Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 18:00   #61
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Nisam baš dobro razumio ovo. Vjerojatno sam glup...
ne bi rekao da si glup, prije bi rekao da nisi poduzetnik pa imaš vremena na bacanje i za obavljanje trivijalnih i zaglupljujućih poslova
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:02   #62
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
ne bi rekao da si glup, prije bi rekao da nisi poduzetnik pa imaš vremena na bacanje i za obavljanje trivijalnih i zaglupljujućih poslova
Sad se pak meni čini da sam glup ... Ček da vidim jel sam na dobrom pdf-u ... Čini mi se da sam kliknuo na Sam svoj majstor ... Ne kužim ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 06:49   #63
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
Sad se pak meni čini da sam glup ... Ček da vidim jel sam na dobrom pdf-u ... Čini mi se da sam kliknuo na Sam svoj majstor ... Ne kužim ...
hmmmm a što čovjek da ti veli ? Sam svoj majstor je pokret koji bi trebao ,prije svaga ,da promovira KREATIVAN posao

hebate znam susjeda koji je , po tvojim kriterijima, najveći SAMOVAC On svakih nekoliko dana pere svog limenog ljubimca

No dobro , nemam ništa protiv, možemo se dogovoriti da pranje auta i mehaničko košenje trave budu novoustoličeni hobiji. Možemo ići i korak dalje pa hobijima proglasiti pranje zuba i svakodnevno tuširanje Šta neeeeee??

Dok se na nekim "zapadnim" forumima ljudi diče time kako su napravili mini podmornicu (pravu pravcatu) nekima je ovdje njaveći domet kupiti kosilicu i udri sa njom dok ponestane benzina ili se nešto ne strga Razlika između njih i nas je drastična i ne da se smanjuje nego se svakim danom povećava .

Iako sam pisao polako , sumnjam da će ti biti išta jasnije

Živjelo kvazi stvaralaštvo, živjeli kvazi samovci, živjeliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 07:41   #64
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
Sad se pak meni čini da sam glup ... Ček da vidim jel sam na dobrom pdf-u ... Čini mi se da sam kliknuo na Sam svoj majstor ... Ne kužim ...

tek sad vidim da su nam percepcije drugačije ,ja bi ovo napisao ovako Sam svoj MAJSTOR
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 10:32   #65
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
ne bi rekao da si glup, prije bi rekao da nisi poduzetnik pa imaš vremena na bacanje i za obavljanje trivijalnih i zaglupljujućih poslova
Poduzetnik nisam. Ali radim dosta stresan posao. Radim puno. Od toga prehranjujem obitelj. I živimo sasvim solidno. Vremena (slobodnog) uopće nemam na bacanje. Dapače, imam ga malo. A ipak ga koristim za obavljanje trivijalnih poslova. Perem limene ljubimce (2 auta i 2 motora), poliram ih, premazujem voskovima....
Na gruntu kosim travu, čistim šikaru, pomažem susjedima...
Potrošio sam i dosta novca na te gluposti. Primjerice imam kozmetike za auto u vrijednosti 1000 kn. Imam trimer, motorku, traktorsku kosilicu, kamp kućicu, grunt od 4500 m2.
Za te novce mogao sam kupiti dionice. Nisam. Kupio sam zemlju. Jer me to veseli. Osječam se dobro kad kosim. Izbacujem stres. Održavam kondiciju. Živim s prirodom. Udišem svježi zrak.
A i inače pokazujem znakove čudnog ponašanja. Renovirao sam jednu staru kuću. Uvodio struju, napravio gotovo sam kompletnu kupaonicu, izbetonirao dvorište, napravio drvenu sjenicu...
Čak i servisiram sam svoje aute... I motore...
Da stvar bude gora ni moj otac nije normalan. I nije poduzetnik. Taj radi sam zvučnike i pojačala, a i pol kuće je sam napravio. Isto kosi travu. I pere auto. Ali on ga na sreću ne polira...
Kako se na takav tip ljudi kao što sam ja lijepe čudne žene, tako i moja nije normalna. Ona je htjela baš mene takvog, koji volim raditi rukama (a ponekad i glavom).
Što da radim? Strah me je ! Pa nas dvoje imamo djecu. Dva sina. Pa neće i oni valjda mojim stopama. Ili da ih dam u poduzetnike....
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 12:35   #66
Amater, vidi se da si mlad, ono najvažnije si ipak preskočio, namjerno ili slučajno ?? Suprugu i djecu si spomenuo tek onako kao i da ti nisu važni, kao da ti je najvažnije poliranje i pranje dva auta i dva motora Čitajući ovaj tvoj post stekao sam dojam (možda pogreša ) da su ti trivijalni poslovi koji te osobađaju od stresa (stres je samo posljedica nekompetentnosti na poslu koji čovjek obavlja ) važniji od porodice ??????????????????????

Nemoj više hvaliti svoje "materijalno" jer će na površinu izaći mnoge stvari o kojima ne želiš. plizzzzz
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:10   #67
Stres je neizbježan pratitelj mog posla. Nema veze s nekompetentnosti. Nisam od tih.
Nisam hvalio svoje materijalno, uopće mi nije bila namjera, nego sam govorio o "vremenu koje provodim baveći se trivijalnim poslovima".
Ženu i djecu sam spomenuo tek uzgred, jer smo na podforumu SAM SVOJ MAJSTOR. Kad budem htio pisati o tim stvarima otići ću na drugi podforum.
A to bi i tebe zamolio.
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:10   #68
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
.........
No dobro , nemam ništa protiv, možemo se dogovoriti da pranje auta i mehaničko košenje trave budu novoustoličeni hobiji. Možemo ići i korak dalje pa hobijima proglasiti pranje zuba i svakodnevno tuširanje Šta neeeeee??
......
Čekaj malo. Ko je uopće govorio da je košnja trave hobi?!? To je nekaj kaj se treba napraviti, isto kao i pokrečit, postavit laminat, montirati klimu, zbetonirati nekaj, napraviti šupu i slično kaj se može vidjeti po temama pvpg pdf-a. Većina te stvari ne rade iz hobija nego im je gušt da naprave nekaj sami, a mogućnost da pri tome nekaj uštede je isto tako motiv pri vrhu ljestvice za upustit se u Sam svoj majstor rabotu. Hobi je nekaj s čim se baviš kad nemaš nekog drugog posla.

Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
... stres je samo posljedica nekompetentnosti na poslu koji čovjek obavlja ...
A blago si ga tebi kad si tako űber. Ma blago si ga tebi uopće ...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:25   #69
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
Čekaj malo. Ko je uopće govorio da je košnja trave hobi?!? To je nekaj kaj se treba napraviti, isto kao i pokrečit, postavit laminat, montirati klimu, zbetonirati nekaj, napraviti šupu i slično kaj se može vidjeti po temama pvpg pdf-a.
Guranje kosilice je najgluplji mogući posao za koji ti ne treba ni trunka mozga i nemoj ga gurati u ove poslove koje si nabrojao jer ovo su poslovi za koje trebaš biti koliki toliki MAJSTOR

da ne ispaden da sam neki muški šovinista ali kod mene u ulici kose travu skoro "retardirane" babuskare i uvijek za postavljanje laminata plate majstore a pogotovo za klimu. Zašto??
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:32   #70
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Čak i servisiram sam svoje aute... I motore...

ehhh koja su to lijepa vremena bila dok sam vozio ladu standard i MZ-a Sve bilo na "šaraf" i čista mehanika , niks elektronika I kaj veliš kod tebe još služe ??

Daj molim te smanji malo,ma takove kao što si ti na Jakuševcu treba zaobilaziti u širokom luku Potrošiš na glanc nekoliko tisuća kuna a onda obaviš sam servis na autu ?? Eee taj servis bi volio vidjeti , Auto za obmanjivanje potencijalnih kupaca Izvana galadac unutra jadac
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:38   #71
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
Guranje kosilice je najgluplji mogući posao za koji ti ne treba ni trunka mozga i nemoj ga gurati u ove poslove koje si nabrojao jer ovo su poslovi za koje trebaš biti koliki toliki MAJSTOR

da ne ispaden da sam neki muški šovinista ali kod mene u ulici kose travu skoro "retardirane" babuskare i uvijek za postavljanje laminata plate majstore a pogotovo za klimu. Zašto??
Za nekoga tko je "veliki poduzetnik" i čovjek koji ne radi "priglupe" poslove prilično puno vremena provodiš na svim mogućim temama o kosilicama....
Malo čudno, zar ne?

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 13:43   #72
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
A blago si ga tebi kad si tako űber. Ma blago si ga tebi uopće ...

eee da , likovi koji mi padaju na pamet su Donald Tramp i naša inačica R. Čačić Može li njih zamisliti da puknu pod stresom ili da ih stres uopće dotiče?
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:25   #73
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:34   #74
Quote:
amater_total kaže: Pogledaj post
Daj molim te smanji malo,ma takove kao što si ti na Jakuševcu treba zaobilaziti u širokom luku Potrošiš na glanc nekoliko tisuća kuna a onda obaviš sam servis na autu ?? Eee taj servis bi volio vidjeti , Auto za obmanjivanje potencijalnih kupaca Izvana galadac unutra jadac
Mene na Jakuševcu nema. Ja sam sve svoje aute do sada prodao:
1. Lada Riva-kolegici s posla (njenom mužu)
2. Suzuki Maruti-svom bratiću
3. Renault twingo-svojoj rođenoj sestri
Prodao sam i svoj prvi motor Tomos automatic-prvom susjedu ![/QUOTE]
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:35   #75
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Za nekoga tko je "veliki poduzetnik" i čovjek koji ne radi "priglupe" poslove prilično puno vremena provodiš na svim mogućim temama o kosilicama....
Malo čudno, zar ne?

Pozdrav

hmmm nisam VELIKI (otkud ti to ?) no moji motivi se možda mogu razumijeti ako ti velim da sam obožavao Igora Mandića iz mlađih dana Kak je taj znao dići frku i problematizirti neke općeprihvaćene stvari Genijalno je branio šund Sva kulturna javnost se digla na noge a on ih hladno gleda u oči i kenja li kenja a ovi mu ništa ne mogu jer nemaju argumenata.

nego što ti misliš koliki je minimalni IQ potreban da bi se gurala kosilica??Iskreno
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:45   #76
[QUOTE=uplakani;13864137]Guranje kosilice je najgluplji mogući posao za koji ti ne treba ni trunka mozga i nemoj ga gurati u ove poslove koje si nabrojao jer ovo su poslovi za koje trebaš biti koliki toliki MAJSTOR



Guranje kosilice jest glup posao. Ali ima drugih stvari oko kosilice. Moraš odabrati adekvatnu kosilicu. Moraš je platiti (što je problem ako nisi poduzetnik). Moraš je održavati i popravljati da bi ti radila kako treba.
Eto vidiš, o tome ti mi retardirani ljudi koji rade zaglupljujuće i trivijalne poslove ovdje raspravljamo. Ne zaboravi; naslov teme je ROTACIONA KOSILICA !!!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:48   #77
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
hmmm nisam VELIKI (otkud ti to ?) no moji motivi se možda mogu razumijeti ako ti velim da sam obožavao Igora Mandića iz mlađih dana Kak je taj znao dići frku i problematizirti neke općeprihvaćene stvari Genijalno je branio šund Sva kulturna javnost se digla na noge a on ih hladno gleda u oči i kenja li kenja a ovi mu ništa ne mogu jer nemaju argumenata.

nego što ti misliš koliki je minimalni IQ potreban da bi se gurala kosilica??Iskreno
tvoji motivi definitivno se ne mogu razumjeti...

btw.. koji je IQ potreban za pisanje gluposti po forumu na svim živim temema

otprilike isti kao i za košenje trave...
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:49   #78
konačno smo približili stavove "guranje kosilice je GLUP , ako ne i najgluplji, posao "
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:52   #79
Guranje kosilice je glup posao. Pisati po forumu tek toliko da se nekaj napiše isto tako. Predajem se. Gotov sam s poslom. Lijepo je vrijeme. Čeka me trava. Odoh kositi pa se čujemo sutra...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 14:52   #80
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
btw.. koji je IQ potreban za pisanje gluposti po forumu na svim živim temema
hmm ja sam ipak puno tolerantniji i obzirniji, nikada im to ne bi rekao tako eksplicitno

da se ne bi oslonili na tvoj umijetnički dojam , daj jedan post koji te ono baš oborio sa nogu i bacio u očaj
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.