Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2014., 16:50   #2101
da, to bi tribalo bit lagano, posebice jer je kratka/brza dionica pa ce uzimat dah na svaki drugi zamah, znaci na desnu stranu sto je desnjacima lakse i uglavnom automatski. samo pazit da se sto manje mlatari glavom.

meni je najteze od svega kada sam poceo nanovo ucit plivat, bilo naucit uzimat zrak na svaki treci zamah rukom, dakle jednom na desnu pa sljedeci put na livu stranu, a taj interval mi najvise odgovara i morao sam ga skontat.
dobro sam se nazivcirao i napio mora za vrime tog procesa
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 17:29   #2102
"Nitko nije reka da će biti lako"


Prošle sam godine malo eksperimentirao s bilateralnim disanjem i odustao.
Dogodilo mi se upravo ono što je netko i napisao (Biondi?) - premalo zraka.
Ali nema sumnje da svaki ozbiljan plivač MORA naučiti disati na obje strane iz par razloga. Kod plivanja na moru uzimanje zraka na onu "drugu" stranu je dobro znati jer kod plivanja uz obalu treba za orjentaciju, a kod nemirnog mora je uvijek bolje uzimati zrak na onoj strani na koju ne tuku valovi - treba manje dići glavu.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 17:33   #2103
Quote:
traktor123 kaže:
kada sam poceo nanovo ucit plivat
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 18:16   #2104
yep. zamisli lika od 25 godin koji je odrastao uz more i u moru, cili zivot pliva i roni na dah do 25m dubine, kako u plicaku tapka i utapa se kao da nikad nije vode vidio mora san se dizat u 5 uitra. da me niko ne vidi
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 09:52   #2105
Nemojte o vodi u bazenima ..našla sam aktivnost u kojoj uživam, ne želim to pokvariti.

Ja se držim svojih standardnih 1,5-2 km, 2xsedmično.
Volim kad neko ko dobro pliva i drži dobar tempo ,pliva ispred mene, a ja ga pratim.
Ali sve zavisi od gužve..ako je ko u ribnjaku ne da mi se stalno me prekidaju, prebacujem se iz trake u traku, sjebu tempo i tako..

Ne znam kako je kod vas na bazenima, al mene nerviraju ljudi koji dodju kao na plažu..ne da plivaju, nego da se kupaju. Otpivaju 25 m i onda sjede na rubu bazena, veselo ćaskaju, niko ne pliva,nemam se kud ni okrenuti od njihovi tabana koje gledam pod vodom. Ne kontam. Ima bazena plitkih, manjih, sa toboganima i čudima. Idi tamo pa se brćkaj, a ne u olimpijskom bazenu..

Zbog čega ste izabrali plivanje? Eto , meni odmara mozak..poslije ove fizičke aktivnosti ja sam dobra naredna dva dana..
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:40   #2106
Na bazenu Utrina (ZG) dok sam tamo išao bilo je relativno dobro organizirano.
Postojale su staze za one koji žele ozbiljno plivati i dio za one koji više vole ležernije plivanje-kupanje.
Naravno da se često u stazu uvali netko tko štopa, ali to valjda tako mora biti.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 11:06   #2107
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
yep. zamisli lika od 25 godin koji je odrastao uz more i u moru, cili zivot pliva i roni na dah do 25m dubine, kako u plicaku tapka i utapa se kao da nikad nije vode vidio mora san se dizat u 5 uitra. da me niko ne vidi
Znaš kako se kaže, nije važno koliko ćeš puta past nego koliko ćeš puta ustat.
Znam jednog lika koji je igrao stolni tenis desnom rukom. Nakon moždanog udara silom prilika je postao ljevak i učio je igrati stolni tenis od nule lijevom rukom.

Kada čujem da netko uči ispočetka, ja samo kažem respect

Zadnje uređivanje trnac : 12.08.2014. at 12:23.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 05:11   #2108
ja imam verovatno najblesaviji problem, ne umem da plivam iz prostog razloga sto stalno imam neki paranoicni strah da cu se udaviti u bazenu, sto je realno nemoguce jer bazen je dubok 1,4m(cini mi se) a ja sam visoka 1,9m, čim mi udje voda u uši ja počnem da paničarim mlataram rukama i bacakam se ko riba na suvom i to je kraj priče..............


jel ima/imao još neko ovakav problme ili sam ja unikat ?
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:30   #2109
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Legni na vodu licem prema dolje i zadrži dah. Uzmi zrak tako da glavu lagano okreneš lijevo ili desno, dovoljno da su usta iznad razine vode.

Kako znaš plivati slobodnim stilom s glavom iznad, naučiti držati glavu na vodi dok plivaš je samo dan-dva vježbanja.
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
da, to bi tribalo bit lagano, posebice jer je kratka/brza dionica pa ce uzimat dah na svaki drugi zamah, znaci na desnu stranu sto je desnjacima lakse i uglavnom automatski. samo pazit da se sto manje mlatari glavom.

meni je najteze od svega kada sam poceo nanovo ucit plivat, bilo naucit uzimat zrak na svaki treci zamah rukom, dakle jednom na desnu pa sljedeci put na livu stranu, a taj interval mi najvise odgovara i morao sam ga skontat.
dobro sam se nazivcirao i napio mora za vrime tog procesa
Hvala ljudi, probat ću tako
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:04   #2110
Quote:
maria 8 kaže: Pogledaj post
ja imam verovatno najblesaviji problem, ne umem da plivam iz prostog razloga sto stalno imam neki paranoicni strah da cu se udaviti u bazenu, sto je realno nemoguce jer bazen je dubok 1,4m(cini mi se) a ja sam visoka 1,9m, čim mi udje voda u uši ja počnem da paničarim mlataram rukama i bacakam se ko riba na suvom i to je kraj priče..............


jel ima/imao još neko ovakav problme ili sam ja unikat ?
Neki ljudi imaju problem s vodom u ušima, ali to je više na razini neugode nego paničnog straha.

Idi na bazen s osobom s kojom se osjećaš sigurno i opušteno.
Probaj prstima začepiti uši i lagano zaroni glavu. Znači ništa naglo, malo po malo i onoliko koliko ti želiš.
Onda probaš lagano odčepiti jedno uho. Pa drugo.
Ništa nemoj forsirati. Nitko ne kaže da ćeš se toga riješiti u dan-dva. Možda potraje tjedan-dva, možda i dulje.

A postoje i silikonski čepići za uši namjenjeni baš za plivanje.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 02:09   #2111
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Neki ljudi imaju problem s vodom u ušima, ali to je više na razini neugode nego paničnog straha.

Idi na bazen s osobom s kojom se osjećaš sigurno i opušteno.
Probaj prstima začepiti uši i lagano zaroni glavu. Znači ništa naglo, malo po malo i onoliko koliko ti želiš.
Onda probaš lagano odčepiti jedno uho. Pa drugo.
Ništa nemoj forsirati. Nitko ne kaže da ćeš se toga riješiti u dan-dva. Možda potraje tjedan-dva, možda i dulje.

A postoje i silikonski čepići za uši namjenjeni baš za plivanje.

hvala

i još nešto, koji stil plivanja je najlakši, msm da znam sa čime da počnem
maria 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:30   #2112
Quote:
maria 8 kaže: Pogledaj post
hvala

i još nešto, koji stil plivanja je najlakši, msm da znam sa čime da počnem
Djeca obično prvo nauče prsno jer počnu roniti u plićaku s maskom.
Puno ženskih osoba pliva prsno bez uranjanja glave.

S druge strane, na webu http://fit-forever.hr/ se vidi da obuka neplivača počinje s ležanjem na vodi - leđnim stilom.

Pogledaj sve video zapise na tom webu, ima zanimljivih stvari.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:44   #2113
Hoj!

Uglavnom.. išla bi na REKREATIVNO plivanje na mladost. Ono, sama sa sobom otplivam koji krug i pokupim se doma. Inače mrzim bazene i strah me te klorofilne vode i higijene na bazenima , al fali mi plivanje tijekom godine pa ajde
Kakva je Mladost? jel ima gužve? koliko dođe i kad mogu dolazit?
ima neka staza baš za plivače i odvojeno za one koji se brčkaju?
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 21:36   #2114
Quote:
Terranea kaže: Pogledaj post
strah me te klorofilne vode
Klorofilne veliš...LOL

termine i cijene vidi ovdje:

http://www.sportskiobjekti.hr/default.aspx?id=166

http://www.sportskiobjekti.hr/UserDo...%20Mladost.pdf

Inače, zatvoreni bazen ne radi zbog remonta do 1.9.
Ovisno o terminu ima manje ili više traka za plivanje, odnosno slobodnog prostora za brčkanje. Doduše uvijek se nađe padobranaca koji se brčkaju posvuda.
Za gužvu ne bih znao, ja idem na Utrine, ne Mladost.
Jackie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:06   #2115
Quote:
trnac kaže: Pogledaj post
Djeca obično prvo nauče prsno jer počnu roniti u plićaku s maskom.
Puno ženskih osoba pliva prsno bez uranjanja glave.

S druge strane, na webu http://fit-forever.hr/ se vidi da obuka neplivača počinje s ležanjem na vodi - leđnim stilom.

Pogledaj sve video zapise na tom webu, ima zanimljivih stvari.
Hmm, gospodin Josip na videu uči plivati mlade cure koje nisu neplivači. Atraktivan posao

Uglavnom, osim ležanja na vodi za plivanje stilova po dugoj osi treba naučiti ležati i kretati se na boku, pronaći tzv sweetspot koji ne traži gotovo nikakv napor.

Koliko sam vidio, to bi samom Josipu koristilo dok pliva jer mu za moje pojmove fali rotacije i dužine zaveslaja kod kraula.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 22:51   #2116
Quote:
Jackie_ kaže: Pogledaj post
Klorofilne veliš...LOL

termine i cijene vidi ovdje:

http://www.sportskiobjekti.hr/default.aspx?id=166

http://www.sportskiobjekti.hr/UserDo...%20Mladost.pdf

Inače, zatvoreni bazen ne radi zbog remonta do 1.9.
Ovisno o terminu ima manje ili više traka za plivanje, odnosno slobodnog prostora za brčkanje. Doduše uvijek se nađe padobranaca koji se brčkaju posvuda.
Za gužvu ne bih znao, ja idem na Utrine, ne Mladost.
Meni je bazen Utrina zakon. I od svih dana nedjelja je ispala najbolja. Prazan bazen za par kuna veću cijenu.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 22:56   #2117
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Hmm, gospodin Josip na videu uči plivati mlade cure koje nisu neplivači. Atraktivan posao

Uglavnom, osim ležanja na vodi za plivanje stilova po dugoj osi treba naučiti ležati i kretati se na boku, pronaći tzv sweetspot koji ne traži gotovo nikakv napor.

Koliko sam vidio, to bi samom Josipu koristilo dok pliva jer mu za moje pojmove fali rotacije i dužine zaveslaja kod kraula.
Ne bih znao
Vidio sam da se fokusira na obuku neplivača, a samo usavršavanje tehnike je drugi par rukava.
trnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 11:42   #2118
Quote:
Jackie_ kaže: Pogledaj post
Klorofilne veliš...LOL

termine i cijene vidi ovdje:

http://www.sportskiobjekti.hr/default.aspx?id=166

http://www.sportskiobjekti.hr/UserDo...%20Mladost.pdf

Inače, zatvoreni bazen ne radi zbog remonta do 1.9.
Ovisno o terminu ima manje ili više traka za plivanje, odnosno slobodnog prostora za brčkanje. Doduše uvijek se nađe padobranaca koji se brčkaju posvuda.
Za gužvu ne bih znao, ja idem na Utrine, ne Mladost.
Hvala ti
Ne treba mi ništa prije 1.10. jer sam se jučer vratila od doma i zaletit ću se još koji put na more tijekom devetog... a onda Mladost. I ja bi rađe išla na Utrine jer sam čula da je bolji bazen...al mi je Mladost ispred nosa.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 01:05   #2119
Zanima me kolikog utjecaja imaju noge kod plivanja?
Meni je dobra tehnika gornjeg dijela, sve mi ide bez problema. Ali me koče noge, imam osjećaj kao da su prekrute u moru.
Na koji način to ispraviti?
12Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:34   #2120
pa nek ti rad nogu bude mekan...skoro ko da imaš peraje na nogama
ako razumiš?
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.