Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 09:42   #1
Question Jedna cijena za svijet, druga za RH iliti zašto je ovdje sve skuplje?

Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
na Butyku sniženje na sve Bronx Reno modele - http://www.butyk.co.uk/group/shoes/540/Bronx-Reno
Zanimljivo sniženje. Uglavnom s 89 na 84 funte.
Važno da tu znamo pročitati rekla - kazala postove kako poludjeli trgovci vani dijele robu s popustima od 70, 80- 90%. na sve.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 14:38   #2
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Zanimljivo sniženje. Uglavnom s 89 na 84 funte.
Važno da tu znamo pročitati rekla - kazala postove kako poludjeli trgovci vani dijele robu s popustima od 70, 80- 90%. na sve.
zato sam i stavila

stvarno me zivciraju ti natpisi o snizenjima vani....kupujem obično miss sixty, diesel, scotch&soda, salsa, pepe jeans, tu i tamo guess i hilfiger...od obuće bronx, hilfiger, buffalo london, panama jack..nikad vani u ovo vrijeme nisam naletila na sniženje ovih brandova veće od 50 %....uglavnom je 30 - 50 %....70 % bude na proljeće, kad sezona već prođe i rješavaju se zaostataka...al tad više ni nema izbora ni modela ni brojeva, ponuda je minimalna...

ponekad prođem i dizajnerske trgovine, al na više od 50 % nisam naišla...a i tada mi je većinom preskupo, pa ništa još nisam kupila....stvarno me zanima gdje mogu naći npr. balmain haljinu za 15 funti, kako je netko ovdje naveo

btw. Bronx su kod nas snižene 30 %, a na netu samo 5 funti....Panama Jack na službenim stranicama samo 10 %, kod nas 30 %....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 07:12   #3
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zato sam i stavila

stvarno me zivciraju ti natpisi o snizenjima vani....kupujem obično miss sixty, diesel, scotch&soda, salsa, pepe jeans, tu i tamo guess i hilfiger...od obuće bronx, hilfiger, buffalo london, panama jack..nikad vani u ovo vrijeme nisam naletila na sniženje ovih brandova veće od 50 %....uglavnom je 30 - 50 %....70 % bude na proljeće, kad sezona već prođe i rješavaju se zaostataka...al tad više ni nema izbora ni modela ni brojeva, ponuda je minimalna...

ponekad prođem i dizajnerske trgovine, al na više od 50 % nisam naišla...a i tada mi je većinom preskupo, pa ništa još nisam kupila....stvarno me zanima gdje mogu naći npr. balmain haljinu za 15 funti, kako je netko ovdje naveo

btw. Bronx su kod nas snižene 30 %, a na netu samo 5 funti....Panama Jack na službenim stranicama samo 10 %, kod nas 30 %....
ne slažem se sa tobom. osobno isto više shopping obavljam izvan hrvatske, kako se gdje nađem na putu, volim obaviti i shopping, i jeftinije je nego kod nas, pogotovo marke koje ima za kupiti ovdje i vani. Osnovni problem nije postotak sniženja, nego startna cijena. Kod nas je startna cijena skuplja za masu stvari nego vani, prvenstveno veći porez, pa marža ....sad ti meni objasni kako iste čizme u desetom mjesecu (znači nema nekog sezonskog popusta) Hilfinger, kod nas su bile 1700 kn, u Londonu sam platila nekih 400 kn, ili Nautica vesta kod nas je bila nekih 1200 kn, u Dubaiju ista takva samo druga boja svih 230 kn
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:06   #4
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
....sad ti meni objasni kako iste čizme u desetom mjesecu (znači nema nekog sezonskog popusta) Hilfinger, kod nas su bile 1700 kn, u Londonu sam platila nekih 400 kn, ili Nautica vesta kod nas je bila nekih 1200 kn, u Dubaiju ista takva samo druga boja svih 230 kn
Idemo probati ovako. Svakako nadji i pošalji link koji potvrdjuje da su Hilfiger čizme iz tekuće, regularne sezone (sada, u vrijeme sniženja, a ne u 10 mjesecu) - 400 kn.

U medjuvremenu pogledaj službeni Hilfiger online dućan i prouči trenutni službeni cijenik. Ima modela koji su 30% sniženi, ali probaj pronaći čizme za 400 kn.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:26   #5
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Idemo probati ovako. Svakako nadji i pošalji link koji potvrdjuje da su Hilfiger čizme iz tekuće, regularne sezone (sada, u vrijeme sniženja, a ne u 10 mjesecu) - 400 kn.

U medjuvremenu pogledaj službeni Hilfiger online dućan i prouči trenutni službeni cijenik. Ima modela koji su 30% sniženi, ali probaj pronaći čizme za 400 kn.
ha čuj, teško da ću sad naći neki link ili išta, meni je dovoljno račun na kojem je vidljivo koliko sam platila i činjenica da sam iste vidjela u Zagrebu i koliko je to iznosilo. Tako da trenutno ponosno nosam isto, a za manje para

ponavljam naši nabiju maržu neovisno o sezoni, pa još pdv-e...problem je startna cijena...

Zadnje uređivanje ivana) : 09.01.2013. at 10:31.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:45   #6
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
ha čuj, teško da ću sad naći neki link ili išta, meni je dovoljno račun na kojem je vidljivo koliko sam platila i činjenica da sam iste vidjela u Zagrebu i koliko je to iznosilo. Tako da trenutno ponosno nosam isto, a za manje para

ponavljam naši nabiju maržu neovisno o sezoni, pa još pdv-e...problem je startna cijena...
Pa možda dućan u kojem si kupila Hilfiger čizme ima web adresu. Kako se zove dućan pa da zajedno provjerimo?

Startna cijena nije problem. Da sad ne širim priču o startnim cijenama općenito, dobila si link sa startnim cijenama vani.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:52   #7
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Pa možda dućan u kojem si kupila Hilfiger čizme ima web adresu. Kako se zove dućan pa da zajedno provjerimo?

Startna cijena nije problem. Da sad ne širim priču o startnim cijenama općenito, dobila si link sa startnim cijenama vani.
Ja sam u Galeriji Emporium, prije 2 g.na zimskoj rasprodaji kupila Bally gležnjače na sniženju snižene sa 530 E na 89E i na to još -10E tax free.
Kod nas u CORU su te iste gležnjače na 50% popusta koštale cca 2400 kn u to isto vrijeme (znači nakon povratka iz LJ sam skočila do Cora vidjeti koliko su kod nas)
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:03   #8
dućan u sklopu shopping centra u Londonu, ali ne vidim smisao dokazivanja linkvima i slično, ako kažem koliko su koštale, i koliko sam platila, meni je to dovoljno. Sva sreča postoji sloboda izbora za trošenje svojih novaca.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:16   #9
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
Ja sam u Galeriji Emporium, prije 2 g.na zimskoj rasprodaji kupila Bally gležnjače na sniženju snižene sa 530 E na 89E i na to još -10E tax free.
Kod nas u CORU su te iste gležnjače na 50% popusta koštale cca 2400 kn u to isto vrijeme (znači nakon povratka iz LJ sam skočila do Cora vidjeti koliko su kod nas)
Dakle, početna cijena je bila cca ista. To što je netko jako spustio cijenu pojedinom modelu ne znači puno jer toga se može naći svugdje i ne dokazuje puno jer razloga može biti više. Toga naravno ima i ovdje. Toga ima svugdje. Ali, ovdje na forumu često se pojedinačni slučaj pokušava predstaviti kao opće pravilo, što uopće ne stoji. I zato se niti ne može pojedinačni slučaj dokazati kvalificiranim linkom.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:30   #10
opet se ne slažem. Par pojedinačnih slučajeva, čini već jedan konkretan uzorak. Zašto onda kod nas nema takvih pojedinačnih slučajeva??

Frendica prije godinu dana bila u outlet centru Roses Mustangov dućan, vidjela jaknu koju je prije tri godine platila 400 kn (Mustangov dućan u Zagrebu, ista cijena i tada u outlet centru, znači tri godine nakon, jakna stara 4 sezone...ista cijena.

ili (na žalost nema link, sorry), HM London na sniženju platila torbu 2 funte, deseti mjesec, došla u HM Arena centar tjedna pred Božić, ista torba full cijena od 100 kn.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:40   #11
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Ali, ovdje na forumu često se pojedinačni slučaj pokušava predstaviti kao opće pravilo, što uopće ne stoji. I zato se niti ne može pojedinačni slučaj dokazati kvalificiranim linkom.
http://www.tkmaxx.com/icat/3445?q=*&...l_Brand=Diesel

Evo ovo je jedan lanac dućana u Londonu, gdje se može ubosti markirane stvari po vrlo jeftinoj cijeni, neovisno o sezonskim popustima. Bolje da ne nabrajam što sam tamo sve kupila puno jeftinije nego kod nas.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:45   #12
i mene zanima link...godinama pratim jako redovito službeni hilfiger online shop i cijene su kao kod nas...isto vrijedi za sniženje...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:54   #13
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
i mene zanima link...godinama pratim jako redovito službeni hilfiger online shop i cijene su kao kod nas...isto vrijedi za sniženje...
Evo našla sam primjer polo muška majica, na njihovim službenim stranicama cijena 74 € na sniženju (555 kn),
http://eu.tommy.com/Polos/206000,default,sc.html


a u ovom dućanu u Londonu 29,99 funti (269,91 kn) ista majica, s tim da je startna cijena jeftina od službene stranice...(50 funti)

http://www.tkmaxx.com/icat/3445?q=*&...lfiger%20Denim
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:57   #14
go ivana,go ivana
Sanjch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:59   #15
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
http://www.tkmaxx.com/icat/3445?q=*&...l_Brand=Diesel

Evo ovo je jedan lanac dućana u Londonu, gdje se može ubosti markirane stvari po vrlo jeftinoj cijeni, neovisno o sezonskim popustima. Bolje da ne nabrajam što sam tamo sve kupila puno jeftinije nego kod nas.
Ivana, hmmm...znaš li ti što usporedjuješ?
Prvo govoriš o 10. mjesecu i tekućoj sezoni, onda dolaze na red frendice i klasičan 'rekla - kazala' post, i na kraju daješ link od inače vrlo poznatog lanca dućana TK Maxx, koji se bavi prodajom ostataka robe iz prošlih sezona. Outlet.

Taj lanac je vrlo raširen i dobija neprodanu robu iz prijašnjih sezona širom Europe i Amerike. Tako si isto mogla napisati da si robu kupila u Salvation Army dućanu, možda na Yoox com ili uostalom u Azelu u BiH. I da je jako jeftino..!!!

To su neusporedive stvari sa sniženjima i rasprodajama iz tekuće sezone.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:04   #16
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Ivana, hmmm...znaš li ti što usporedjuješ?
Prvo govoriš o 10. mjesecu i tekućoj sezoni, onda dolaze na red frendice i klasičan 'rekla - kazala' post, i na kraju daješ link od inače vrlo poznatog lanca dućana TK Maxx, koji se bavi prodajom ostataka robe iz prošlih sezona. Outlet.

Taj lanac je vrlo raširen i dobija neprodanu robu iz prijašnjih sezona širom Europe i Amerike. Tako si isto mogla napisati da si robu kupila u Salvation Army dućanu, možda na Yoox com ili uostalom u Azelu u BiH. I da je jako jeftino..!!!

To su neusporedive stvari sa sniženjima i rasprodajama iz tekuće sezone.
mislim da sam ti u slijedećem postu sve lijepo usporedila, pametnom dosta, zatrpavamo temu...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:05   #17
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Dakle, početna cijena je bila cca ista. To što je netko jako spustio cijenu pojedinom modelu ne znači puno jer toga se može naći svugdje i ne dokazuje puno jer razloga može biti više. Toga naravno ima i ovdje. Toga ima svugdje. Ali, ovdje na forumu često se pojedinačni slučaj pokušava predstaviti kao opće pravilo, što uopće ne stoji. I zato se niti ne može pojedinačni slučaj dokazati kvalificiranim linkom.
Početna cijena je bila više od 1000 kn manja u Ljubljani. Kod nas 4800 a tamo 3950 kn - Tax Free od cca 400 kn....
Činjenica je da je kod nas startna cijena cca 30% veca nego npr. u Sloveniji (idem barem 3-4 puta godišnje)
Evo ti još jedan primjer; Zara prije cca 3 godine. Kod nas sam gledala čizme na sniženju od 50% 490 kn (petak). Odem u subotu u Ljubljanu i kupim ih za 29 Eura (da dobro ste pročitali)
Zara, MD...i slični brendovi su tu negdje ali Max Mara, HB, Ralph Lauren, Furla...30% niže cijene
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:09   #18
moj brat je u Macy's u Bostonu plaćao Tomy Hilfiger polo majice manje od 50 usd, ne sjećam se točno cijene, znam da ih je dovukao pun kufer u svim mogućim bojama, na prugice, ma svakakve, ocu, prijateljima za poklon, sebi.. ne znam da takve ikad budu na sniženju kod nas. plus, tamo je TH, ono, prosječna marka, a u nas se, da oprostite, preseravaju ko da su u najmanju ruku valentino couture.

u italiji u trevisu sam replay hlače kupovala po 50 eura, a sto puta su bolje od našeg smeća za koje sam jednom dala više od 200 eura da bih mogla s njima na gradilište nakon prvog pranja.

e, da, levi's je tamo 200kn. s tim da čak i potraju, ne unište se u roku odmah.
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:45   #19
ove stvari tipa levis, znaci americke marke vans, airwalk i sl....naravno imaju manju cijenu u SAD-u jer oni poticu svoje marke tako da imaju najnizu cijenu tamo
odakle su, tako da je to bzvz usporedivat..inace cure, tema je o snizenjima, a lagano je zatrpavate...
bubica44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:55   #20
Quote:
bubica44 kaže: Pogledaj post
ove stvari tipa levis, znaci americke marke vans, airwalk i sl....naravno imaju manju cijenu u SAD-u jer oni poticu svoje marke tako da imaju najnizu cijenu tamo
odakle su, tako da je to bzvz usporedivat..inace cure, tema je o snizenjima, a lagano je zatrpavate...
I mi pričamo o sniženjima
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.