Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 16:55   #241
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Plan nije loš, iako ih ima koliko 1.500 sveskupa?
To je vjerojatno već rasprodano sve
Tak si i ja mislim.. Nekak kao da sam vidio da je to samo za ovu godine a iduće već da će bit više para osigurano, no ne mogu nigdje pronaći to ...
prolaznik- is offline  
Old 17.07.2017., 17:12   #242
Mene isto zanima zna li netko, može li se podnijeti zahtjev za subvencije ako nekretnina još nije dovršena pa nema uporabnu dozvolu ni vlasn list,a imat će kroz 2,3mj?

Unaprijed hvala na odgovoru.
Veka1987 is offline  
Old 17.07.2017., 17:36   #243
Quote:
prolaznik- kaže: Pogledaj post
Tak si i ja mislim.. Nekak kao da sam vidio da je to samo za ovu godine a iduće već da će bit više para osigurano, no ne mogu nigdje pronaći to ...
što se tiče većih para za te subvencije koje idu i iduće godine

ja sam i zvao telefonski taj APN something something...ali mi je neki tužni striček tamo rekao da ne zna kako će to ići sa prijavama za kredite/subvencije.
Hoće li se iduće godine recimo davat krede ljudima koji su bili prijavljeni van kvote ove godine automatski, ili iduće godine idu prijave recimo iznova jovo nanovo?
jer ako ne idu jovo nanovo, možda su Hrvati se napalili na ove subvencije toliko pa se bukiralo para/subvencija za idućih godinu-dvije dana unaprijed...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 17.07.2017., 17:52   #244
Quote:
prolaznik- kaže: Pogledaj post
Tak si i ja mislim.. Nekak kao da sam vidio da je to samo za ovu godine a iduće već da će bit više para osigurano, no ne mogu nigdje pronaći to ...
Naravno da je vise para osigurano za iducu godinu jer treba placati kredite ljudima punih 12 mjeseci, dok ce ove godine drzava platiti svega 3-4 mjeseca kredita.
trener morskih pasa is offline  
Old 17.07.2017., 19:39   #245
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Dakle nigdje ne piše da nije moguće prijevremeno zatvoriti kredit, kao što sam i pretpostavio. Čemu onakvo bahaćenje ranije?
Sorry moj bed, mislio sam da pitaš za minimalni rok otplate od 15 godina!
Savage711 is offline  
Old 17.07.2017., 19:45   #246
želio bih samo reći da je subvencija na stambene kredite maloumni proizvod maloumnih umova..
nezgodan2 is offline  
Old 18.07.2017., 15:34   #247
Mene zanima kako treba izgledati predugovor koji se predaje skupa sa zahtjevom za subvenciju. Treba li u njemu spominjati apn i subvencije ili napraviti klasičan kao da se radi normalan kredit...i ako se radi tako, kako definirati vrijeme kad će se početi s otplatom...u banci mi to nisu znali reći...i ne znam može li se sada već prikupiti sve papire s obzirom da je zakon stupio na snagu ili treba čekati da bude definirano točno kada se zahtjevi mogu predavati
martic90 is offline  
Old 21.07.2017., 16:07   #248
Od jučer PBZ zaprima zahtjeve za subvencionirane kredite. Imaju i interni naputak.

http://imgur.com/a/U9BcZ
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 21.07.2017., 18:54   #249
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
Od jučer PBZ zaprima zahtjeve za subvencionirane kredite. Imaju i interni naputak.

http://imgur.com/a/U9BcZ
Opet mi je genijalan ovaj dio:
"1. Nekretnina koja se kupuje mora biti upisana u zemljišne knjige
2. Nekretnina mora imati akt za građenje ili akt za uporabu"

Znači ne samo da nisu definirali što točno smatraju pod aktom za građenje nego nije jasno kako nekretnina mora biti upisana u zemljišne knjige ako može ići samo s aktom za građenje (bez uporabne).
Savage711 is offline  
Old 22.07.2017., 08:20   #250
imaš nekretnina sa izdanim uvjetima o građenju upisanih u zemljišne knjige, a da nemaju uporabnu dozvolu
homosapiens is offline  
Old 08.08.2017., 14:23   #251
prikupila sam potrebnu dokumentaciju. e sad, zanima me sto se tice predugovora, da li ste ga ovjeravali kod javnog biljeznika? u banci izricito naglasavaju da ne mora biti ovjeren, u zakonu ne pise trebal li ili ne, a biljeznik mi kaze da masa ljudi je vec bila na ovjeravanju :nezna:
efghi is offline  
Old 09.08.2017., 10:23   #252
ja sam ovjerio, nekih 200kn dao za to
prle00 is offline  
Old 10.08.2017., 08:24   #253
Pratim sve o tim subvencijama otkad su prvi put bile spomenute, međutim nismo nikako uspjeli naći stan...do jučer. E sad, ići ću još u banku provjeriti, ali nekako mi se čini da nećemo stići sve obaviti za ovu turu pa me zanima ima li sluuučajno netko ideju kad bi mogla krenuti nova runda? Tamo negdje na proljeće možda? Makar i ovo je trebalo biti kao do kraja prve polovice godine pa nikako...
martic90 is offline  
Old 10.08.2017., 09:05   #254
stignete sve obavit. banke još nisu ni objavile kamate. to će tek sljedeći tjedan bit. prije toga nijedan kredit neće bit pokrenut uopće. sve papire riješite za par dana. odaberite si jednu od najvećih banaka i krenite
prle00 is offline  
Old 11.08.2017., 08:53   #255
Kad raučante da bi rješenja mogla doci ? sredinom 9?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 11.08.2017., 10:23   #256
Teško. Jučer sam bio u ZABA-i u vezi stambenog kredita pa sam usputno pitao za subvencije. Rečeno mi je da će dogovor s bankama biti tek krajem 8.mj., a ne 20.8. kako je prvotno rečeno. Pročitan mi je službeni mejl pa... Budući da sam u žurbi i da ne mogu čekati kraj 9.mj. za kupnju jednog stana, a pretpostavljam da će se odgovor APN-a također prolongirati u drugu polovicu 9.mj., predao sam zahtjev za kredit.

Kad sam ih upitao zašto mi je PBZ poslao mejl (PBZ mi je trenutna banka) o njihovim subvencioniram kreditima, rekla mi je da je to samo ponuda i ništa više i da ZABA te stvari trenutno ne smije raditi. Zanimljivo kako se dvije banke razlikuju.

Meni je bitno da je kamata 3,5%, fixno prvih 5 god. Dakle, kamate odgovaraju traženim zahtjevima (EKS mi je 3,71%) kako god. Govorim o Euru, jel da.
the LPAA is offline  
Old 11.08.2017., 11:08   #257
21.8 Dogovor
26.8 Primaju zahtjeve.
Jebemu led ako do kraja 9 mjeseca nemogu pare bit na racunu.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Old 11.08.2017., 11:18   #258
26.8. subota teško da će itko išta primit.
prle00 is offline  
Old 11.08.2017., 11:19   #259
uparvo ovo dobio na mail, a tražio to prije cca mjesec dana.

Poštovani,

Osnovne postavke SUBVENCIONIRANJA STAMBENIH KREDITA 2017. godine:

1- subvencije se odnose na završene i uknjižene nekretnine s uporabnom dozvolom ako se radi o kupnji stana ili kuće, ili s građevinskom dozvolom ako se radi o izgradnji kuće

2- subvencije se odnose na stambeno zbrinjavanje i prvu nekretninu, ili za veću od postojeće ako se proširila obitelj uz prodaju postojeće u roku 2 godine

3- razliku iznad 1500 € po m2 , odnosno iznad 100.000,00 € podmirujete sami

4- kamate do 3,75 % ( biti će poznate nakon natječaja za Banke ) )

5- mlađi od 45 godina

6- svaka nova prinova (novorođeno dijete ili posvojeno) još +2 godine država plaća pola rate

7- invalidnost više od 50 % još + 1 godinu država plaća pola rate kredita

8- kredit od 15 do 30 godina

9- trenutno je u tijeku natjećaj za odabir Banaka, zatim slijedi potpisivanje Ugovora o poslovnoj suradnji s bankama. Iza toga će se raspisati natjećaj za dodjelu subvencija fizičkim osobama kada će se klijenti moći javiti sa Zahtjevima u banke.

10- Očekivani datum za prve Zahtjeve bi bio kraj 08.2017., o čemu će svakako javnost dobiti pravovremene informacije ( biti će objavljen datum početka subvencioniranja )

11- refinanciranje, prijevremena otplata, prodaja, najam (za nekretnine koje su predmet subvencioniranja) u prvih šest godina ( ili u periodu subvencioniranja + 2 godine) dozvoljeno je samo uz povrat subvencioniranih sredstava)

12- potrebna dokumentacija :

- preslika osobne iskaznice

- predugovor ( orig. potpisan) ili Ugovor ( ovjeren kod javnog bilježnika)

- presliku zemljišno-knjižnog izvatka

- presliku akta za građenje ( uz Zahtjev za izgradnju kuće)

- presliku akta za uporabu ( uz Zahtjev za kupnju stana ili kuće)

- javnobilježnički ovjerenu Izjavu da u vlasništvu nema stan ili kuću ili da u vlasništvu ima samo jedan stan ili kuću koju prodaje radi kupnje većeg stana ili kuće, odnosno gradnje veće kuće zbog potreba vlastitog stanovanja ( za podnositelja Zahtjeva, bračnog druga, izvanbračnog druga, životnog partnera ili neformalnog životnog partnera)

13- posjedovanje suvlasničkog dijela nekretnine nije zapreka za podnošenje Zahtjeva za subvencije

14- na kupnju suvlasničkog dijela nekretnine ili cijele nekretnine od roditelja ili članova obitelji može se odobriti stambeni kredit uz subvencije

15- Zahtjevi se podnose u Banci, uz prilaganje prethodno navedene dokumentacije i dokaza o kreditnoj sposobnosti

16- subvencije se odobravaju za izgradnju kuće uz vlasništvo zemljišta sa građevinskom dozvolom

17- stan u izgradnji bez vlasničkog lista i uporabne dozvole se ne subvencionira
prle00 is offline  
Old 11.08.2017., 22:07   #260
Zna li itko da li je bolje uzeti kredit u eurima ili u kunama?
I da li se zna da li je velika navala ili nije? Ne znam da li mi se uopće da gackati s time ukoliko je već 1000 ljudi s gotovom dokumentacijom...
tipkaz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.