Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 14:14   #41
priraslice ili adhezije su ti vezivni ožiljci koji su posljedica upalnih procesa. to ti je u plućima jedna kao nit koja veže list poplućnice za stijenku prsnog koša. a pošto poplućnica ima živčane završetke pomicanjem prsnog koša a time i priraslica se iritira poplućnica i onda te boli
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 19:27   #42
Bol u prsima

evo vec 5. tjedan kasljem...prije 4 tjedna sam imao temp i kasljo stalno(znao sam se probudit u 4h od kaslja), al sa antibioticima se to rijesilo i oporavio sam se(osim kaslja)...onda sam iso opet zbog kaljsa i rekli su mi prije 3 tjedna da imam bronhitis(nisam nis uzimo od ljekova, slikao pluca bilo OK) i iso sam normalno u skolu i sve, i onda sam poceo dobivat temp(ujutrko ok, al osjetim jos u skoli-tresem se i dodjem doma temp je bila i do 39,5), kasalj se smirio malo al nije potpuno, kad sam doma onda je ok al kad odem negdje pocmem kasljat(od kasljanja sam osjeco bol u prsima)... i tak odem ja kod doktora i da mi neke antibotike, vadio sam krv i sve je ok sa nalazima. No jos me zna bolit u prsima, al ne ko prije u sredistu nego na lijevoj strani(neka tupa bol), a i kad disem dublje cujem hriptanje(kak se vec kaze) a i opcenito s enekak slabo osjecam zna mi se i zavrtit kad ustanem...

Jel to sve normalno, oce proc to samo od sebe il?
Inace nikad nisam imo neke alergije ni ikakvih problema sa disanjem do sada.

Unaprijed hvala na savjetima!
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 19:48   #43
po svemu navedenom mislim da se radi o virusu,čak sam malko skeptik po pitanju 2 kure antibiotika...ako kašalj perzistira onda možda da napraviš mikrobiološku analizu na B.pertusis, to je bakterija koja može uzrokovati kašalj,posebice ako se nisi cijepio iako je to manje vjerojatno,ali i nakon cijepljenja nije 100% zaštita. ako ti se kašalj pojačava noću svakako nije na odmet uraditi bris nazofarinksa.ako se potvrdi B.pertusis preporučujem makrolide
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 07:04   #44
uf...sad sam se probudio i boli me malo jace nek jucer, ali bol nije bas u prsima nego ispod 3-4 lijevog rebra(neznam kak da to opisem)... boli me cak i kad duboko disem

uf... kaj je sad to?
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 07:04   #45
Quote:
ocuocu kaže: Pogledaj post
uf...sad sam se probudio i boli me malo jace nek jucer, ali bol nije bas u prsima nego ispod 3-4 lijevog rebra(neznam kak da to opisem)... boli me cak i kad duboko disem

uf... kaj je sad to?
Jel ima ko neku ideju kaj bi mi moglo bit(mozda nije povezano sa plucima)?
kad kasljem me isto boli, odnosno sad me boli cijelo vrijeme.
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:48   #46
bol u prsima

ok, malo se brinem, boli me lijeva,gornja strana prsnog koša...kad malo jace udahnem, zakasljem itd...
ima li tu neki misic koji se moze istegnut? ili su to pluca? srce je na sredini, kao ? al me buni ste se crta lijevo....valjda i ne boli na tu stranu ...
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 19:33   #47
Ne znam baš dali su pluća jer kad pluća bole, boli te cijeli prsni koš (ja sam kronični asthmatičar pa znam). Moguće je da ti je to sve od kralježnice. Čula sam od jako puno ljudi da to može biti od pogrbljenog držanja.
kika19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 20:18   #48
pa ako se javlja kad zakašlješ il duboko udahneš onda je možda od priraslica,al ako se lokalizira prema lijevoj strani teorijski je još moguće srce(ako se širi u ruku) ili jednjak...najvjerojatnije pluća,mišić ne isključujem al ne čini mi se vjerojatnije od pluća,ali vjerojatnije od ovih dr(srce,jednjak-osim ako imaš još i žarenje u prsima ili žgaravicu)
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:08   #49
sta su priraslice ? da, kad se ispravim, duboko udahnem, ne ide u ruku ali do pazuha...
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:49   #50
onda gotovo sigur priraslice ilitiga stručnije malo adhezije su vezivni ožiljci koji nastaje nakon upale,oni su ti na poplućnici koja prilikom disanja se trlja uz porebricu koja je izrazito inervirana i boli,tako da prilikom dubljeg udisaja ti dišeš značajno rebrenim disanjem i onda postoje velike ekskurzije pleuralnih listova,i eto ti boli
liječene:none
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:59   #51

krasno, ionako su mi rebarca uska
glavno da meni pleuralni listovi idu na ekskurziju
ljecenje- none, znaci proc ce ...
ok, hvala!
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 20:32   #52
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
onda gotovo sigur priraslice ilitiga stručnije malo adhezije su vezivni ožiljci koji nastaje nakon upale,oni su ti na poplućnici koja prilikom disanja se trlja uz porebricu koja je izrazito inervirana i boli,tako da prilikom dubljeg udisaja ti dišeš značajno rebrenim disanjem i onda postoje velike ekskurzije pleuralnih listova,i eto ti boli
liječene:none

Hmm...dif. dijagnoza pleuriticne boli je ipak malo opsirnija. Ako vec nismo zainteresirani priupitati za eventualne popratne simptome, barem bi trebalo pitati je li bolno podrucje osjetljivo na dodir, i drugo, mijenja li se bol promjenom polozaja...
simple is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:49   #53
bilo je vec par ovakvih tema, medju kojima i moja.

Mene je isto tak boljelo na lijevoj stani(ne sjecam se vise), a toj boli je prethodila neka žarka bol iza prsne kosti najvjerojatnije posljedica bronhitisa odnosno kaslja-kasljo sam cijelo vrijeme al doslovno, uglavnom ovo na lijevoj strani me bolilo par dana, jedan dan me cijelo vrijeme bolilo cak i kad hodam noramlno, inace nisam bas mogo spavat na toj strani i tak, brinuo sam se dosta, ali je proslo nakon 5 dana i tak nisam ni bio kod doktora.

Inace i sad me zna zabolit iza prsne kosti kad se naprezem i znam imat iskašljaj, ko i prije kad sam imo bronhitis, to je bilo prije nekih 10tjedana jer moguce da se jos nisam oporavio, iako vise ne kasljem?
dododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 00:04   #54
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Hmm...dif. dijagnoza pleuriticne boli je ipak malo opsirnija. Ako vec nismo zainteresirani priupitati za eventualne popratne simptome, barem bi trebalo pitati je li bolno podrucje osjetljivo na dodir, i drugo, mijenja li se bol promjenom polozaja...
pa priupito sam za karakteristiku boli...a mislim da osjetljivost na dodir je ovdje marginalana stvar jer da postoji eventualna patolgija koja bi izazvala osjetljivost na dodir bilo bi i drugih podataka u anamnezi,značajnih koje uglavnom ne preskoče ljudi,da ne kažem pacijenti...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:18   #55
Chickeneye koliko imas godina.....Ja sam prije godinu dvije imao bolove na lijevoj strani identicno kako si ti napisao/la.Otisao sam kod doktora i on mi je rekao da su misici poceli da mi se skupljaju zbog nedostatka fizicke aktivnosti,naglog gojenja i rasta kostiju.....danas vise ne osjecam te bolove desi se ponekad ali to traje dan dva onda odem u teretanu ili duzu setnjicu i sve prestane kad malo podignem fizicku formu
Magaratz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 23:09   #56
Zdravo,
1. hvala na odgovorima, pokusat cu biti detaljnija. 20 mi je god.
promjena polozaja-da-pogotovo kad se ispravim,osjetim vise kad disem,
zatim, kad se prestrasim pa mi srce uzlupa i tuce "po tome"
da, i kad pritisnem boli,
tjelesna aktivnost- redovito vozim bick. sto me cak navelo na to da mi se nije istegnuo mišić koji mi se zategne kad je svaki dan nosim na 4ti kat...ali evo prekjucer sam pomislila da bol popusta,jucer ju nisam nosila da bih danas opet bila koma...........sutra sam mislila do hitne za stud. jer mi je i karton doma..

sto sad kazete ?
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 01:21   #57
Quote:
chickeneye kaže: Pogledaj post
Zdravo,
1. hvala na odgovorima, pokusat cu biti detaljnija. 20 mi je god.
promjena polozaja-da-pogotovo kad se ispravim,osjetim vise kad disem,
zatim, kad se prestrasim pa mi srce uzlupa i tuce "po tome"
da, i kad pritisnem boli,
tjelesna aktivnost- redovito vozim bick. sto me cak navelo na to da mi se nije istegnuo mišić koji mi se zategne kad je svaki dan nosim na 4ti kat...ali evo prekjucer sam pomislila da bol popusta,jucer ju nisam nosila da bih danas opet bila koma...........sutra sam mislila do hitne za stud. jer mi je i karton doma..

sto sad kazete ?
ja mislim da si istegnula misic ili nesto vezano uz to,a i voznja bicikla je sama posebi dosta nezgodan polozaj jer ti je opterecenje gornjeg dijela tijela vecinom na ramenima i misicu iznad sisa nisam strucnjak pa pisem zdravo seljacki,osim ako se nevozis bez ruku
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 11:29   #58
iskreno, taj mi se odg najvise sviđa...jutros se opet dvoumim da li otici u dr. jer kad spavam na leđima(kao sinoć, manje boli) a na bok......ajmee
chickeneye is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 11:05   #59
Quote:
kika19 kaže: Pogledaj post
Ne znam baš dali su pluća jer kad pluća bole, boli te cijeli prsni koš (ja sam kronični asthmatičar pa znam). Moguće je da ti je to sve od kralježnice. Čula sam od jako puno ljudi da to može biti od pogrbljenog držanja.


Meni bilo. Na poslu me strefilo. Nisam mogla udahnuti od bolova. Doduše ja sam odmah znala da nisu pluća jer me žigalo nekako sastrane. Mislila sam da je srce. A ono sutra se bol pomakla na kićmu.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 12:23   #60
Quote:
chickeneye kaže: Pogledaj post
Zdravo,
1. hvala na odgovorima, pokusat cu biti detaljnija. 20 mi je god.
promjena polozaja-da-pogotovo kad se ispravim,osjetim vise kad disem,
zatim, kad se prestrasim pa mi srce uzlupa i tuce "po tome"
da, i kad pritisnem boli,
tjelesna aktivnost- redovito vozim bick. sto me cak navelo na to da mi se nije istegnuo mišić koji mi se zategne kad je svaki dan nosim na 4ti kat...ali evo prekjucer sam pomislila da bol popusta,jucer ju nisam nosila da bih danas opet bila koma...........sutra sam mislila do hitne za stud. jer mi je i karton doma..

sto sad kazete ?
Po svemu sudeci, nema razloga za zabrinutost ili, sacuvaj Boze, strah . Bol je neuromisicnog podrijetla i nema veze s plucima i srcem. U svakom slucaju, ako bol ne popusti, moj je vjecni savjet posjet lijecniku. Forum jest utjeha za dusu, ali bez pravog pregleda i razgovora u 4 oka sve ovo moras uzeti s rezervom. Usput, mozes popiti uobicajeni analgetik tipa Brufen, Voltaren ako te bas smeta i ako naravno nisi alergicna na njih ili imas problema sa zelucem. Cak bi i "obicni" Lekadol trebao pomoci, uz postedu bolnog dijela.
simple is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.