Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2008., 20:40   #61
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post
Očigledno na mojoj nešto ne štima od samog početka.Napravila sam pogrešku što još davno nisam pozvala bagatov servis da se vidi što je u pitanju.Sada više ne znam postoje li pravi servisi ( serviseri ) za njihove strojeve?

Ne znam od kud si. U St ima jedan tip koji servisira te mašine, dođe ti i doma ako hoćeš.

Nisam neka velika šivalica, ali meni je Slavica skroz ok. Šivala sam i tanje i deblje materijale, neke pamučne rastezljive za koja sam mislila da nema šanse da fino ostane i bilo je ok.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:47   #62
Quote:
serenity kaže: Pogledaj post

inace sto se tice tih masina, da se sad moram prebacit na jednu od onih manjih meni bi uzasan problem bio sivat na njima jer sam naviknut bas na taj ormaric koji se rastvori pa masina ima veliku plohu za rad. a kod rada s tima obicnima mi uvijek nekako fali bas ta ploha. al dobro, to je sve navika.
ali danica meni osobno savrseno radi
Ah da, i ja obožavam taj ormarić. Cili mi je retro. Kad ga otvorim, super mi je osjećaj-kao da sam otvorila vrata kreativnosti i onda sam u transu pola dana. Počnem nešto šivati i kad dignem glavu, vani mrak i onda skužim da je prošlo 4-5 sati.
Ali dobro, ja ne šijem često, pa sam zato valjda i tako uživljena.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:40   #63
Imala sam loše iskustvo sa Bagatovom Danicom. Starci su mi je kupili (polovnu) i platili je kao suho zlato, dali je servisirat da bi ona meni crkla nakon 2 tjedna. Neka glupost je u njoj pukla i nabavljanje tog zamjenskog komada bi koštala ko pola mašine. Pošto sam tada bila 1.razred srednje i tek sam učila šivati htjeli su mi uvaliti jeftinu plastičnjavu pa ako mi nebude išlo da im nije toliko žao.
Nagovorila sam ih da mi kupe malo bolju mašinu.
Dobila sam husqvarna scandinavi-u 100.
Drndam po njoj duge 4 godine (šivam korzete=puno slojeva materijala) i drži se ko velika.
To je srednja klasa kućne šivaće mašine. Nema Bog zna koliko uboda, ali ovako i onako koristim samo trećinu njenih.

Moja najbolja frendica je prošle godine dobila šivaću mašinu Bernina(neznam koji model) koja je zapravo šivaći kompjutor(koštala je cca 9500kn) i to čudo jede. Od Bernine imam i mašinu za obamitanje (endlericu) i jako sam zadovoljna.

Za osobe koje neće šivati mnogo su toyote genijalne. Porubi maju, zavjese, malo skrati hlače...sašij suknjicu, bluzu. Za ozbiljnije kreativce su dobre Bagatice i novije kućne mašine 'pristojnih' marki (industrijske ni ne gledat iako znaju bit jeftinije od kućnih).
Mašine poznatih proizvođaća mašina iziskuju mnoga financijska sredstva, ali si kasnije na miru, veliki je broj dodatnih papučica koje se naknadno mogu naručiti, zamjenski dijelovi su pristupačniji i jednostavno dulje traju.

Progoogle-ajte malo Brother, Husqvarna i Bernina. Možda nađete nešto zanimljivo.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 23:32   #64
[QUOTE=Ruralna;15212480]Ne znam od kud si. U St ima jedan tip koji servisira te mašine, dođe ti i doma ako hoćeš.

Bliži mi je Dubrovnik.Ne znam da li takav tip ima i u Dbk-u?
Možda bi ipak bilo pametnije da probam servisirati Danicu?!
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 01:34   #65
Ja bih je na tvome mjestu servisirao ako mozes. Jer koliko sam cuo servis bagatovih masina dodje par stotina kuna. Drugo je ako je nesto crklo, pa tog dijela nema ili tako nesto, ali ako ti se masina moze popravit onda popravi, jer je danica zakon masina.
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 01:43   #66
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Imala sam loše iskustvo sa Bagatovom Danicom. Starci su mi je kupili (polovnu) i platili je kao suho zlato, dali je servisirat da bi ona meni crkla nakon 2 tjedna. Neka glupost je u njoj pukla i nabavljanje tog zamjenskog komada bi koštala ko pola mašine. Pošto sam tada bila 1.razred srednje i tek sam učila šivati htjeli su mi uvaliti jeftinu plastičnjavu pa ako mi nebude išlo da im nije toliko žao.
Nagovorila sam ih da mi kupe malo bolju mašinu.
Dobila sam husqvarna scandinavi-u 100.
Drndam po njoj duge 4 godine (šivam korzete=puno slojeva materijala) i drži se ko velika.
To je srednja klasa kućne šivaće mašine. Nema Bog zna koliko uboda, ali ovako i onako koristim samo trećinu njenih.

Moja najbolja frendica je prošle godine dobila šivaću mašinu Bernina(neznam koji model) koja je zapravo šivaći kompjutor(koštala je cca 9500kn) i to čudo jede. Od Bernine imam i mašinu za obamitanje (endlericu) i jako sam zadovoljna.

Za osobe koje neće šivati mnogo su toyote genijalne. Porubi maju, zavjese, malo skrati hlače...sašij suknjicu, bluzu. Za ozbiljnije kreativce su dobre Bagatice i novije kućne mašine 'pristojnih' marki (industrijske ni ne gledat iako znaju bit jeftinije od kućnih).
Mašine poznatih proizvođaća mašina iziskuju mnoga financijska sredstva, ali si kasnije na miru, veliki je broj dodatnih papučica koje se naknadno mogu naručiti, zamjenski dijelovi su pristupačniji i jednostavno dulje traju.

Progoogle-ajte malo Brother, Husqvarna i Bernina. Možda nađete nešto zanimljivo.
A vjerojatno, da, kad nesto unutra pukne pa se mora zamijenit to je druga stvar, jer je i tesko nabavit sada dijelove za te stare masine, ali ovako ako se moze servisirat bez da se dijelovi dodatnu kupuju onda se isplati jer evo ja sam doista sve sivo s njom, i kozu, i to po 4 sloja koze, bez problema, ali dobro, nije da bas konstanto na njoj sijem kozu. Mozda nekom tko bi na njoj redovito sivao tako nesto debelo ona ne bi bila dobra.Ja kozu vecinom ipak sivam na profesionalnoj masini za kozu.

Ali ovo da su ove poznatije i novije masine kvalitetnije i bolje ne bih rekao. Mislim da su samo ulickanije, i mozda bogatije bodovimna ili sadrzajem. Narocito te kod nas razvikne firme bernina i tih jos jednu, dve ostale. To su zapravo i jedine koje se i mogu nabavit. Radio sam kod jedne kostimografkinje na tim masinama, bas kompjuteriziranim, i izgleda ona super sa svim tim gumbicima i nebrojivim bodovima i dodatnim ukrasnim savovima, ali to svejedno meni ne lezi. Masina je super, da, ali ne moze se meni to mjerit sa starijim masinama koje nisu napravljene cijele od plastike. Na kraju krajeva pola tih bodova ni ne koristis, a i kada se jednom takva masina pokvari, a sto god oni rekli, pokvari se, bas kao i svaki kompjuter, em je duplo skuplje ju popravljat, a bome i zeznutije. Ne vjerujem ja bas puno tim elektricnim kompjuteriziranim masinama s kojima se svakih par mjeseci natjecu da izadje jos bolja i sa jos vise bodova, sve mi je to nekako too much sminke radi. A ako cemo o papucicama i slicnom, ja u uz danicu imam sve one papucice koje se navode sa tim novim masinama, tako da, ne bih bas davo 10 000 kn za masinu sa brdo bodova od kojih cu koristit malen postotak, a u radu mi je skoro ista kao i bagatica. To je naravno, moje misljenje samo
serenity is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 02:38   #67
Quote:
serenity kaže: Pogledaj post
A vjerojatno, da, kad nesto unutra pukne pa se mora zamijenit to je druga stvar, jer je i tesko nabavit sada dijelove za te stare masine, ali ovako ako se moze servisirat bez da se dijelovi dodatnu kupuju onda se isplati jer evo ja sam doista sve sivo s njom, i kozu, i to po 4 sloja koze, bez problema, ali dobro, nije da bas konstanto na njoj sijem kozu. Mozda nekom tko bi na njoj redovito sivao tako nesto debelo ona ne bi bila dobra.Ja kozu vecinom ipak sivam na profesionalnoj masini za kozu.

Ali ovo da su ove poznatije i novije masine kvalitetnije i bolje ne bih rekao. Mislim da su samo ulickanije, i mozda bogatije bodovimna ili sadrzajem. Narocito te kod nas razvikne firme bernina i tih jos jednu, dve ostale. To su zapravo i jedine koje se i mogu nabavit. Radio sam kod jedne kostimografkinje na tim masinama, bas kompjuteriziranim, i izgleda ona super sa svim tim gumbicima i nebrojivim bodovima i dodatnim ukrasnim savovima, ali to svejedno meni ne lezi. Masina je super, da, ali ne moze se meni to mjerit sa starijim masinama koje nisu napravljene cijele od plastike. Na kraju krajeva pola tih bodova ni ne koristis, a i kada se jednom takva masina pokvari, a sto god oni rekli, pokvari se, bas kao i svaki kompjuter, em je duplo skuplje ju popravljat, a bome i zeznutije. Ne vjerujem ja bas puno tim elektricnim kompjuteriziranim masinama s kojima se svakih par mjeseci natjecu da izadje jos bolja i sa jos vise bodova, sve mi je to nekako too much sminke radi. A ako cemo o papucicama i slicnom, ja u uz danicu imam sve one papucice koje se navode sa tim novim masinama, tako da, ne bih bas davo 10 000 kn za masinu sa brdo bodova od kojih cu koristit malen postotak, a u radu mi je skoro ista kao i bagatica. To je naravno, moje misljenje samo

Svaka čast starim mašinama...imam jednu staru skoro 80 godina na nožni pogon ukrašenu viticama (singerova mašina), ali ju moja pokojna prabaka nije nešto pretjerano čuvala i sad je u banani. Nemogu je koristiti jer dijelova nema i sad samo lijepo izgleda i skuplja prašinu, a toliko je jaka da bi mogla šivati kevlar na njoj.

Moja mašina je došla 3500 kn i bodovi koje dobijem s njom ne koristim jer ne šivam donje rublje i elastične odjevne predmete (veliki izbor bodova za elastične materijale).
Šivaći kompjutor kojeg ima moja frendica je toliko eksploatiran od njene strane da se ja divim toj mašini što je još živa.
Ona (frendica, mašina nije toliko napredna) uzme plain materijal i ukrasi ga raznobojnim koncima s mašnicama, viticama... s tim čudom može pisati u tri različita fonta. Ona non-stop drnda po njoj. Dođem ja do nje (živi 3 ulice od moje kuće) pa i ja drndam po njoj.
Juki i Brother su jedni od vodećih proizvođaća industrijskih šivaćih strojeva raznih vrsta i zaista vjerujem da su njihove mašine genijalne čak i u kućnoj izvedbi.

Svatko treba kupiti mašinu koja daje ono što on sam traži. Ako misliš porubljivat zavjese i ništa osim zavjesa kupi dječju igračku za 2oo-tinjak kuna i bit će ti dovoljna. Ako misliš dizajnirati motive i štancat ih po majicama, torbama itd. itd. pljuni 22oookn i kupi 'embrojdericu'. Ako želiš izrađivati odjeću od pletiva (jersey) nabavi 'endlericu' i 'iberdekicu' jer s običnom mašinom koja izrađuje zrnčani nemožeš to kvalitetno sašit...
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 16:41   #68
Treba mi mašina za šivanje zavjesa, prekrivača, plahti,popravke odjeće, promjena patent-zatvarača, šivanje jednostavne odjeće...
Čak i Danica za mene ima previše mogućnosti.Ali ja ih ionako ne bih koristila.
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 21:09   #69
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post

Bliži mi je Dubrovnik.Ne znam da li takav tip ima i u Dbk-u?
Možda bi ipak bilo pametnije da probam servisirati Danicu?!
Joj, za Dubrovnik ti ne znam. Pada mi na pamet jedino da probaš nazvati predstavništvo Bagata, pa se raspitati za servis negdje bliže tebi. Valjda imaju neku svoju mrežu podrške.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 20:54   #70
tanja1230... šta da kažem... dosta vremena sam pratila temu, a onda poslije postadoh čitač foruma nelogirana, tako da nisam vidjela tvoju poruku... Svejedno puno hvala...
Hestia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 20:56   #71
Ajme cure, oprostite, nisam vidjela topic

Sad nisam u mogućnosti ali u dogledno vrijeme ću onda sve skenirati i staviti negdje na net, ok?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:44   #72
stari topic ali evo za neke koji ce mozda ovo citat sad, kao ja.
Naime, imala sam priliku vidjeti sto je sve sasila LIDLOVA 600 kunska mašina sašila- i vise nego zadovoljava. Naravno, krojačica je bitan stavak u tome, iako šije samo za hobi, odlicna je. Upravo dobih prsluk-jaknu od tvida- mrak ))) Inace sam izbirljiva sto se tice robe.
I sad bih i ja naucila sivat. Nemam pojma nista o tome, ali prvi korak je- cekam da opet u lidlu budu sivace masine. Cekat cu i ja ujutro u 7 da je zgrabim...
michellemabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 00:37   #73
Moja stara kaže da dobra šivaća mašina može visoko dići iglu pa možeš šivati jako debele stvari. Kaže da jeftine to ne mogu.

Jel izmišljava il je u pravu?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 08:30   #74
molim za pomoc.... imam bagatovu visnju i jednostavno je pretvrda.... stalno trga konac i s doljnje strane zapetljava konac ko luda..
s obzirom da sam izgubila sva uputstva, ne znam kako da rijesim problem prevelike napetosti konca....
anybody???

TNX,
Mutti
__________________
Before you find your perfect prince you have to kiss a lot of frogs
Mutti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 13:04   #75
Quote:
michellemabelle kaže: Pogledaj post
stari topic ali evo za neke koji ce mozda ovo citat sad, kao ja.
Naime, imala sam priliku vidjeti sto je sve sasila LIDLOVA 600 kunska mašina sašila- i vise nego zadovoljava.
ček, jel ti to ozbiljno da u Lidlu ima šivaćih mašina i još su dobre?
upravo sam našla razog da i ja odem u taj Lidl napokon!!
i koliko je koštala ta mašina ako znaš možda?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 09:34   #76
Toyota Jeans ili samo Toyota?!?

Odlučila sam se za kupovinu nove šivaće mašine, jer je stara počela štekati.
Ali budući da većinom imam posla sa jeansom, molila bih iskusne da mi objasne razliku između ova 2 tipa stroja.

Kada sam pitala u Emecetti da mi pojasne razliku, rečeno mi je da se model zove "Jeans"?!?

Help!!!
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 10:07   #77
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
Moja stara kaže da dobra šivaća mašina može visoko dići iglu pa možeš šivati jako debele stvari. Kaže da jeftine to ne mogu.

Jel izmišljava il je u pravu?

Ne vrijedi ti puno ako igla ode visoko, a papučica ostane niže tako da to nema smisla.
Pod iglu možeš strpat onoliko materijala koliko ti papučica dopušta, a ne igla. Ako ti papučica i dopusti da staviš 9 slojeva trapera ne znači da ima dovoljno snage da će ih uspješno prošiti.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 10:15   #78
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Odlučila sam se za kupovinu nove šivaće mašine, jer je stara počela štekati.
Ali budući da većinom imam posla sa jeansom, molila bih iskusne da mi objasne razliku između ova 2 tipa stroja.

Kada sam pitala u Emecetti da mi pojasne razliku, rečeno mi je da se model zove "Jeans"?!?

Help!!!
Nema veze sa mozgom. Očito se radi o neinformiranom prodavaču.
Postoji mogućnost da neka firma ima model specijaliziran za šivanje trapera, ali pitanje je koja je marka toga čuda.

U industriji se traperice velikim dijelom ne šivaju zrnčanim ubodom nego lančanim...pitanje je šta ta mašina, od milja 'Jeanska', zapravo radi. Ako misliš šivati traperice i samo traperice...šivači stroj koji radi dvostruki lančani ubod je stoj za tebe no ako želiš šivati i ostale odjevne predmete u stilu jaknica, suknjica, bluzi i sl. ti je bolje kupiti dobar stroj sa dvostrukim zrnčanim ubodom, ali malo skuplji.
Strojevi sa bilokakvim lančanim ubodom su obavezno skuplji od strojeva sa zrnčanim cca ok lančani = izuzetno dobar zrnčani. Zašto? Složenija i skuplja izrada.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 11:50   #79
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Nema veze sa mozgom. Očito se radi o neinformiranom prodavaču.
Postoji mogućnost da neka firma ima model specijaliziran za šivanje trapera, ali pitanje je koja je marka toga čuda.

U industriji se traperice velikim dijelom ne šivaju zrnčanim ubodom nego lančanim...pitanje je šta ta mašina, od milja 'Jeanska', zapravo radi. Ako misliš šivati traperice i samo traperice...šivači stroj koji radi dvostruki lančani ubod je stoj za tebe no ako želiš šivati i ostale odjevne predmete u stilu jaknica, suknjica, bluzi i sl. ti je bolje kupiti dobar stroj sa dvostrukim zrnčanim ubodom, ali malo skuplji.
Strojevi sa bilokakvim lančanim ubodom su obavezno skuplji od strojeva sa zrnčanim cca ok lančani = izuzetno dobar zrnčani. Zašto? Složenija i skuplja izrada.

Hvala na odgovoru, ali sada sam se zbunila... Naime, na deklaraciji ispod Jeans Toyote, piše da šiva sve tkanine+jeans. Da li je moguće da je to ipak šivaća mašina samo za jeans ili nije?!?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 17:00   #80
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, ali sada sam se zbunila... Naime, na deklaraciji ispod Jeans Toyote, piše da šiva sve tkanine+jeans. Da li je moguće da je to ipak šivaća mašina samo za jeans ili nije?!?
Sve mašine Toyota Jeans koje sam našla na netu mi ne izgledaju kao mašine kojima možemo šivati traper, a da se ona nakon toga ne raspadne. Svojim izgledom i cijenom mi više liči na prodavannje magle nego na kvalitetnu mašinu uzrađenu za drndanje po debelim materijalima.
Možda sam u krivu...mislim da je to obična kućna mašina (osnovni model kakav bi svaka kućanica trebala imati za sitne prepravke i porube te početnici u svijetu šivanja).
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.