Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2003., 12:40   #1
Tunis

Zeljela bih ici sa drugaricom na ljetovanje u Tunis, grad Sus. Da li je neko bio u Tunisu, i kako je bilo? Kakve su plaze, klima, itd.
Unaprjed hvala!!!
dola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 12:46   #2
di me nade!!!!!

Di me nade s Tunisom?!

Sousse ti je super! Samo odi tamo, bit ce ti super! Ima odlicnu poziciju, imas samo sat vremena voznje do Monastira, u kojem imas sta pogledati, vlakom si jako brzo u Tunisu (glavnom gradu), koji isto moras vidjeti (to je jedno cudo: imas anticke civilizacije, pa Arape, pa crnacku kulturu, ma sve ), Kartaga je pola sata voznje od centra grada Tunisa, a Sousse je isto odlicna polazna tocka za safarije u Saharu. Sousse je treci po velicini grad u Tunisu, u njemu ti je zivot super, imas nocni zivot, imas odlicne plaze, more je toplo (malo valovitije nego sto si navikla ako ides stalno na Jadran), skoro svaki hotel ima teniska igralista i sve sta ti treba, taksiji su super jeftini (ali se moras unaprijed dogovoriti za cijenu, inace ce te oguliti), ma super ce ti biti, vec ti zavidim!

Sta se tice klime, malo je toplije nego kod nas, recimo stupanj-dva toplije nego na juznom Jadranu (Dubrovnik i okolica), a hoteli svi imaju klimu, nema beda.

Sad nemam puno vremena za pisati, javit cu ti se jos kasnije, ali u svkaom slucaju, uplati aranzman i bit ce ti super!

KOmentar za Sousse i Tunis: :klap:
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 17:57   #3
slavkec bas ti hvala! kad budes imao vremena napisi jos nesto, bas me zanima, jos jednom hvala. ciaooo
dola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 23:59   #4
A nema na cemu, i meni su mnogi pomogli, pa sta ne bi i ja nekom.

Gle, ne znam sta bi ti previse napisao. Tunis je super, samo si kupi neki dobar, dobar vodic i procitaj ga prije puta, a ne kad stignes tamo. Na neke stvari je dobro da se pripremis unaprijed.

STa se mene najvise dojmilo. Mozda shopping. Ovako, na ulicama svakog grada i granica u Tunisu imas hrpe standova, a u centra svakog arapskog grada nalazi se Medina - dio bas s trgovcima. Tu moras savladati vjestine trgovanja nema ti druge. Svaki pravi arapski trgovac ce smatrat uvredom ako hoces nesto kupit bez cjenkanja. Sad, pitanje je dokle mozes ici sa cjenkanjem. Ja bi rekao: snizi cijeni sto vise mozes. Imas dva tipa reakcija: prvi tip je da ti trgovac okrene leda i nece uopce vise pricat s tobom. To znaci da si pretjerala i da si odvalila prenisku cijenu. U tom slucaju ne brini, taj je uvrijeden i vise uopce nece pricat s tobom, ali istu tu robu ima jos njih tisucu, tako da samo odi do iduceg i stvar je rijesena. Reakcija broj dva: tip kaze "ovo kosta 100 dinara", a ti kazes "dam za to deset". Onda se on pocne krizati, vice, urla, pita te "hoces ti mene unistiti?" , pa ti prica o zeni i puno male djece koju mora prehraniti... Uglanvom, ne nasjedaj. To pricaju svi to je standardna prica za turiste. Zapamti ovo: cim se on cjenka s tobom, znaci da bi ti prodao cak i za onu cijenu koju si ti rekla. Zapamti jos nesot: neka ti nikad ne bude neugodno reci neku visestruko nizu cijenu. Npr. kad on kaze da nesto kosta sto dinara, ti ponudi najvise deset. Samo je stvar tvog karaktera, hoces ti to platiti 10, 12, 20 ili 50 dinara. Svatko od vas vuce na svoju stranu, a bolji pobjeduje.

U Tunisu mozes kupit sljedece:
- zacine
- srebrni nakit (uglavnom je pravi, a cijena je bagatela)
- keramiku (kupuj samo smedu i tirkiznu, to su jedine autenticne boje, a sve drugo je napravljeno za turiste)
- sve sta je lazno: levis, CK, dolce&gabana, moschino, itd. Majice i hlace uglavnom, ali ima i drugih odjevnih predmeta, puni su ih standovi
- lazni parfemi, ali pazi: ima i super pravih. U Tunisu mozes kupit super prirodne mirise. Npr. njihov nacionalni miris je jasmin, tako da mozes za par dinara (mislim 2-3 din.) kupit bocicu ekstrakta parfema. To ce ti trajati godinama. Ima i drugih prirodnih mirisa (miris narancinog cvijeta, kokosa, ruze, i svih mogucih), ja osobno ne bi kupovao lazni Chanel
- za turiste imaju vodene lule, ali ako ju kupis, nemoj kod kuce pusiti iz nje (te za turiste su jako jeftine i napravljene su od jeftinog lima od kojeg mozes dobit trovanje ako udises ispravanja, one prave za pusenje su puno skuplje)
- ima i puno drugih africkih suvenira, npr. bubnjici od maslinovog drveta i koze i sl.

Ti kao zensko i pogotovo ako ides s frendicom jako se dobro pazi da vas ne pokusaju prevariti. Njima su zene, pogotovo Europljanke (turistkinje) automatski glupe i smatraju da ih samo treba opeljesit za novac. Samo pamet u glavu.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 00:09   #5
Obavezno odi u neki arapski kafic (bez brige, zene smiju uci) i naruci pusenje lule. Mozes odabrati jednu lulu za dvije osobe, a placas pola sata ili sat. POstoji duhan sa i bez nikotina i sa raznim okusima (mirisima). To trebas dozivjeti.

Kaj jos? Blizu Soussea ti je Port El Kantaui (vjerojatno sam krivo napisao, ali skuzit ces kad dodes), to ti je jedno jako elitno mjesto s restoranima, nocnim zivotom, marina za jahte (i to one velike, koje dodu iz Francuske i Italije), sve je na visokom nivou, a cijene su naspram Jadrana smijesne. Do Port El Kantauija mozes doc javnim prijevozom (sta ne bi preporucio) ili taksijem. Nije skupo, ali obavezno dogovori cijenu voznje unaprijed i ne daj da te dodatno zica par dinara kad stignete na cilj. Mozes vecerati za 50-70 kn u prekrasnom elitnom restoranu uz obalu, veceru s predjelom, glavnim jelom (riba) i desertom. Tome pridodaj cijenu pica i dobila si veceru. Kod nas je to pizza i pivo.

Inace mozes putovat vlakom od grada do grada , cijene su smijurija, samo nemoj ici na svoju ruku u Saharu. To obavezno ako se odlucis ici idi organizirano. U pravilu, ako ides na svoju ruku, onda treba ici dva jeepa, u svakom samo dvoje ljudi, tako da ako se jednom jeepu nesto dogodi, da u drugom ima mjesta za ono dvoje nesretnika. Ozbiljno ti kazem , sa Saharom se nemoj zezati. Imas odlicnih dvodnevnih ili trodnevnih safarija, hoces bus, hoces jeep, hoces kombinacija, uplati to i mirno ces se voziti.

Da, navikni se na to cjenkanje. Moze ti se cak dogodit da dodes u samoposluzivanje i uzmes komad vakumiranog sira na kojem pise tocna kilaza, a na pultu pise cijena po kili, a tip iza pulta ti kaze "to kosta toliko", a ti jer je to naravno visestruko visa cijena od napisane, i onda ajde cjenkaj se za sir.

Ako si plava ili ti je frendica plava, vjeorjatno ce vas mnogi htjeti primiti za kosu. Oni vjeruju da im dodir s plavom kosom donosi srecu. Dakle - trpi.

Inace ti je Tunis zemlja u kojoj je na snazi gradanski zakon, a to znaci da zene smiju nositi bilo kakvu odjecu hoce, to uopce nije problem. Smijes biti i u toplessu na javnoj plazi. Istina da ti se uvijek i svugdje moze dogoditi da lokalni galebovi doslovce sline za tobom, ali s tim ces morat zivjet. I njihove zene uglavnom hodaju okolo u kratkim hlacama i minicama, tako da se sto se tog tice nis ne brini.

Idem ja sad lagano
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 00:16   #6
Vazno upozorenje: nemoj se uvijedit na ovo sta cu napisat. Ne znam da li se ti drogiras ili ne, ali na drogu u Tunisu zaboravi. Tuniska vlada je jako, jako protiv droge i radi sve sta moze da se docepa i dilera i stranaca koji ju uzivaju (za razliku od Maroka, u kojem se moze jako fino pusit dobra trava).

Nama je puno ljudi prislo (pogotovo medu standovima) i pitalo nas hocemo li kupit grass. Medutim, vec su nas mnogi upozorili da su to najcesce murjaci u civilu, koji rade doslovce cistke medu turistima, jer se zele rijesit onih koji su u Tunis dosli pljugat. Kazu da prema takvima nemaju milosti i da tuniski zatvor ne zelis vidjet iznutra. Navodno da je proces izvlacenja iz zatvora dug i mucan, tj. da moras odlezat par godina, jer droga podlijeze njihovom zakonu, a ne medunarodnom, sto je totalni bed ako te uhvate. Zato, pamet u glavu. Droga je big no-no!
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 12:07   #7
Nemoj se uvrijediti ali je Tunis zadnja destinacija koju bi ti savjetovala.

Jedino što se isplati doživjeti je safari, ako voliš pustinju,
berberi su zanimljivi, ima par sitova koji su zgodni za vidjeti amfiteatar u Džemu, muzej sa mozaicima u Tunisu, Keruan (treći ili četvrti sveti grad muslimana) ostalo je daleko siromašnije nego recimo Egipat, Maroko, Turska.

Sve u svemu predlažem ti rađe Egipat.



Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 14:30   #8
Slavkec , stvarno ti hvala na ovako podrobnom opisu. Stvarno si mi mnogo pomogao. Kakve su to lule sa raznim mirisima? Sto se tice droge, ja ne pusim , a kamoli da se drogiram, tako da necu imati problema Ja mislim da idem 17 jula u Tunis, sutra cu da uplatim. Stvarno ti hvala i imas jedan veliki, veliki, velikiiiiiiiiiiiiiiiiiii pozdrav od mene.
dola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 18:09   #9
Quote:
Nemruth Dagi kazˇe:
Nemoj se uvrijediti ali je Tunis zadnja destinacija koju bi ti savjetovala.

Jedino sˇto se isplati dozˇivjeti je safari, ako volisˇ pustinju,
berberi su zanimljivi, ima par sitova koji su zgodni za vidjeti amfiteatar u Dzˇemu, muzej sa mozaicima u Tunisu, Keruan (trec´i ili cˇetvrti sveti grad muslimana) ostalo je daleko siromasˇnije nego recimo Egipat, Maroko, Turska.

Sve u svemu predlazˇem ti ra?e Egipat.



Ovo uz najbolju volju ne razumijem.

U Egipat ides u razgledavanje piramida i umjetnina po muzejima (prvenstveno u Nacionalni muzej u Kairu), sad u novije vrijeme u Aleksandriju (iako je i to rijetko, jer je prilicno izvan ruke). U Egipat ne ides na godisnji u klasicnom smislu, bar bi meni bilo glupo otic u Egipat i kupat se na Crvenom moru , dok su mi piramide na dohvat ruke. To mi nije godisnji u smislu da se odmorim, Egipat mi je za razgledavanje, turisticko putovanje, a ne odmor, ne znam da li kuzis sta hocu reci.

Tunis je prvenstveno odmor, kuzis, more, sunce, izlasci, sve je jeftino, mozes uzivat u bazenima ako su ti valovi preveliki ili imas klince, igrat tenis, surfati, sta god hoces. Imas uz to i mogucnost da otputujes na izlete koji su jako ok, ali nije ti primarna svrha dolaska u Tunis razgledavanje, kao u Egiptu.

Inace, taj "dzem" o kojem pricas je El Jem, najveci anticki spomenik na africkom tlu (amfiteatar), a Kairouan (ups, vjerojatno krivi speling) je cetvrti sveti grad za muslimane, i poznat je po izradi tepiha. "Muzej s mozaicima" u Tunisu (gradu) se zove Monro i osim mozaika sadrzi pregled cjelokupne povijesti Tunisa (drzave): antiku, arape, crnce i bijelce (kolonizatore). Vidim da nisi bio u Kartagi, koja ima veliki arheoloski site (k vragu, pa to je jedan od najvecih antickih gradova nemoj rec da si bio u Tunisu i nisi otisao u Kartagu, pa ljudi idu sa Sicilije brodom na jedan dan samo da ju vide) plus muzej.

Spominjes safari u pustinji, a ja bi dodao i Slano jezero, preko kojeg se vozis ako kupis safari na pravoj ruti plus nocenje u oazama je carobno.

Osim toga, dobar site je Sbeitla: to je najsacuvaniji arheoloski spomenik u Africi, jer ga je zameo pijesak, koji ga je konzervirao, pa su ga arheolozi samo "iskopali" i pred ocima im se ukazao cijeli grad. Sacuvana su tri velika hrama, sve u izvrsnom stanju!

Cini mi se da si ti bio prilicno povrsan kad si bio u Tunisu, ali to nije razlog da odmah das tako negativnu ocjenu.
trpimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 08:02   #10
Quote:
trpimir kaže:

Tunis je prvenstveno odmor, kuzis, more, sunce, izlasci, sve je jeftino, mozes uzivat u bazenima ako su ti valovi preveliki ili imas klince, igrat tenis, surfati, sta god hoces. Imas uz to i mogucnost da otputujes na izlete koji su jako ok, ali nije ti primarna svrha dolaska u Tunis razgledavanje, kao u Egiptu.
Spominjes safari u pustinji, a ja bi dodao i Slano jezero, preko kojeg se vozis ako kupis safari na pravoj ruti plus nocenje u oazama je carobno.

Cini mi se da si ti bio prilicno povrsan kad si bio u Tunisu, ali to nije razlog da odmah das tako negativnu ocjenu.

Ako je tebi odmor cijelodnevno kupanje u bazenu, jer je plaža zmazana, more uz nju zagađeno, tenis, golf i ostalo što se nudi i kod nas, onda je ODMOR naše more zbog čistoće, ljepote.
Tenisirati se možeš i u porečkoj plavoj laguni, za to ti ne treba Tunis. U Tunis se ide jer je za nas europljane ipak (bliže) sigurno egzotično mjesto. A kada si tamo onda se nećeš cvrljiti na zmazanim plažama, već ćeš pokušati udahnuti dašak kulture i
osjetiti čari pustinje.

Izlasci ??? LOL jedino ako unajmiš rent-a-car, no izlasci idu malo teže ako si žensko, "kavalira" odmah dobiješ na tvoje veselje.
Kojih se ne možeš otarasiti. Uostalom oni smatraju da su europljanke došle u njihovu zemlju njima na zabavu-kakav liberalan stav.

Kako ti je promako otok Jerba, i neobičan Sidi Bou Said?

Kartaga?? od nje je ostalo samo par kamenčića kao dokaz njenog postojanja (a ni ti kamenčići se ne mogu snimati iz svakog kuta jer gospodin predsjednik ima vilu na brdašcu pa se baš ne preporuča panoramsko snimanje). Svi oni koji nešto znaju o Kartagi, mogu si vizuelno dočarati kako je izgledala, ali mjesto je ruina. Prodaje je samo slavno ime.
Slano jezero? Ništa naročito, ima toga i u Turskoj.

Površno ili detaljno (?) Tunis je za mene rezerva putovanja, a nikako jedva dočekani odmor, no treba vidjeti i to da bi shvatio da ima ljepših i boljih destinacija, i da Tunis prodaje samo desetak turističkih sitova.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 14:12   #11
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ako je tebi odmor cijelodnevno kupanje u bazenu, jer je plaža zmazana, more uz nju zagađeno, tenis, golf i ostalo što se nudi i kod nas, onda je ODMOR naše more zbog čistoće, ljepote.
Tenisirati se možeš i u porečkoj plavoj laguni, za to ti ne treba Tunis. U Tunis se ide jer je za nas europljane ipak (bliže) sigurno egzotično mjesto. A kada si tamo onda se nećeš cvrljiti na zmazanim plažama, već ćeš pokušati udahnuti dašak kulture i
osjetiti čari pustinje.
Nije upuceno meni, ali svejedno - ja nigdje u Tunisu nisam naisao ni na zmazanu plazu ni na zagadeno more. Dapace, Tunis je jedna od najciscih i najurednijih zemalja u kojoj sam bio, iako sam od iks ljudi (koji nisu bili cuo zgrazanje i misljenje da je prljav). Tenis i golf koji se nude kod nas su visestruko skuplji nego u Tunisu (u Tunisu je sat tenisa oko 10 kn, pa ti vidi) i na obali su visestruko skuplji nego u Zagrebu (gdje je tenis ionako skup). Ne zelim usporedivati Tunis s nasom obalom, nit zelim pljuvati po nasoj obali, ali u svakom slucaju ti Tunis nudi puno toga sto kod nas nema.

A to da su obale drugacije - pa drugacije su. Necu valjda putovat u sjevernu Afriku da bi imao obalu istu kao 200 km od Zagreba?! Pa ubio bi se da dodem u Tunis i onda me doceka ista obala kao kod nas.

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Izlasci ??? LOL jedino ako unajmiš rent-a-car, no izlasci idu malo teže ako si žensko, "kavalira" odmah dobiješ na tvoje veselje.
Kojih se ne možeš otarasiti. Uostalom oni smatraju da su europljanke došle u njihovu zemlju njima na zabavu-kakav liberalan stav.
Ne kuzim zasto LOL za izlaske? I zbog cega ti treba rent-a-car? Fakat ne znam u kojoj si ti selendri bila (bit ce u Hammametu, tamo je centar jeftinih putovanja i ljudi se uglavnom vracaju nezadovoljni). U Tunisu sam bio sa zenom i ona je tu i tamo isla u grad solo i nikad nije imala nikakavih problema. A to da preziru turiste i da zene trebaju biti opreznije sam vec napisao (iako mi osobno nismo imali problema).

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Kartaga?? od nje je ostalo samo par kamenčića kao dokaz njenog postojanja (a ni ti kamenčići se ne mogu snimati iz svakog kuta jer gospodin predsjednik ima vilu na brdašcu pa se baš ne preporuča panoramsko snimanje). Svi oni koji nešto znaju o Kartagi, mogu si vizuelno dočarati kako je izgledala, ali mjesto je ruina. Prodaje je samo slavno ime.
Slano jezero? Ništa naročito, ima toga i u Turskoj.
Ako imas ovakvo misljenje za Kartagu (jedan od nekoliko najvecih antickih centara) , onda moislim da nemamo kaj pricati. To da je ostalo samo par kamencica je glupost kakvu jos nisam cuo. Osim ako pod "par kamencica" ne podrazumijevas i, recimo, amfiteatar u kojem se redovito odrzavaju projekcije, koncerti, predstave. Ah, da, kamencici.

Slano jezero (jesi bio ili samo gledao brosure?) je mene osobno fasciniralo. U Turskoj nisam bio, pa ne znam, ali ne mislim da je nesto u zemlji x manje vrijedno, jer slicna stvar postoji u zemlji y.

U svakom slucaju Dola ce donijeti svoju vlastitu odluku, bez obzira na nase postove, a ja joj zelim dobar provod, toplo more, niske cijene i finu klopu.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 14:36   #12
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, vi preporučate to a ja drugu destinaciju.

Apropos Kartage, što bi onda trebao učiniti kada pogledaš npr. Efez, Aspendos, Pergamon?

Baciti se na koljena.

Što se tiče mora i obale, vjerovatno je mulj, vrećice i plastične boce koje su plivale po njemu samo moja fantazija.
Bazeni su bili prepuni, a obala pusta.


Mene Tunis nije oduševio i gotovo. Ipak je majstorstvo prodavati-i prodati
takvu turističku destinaciju.
Za razliku od nas oni znaju ono malo cijeniti ono što imaju.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 14:41   #13
uhhhh...prije par godina, točnije 1998 bila sam u Tunisu na ljetovanju..da...da..znam...u Hammametu i bilo mi je odlično. Posjetila sam i Tunis i Kariuan ( ne zamjerite nemam pojma kako se piše) i Monastir i Sidi Bou Said i Kartagu pride, jedino mi je žao što nisam otišla na safari. Bilo nam je odlično, plaže su bile nevjerojatno čiste, noćni život je bio i više nego intenzivan. Nismo imale nikakvih problema, osim što se ja nisam htjela cjenkat pa je kolegica morala spašavat moju kožu

Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo Bardo, muzej u kojem se nalazi jedan od najpoznatijih i najdetaljnijih mozaika ( ajde bar je tako reko voditelj) Uostalom kipovi i mozaici iz Kartage se nalaze u njemu. Djeli se na romanski i islamski dio i bilo ga je fascinantno vidjet.

Meni je Tunis ostao u najljepšem mogućem sjećanju, a uz safari ne znam gdi bi mi bio kraj
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 15:01   #14
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Što se tiče mora i obale, vjerovatno je mulj, vrećice i plastične boce koje su plivale po njemu samo moja fantazija.
Bazeni su bili prepuni, a obala pusta.
Nisi rekao u kojem si mjestu ljetovao. Ja sam bio u Sousseu, a kupao sam se i na drugim mjestima po obali i sve je bilo jako cisto i uredno.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 15:02   #15
Quote:
smotana2001 kaže:
uhhhh...prije par godina, točnije 1998 bila sam u Tunisu na ljetovanju
Hej, i ja sam bio 1998!
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 07:14   #16
Quote:
slavkec kaže:
Hej, i ja sam bio 1998!
Kada??? Ja sam bila u 7. mjesecu
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 12:49   #17
Aslama iliti lijepi pozdrav iz Tunisa,
Tunis je jedna od najboljih arapskih destinacija, naravno odmah poslije Libanona da mi moji frendovi iz Libanona ne zamjere.
Zemlja je mnogo cisca od ostalih arapskih zemalja, ljudi su nesto distanciraniji od npr. marokanaca ali jako srdacni ukoliko imate prilike ih upoznati i steci lokalne prijatelje.
Ima dosta ugodnih restorana, posluga na nekim mjestima i nije bas nesto ali nije ni kod nas nesto bolje. Tko nikad nije bio u nekoj arapskoj, muslimanskoj zemlji to je dobra destinacija. Nece dozivjeti kulturoloski sok a opet ce vidjeti medine, pustinju, imati priliku jahati na devi, probati kuskus, tadjin, harisu, ojudu mozda i asidu ili tako nesto ako dolazi za vrijeme Aida.
Ima lijepih plaza (mnogo lijepsih nego Hammamet, Mehdia) ali za to treba znati lokalce koji ce vam ih pokazati. Obicno tamo treba ici autom a za poneke specijalne i terencem.
Ostaci Kartage potijecu iz rimskih vremena jer je bila obnovljena nakon par stotina godina nakon totalnog unistenja.
Shisha, argilia iliti vodena lula nije tako rasprostranjena kao u Egiptu i na Bliskom istoku, caj od mente (tunizanski tea be nana) nije toliko snazan i sladak kao u Maroku ali to je nesto za preporuciti.
Pocetkom srpnja odrzava se Jazz festival u Tabarki (blizu alzirske granice) pa tko je tada u Tunisu zna kuda se treba ici.
Vrijeme je lijepo i jos uvijek ne prevruce (do 32C).
Tko zeli impresionirati domacina
ajshak je hvala
alama je pozdrav pri dolasku
ma salama pozdrav pri odlasku
lebese kako si, nesto kao sava na francuskom
hamdulila je odgovor na prethodno pitanje... iliti sve je ok

pa dakle
ma salama
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 15:59   #18
Quote:
smotana2001 kazˇe:
Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo Bardo, muzej u kojem se nalazi jedan od najpoznatijih i najdetaljnijih mozaika ( ajde bar je tako reko voditelj) Uostalom kipovi i mozaici iz Kartage se nalaze u njemu. Djeli se na romanski i islamski dio i bilo ga je fascinantno vidjet.
Sad mi se smijete kolektivno nacerit u facu.

Ja nisam bio, kad sam bio u Tunisu, sposoban zapamtit sva ta arapska i meni strana imena, pa sam trazio asocijacije za neka od njih.

Ime muzeja sam zapamtio po sljedecem:
1. prezime jedne od najpoznatijih i najseksipilnijih glumica svih vremena (meni )
2. pise se fonetski.

I sta sam napisao u jednom gornjem postu? Da se muzej zove Monro. Ajme, svjetske li gluposti. Naravno da se zove Bardo (Brigitte, kuzite?).

Svud,
trpimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 14:08   #19
ma pusti te Tunis,dodji te u Bosnu.Mozete se provoditi kolko hocete ,cjenkati,pusiti travu zajedno sa policijom,organizovati cemo vam i safari,Ima vode koliko vam je srcu ceif za razliku od Tunisa a primamo i Kune.Za muskarce macica a za djevojcice kucica do besvjesti.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2003., 16:55   #20
Quote:
boss kaže:
ma pusti te Tunis,dodji te u Bosnu.Mozete se provoditi kolko hocete ,cjenkati,pusiti travu zajedno sa policijom,organizovati cemo vam i safari,Ima vode koliko vam je srcu ceif za razliku od Tunisa a primamo i Kune.Za muskarce macica a za djevojcice kucica do besvjesti.
e jebes zemlju koja Bosne nema...
imsallah
__________________
DA MI JE BITI MORSKI PAS!!!
lic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.