Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2012., 08:25   #1121
Hvala Zalfiji na identifikaciji, sad ga bar mogu progooglati
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:45   #1122
zna li netko gdje se u zagrebu može kupiti kameni cvijet? vidjela sam ga ovo ljeto na moru kod gospođe koja mi je iznajmljivala apartman i predivan mi je. ona mi je rekla da je iz porodice kaktusa. malo sam googlala, ali nigdje ga ne nalazim da je u ponudi za prodaju. zna li netko? hvala
sweetypie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 14:42   #1123
Quote:
sweetypie kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se u zagrebu može kupiti kameni cvijet? vidjela sam ga ovo ljeto na moru kod gospođe koja mi je iznajmljivala apartman i predivan mi je. ona mi je rekla da je iz porodice kaktusa. malo sam googlala, ali nigdje ga ne nalazim da je u ponudi za prodaju. zna li netko? hvala
http://s2.pticica.com/foto/0001253654_l_0_w7f0fg.jpg na ovo misliš?

to je čuvarkuča, i ima je u svakom dvorištu ili ispred njega, dođeš i ubereš
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 20:15   #1124
Hmm, mislim da ona misli na ovo



Lithops ili živi kamen, bilo ih je nekad u Bauhausu, ja sam tamo kupila svoj, nažalost smrznuo mi se prošle zime...i to u haustoru, bit će osjetljiv na hladnoću.

Ovo gore u linku je Echeveria, čuvarkuća spada u rod Semprevivuma, svo troje su sukulenti.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:33   #1125
Quote:
sweetypie kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se u zagrebu može kupiti kameni cvijet? vidjela sam ga ovo ljeto na moru kod gospođe koja mi je iznajmljivala apartman i predivan mi je. ona mi je rekla da je iz porodice kaktusa. malo sam googlala, ali nigdje ga ne nalazim da je u ponudi za prodaju. zna li netko? hvala
Ovdje ćeš naći : http://www.kaktusi-beslic.hr/hobi.php a najbolje ti je da sjedneš u auto i odeš do Bešlićevih staklenika.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 19:37   #1126
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Hmm, mislim da ona misli na ovo



Lithops ili živi kamen, bilo ih je nekad u Bauhausu, ja sam tamo kupila svoj, nažalost smrznuo mi se prošle zime...i to u haustoru, bit će osjetljiv na hladnoću.

Ovo gore u linku je Echeveria, čuvarkuća spada u rod Semprevivuma, svo troje su sukulenti.
zenabr1 i žalfija, hvala vam..... da, to je živi kamen. skroz mi je neobičan i zanimljiv. ah, ništa, budem se bacila na traženje pa javim ak ga nađem
sweetypie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 19:39   #1127
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ovdje ćeš naći : http://www.kaktusi-beslic.hr/hobi.php a najbolje ti je da sjedneš u auto i odeš do Bešlićevih staklenika.

panorama, thx i tebi. sad sam skužila tvoj post. hvala na savjetu, čim nađem vremena sigurno ću otići ondje u potragu!
sweetypie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:59   #1128
Quote:
sweetypie kaže: Pogledaj post
zenabr1 i žalfija, hvala vam..... da, to je živi kamen. skroz mi je neobičan i zanimljiv.
super je, ja sam imala mali, ali mi je ljetos krepao

btw, koliko često zalijevate kaktuse zimi? Je li jednom mjesečno puno, malo, dovoljno ...?
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 00:01   #1129
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
super je, ja sam imala mali, ali mi je ljetos krepao

btw, koliko često zalijevate kaktuse zimi? Je li jednom mjesečno puno, malo, dovoljno ...?
ja ih zalijevam 1 u 2mj.pošto su mi u stanu, u dnevnom boravku, jer nemam kuda sa njima.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 22:46   #1130
Može li mi netko dati savjet kako tretirati kaktuse zimi? Znam da su kaktusi zimi u stanju mirovanja te da se ne zalijevaju i da im odgovaraju temperature do desetak stupnjeva. Mene zanima ako netko zna što napraviti ako se kaktusi drže u kući na temperaturama od 20-24 stupnja, kako ih onda tretirati?
babyface87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 07:02   #1131
Quote:
babyface87 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko dati savjet kako tretirati kaktuse zimi? Znam da su kaktusi zimi u stanju mirovanja te da se ne zalijevaju i da im odgovaraju temperature do desetak stupnjeva. Mene zanima ako netko zna što napraviti ako se kaktusi drže u kući na temperaturama od 20-24 stupnja, kako ih onda tretirati?
čitaj postove od početka sve je lijepo napisano
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 10:41   #1132
kupila sam si božičnu zvijezdu predivna je
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 12:16   #1133
Kaj mi se događa sa zemljom oko kaktusa?

http://img542.imageshack.us/img542/8495/20121221121054.jpg

Može pomoć?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.12.2014. at 01:20. Reason: fotka izgubila svaku mjeru
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 12:20   #1134
I ja sam imala kameni cvijet,ali uginuo je dosta brzo.
Inače su stvarno predivni i zanimljivi.Ne znam jel imaju oni neki rok trajanja ili što...
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 18:25   #1135
može li mi netko tko se više razumije u kaktuse reci zasto mi jedan od njih smeđi (trune) samo na rubovima, sredina je zdrava i vrh je zdrav, kaktus je unutra cijelu zimu nije izlagan suncu ova vrsta baš i ne voli jako sunce, nisam ga zaljevala cijelu zimu tek prije 2 tjedna sam ga jako malo zalila, nije presađivan otkad je kupljen... a predivan je oko pola metra visok i baš bi mi žao bilo da istrune, ima li tko kakav savjet?
bibi193 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 16:43   #1136
Quote:
bibi193 kaže: Pogledaj post
može li mi netko tko se više razumije u kaktuse reci zasto mi jedan od njih smeđi (trune) samo na rubovima, sredina je zdrava i vrh je zdrav, kaktus je unutra cijelu zimu nije izlagan suncu ova vrsta baš i ne voli jako sunce, nisam ga zaljevala cijelu zimu tek prije 2 tjedna sam ga jako malo zalila, nije presađivan otkad je kupljen... a predivan je oko pola metra visok i baš bi mi žao bilo da istrune, ima li tko kakav savjet?
ovo ti nije kaktus nego Euphorbia Ingens ; evo ti jedan od linkova sa uputstvima za njegu: http://www.gardenguides.com/104654-c...ens-plant.html , a malo detaljnije poguglaj za savjete o liječenju (ja bih na prvi pogled rekla da joj je previše vode a premalo sunca)

sretno!
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 09:47   #1137
znam da je Euphorbia al automacki svaki put napišem da je kaktus ... nije bila poljevana cijelu zimu, polila sam ju s pola deci vode prije 2 tjedna i to je to... odrezala sam zdrav dio i ostavila da se sasuši par dana pa cu ju posadit ponovno, vidjet cemo sta ce biti na kraju..
bibi193 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 13:11   #1138
Burza kaktusa u Klagenfurtu 11.05.2013

Pozdrav ljubitelji kaktusa & co.
Kao i svake godine tako i ove organiziramo burzu kaktusa u Klagenfurtu (Austrija-Koruska).
Dakle da ne duljim previse, ove godine se nasa burza odrzava 11.05. na istom mjestu kao i uvijek, tj. Schleppekurve u Klagenfurtu (Autocesta A2, izlaz Klagenfurt Nord onda smjer za u grad, direktno na ulazu u Klagenfurt, odmah iza table)
Ove godine je ponuda posebno velika, dolaze nam Rudi Knees/Kakteen Reppenhagen iz St. Veit an der Glan, Uhlig Kakteen iz Kernen-Rommelshausen iz Njemacke i Carlo Zanovello/Il Sole Rarità Botaniche iz Brendole/Provincija Vicenza iz Italije. Osim njih biti ce i privatnih izlagaca iz Koruske, Stajerske i Slovenije, specijalisti za Lithopse, Adenium, Mammillarie, Turbinicarpus,Sulcorebutia, Solanum, ma bit ce svega za svaciji ukus
Naravno i mi smo tamo, ukoliko trebate pomoc oko jezika i prijevoda, mene se moze naci na Info standu.
Osim toga bit ce i tombola gdje cete moci osvojiti predivne biljke bilo bi nam drago da nas posjetite
__________________
Am Arsch die Räuber..
witch666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 01:10   #1139
PREZIMLJAVANJE KAKTUSA

Ima li netko iskustva sa prezimljavanjem kaktusa u kontinentalnoj klimi ? (sjeverna Hrvatska)

Imam, naime, dvije prekrasne i opako razraštene velikolisne Opuntie, koje sam svake godine zajedno sa teglom u proljeće ukopala u pošljunčanu stazu uz zid kuće, a pred zimu ih iskopala i stavila u svjetli negrijani podrum.
E sad! ...ljetos su se razmahale do veličine nemoguće za bezbolno podizanje i prenošenje.
Znam da je opuncija zapravo vrlo tvrdokorna i da joj više škodi vlaga nego mraz, ali ipak ... ako ima iskusnih, umirio bi me dobar savjet.

Sam položaj je jug-jugozapad, ispod strehe i uz zid, tlo je suho i propusno.

Hvala !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 11:58   #1140
Pozdrav ljudi. Zanima me jel netko zna koja je ovo vrsta kaktusa?
I ne znam jel imam problema s njim ili ne ali trebao bi rasti uspravno, a on se stalno naginje na stranu i dosta je mekan pa ne znam jel ga trebam dodatno hraniti ili ?

Hvala!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	WIN_20150626_114158.jpg‎
Views:	102
Size:	9.9 KB
ID:	15280  
nensi03 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.