Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 18.03.2010., 15:54   #1
Kako udebljati dijete?

Već neko vrijeme razmišljam da otvorim ovu temu.
Svugdje smo po malo pričali o tome, ali nikad na jednom mjestu.


Naime. Danas samo ja i moja mrvica bili kod nutricionistice, s razlogom da mi žena "objasni" kako da udebljam djete.

Kotrljam očima odma, jer ne da nisam dobila odgovor, savjet, instrukcije, već sam dobila pametovanje, isčuđavanje i samo opet po milioniti put zapisivanje na papir onoga što im ja kažem da radim, te da to tako treba.



Djete 22mj. Ne žvače još. Netolerancija na jaje i mlijeko.
Evo prosjek zadnjih par dana.

Doručak:
Banana+jogurt+kornflex+žlica margarina
Zajutrak:
Dukatino onaj mliječni obrok, ta dva mala ili jedan maxi Monte
Ručak:
100g mesa+povrće razno+neki škrob (grašak, krompir, riža...) Uglavnom skoro 300ml papice od svega toga
Užina:
Jogurt
Večera/Ručak 2:
100g mesa+povrće razno+neki škrob (grašak, krompir, riža...) Uglavnom skoro 300ml papice od svega toga
Večera:
Banana+jogurt+keksi+margarin



Rijetko kad žvače napolitanke, kekse i sl, jer to najčešće nakon što razmrlja po ustima izvadi i namaže negdje po namještaju.
Ne papa smokiće i sl, jer je baš ne zanjimaju.
Ako i pojede koji keks, onda neće obrok blizu toga.
Ne pije sokiće jer je ni to ne zanima, samo voda.

Uglavnom, kažu stručne da bi u toj dobi trebala jesti 500ml mlijeka ili mliječnih proizvoda zbog kalcija.
Ajd 300 naguram, nastojimo 400.
Guram sve moguće žitarice, pošto sad znam da gluten smije, drmamo po svemu što mi padne pod ruku.
Meso nije nikakav problem.
Povrće, koje god stavim sve jede.
Samo ugrubo mixno. Neće da žvaće. Sad to moramo počet sprovodit. Vidim da će opet past na težini.
Što se tiče masnoće, mislim da ću joj počet uvodit i svinjsku mast u malim količinama. Maslac povraća, pa nemogu.


Da ne trkeljam u startu, ajde dajte koji savjet šta još da radim da se udeblja.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.