Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2005., 11:37   #1
Thumbs up Iračani ipak zadovoljni, kaže BBC

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4514414.stm

Quote:
An opinion poll suggests Iraqis are generally optimistic about their lives, in spite of the violence that has plagued Iraq since the US-led invasion....

The BBC News website's World Affairs correspondent, Paul Reynolds, says the survey shows a degree of optimism at variance with the usual depiction of the country as one in total chaos.

The findings are more in line with the kind of arguments currently being deployed by US President George W Bush, he says.


e, kad ovo kaže BBC...koji inače stalno laže....
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 11:49   #2
Optimistični su jer znaju da će ameri i njihovi slugani prije ili kasnije odjeb@ti iz Iraka....

daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 12:02   #3
Quote:
daz kaže:
Optimistični su jer znaju da će ameri i njihovi slugani prije ili kasnije odjeb@ti iz Iraka....

opet srednjioškolci surfaju pod velikim odmorom
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 12:11   #4
Srednjoškolac...



Da bar.

Čuj. Na troll se najbolje odgovara trollom...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 12:16   #5
Quote:
daz kaže:
Srednjoškolac...



Da bar.

Čuj. Na troll se najbolje odgovara trollom...


europski liberal koji se podržava ljudska prava ili zaposlenik u hrvatskim elektroničkim medijima,nikako srednjoškolac
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 12:27   #6
Ljudska prava
Hrvatski elektronički mediji

BBC
Američi mediji

Američki nuthugger-i :
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 12:57   #7
Quote:
duvdevan kaže:


europski liberal koji se podržava ljudska prava ili zaposlenik u hrvatskim elektroničkim medijima,nikako srednjoškolac
Kako definirati 'europskog liberala' - to je covjek kojem je zadovoljstvo Iracana otprilike jednako vazno kao i koncentracija magnezija u jezgri Saturna, a eventualan neuspjeh Amera vazniji od prvog spolnog odnosa.
Musaw al-Zrikawi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:04   #8
Dabome da mi je neuspjeh amera važan. Jer... .tko zna tko je slijedeći na njihovoj listi....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:10   #9
Quote:
daz kaže:
Dabome da mi je neuspjeh amera važan. Jer... .tko zna tko je slijedeći na njihovoj listi....
Tko zna? Evo recimo ja. Analizom povijestnih podataka mogu sa sigurnoscu reci da ce iduci koji ce najebat biti diktatorski, totalitarni rezim koji predstavlja opasnost kako lokalno tako i globalno.

Ti to smeta?
Musaw al-Zrikawi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:17   #10
Quote:
Musaw al-Zrikawi kaže:
Tko zna? Evo recimo ja. Analizom povijestnih podataka mogu sa sigurnoscu reci da ce iduci koji ce najebat biti diktatorski, totalitarni rezim koji predstavlja opasnost kako lokalno tako i globalno.

Ti to smeta?
jedan od neoprostivih zločina je bila američka okupacije europe od 1944. nadalje.
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:29   #11
Quote:
Musaw al-Zrikawi kaže:
Tko zna? Evo recimo ja. Analizom povijestnih podataka mogu sa sigurnoscu reci da ce iduci koji ce najebat biti diktatorski, totalitarni rezim koji predstavlja opasnost kako lokalno tako i globalno.

Ti to smeta?
Da. Vidiš, to nisam znao. Da sam znao da Ameri tako putuje svijetom da bi srušili diktatorske, totalitarne režime, sigurno ne bio to napisao...



Pa Ameri su Sadama i postavili u poziciju da radi šta je radio! Bio im je dobar dok je uz svoj narod tamanio i Irance. Ali, viđe čuda, kad se oteo kontroli, odma je postao diktator.

Licemjeru!
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:31   #12
Quote:
daz kaže:
Da. Vidiš, to nisam znao. Da sam znao da Ameri tako putuje svijetom da bi srušili diktatorske, totalitarne režime, sigurno ne bio to napisao...



Pa Ameri su Sadama i postavili u poziciju da radi šta je radio! Bio im je dobar dok je uz svoj narod tamanio i Irance. Ali, viđe čuda, kad se oteo kontroli, odma je postao diktator.

Licemjeru!
evo nam se pavle kalinić pojavio na forumu.
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:35   #13
Quote:
daz kaže:
Da. Vidiš, to nisam znao. Da sam znao da Ameri tako putuje svijetom da bi srušili diktatorske, totalitarne režime, sigurno ne bio to napisao...



Pa Ameri su Sadama i postavili u poziciju da radi šta je radio! Bio im je dobar dok je uz svoj narod tamanio i Irance. Ali, viđe čuda, kad se oteo kontroli, odma je postao diktator.
Nisu ga oni 'postavili' nego su ga podrzali ali u sasvim drugacijem povijesnom kontekstu. Ista slika se ponovila i u slucaju niza latinoamerickih drzava gdje su USA podrzavale lose momke protiv nekih drugih losih momaka izvozenih sa Kube i USSR. Sto ovo zadnje nikome ne smeta je znakovito, a sto se od USA ocekuje da svezanih ruku promatra profuziju totalitarnih ideologija je takodjer znakovito.

Al recimo da se slazem s tobom. Ameri nisu trebali huskati Saddama na iranske mule nego su trebali uletjeti i izrokati Iran jos onda. Danas bi sve bilo lakse.


Quote:
daz kaže:
Licemjeru!
Shiparico!
Musaw al-Zrikawi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:45   #14
Quote:
duvdevan kaže:
jedan od neoprostivih zločina je bila američka okupacije europe od 1944. nadalje.
Mislio sam da si načitaniji. Općepoznato je da Ameri nisu ni k****m mrdnuli dok im Hitler nije objavio rat. Pa čak ni tada. Tek 1943 su se iskrcali sa Siciliji. Zašto? Vidjeli su da Rusi okreću kolo, vidjeli su da Englezi izbacuju Nijemce iz sjeverne Afrike. Odlučili su ZAŠTITITI VLASTITE INTERESE i intervenirati u europi. TO su naravno dobro naplatili.

Ako su takvi borci za pravdu, šta nisu odma nakon poljske intervenirali? Znaš zašto? Zato što ih bole kita za neke papke u poljskoj. Isto kao što ih bole kita za papke u Salvadoru, u Panami, u Vijetnamu, u Kambodži, na Balkanu, u Čečeniji, u Afganistanu, u Kongu, u Čileu itd, itd.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:49   #15
Quote:
Musaw al-Zrikawi kaže:
Nisu ga oni 'postavili' nego su ga podrzali ali u sasvim drugacijem povijesnom kontekstu. Ista slika se ponovila i u slucaju niza latinoamerickih drzava gdje su USA podrzavale lose momke protiv nekih drugih losih momaka izvozenih sa Kube i USSR. Sto ovo zadnje nikome ne smeta je znakovito, a sto se od USA ocekuje da svezanih ruku promatra profuziju totalitarnih ideologija je takodjer znakovito.
Gle, to je tak. ALi nemreš onda govoriti kako su USA u Iraku jer se bore za ljudska prava. Tamo su jer Irak ima hrpu nafte. Točka. Sve ostalo su jeftini izgovori...

Još me nitko nije nazvao šiparicom
He, he...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 13:57   #16
Quote:
daz kaže:
Mislio sam da si načitaniji. Općepoznato je da Ameri nisu ni k****m mrdnuli dok im Hitler nije objavio rat.
Ameri su prcali Japance i doveli su ih u situaciju da moraju napast. Da nisu to napravili, Japanci bi najvjerojatnije podlegli Hitlerovim zahtjevima da napadnu Rusiju s juga i time bi Rusija osla u materinu. Rusi, mladicu, su drzali 20 divizija u rezervi cekajuci Japance. Tek kada je postalo jasno da Japanci nece napasti jer se moraju jebat s Amerima Rusi prebaciju te divizije na Moskvu i potom Staljingrad i mobiliziraju zadnje rezerve iz centralne Rusije.

A razlog zasto americka administracija nije otvoreno objavila rat Hitleru nakon Poljske je bio taj sto je americkoj javnosti bio pun ***** europske gluposti jos od WW1 pa je vecina javnosti bila protiv rata. Ta nezainteressiranost javnosti se tek mijenja nakon Pearl Harbora i u tom kontekstu je jako cudno sto dan uoci isteka ultimatima Japancima Pearl HArbor nije bio pod povisenom uzbunom a jos je cudnije sto su nosaci aviona koji su se poslije pokazali presudnima svi nasli van luke. Mogo bi covjek pomisliti da je Ruzvelt morao vlastitu vojsku zrtvovati da promijeni odnos javnosti prema ratu i uvuce Ameriku u borbu protiv Hitlera.

Ja sam mislio da si ti nacitaniji.
Musaw al-Zrikawi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 14:00   #17
Quote:
daz kaže:
Gle, to je tak. ALi nemreš onda govoriti kako su USA u Iraku jer se bore za ljudska prava. Tamo su jer Irak ima hrpu nafte. Točka. Sve ostalo su jeftini izgovori...
Nisam ni rekao da se bore za 'ljudska prava'.

A ovo oko nafte, decko......USA je imala dvije prilike da ugrabi naftne polja u regiji (Kuwait 1991 i Iraq 2003). u oba slucaja USA predaje izvore natrag lokalnim vlastima.
Musaw al-Zrikawi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 14:10   #18
Quote:
Musaw al-Zrikawi kaže:

A razlog zasto americka administracija nije otvoreno objavila rat Hitleru nakon Poljske je bio taj sto je americkoj javnosti bio pun ***** europske gluposti jos od WW1 pa je vecina javnosti bila protiv rata. Ta nezainteressiranost javnosti se tek mijenja nakon Pearl Harbora i u tom kontekstu je jako cudno sto dan uoci isteka ultimatima Japancima Pearl HArbor nije bio pod povisenom uzbunom a jos je cudnije sto su nosaci aviona koji su se poslije pokazali presudnima svi nasli van luke. Mogo bi covjek pomisliti da je Ruzvelt morao vlastitu vojsku zrtvovati da promijeni odnos javnosti prema ratu i uvuce Ameriku u borbu protiv Hitlera.

Ja sam mislio da si ti nacitaniji.
Aha, sad kužim. Znači 1941 im Njemačka objavljuje rat, a oni se krajem 1943 iskrcavaju u Italiji a 1944. u Normandiji. Baš su brzi ti borci protiv nepravde...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 14:19   #19
Quote:
daz kaže:
Mislio sam da si načitaniji. Općepoznato je da Ameri nisu ni k****m mrdnuli dok im Hitler nije objavio rat. Pa čak ni tada. Tek 1943 su se iskrcali sa Siciliji. Zašto? Vidjeli su da Rusi okreću kolo, vidjeli su da Englezi izbacuju Nijemce iz sjeverne Afrike. Odlučili su ZAŠTITITI VLASTITE INTERESE i intervenirati u europi. TO su naravno dobro naplatili.

Ako su takvi borci za pravdu, šta nisu odma nakon poljske intervenirali? Znaš zašto? Zato što ih bole kita za neke papke u poljskoj. Isto kao što ih bole kita za papke u Salvadoru, u Panami, u Vijetnamu, u Kambodži, na Balkanu, u Čečeniji, u Afganistanu, u Kongu, u Čileu itd, itd.
ajoj

ovo me je učio profesor povijesti u osnovnoj školi, inače umirovljeni major NOV-a.
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 14:21   #20
Quote:
daz kaže:
Aha, sad kužim. Znači 1941 im Njemačka objavljuje rat, a oni se krajem 1943 iskrcavaju u Italiji a 1944. u Normandiji. Baš su brzi ti borci protiv nepravde...
fakat srednjoškolac.
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.