklist skucao u konobara ili prolaznika.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:59   #1650
X-Plosiv baš to. Mi bi se ovdje van gradova tj. između nekoliko manjih gradova mogli jebat bez auta. Jednostavno nužda. Upravo sam neki dan odbio stručno u Vukovaru (a našao u Vk) jer bi morao uzimati auto samo zbog toga (a baš nedavno uzeli drugi auto u kući za sestru.), iako me od Vu dijeli 2 sela i nešto čistine tj. faking 15 min vožnje, a povezanost busom nepostojeća (a svi rade u Vk.)

BTW kad smo kod biciklista baš neki dan u Vukovaru ispred mene na semaforu biciklist, skrenemo mi na uvjetno desno i frajer iz čista mira samo skrene polukružno u drugu traku. Odmah poslije raskrižja preko pune crte. Nit je digao ruku nit išta, boli frajera kurac, njemu se skretalo, a to što ja i auto preko iz druge trake moramo kočit nije njegov problem
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:13   #1651
Ma biciklista ima bisera kretena kao i vozača, ali ne postoji kultura niti se bicikliste kažnjava za prometne prekršaje. U ZGu je problem što su kamere na krivim mjestima, ne kažnjavaju se recimo ljudi koji zakrče cijelo križanje u gužvi, čak i tramvaji znaju ući u raskrižje i onda ode sve u kurac. Jebiga daleko smo od neke kulture gdje se zna kako se trebaju ponašati vozači, a kako biciklisti. Ja sam i jedno i drugo i to je sve kur*ina.

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:23   #1652
Ja se iskreno još i čudim kako ima malo mrtvih ovoj glavnoj cesti na kojoj i sam živim. Zna biti relativno prometno (za naše pojmove) a šema kod starijih biciklista je da kad osjete da im ide auto iza leđa se često uzjebu pa kao da izgube kontrolu i imaju neki nagli zaokret volanom i uđu barem nekih pola metra prema sredini ceste baš kad ih zaobilaziš. Zato po meni treba minimum 1m tampon zone ili ih ne zaobilazim

U protivnom mislim da bi bilo oćešanih laktova, izgrebanih bokova auta ili bi mi u najgorem slučaju netko završio na haubi
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 15:29   #1653
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
X-Plosiv baš to. Mi bi se ovdje van gradova tj. između nekoliko manjih gradova mogli jebat bez auta. Jednostavno nužda. Upravo sam neki dan odbio stručno u Vukovaru (a našao u Vk) jer bi morao uzimati auto samo zbog toga (a baš nedavno uzeli drugi auto u kući za sestru.), iako me od Vu dijeli 2 sela i nešto čistine tj. faking 15 min vožnje, a povezanost busom nepostojeća (a svi rade u Vk.)
Ako imate 2 auta, nisi mogao jedan ti imati? Ili uzeti nešto do 5000 kn čisto da vozi od A do B?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 15:39   #1654
Ma nije imalo smisla kad sam mogao i u VK. Stručno više nije problem naći, izgleda da sam mogao birati između 4 mjesta (od 4), samo što su testiranja bila u par dana razlike. Sestra mi za razliku od starog radi svakako pa joj je i trebao auto. Rađe pare spiskam na ryzen nego na neku kantu
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:29   #1655
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Fl@Tron u kojem autu polažeš?
hyundai i30...

a odakle si NoviLikče?
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:37   #1656
Okolice vk

Kola djeluju OK, nit premala nit prevelika (doduše kao sva vozila autoškole)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 16:41   #1657
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Okolice vk

Kola djeluju OK, nit premala nit prevelika (doduše kao sva vozila autoškole)
nije uopce problem velicina vozila, vec je mene strah vozit.
a i mijenjanje brzina mi bas nije naj naj..
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:02   #1658
Pa ne možeš nakon par sati vožnje biti istreniran. Kasnije ćeš vladati s tim kao i svatko
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:53   #1659
i30 dizel ili benga?

Sent from my E6653 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:07   #1660
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Zove te sestra koja ima klinca od 9mj da mali ima temperaturu i da hitno mora ići kod doktora, jer je muž na poslu (a imaju samo jedan auto). Odvezeš malog, usput moraš ići trudnoj ženi uzeti neke tablete lijekove. Osim toga, vani pada kiša i to snažni pljusak, a ti moraš još špežu obaviti.

Da je samo ova zadnja rečenica bez onog prije, opet bez auta to je znanstvena fantastika. Što ti kada obaviš špežu sa 5 vreća ideš vlakom?

Uvijek ima parkinga, to što je haharima problem platiti 10 kn parking, a dati će 40 kn a grickalice je druga stvar.

Znaš koliko često se ja prošetam do Kina (meni kojih 10-15 minuta) umjesto da idem sa autom? Svaki put.
Tesko da bu me sestra zvala radi djeteta. Ona ima jedno derle od 25g.
Oko mene nema niko male djece niti je itko bez auta. Neki ovdje ih imaju i po 2-3 komada.

Kaj ti je speza?

Jok. Nije stvar u tome kaj ima skrtica koje ne zele placat parking, nego je opce tesko ga naci, bar usred grada.
Kolko put sam znao s frendom i njegovim autom otic do grada pa smo znali potrosit po 20+ min da bi nasli mjesto za parkirat, pa bi na kraju parkirali negdje vani.

To s kinom sam naveo kao primjer jer bi mi s autom sve bilo vise. Put, troskovi, vrijeme dok nadjem parking.
Ako ljudi u New Yorku mogu zivit bez auta, mogu i ja u rupi kao ZG.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Hades, po propisima biciklisti MORAJU voziti po kolniku. Nije dozvoljeno voziti po pločniku jer to ugrožava pješake. Naravno, ovo vrijedi gdje nema biciklističke staze.

Sent from my E6653 using Tapatalk
Po ZG su sad vec vecina kolnika oznaceni crveno za bicikliste, pa htio ja ili ne sam svejedno po tim njihovim propisima.
A u mom djelu grada ili mozes vozit po kolniku ili ugrozavat aute na cesti koja ima samo dvije trake (jedna u svakom smjeru) i koja je jako prometna tokom dana, tak da mi je ipak bez dvojbe bolja opcija vozit po kolniku. Osim toga po tim kolnicima ima jako malo pjesaka.

btw, taj koji je izmislio to pravilo da biciklisti ''ugrozavaju'' pjesake je imbecil Jer nikad jos nisam vidio da je neki pjesak nastradao ili uopce imao probleme s biciklistima, dok se za susrete auto-bicikl bome ima kaj za reci.

Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Kad ste se dotakli biciklista...ja popizdim koliko ekipa nema pojma pravila u prometu kad su na bicikli . Preko pješačkog, bez zaustavljanja i gledanja, projure NA bicikli i onda se čude i protestiraju kad im ekipa svira jer su ih skoro zgazili ili u jednom slučaju na moje oči ga je lik pokupio s autom, ali sreća bez većih posljedica
Ma to su debili koji se zaletavaju prek prek ceste. Al jasno mi je vec da zbog primjera takvih imbecila vozaci s autima misle da su svi biciklisti takvi. No nisu.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.