Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2010., 23:24   #1
Pletenje

Već neko vrijeme imam želju naučiti plesti. Nemam nikoga tko bi mi mogao pokazati kako se to radi, pa sam danas napokon otišla do antikvarijata i kupila si knjigicu koja dosta toga objašnjava. Ima li itko ikakvih savjeta, što raditi, gdje kupiti materijal i slično? Gledala sam materijal u Nami ali je prodavačica bila ultra neljubazna i boje vune mi se nisu nikako svidjele niti su imali sve što mi je trebalo. Uglavnom treba mi pomoć
hvala
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:34   #2
Osobno ne znam plesti ali zato je tu dobar prijatelj Google

https://www.forum.hr/showthread.php?t=154724

http://pletenje.blog.hr/2006/10/index.html

http://www.stvaraonica.hr/pletenje/3...ica-s-mustrama

Skužila sam da je zadnji par godina pletenje ponovno postalo in među djevojkama. U Londonu navodno čak imaju i knitting parties. A i po svijetu su učestali klubovi ljubitelja pletanja. Te bizarne podatke znam jer se jedna prijateljica počela baviti pletenjem i unutar godine dana postala fakat dobra.

U najgornjem linku imaš popis dućana s vunom. Sjećam se da je prodavačica u Unitasu na početku Tkalče bila ljubazna. A sigurno možeš naći još korisnih linkova.
ofca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 14:00   #3
Quote:
nonich kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme imam želju naučiti plesti. Nemam nikoga tko bi mi mogao pokazati kako se to radi, pa sam danas napokon otišla do antikvarijata i kupila si knjigicu koja dosta toga objašnjava. Ima li itko ikakvih savjeta, što raditi, gdje kupiti materijal i slično? Gledala sam materijal u Nami ali je prodavačica bila ultra neljubazna i boje vune mi se nisu nikako svidjele niti su imali sve što mi je trebalo. Uglavnom treba mi pomoć
hvala
ako si u Zg, odi u Centru pogledati vunu(onu kod Žrtava fašizma).
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:31   #4
Quote:
ofca kaže: Pogledaj post
Osobno ne znam plesti ali zato je tu dobar prijatelj Google

https://www.forum.hr/showthread.php?t=154724

http://pletenje.blog.hr/2006/10/index.html

http://www.stvaraonica.hr/pletenje/3...ica-s-mustrama

Skužila sam da je zadnji par godina pletenje ponovno postalo in među djevojkama. U Londonu navodno čak imaju i knitting parties. A i po svijetu su učestali klubovi ljubitelja pletanja. Te bizarne podatke znam jer se jedna prijateljica počela baviti pletenjem i unutar godine dana postala fakat dobra.

U najgornjem linku imaš popis dućana s vunom. Sjećam se da je prodavačica u Unitasu na početku Tkalče bila ljubazna. A sigurno možeš naći još korisnih linkova.

joj hvala ti puuno.
pokušavala sam plesti sama, ali nije baš bilo pretjerano uspješno. a i kupila sam pretanku vunu. moram otići do tog unitasa...
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 08:51   #5
Unitas na Žitnjaku ti ima tvorničke cijene (kreneš cestom gdje su Tehnička škola Ruđera Boškovića i grafička) vune jer je tamo, khm , tvornica.

Pletenje nije teško već je stvar prakse. Potrudi se pripaziti za početak da ti vuna i igle budu kompatibilne debljinom. Pleti probno koliko možeš i prvo obične šalove da ti se uhoda ruka.

Evo ti tema gdje sam o tome već pisala. Na svako pitanje ću ti rado odgovoriti, pletem dugi niz godina. No bilo bi jako dobro pospajati sve teme na forumu na jedno mjesto radi preglednosti.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 22:27   #6
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Unitas na Žitnjaku ti ima tvorničke cijene (kreneš cestom gdje su Tehnička škola Ruđera Boškovića i grafička) vune jer je tamo, khm , tvornica.

Pletenje nije teško već je stvar prakse. Potrudi se pripaziti za početak da ti vuna i igle budu kompatibilne debljinom. Pleti probno koliko možeš i prvo obične šalove da ti se uhoda ruka.

Evo ti tema gdje sam o tome već pisala. Na svako pitanje ću ti rado odgovoriti, pletem dugi niz godina. No bilo bi jako dobro pospajati sve teme na forumu na jedno mjesto radi preglednosti.
imam dosta dobru knjigu, u kojoj te uče plesti sliku po sliku. ali mi je svejedno problem. teško mi je uskladiti držanje igli i pratit te slike, te uspješno to izrealizirati. ne vladam terminologijom, pa ću ti objasniti pomoću naslova iz knjige
koliko sam ja skužila prvo se napravi križno nametanje očica, a onda se nastavlja sa pravim očicama. i tu je problem. nikako pohvatati taj dio. onda valjda sve dalje ide po tim pravim očicama. kako riještiti taj problem?

za početak mi je dovoljno da ispadne neki obični i jednostavni šal
ako znaš kako spojiti teme, slobodno. kad sam tražila po forumu neku temu o pletenju nisam vidjela ovu koju si mi poslala, pa sam otvorila novu.
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 09:53   #7
Ako si iz ZG, javi se na peem pa ćemo probati skemijati jedan crash course . Stvar je brutalno jednostavna, sve je samo stvar prakse. Meni su knjige katastrofa jer zbunjuju verbalnim opisima, pogotovo ako ne barataš specijaliziranim pojmovima .

Teme ne mogu spojiti jer nisam mod na nijednom od foruma gdje su srodne teme.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 15:32   #8
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Ako si iz ZG, javi se na peem pa ćemo probati skemijati jedan crash course . Stvar je brutalno jednostavna, sve je samo stvar prakse. Meni su knjige katastrofa jer zbunjuju verbalnim opisima, pogotovo ako ne barataš specijaliziranim pojmovima .

Teme ne mogu spojiti jer nisam mod na nijednom od foruma gdje su srodne teme.
hvala ti puno! ali zasad mi ide. slučajno sam saznala da mi susjeda zna plesti, pa mi je malo pokazala. ne ide mi toliko loše za prvi put
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 15:33   #9
ali ću si uzet ipak opciju da ti pošaljem poruku
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 16:13   #10
Imam jedno pitanje! Baka mi planira isplesti haljinu, dugi rukavi, v izrez, iznad koljena, pa me zanima zna li netko koliko bi vune trebalo za to? Već imamo neku vunu, 800gr ali nismo sigurne hoće li to biti dovoljno. Inače, haljina bi trebala biti uska, a ja sam mršava.
lilly55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 16:27   #11
nonich, probaj s tutorialima na youtubeu! mene je prije par godina isto uhvatila manija, i fakat sam naučila, skroz sama prek tih tutoriala samo kaj je onda ispalo da postoje 2 stila, europski, kak se kod nas plete, i američki, di vunu prebacuješ prek prsta. ja sam naučila ovaj drugi i kad me mama vidla ostala u čudu kaj radim probala mi je pokazati ovaj "naš" jer je kao jednosavniji, ali već je bilo gotovo.
al uglavnom, ostalo je tek na jednom šalu, jer sam ful na gusto plela pa je više ko šancov ovratnik kad ga stavim nego ko šal, ne mogu ni glavu okrenut onda mi je interes nekak splasnul i od onda nisam ni takla.
ali da se!
harukimurakami is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 16:56   #12
http://puckaskola.wordpress.com/stud...om-strucnjaka/

odi ima i pletenje, obicno je utorkom od 5 - 8... sve sto je potrebno su igle, vuna i dobra volja
__________________
zhuri polako ;D
:::lana::: is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 14:33   #13
Quote:
harukimurakami kaže: Pogledaj post
nonich, probaj s tutorialima na youtubeu! mene je prije par godina isto uhvatila manija, i fakat sam naučila, skroz sama prek tih tutoriala samo kaj je onda ispalo da postoje 2 stila, europski, kak se kod nas plete, i američki, di vunu prebacuješ prek prsta. ja sam naučila ovaj drugi i kad me mama vidla ostala u čudu kaj radim probala mi je pokazati ovaj "naš" jer je kao jednosavniji, ali već je bilo gotovo.
al uglavnom, ostalo je tek na jednom šalu, jer sam ful na gusto plela pa je više ko šancov ovratnik kad ga stavim nego ko šal, ne mogu ni glavu okrenut onda mi je interes nekak splasnul i od onda nisam ni takla.
ali da se!
u cool gledala sam neke, ali nisam nikad probavala. jel se sjećaš sa kojih si točno linkova učila?
nonich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 15:21   #14
Pozdrav dame!
Drago mi je da ima još ljubitelja pletenja na forumu. Naucila sam plesti sa svojih 6-7 godina,ucila me baka i kroz godine malo po malo svasta sam vec isplela. Medjutim od kada sam pocela koristiti internet pronasla sam jos masu novih stvari vezanih za pletenje i naucila svasta novo.
Pa evo da pomognem onima koji su voljni nauciti,na ovom linku ima zaista jednostavno objasnjenih tehnika i tutoriala http://www.garnstudio.com/lang/en/vi...ercategoryid=1 i jos uz to masa besplatnih uzoraka za pletenje.
Sretno ucenje!
fiva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 13:54   #15
ako je netko još zainteresiran a iz Rijeke je, možda ne bi bilo loše da dogovorimo neki satanak gdje bi mogli razmjenivati iskustva i pomoći jedno drugome
Giulia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 22:43   #16
Ja sam nacula da ce od jeseni i radnice Kamenskog odrzavati tecajeve pletenja. Sad, ne znam nikakve detalje, ali bilo bi super kad bi se to ostvarilo.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:06   #17
Ja sam isto zainteresirana, ali za kompleksnije stvari kao što su haljine, đemperi i štrikanju u kombinaciji sa dizajniranjem .Jel imam kakvih novih informacija o friškim tečajevima ?
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:38   #18
Iskreno, i ne treba ti tečaj. Nađi mustru koja ti se sviđa i kreni, gdje zapneš, guglaj. Tako se stvarno najbrže uči. Što se dizajniranja tiče, to najbolje krene nakon kilometara oštrikanih tuđih mustri, a literature ima napretek.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:49   #19
Ja sam za heklanje našla masu tutorijala na netu (što pisanih - blogovi, stranice, forumi..., što videa). Meni je youtube jako pomogao.
Mislim da ti je rh4ps0dy dobro rekla.
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 21:06   #20
Pinterest je isto odličan za tutoriale i mustrice, a Ravelry naprosto nezaobilazan.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.