Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 19:51   #1
Adrenalin

Zanima me koliko je štetno ili korisno kad nas s vremena na vrijeme pukne adrenalin? Mene je npr.danas opizdilo baš onako pravo. Našao sam se u situaciji gdje sam doživio jako uzbuđenje, strah, sreću, totalni mix osjećaja i trebalo mi je nekoliko minuta da dođem sebi i počnem normalnije disati, a onaj pritisak u prsima, grlu i plućima te drhtanje ruku i nogu sam osjetio još 20 minuta. Ima li to više korisnih ili štetnih posljedica, ili je pak posve neutralno?

Sent from my iPhone using Tapatalk
x-type is offline  
Old 08.09.2013., 13:30   #2
Zanima me postoji li neki način da si podignem adrenalin? Ne pijem alkohol više ne koristim droge niti sam koristio. Neki prirodan način da budem opušteniji i da me ponese adrenalin. Hvala
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Old 08.09.2013., 14:56   #3
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Zanima me postoji li neki način da si podignem adrenalin? Ne pijem alkohol više ne koristim droge niti sam koristio. Neki prirodan način da budem opušteniji i da me ponese adrenalin. Hvala
jedan problem - pitaš kako da budeš opušteniji i da te ponese adrenalin, a to dvoje je međusobno suprotno.

adrenalin je hormon koji se luči u opasnosti, u reakciji straha, ono što se naziva "bori se ili bježi" efekt. tada se stežu površinske krvne žile (osjećaj hladne kože, drhtavice) da bi se krv preusmjerila u srce i mišiće koji su potrebni za obranu organizma; puls i disanje se ubrzavaju, raste krvni tlak, zjenice se šire. osjećaj je napetost, a ne opuštanje.

...
tanveer is offline  
Old 08.09.2013., 16:02   #4
Pa hvala na poduci. Pitam za adrenalin jer baš ne mogu se zabavljati i plesati bez tog nekog poticaja. Prije je alkohol bio poticaj a sad ga više ne pijem pa toga nema. Pitanje je kako se uživi, nabrijati. Ne znam kako bi se izrazio.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Old 08.09.2013., 16:09   #5
Zašto bi bilo štetno?
mike lowrey is offline  
Old 08.09.2013., 16:15   #6
Quote:
mike lowrey kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo štetno?
zato jer je adrenalin hormon stresa i opasnosti
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Old 10.09.2013., 09:17   #7
Pa ima li tko kakav savjet kako biti ushićen, nabrijan, itd? Neki prirodni napitak ili nešto.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Old 10.09.2013., 21:10   #8
Joj daj nemojte me gnjaviti ovakvim glupostima na Zdravlju. Mod je napisao odgovor sa aspekta medicine. Ko hoće "brijat" nek brije negdje u drugoj "brijačnici.
Zatvaram.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.