Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 11:22   #1101
Quote:
DruantiaGaea kaže: Pogledaj post
hvala!
molim.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 12:35   #1102
Quote:
socontemporary kaže: Pogledaj post
imaš jako zanimljiv način izražavanja, ovu posebno izdvajam, odlična!

naivete, ona tenisica je stvarno super izgleda i jako lijepo radiš prijelaze

paa...evo jedna moja :/
(foto je malo umrtvija boje)

__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 08:18   #1103
Quote:
<Lady in Black> kaže: Pogledaj post
paa...evo jedna moja :/
(foto je malo umrtvija boje)

Apsolutno prekrasno!

Dragon Tamer - napravljeno prije sat-dva, 8h posla ukupno, 40x50cm.
DruantiaGaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 08:43   #1104
Apsolutno prekrasno! Zmajček je kao živ.

Ali moram primjetiti da je kod ove ženske glava prevelika, odnosno disproporcionalna prema tijelu. Iako je pokret tijela prirodan, nekako mi izgleda malo naljepljeno da se tako izrazim. I ta kosa još samo pogoršava stvari... Ja bih recimo, ovako nju postavio.



I još jedna sitnica- kad bi vertikalno presjekli sliku po pola, lijeva i desna strana slike izgledaju prilično razičito. Desna strana je urađeno odlično, a lijeva kao da su se djeca igrala.
Tako da i kompozicijski izgleda malo traljavo u stvari.

Ali kao što već rekoh, to su sve samo sitnice- ovaj crtež je zaista odličan- samo napred!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:15   #1105
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Apsolutno prekrasno! Zmajček je kao živ.

Ali moram primjetiti da je kod ove ženske glava prevelika, odnosno disproporcionalna prema tijelu. Iako je pokret tijela prirodan, nekako mi izgleda malo naljepljeno da se tako izrazim. I ta kosa još samo pogoršava stvari... Ja bih recimo, ovako nju postavio.



I još jedna sitnica- kad bi vertikalno presjekli sliku po pola, lijeva i desna strana slike izgledaju prilično razičito. Desna strana je urađeno odlično, a lijeva kao da su se djeca igrala.
Tako da i kompozicijski izgleda malo traljavo u stvari.

Ali kao što već rekoh, to su sve samo sitnice- ovaj crtež je zaista odličan- samo napred!
Hvala na kritici i pohvali! žensku sam zeznula jer je već bilo 5 ujutro kad sam ju slikala pa sam bila poprilično umorna, a ja nikako da se odviknem od rađenja slike odjednom bez pauze
DruantiaGaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 11:42   #1106
Uuuu, nemoj si to raditi- znam da je elan pri crtanju baš zarazan, ali nastoj da staneš kad treba.
Jer inače, vidiš šta ispadne na kraju...

Polako- tko je žurio, vrat je slomio.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 15:31   #1107
Jednom daaaavno, kupila sam jednu reprodukciju slike
koja mi se odmah svidjela.
Imala je nekakav potpis ali nisam uspjela pronaći autora slike
iako sam stvarno duuugo tražila.
Ja sam nedavno oslikala isti motiv suhim pastelama ( na malo svojstven način ali je ipak više manje ista)
Stvarno me zanima čiji je to rad pa ako netko zna...please nek me napokon prosvjetli

[/QUOTE]
__________________
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)
fotolavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 11:50   #1108
lady in black, muchas gracias i skroz mi se sviđa tvoja slika, baš je čarobna.

durantia, mace su prekrasne, sviđa mi se kompozicija; kaj se zadnje slike tiče, slažem se s metalom, zmajček je prejeben.
__________________
hey man heard your dad got got
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 03:06   #1109
Ulje na platnu

__________________
mini bottles collector
www.minibottles.ueuo.com
http://minibottles.blog.hr
minibottles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 03:10   #1110
__________________
mini bottles collector
www.minibottles.ueuo.com
http://minibottles.blog.hr
minibottles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 03:19   #1111
Vise slika na blogu:http://galerija-kubacek.blog.hr/

__________________
mini bottles collector
www.minibottles.ueuo.com
http://minibottles.blog.hr
minibottles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 16:08   #1112
Ej, ljudi, ovako, ja imam jedno pitanje koje me vec duze vremena muci.
Kako mi je glupo otvarati novi topic za ovo, odlucila sam vas pitati.

Inace se bavim crtanjem fanarta, uglavnom anime i manga pa sam sada odlucila vise vremena posvetiti realisticnom crtanju (bilo je tu vise pokusaja, jedan koji je ispao ok sam cak postala ovdje prije nekih godinu-dvije, lol).

Ali, stvar je u tome sto se dvoumim izmedu dva nacina: prvi (koji sam prije koristila) je taj da sliku koju sam odlucila nacrtati convertam u crno-bijelo, ili drugi (normalni), da je crtam iz izvornog oblika.

Znam da mi prvi nacin nije najbolji jer slika izgubi na kvaliteti, ali ta kolicina kvalitete i nije nesto sto bih mogla uociti i nacrtati sa svojim trenutacnim sposobnostima.
Mene zanima koliko je ta ideja losa, tj. koliko me koci u napredovanju i razvoju crtackih sposobnosti.
Jer me nekako to sve podsjeca na precrtavanje koje koristis nekoliko puta dok se ne naviknes, i onda polako ides na zahtijevniju razinu...

Btw, radi se o crtanju portreta te nazalost bas i nemam tu opciju da zamolim nekoga da mi mirno sjedi min. 4-5 sati.


P.S. Minibottles - prekrasne slike!!
Pogotovo mi se dopada ova druga (i ono svjetlo u gornjem lijevom kutu koje prolazi kroz granje).
P.P.S. Ooooo pa moj post je 1,111. post (ako se ne racuna OP).
Chocoholic ♡ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 16:15   #1113
Quote:
Chocoholic ♡ kaže: Pogledaj post
Ej, ljudi, ovako, ja imam jedno pitanje koje me vec duze vremena muci.
Kako mi je glupo otvarati novi topic za ovo, odlucila sam vas pitati.

Inace se bavim crtanjem fanarta, uglavnom anime i manga pa sam sada odlucila vise vremena posvetiti realisticnom crtanju (bilo je tu vise pokusaja, jedan koji je ispao ok sam cak postala ovdje prije nekih godinu-dvije, lol).

Ali, stvar je u tome sto se dvoumim izmedu dva nacina: prvi (koji sam prije koristila) je taj da sliku koju sam odlucila nacrtati convertam u crno-bijelo, ili drugi (normalni), da je crtam iz izvornog oblika.

Znam da mi prvi nacin nije najbolji jer slika izgubi na kvaliteti, ali ta kolicina kvalitete i nije nesto sto bih mogla uociti i nacrtati sa svojim trenutacnim sposobnostima.
Mene zanima koliko je ta ideja losa, tj. koliko me koci u napredovanju i razvoju crtackih sposobnosti.
Jer me nekako to sve podsjeca na precrtavanje koje koristis nekoliko puta dok se ne naviknes, i onda polako ides na zahtijevniju razinu...


P.S. Minibottles - prekrasne slike!!
Pogotovo mi se dopada ova druga (i ono svjetlo u gornjem lijevom kutu koje prolazi kroz granje).


Da li ti želiš nacrtati nešto što dobro izgleda, ili želiš samo naučiti crtati?
Pretpostavljam da želiš naučiti crtati.
Onda ti treba vježba, jako puno vježbe... I naravno, precrtavanja- po mogućnosti živih modela.
Sada je ljeto, skiciraj ljude po plažama- to je savršena vježba. Ili ljude koji sjede po parkovima, samo skiciraj- da dobiješ tu mekoću linije i život u formmi figure.
Hodi ujutro negdje na kavu i ponesi blok, pa skiciraj ljude oko sebe.

Eto, to ti je moj savjet- pa ti kako god hoćeš.
Šta god te još interesira, tehnički savjet ili neka literatura- slobodno pitaj- biće mi zadovoljstvo ako mogu pomoći.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 18:28   #1114
Bok! evo par mojih radova kronološkim redom(nadam se da se vidi napredak)
kritike i savjeti dobrodošli! samo vas molim da se tiču prvenstveno zadnja dva crteža, jer sam grešaka iz prijašnjih svjesna (i nastojim ih ne ponavljati)
e sad, imam još par konkretnih pitanja.
prvo se tiče oblikovanja kose, jer mi to baš ne ide. kako da nacrtam kosu tako da se vide vlasi(vidjela sam da je na onim hiperrealističnim crtežima to slučaj), ali da kosa ne izgleda beživotno i masno? u isto vrijeme, ne želim postići dojam neke ludo sjajne i guste kose, pošto moji likovi nisu(i ne žele bit) tete s reklama za schaumu.
drugo, pročitala sam tu na forumu da se i crteži olovkom moraju fiksirat, i probala sam to izvest, ali nisam baš zadovoljna rezultatom pa, evo kad su mi već profići pri ruci, da pitam... s kolike udaljenosti i koliko dugo moram sprejati?

ne mogu stavit crteže. piše da su preveliki ima tko kakav savjet?
vaturak000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 20:38   #1115
aha, skužila sam. otprilike. još uvijek ne kužim kako stavit slike normalne veličine, al ajde...napredujem
crteži su slikani mobitelom, pa nije baš neka kvaliteta...
i da,hvala vam unaprijed na odgovorima( i to mi, osim slika, fali u prethodnom postu)








vaturak000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 21:36   #1116
Jednostavno, klikneš ne "embed" i kopiraš ovaj link kao na slici.



I onda dobiješ ovako...



E sada, bilo bi poželjno prije uploada na ImageShack- smanjiti radove da manje zauzimaju, recimo na 800x600 ili na 640x480. Skini si neki "image resizer" pa fino smanjiš sve odjednom na dimenzije koje hoćeš.
Ja bih ti preporučio "fast image resizer", besplatan je, brz i jako jednostavan.

Btw, zaista dobro radovi...

Zadnje uređivanje Metal : 15.07.2012. at 21:46.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 22:12   #1117
Quote:
vaturak000 kaže: Pogledaj post
kako da nacrtam kosu tako da se vide vlasi(vidjela sam da je na onim hiperrealističnim crtežima to slučaj), ali da kosa ne izgleda beživotno i masno?
vlas po vlas.

Quote:
u isto vrijeme, ne želim postići dojam neke ludo sjajne i guste kose, pošto moji likovi nisu(i ne žele bit) tete s reklama za schaumu.
ako crtaš po fotkama, jednostavno crtaj to kaj vidiš, nema se tu kaj izmišljat i filozofirat.

Quote:
drugo, pročitala sam tu na forumu da se i crteži olovkom moraju fiksirat, i probala sam to izvest, ali nisam baš zadovoljna rezultatom pa, evo kad su mi već profići pri ruci, da pitam... s kolike udaljenosti i koliko dugo moram sprejati?
sprejaš dok ne pokriješ cijelu površinu crteža, sa udaljenosti od nekih 30-ak cm.

dobri su ti radovi, al ak već ciljaš a hiperrealizam - uloži više vremena (iscrtaj i najsitnije detalje) i počni koristit malo mekše olovke (npr. 8b) za tamnije dijelove; fali malo kontrasta, jel.
__________________
hey man heard your dad got got
naïveté is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:17   #1118
@ Metal
Puno hvala na uputama jučer sam cijeli dan izgubila na tome da ih svedem na pravu veličinu. probala sam preko nečeg drugog, ne imageshacka, i tamo sam ih smanjivala i uspjela smanjit, ali kad sam ih probala stavit na forum, opet su bili ogromni osim jednog, koji je iz nekog, meni posve nepoznatog razloga, ispao minijaturan.
probat ću sad na tvoj način
i hvala na kritici
vaturak000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:44   #1119
Quote:
vaturak000 kaže: Pogledaj post
@ Metal
Puno hvala na uputama jučer sam cijeli dan izgubila na tome da ih svedem na pravu veličinu. probala sam preko nečeg drugog, ne imageshacka, i tamo sam ih smanjivala i uspjela smanjit, ali kad sam ih probala stavit na forum, opet su bili ogromni osim jednog, koji je iz nekog, meni posve nepoznatog razloga, ispao minijaturan.
probat ću sad na tvoj način
i hvala na kritici
Ne brini, ja već godinama radim digitalno i na ovaj način smanjujem svoje radove i kačim na net- tako da ti ne bih sigurno preporučio nešto što ne radi 100%.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:52   #1120
Quote:
naïveté kaže: Pogledaj post
vlas po vlas.


ako crtaš po fotkama, jednostavno crtaj to kaj vidiš, nema se tu kaj izmišljat i filozofirat.


sprejaš dok ne pokriješ cijelu površinu crteža, sa udaljenosti od nekih 30-ak cm.

dobri su ti radovi, al ak već ciljaš a hiperrealizam - uloži više vremena (iscrtaj i najsitnije detalje) i počni koristit malo mekše olovke (npr. 8b) za tamnije dijelove; fali malo kontrasta, jel.
a dobro, potrudit ću se onda malo oko te kose... makar mi već dok o tome razmišljam proćelavi modeli postaju sve draži
šta se sprejanja tiče, probala sam tako kako kažeš, i ostale su mi fleke. ali baš su se lijepo uklopile u kolekciju mojih radova. na ovog drugog po redu, tibetanca, mi je pao puding to napominjem samo da shvatiš razmjere moje nespretnosti, i da tako općenit navod kao što je "sprejaš s udaljenosti od 30 cm" ostavlja posve dovoljno mjesta greškama
tamnije olovke ću svakako počet koristit, jer se slažem da fali kontrasta. ovi su rađeni s 2b i 4b, i koliko god ja nastojala zacrnit dijelove, nije išlo. inače, crteži jesu nešto tamniji i detaljniji u stvarnosti, ovo su fotografije mobitelom(i to lošim). posebno mi je krivo za predzadnji crtež, jer je stvarno mutna fotka i uopće se ne vide sve one sitne bore i sjenke
inače, ja zapravo nisam sigurna da li ciljam na hiperrealizam. svi ti crteži su nastali s namjerom da budu zgotovljeni za pola sata( i onda se to malo odužilo). mene s jedne strane jako privlače oni nevjerojatno detaljni, fotografski crteži, ali u isto vrijeme želim postat sposobna nacrtat jedan smislen i pogođen portret u 10 minuta.
e, čisto informacije radi, koliko ti je trebalo da nacrtaš angelinu s cigaretom?
vaturak000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.