Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 02:28   #21
Quote:
wyatt kaže: Pogledaj post
hvala prika ovo je ludilo
neko mi je jednom priča da ima neka inačica googla eartha koja doslovno približi i auta i pješake skoro do mjere prepoznatljivosti,e sad kako do toga
Neko te laga.
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 20:01   #22
Imam google earth pro i želim ga koristiti s gps ,
jel se moge namjsetiti da google earth ne mora biti povezan na internet
Kokoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 18:10   #23
Kako objaviti sliku na GE a da je svi vide???
babin kuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 23:08   #24
npr. odeš na stranicu http://www.panoramio.com/ i tamo se registriraš ,dolje u desnom uglu imaš za biranje jezika npr. hrvatski,engleski,njemački itd....i na kojem jeziku izabereš na tom će ti biti stranica.Kada se registriraš,a to je 5 sec. lijepo ti piše na stranici upload-ajte svoje fotografije stisneš na to i onda te on vodi šta sve moraš napraviti i imaš malu kartu sa strane na kojoj točno sa onim pokazivačem ( kao naopačke okrenuta suza izgleda) odrediš mjesto na karti gdje je fotka slikana i to obilježiš i potvrdiš da želiš da se slika vidi na Google Earth-u i to je to. Vrlo jednostavno.Tako sam ja stavila jednu fotografiju i sada je svi vide.

evo to je to
__________________
de presa libre
Širike is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 21:54   #25
Objavljivanje slika u Google Earth

E, ovako, mene interesuje sledece:

Kada objavim sliku na Panoramio, treba proci izvesno vreme da se ona pojavi i u Google Earth. Dok se ne pojavi, odnosno dok je ne prihvate, ja je vidim u Google Earth kao minijaturu, tj. sliku u KML formatu, kada mi je sa strane cekiran Temporary Places. Da li je kao takvu minijaturu mogu videti i svi ostali koji gledaju GE ukoliko im je cekiran Temporary Places, ili je samo ja vidim na svom kompjuteru?

Pitam zato jer se meni desi da nekada vidim tako neke tudje slike u KML formatu (minijature) izmedju plavih tacaka (prihvacenih slika) u nekim gradovima, pa me interesuje da li neko tako moze da vidi i moje koje jos nisu prihvacene, odnosno jos nisu postale plave tacke?
Beoface is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 22:08   #26
A kada stavim fotografiju, da li je i drugi korisnici mogu videti dok jos nije prihvacena, vec je kao ona minijatura, a ne plava tacka?
Meni se desi da tako vidim par minijatura, a nisu moje...
Beoface is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 15:27   #27
Wink

Quote:
amazona dream kaže: Pogledaj post
neka mi netko odovori da li google earth prenosi trenutno zbivanje u nekom gradu ili su to samo slike nekad snimljene? neupucena,znam,al eto ko pita ne skita
TO su slike snimljene i 3d-nezirane
Ayvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 11:55   #28
pa vjerujem da ih vide i drugi jer i meni se moja slikica pojavljuje u KML formatu kada otvorim Google earth,ali da ti sa 100% mogu reći sa sigurnošću da vide nisam sigurna. Zašto ne pitaš koga od svojih prijatelja da pogledaju sa svojih kompjutera ako se vidi tvoja slika,jedino tako ćeš sa sigurnošću znati. Ali ako kažeš da vidiš i tuđe slike u KML tj. koje nisi ti postavila to znači barem po meni da i drugi vide tvoje slike.I meni se pojavljuju isto tako tuđe slike u KML-u.
__________________
de presa libre
Širike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 21:53   #29
negdje su slike bistrije a negdje ne zavisi s kojim je satelitom slikano
FODORA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 22:18   #30
Jedan veliki problem su i oblaci, i nije lako pogodit kad je nebo nad gradom 100% bez oblaka, a da taman satelit nadlijeće i slika to područje.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:34   #31
Google earth

Skinula sam program neki dan, vidim da ima puno slika a ne znam kako da ja stavim slike (upload)...
POMOĆ!!!
*PriNcEzA* is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.09.2008., 21:27   #32
Odeš na panoramio.com , registriraš se , upload-aš slike i imaš opciju postavljanja slike na google earth, te slike koje namjenjuješ za google earth moraju biti određenih dimenzija i kvalitete (pročitaj u uputama). Svakih mjesec-dva google pregleda predložene slike i odluči koje će postaviti u google earth (nisu strogi jer ja sam postavio 15-tak slika bezveznih radi probe) tako da provjerno radi. Sretno
ngcentar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 10:43   #33
Quote:
keeper kaže: Pogledaj post
Nemože to ti ovisi gdje gledaš. Npr. Zagreb dok gledaš vidiš detaljno ulice, zgrade, aute. Dok u nekim djelovima ne prepoznaješ ulice od zgrada, neznam zašto je to tako ali jbg...
Odgovor ti je u psihologiji. Kad si posebno zainteresiran/a za određeni dio grada, percepcija ti se iskrivi proporcionalno s interesom. Naime, ti samo siđi s OBLAKA i sve OK.
Maya the Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 21:21   #34
Koja je najnovija verzija koja je izašla?
__________________
I can't hear you from the sound how awesome I am!
buzinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 23:08   #35
.....pa naravno da je zaledjeno...kad ne bi bilo moga bi pratiti djevojku po gradu kako seta sa drugim frajerom
gogyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 23:09   #36
.....pa naravno da je zaledjeno...kad ne bi bilo moga bi pratiti djevojku po gradu kako seta sa drugim frajerom
gogyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 23:54   #37
Evo da se i ja ubacim malo u temu. Zanima me da li netko zna kako se određuju rute. Planiram neki put po Europi pa bih si htio zacrtati rutu a ne znam kako Može pomoć
latissimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 00:33   #38
Quote:
latissimus kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja ubacim malo u temu. Zanima me da li netko zna kako se određuju rute. Planiram neki put po Europi pa bih si htio zacrtati rutu a ne znam kako Može pomoć
Otidji na www/viamichelin/com oni su ti zakon za rute,sve fino isprintas na papir sa slikama svake raskrsnice,cestarinama i potrosnjom goriva,mozes i ubaciti auto kojim ides u opciju proracuna potrosnje goriva.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 01:00   #39
Quote:
keeper kaže: Pogledaj post
Nemože to ti ovisi gdje gledaš. Npr. Zagreb dok gledaš vidiš detaljno ulice, zgrade, aute. Dok u nekim djelovima ne prepoznaješ ulice od zgrada, neznam zašto je to tako ali jbg...
Quote:
tsntv kaže: Pogledaj post
zato sto je nemoguce imati sliku 100% zemljine povrsine (gradova)
Quote:
Ibiza kaže: Pogledaj post
Nije nemgouće nego je zabranjeno zakonom za javnost da budu u visokoj rezoluciji. A to koje su gradove uvrstili na google je druga stvar...
Pogledajte rezoluciju u Londonu, ljudi se jasno vide, takve preciznosti za Hrvatsku nema.
Šta misliš kolika je tek preciznost vojnih satelita...
Nije zakonom zbranjeno,google earth server je najveci na internetu sa vise terabajta podataka i vec sada prelazi brojku od 7 milijuna fotografija,plus podaci skaniranog 3d reljefa zemlje.Primjetit cete da obicno podrucje sto je vise naseljeno ima bolju rezoluciju dok su neki ruralni slabo naeljeni krajevi
potpuno mutni medjutim polako popravljaju i rezoluciju i u tim krajevima.Dakle ako bi cijela zemlja imala visoku rezoluciju (sto ce u buducnosti vjerovatno biti)njima bi tehnicki zahtjevi bili veci.Zanimljivo je da im je navodno Americka vlada pocetkom ovog zadnjeg rata u Iraku nudila milijune da zamute sliku u iraku ali ako u trazilicu ukucas npr Basra Iraq mozes vidjeti tenkove kako gore i slicno.Isto tako je cudno da je se npr Area 51 u Nevadi odlicno vidi u najvecoj rezoluciji.Rezolucija slika najveca je u SAD-u a vrlo mala npr u Africi a u prosjeku je 15 metara piksel dok vojni sateliti imaju npr 1 metar piksel rezoluciju.Google je tek nedavno lansirao svoj satelit a dosada su koristili snimke sa satelita nekih drugih vlasnika.Najstarije slike su 3 godine stare.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 16:06   #40
Slika uz google eartha u photoshop

Pozdrav, zna li netko može li se prikaz neke lokacije snimiti kao fotografija u nekom formatu koji se može prebaciti u Photoshop i dalje obraditi?
score is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.