Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 19:17   #1021
Ako govoriš isključivo o brandiranju i reklamiranju onda da,slažem se za ovaj dio svijeta Omega će uvijek biti the watch.
No po mom mišljenju manufaktura koja proizvodi mehanizme,brojčanike,vijke,baterije čak i svoje lubrikante "in house" će uvijek biti "bolja" od konfekcijski složenog Swatch sata ma koliko oni reklamirali svoje marke.Govorim isključivo o higher end Seiko modelima za japansko tržište koje ovdje nazalost nece ugledati svjetlo dana.No pošto volim Omegu jer mi je i djed nosi necu puno ju blatit osobito jer vidim pomake na bolje,još malo pa će imati svoj "in house"mehanizam i odvojiti se maksimalno od ostalih "slagalica".
jocker77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:09   #1022
FIDO, cijenim tvoje mišljenje ali ako su švicarci tako dobri, zašto Spring Drive dobiva u Baselu nagradu za najnapredniji mehanizam več nekoliko godina za redom?

Svaka šast švicarcu, daleko od toga da to nisu vrhunski mehanizmi..ali japanac rastura, i u kvarcu (pogotovo) i u mehanici
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 22:54   #1023
Ajmo ovako npr.
Bi ste li uzeli prije rusku volgu novu ,koja dode 100000 eura, ili bi uzeli mercedes e klase koji dode 60000 eura?
Normlano mercedes! Tako i izmedu Seika i Omege biramo, Omegu.
Mogu japanci "rasturati" ali svicarac je svicarac. Zasto!? Vidit ce mo japanca za nekih 20 god. i svicaraca. Mislim na isti mehanizam nakon 20 god. koristenja. Uzmimo samo primjer quartznih Ronda mehanizama i Miyota. Ronda u svakom mehanizmu ima rubine koji garantiraju duzi vijek trajanja mehanizma zbog trenja i istrosenosti (npr. 5030D 13 rubina), dok Miyota ima sve od nikla (npr. OS60).
Daleko od toga da kazem da japanci nisu kvalitetni ,ali ipak izmedu njih i svicaraca švica je kvalitetnija, ali kako nas *uhren guru* Fido kaze "to je samo moje misljenje"
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:00   #1024
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
u obadvije ruke...

bulova ima više linija prozivoda i ako se ne varam samo accutron linija je swiss made, ostalo voda...
hm da... ne bih bio ja ja da nisam otvorio sat. Dakle u Bolovi koja ima samo sat i sekunde (klasican sat za odjela) nalazi se Ronda pozlaceni mehanizam sa 6 rubina. cal. ne znam tocno.
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:25   #1025
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako npr.

..

čuj, to je tema ista ko i BMW vs. Mercedes. Možemo razglabat do sutra. Osobno volim i swiss i japan podjednako....samo da nije china
Method is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:23   #1026
samo na kraju ispadne da je japan više kina
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:58   #1027
Može preporuka za muški sat do 1.500 Kn?
__________________
it's just like poetry inside to hear you breathing by my side
dorchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:58   #1028
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
hm da... ne bih bio ja ja da nisam otvorio sat. Dakle u Bolovi koja ima samo sat i sekunde (klasican sat za odjela) nalazi se Ronda pozlaceni mehanizam sa 6 rubina. cal. ne znam tocno.
vidi jel piše nešto na poklopcu sa unutarnje strane
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 19:59   #1029
ne pise nista s unutarnje strane samo na mehanizmu pise ronda 6 jew.
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:01   #1030
BMW vs. Mercedes opet dobiva mercenes jer ma koliko se trudili redosljed njemackih auta je ... wv, audi, BMW, Mercedes, Porche. al ok to je off topic
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:01   #1031
Quote:
r2d2111333 kaže: Pogledaj post
Hmm ... nekako sam 100 % siguran da nisam mislio na vašu firmu, bez obzira što ne znam o kojoj se firmi radi.
a kad jesimi imamo trgovinu u hoto centru.
ali evo samo informacija,imamo sad 2 scube(sugk107,sugb102)i 429kn su
slikice pogledaj na squiggly
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:10   #1032
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako npr.
Bi ste li uzeli prije rusku volgu novu ,koja dode 100000 eura, ili bi uzeli mercedes e klase koji dode 60000 eura?
Normlano mercedes! Tako i izmedu Seika i Omege biramo, Omegu.
Mogu japanci "rasturati" ali svicarac je svicarac. Zasto!? Vidit ce mo japanca za nekih 20 god. i svicaraca. Mislim na isti mehanizam nakon 20 god. koristenja. Uzmimo samo primjer quartznih Ronda mehanizama i Miyota. Ronda u svakom mehanizmu ima rubine koji garantiraju duzi vijek trajanja mehanizma zbog trenja i istrosenosti (npr. 5030D 13 rubina), dok Miyota ima sve od nikla (npr. OS60).
Daleko od toga da kazem da japanci nisu kvalitetni ,ali ipak izmedu njih i svicaraca švica je kvalitetnija, ali kako nas *uhren guru* Fido kaze "to je samo moje misljenje"
Ajmo ovako npr.
Grand Seiko ima dosta modela sa baterijama dakle kvarzni mehanizam.Očekivani servisni interval je 50 godina! Tvrdim da se high end japan može veoma uspješno nositi sa high end swiss konkurencijom.Zašto je to toliko teško shvatiti..reklame rade svoje,po njima James Bond nosi najbolji sat na svijetu..
Analogija RUSKOG automobila naspram NJEMAČKOG nema nikakve veze sa high end satovima.
Ako ti sebi uzmeš Omegu a ne Credor ili Grand Seiko to je samo tvoj izbor ništa više ni manje od toga.Objektivnost nema nikakve veze s tim izborom i to nije moje mišljenje već činjenica.

Zadnje uređivanje jocker77 : 03.03.2009. at 20:15.
jocker77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 10:07   #1033
Katalog satova 2009

Pojavio se na kioscima, ako koga zanima.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:46   #1034
jel ko mozda zna svako koliko izlazi casopis satovi
i da li u katalogu pisu cijene
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 14:27   #1035
ja bih ovaj
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 16:24   #1036
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
jel ko mozda zna svako koliko izlazi casopis satovi
i da li u katalogu pisu cijene
ako misliš na katalog satova, to ti je izišlo sad neki dan za 2009-u godinu, po cijeni od 89,00 kn...imaš marke satova poslagane abecedno sa opisom i cijenama...naravno sve švicarci iako mislim da ima čak i citizen zastupljen sa tri modela...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:45   #1037
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
ako misliš na katalog satova, to ti je izišlo sad neki dan za 2009-u godinu, po cijeni od 89,00 kn...imaš marke satova poslagane abecedno sa opisom i cijenama...naravno sve švicarci iako mislim da ima čak i citizen zastupljen sa tri modela...
nisam mislio na cijenu casopisa nego da li pisu cijene svakog sata
imperial is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:34   #1038
Quote:
dorchi kaže: Pogledaj post
Može preporuka za muški sat do 1.500 Kn?

Po meni, najviše sata za uloženo je RW, TISSOT, CERTINA. Da li šta od jeftinijih ide za 1.500, ne znam. Ili Seiko i Citizen. Model je stvar ukusa.


Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
BMW vs. Mercedes opet dobiva mercenes jer ma koliko se trudili redosljed njemackih auta je ... wv, audi, BMW, Mercedes, Porche. al ok to je off topic
Odozdo? Bez obzira na ljubav prema određenoj marci, ja ih ne mogu tako jednostavno poredati. Možemo mjeriti potrošnju, brzinu, ubrzanje, vijek trajanja motora, statistiku kvarova i cijene dijelova. Ali za zadovoljstvo nečim dolazi ono što je presudno - subjektivni stav i percepcija količine zadovoljstva za dobivenu novčanu protuvrijednost! Inače odmah možemo ubaciti i Aston Martin, Bentley i RR u raspravu!

Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako npr.
Bi ste li uzeli prije rusku volgu novu ,koja dode 100000 eura, ili bi uzeli mercedes e klase koji dode 60000 eura?
Normlano mercedes! Tako i izmedu Seika i Omege biramo, Omegu.
Mogu japanci "rasturati" ali svicarac je svicarac. Zasto!? Vidit ce mo japanca za nekih 20 god. i svicaraca. Mislim na isti mehanizam nakon 20 god. koristenja. Uzmimo samo primjer quartznih Ronda mehanizama i Miyota. Ronda u svakom mehanizmu ima rubine koji garantiraju duzi vijek trajanja mehanizma zbog trenja i istrosenosti (npr. 5030D 13 rubina), dok Miyota ima sve od nikla (npr. OS60).
Daleko od toga da kazem da japanci nisu kvalitetni ,ali ipak izmedu njih i svicaraca švica je kvalitetnija, ali kako nas *uhren guru* Fido kaze "to je samo moje misljenje"
Eh. A ima definitivno ljudi koji bi uzeli Volgu jer je ta volga zapravo đubre od auta. Jer ako se dobro sjećam, za 100.000 eur se govorilo o prototipu volge vrhunske kvalitete u vrlo retro designu s modernim BMW v8 motorom...

Usporedba Seiko vs Omega ne stoji ukoliko nije riječ o Grand Seiku. A on je sat exkluzivniji od Omege, tj. za GS Omega je masovna konfekcija.

Ronda je dno i izgovor za "swiss made". Ima više kvarova i grešaka od Miyote. ETA je već nešto drugo. A rubini su u kvarcnom satu samo marketing (iako ih i moja ETA u Tag Heueru ima).


I da se ispričam ljudima, to je samo moje mišljenje.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA

Zadnje uređivanje HHmischko : 11.03.2009. at 10:47.
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 10:35   #1039
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
ako misliš na katalog satova, to ti je izišlo sad neki dan za 2009-u godinu, po cijeni od 89,00 kn...imaš marke satova poslagane abecedno sa opisom i cijenama...naravno sve švicarci iako mislim da ima čak i citizen zastupljen sa tri modela...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:15   #1040
Quote:
imperial kaže: Pogledaj post
nisam mislio na cijenu casopisa nego da li pisu cijene svakog sata
Već je FIDO odgovorio po drugi put, ali još jednom i ja odgovaram. Cijena ima za 99 % satova, za ostale satove cijena ide na upit.
Većih razlika u odnosu na katalog 2008 koliko sam vidio baš i nema. Jedino su slike satova veće, a time možda ima i manje satova, nisam više siguran.

U katalogu su uglavnom skuplji satovi, uglavnom automatic-i jačih i većih brand-ova.
r2d2111333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.