Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 21:12   #1
Ray-Ban RB4147

Poštovani kolege forumaši,
imam par pitanja vezano za 2 modela Ray-Ban sunčanih naočala, naime zadnjih dana surfam na internetu i tražim informacije s obzirom da sam odlučio investirati u dobre naočale jer trenutni model je 3 godine star pa je došlo vrijeme za promijene. Do sada sam donekle našao ono što tražim, ali potrebna mi je pomoć. Naime zainteresirao sam se za navedeni model
(slika : http://prntscr.com/flaail ) i našao sam ga. E sada tu ide problem, taj model ima UV zaštitu 100%, ali stakla nisu polarizirana. Koliko vi imate iskustva sa naočalama čija stakla nisu polarizirana jer mi je dosta bitno znati kako će se one ponašati u vožnji odnosno da li će vožnja biti ugodna sa njima isto kao što mi je do sada bila sa mojim Solano polariziranim naočalama? Ukoliko ih kupim i ne budu mi odgovarale nemam pravo na povrat novca, nego zamjena za drugi model , ali na žalost niti jedan mi se ne sviđa pa mi je riješenje ovoga problema jako bitno.
Druga stvar, našao sam isti taj model, ali sa polariziranim staklima na Ray-Ban USA i tražio sam po internetu ako ima neka optika kod nas i nisam uspio naći, pa netko tko ima više iskustva da li zna ako negdje ima uzeti takve sa polariziranim staklima? (slika: http://prntscr.com/fla7lu )

Hvala ,
Lijep pozdrav!
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 22:23   #2
Ja imam Ray Ban RB 4221, nepolarizirane, i jako sam zadovoljna s njima, naročito što se tiče vožnje, to mi je dosta bitno, i ne primjećujem da mi smeta što nisu polarizirane.

Ono što mi malo smeta, jest da su ugl. dosta ravne, tako da ništa ne štite sa strane. Što mi zna smetat, ako sunce pada sa strane.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:23   #3
Ako si profesionalni vozač onda bi ti bolje bile polarizirane. Ja imam i polarizirane i obične, vožnja sa svima mi je jednaka jer ne pridodajem tome nikakvu pozornost i jer mi realno nije bitno. Meni je bitnija boja stakala, nisam recimo fan zelenih i ugodnije mi je sa plavim i smeđim nijansama.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 13:39   #4
Pozdrav,
nisam profesionalni vozac nego standardna voznja (po gradu, tu i tamo neki put do mora)
Ma evo danas sam zvao skoro sve optike u Zagrebu i niti jedna nema taj model jer navodo nije trenutno dostupan za HRV. Uglavnom odlucio bi se mozda za ove ne polarizirane, ali morat cu tamo isprobat izaci van i vidjeti kako se na suncu vidi.
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 17:15   #5
Samo da se nadovezem na gornji post...da li netko ima iskustva u narucivanju naocala iz USA ray-ban org stranice?
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:46   #6
A što samo u USA ih ima?
Ray Ban ima i njemačku, talijansku, uk stranicu... A da ih probaš nać ako ih imaju na tim, da ti šalje iz Europe, ako dostavljaju?

Jer ti iz SAD-a ide pdv 25%, plus još carina eventualno (ona nije puno), plus ti još dostavne službe znaju naplatiti i po preko 100 kn troškove carinjenja...
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:18   #7
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
A što samo u USA ih ima?
Ray Ban ima i njemačku, talijansku, uk stranicu... A da ih probaš nać ako ih imaju na tim, da ti šalje iz Europe, ako dostavljaju?

Jer ti iz SAD-a ide pdv 25%, plus još carina eventualno (ona nije puno), plus ti još dostavne službe znaju naplatiti i po preko 100 kn troškove carinjenja...
Dali ste mi dobru ideju, ali jedino na Ray-Ban USA mi daje opciju narucivanja. Znam cak da mi je radnica u jednoj nasoj optici rekla da ih ima u Italiji , ali u njihovim optikama jer dobavljac za nase trziste taj model ne isporucuje u HRV pa ne znam koliko je pouzdano rarucivate iz talijanske optike.
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:32   #8
https://www.visual-click.com/en/sung...3-32-6710.html

da li je to taj model?
iscjelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:26   #9
Quote:
iscjelitelj kaže: Pogledaj post
Je to je taj model, ali evo danas sam ipak kupio 710/51 model koje nisu polarizirane ,ali moram priznati da su odlične i u vožnji i općenito. Stakla su odlična, malo se primjećuje razlika u odnosu na polarizirane, ali ništa specijalno.
Hvala svima na pomoći
Pošto sam riješio svoj problem, može lock na temu.
PokerT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:22   #10
Super. Htio sam samo još reći da sam uzeo sa visual clicka wayfarer polarizirane, sve preporuke. Nije ih bilo na lageru, čekao manje od tjedan dana da dobave i čim su poslali stiglo za tri dana.

Quote:
PokerT kaže: Pogledaj post
Je to je taj model, ali evo danas sam ipak kupio 710/51 model koje nisu polarizirane ,ali moram priznati da su odlične i u vožnji i općenito. Stakla su odlična, malo se primjećuje razlika u odnosu na polarizirane, ali ništa specijalno.
Hvala svima na pomoći
Pošto sam riješio svoj problem, može lock na temu.
iscjelitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.