Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2014., 22:28   #3921
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Totalno netočni podaci. A, ako su i točni onda je to bez PDV-a ili uz sumnjivu kvalitetu gradnje. Zašto?
Evo zašto. Kod montažne kuće trebaš napraviti temelje kao i kod klasične gradnje. To ti radi nekakva građevinska firma i cijena je ista kod obje kuće. Završni unutarnji radovi, parketi, pločice, bojanje zidova, ...to ti radi nekakva firma za završne radove u građevinarstvu. Ista cijena kod obje kuće. Projekt ti radi ili nekakav arhitekt za klasičnu gradnju ili arhitekt kod ovih firmi za montažne kuće. Cijena ista ili možda čak je i jeftinije kod montažne gradnje. Nadzorni inženjer ti košta isto jer ga ti odabireš nevezano za vrstu gradnje.Dakle ostao ti je krov (daskanje i crijep) i ugradnja i dobava vanjskih i unutarnjh zidova. Vjeruj mi jer sam gledao i ovu vrstu gradnje cijena je tu negdje. Možeš proć i jeftinije i skuplje ali su razlike male.

Mene je kuća došla 1220€ po kvadratu komplet sa namještajem i kuhinjom, parketima, pločicama, bojanjem centralno, klima, gromobran. Bez toga oko 900€ po kvadratu. Od tih 900€ negdje 200€ po kvadratu su me došli priključci, takse i nad ing i slično. Kuća je bila oko 500€ po kvadratu. Zemljani radovi, temelji, hidroizolacija i kanalizacija oko kuće(90 metara) me došlo oko 200€ po kvadratu.
Pretpostavljam da su cijene po neto kvadratu?
zokys is offline  
Old 20.11.2014., 23:54   #3922
Slažem se s mkovcem, svi gledaju kao samo cijenu kuće a ne gledaju sveukupni trošak. Kada se sve to pozbraja onda se dođe skoro pa na isto s time da eto postoje prednosti montažne gradnje. Postoje i prednosti klasične gradnje dakako.

Pretpostavljam da su cijene za bruto površinu kuće.
Naime za moj projekt cijena bruto površine dođe 444eura.
Isto će me doći cca 1300eura kvadrat neto površine kuće namještena u potpunosti sa svim troškovima priključenja, terena i ostaloga.

Svi ovdje ljudi govore o troškovima građenja kuće no ne uzimaju o obzir ukupni trošak koji će oni kao takvi morati platiti. Jedno je trošak samog kvadrata izrade kuće a jedno je realni trošak kvadrata kuće koji ćeš na kraju platiti.
bruce80 is offline  
Old 21.11.2014., 09:25   #3923
Quote:
zokys kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da su cijene po neto kvadratu?
Tako je. Kuća je 90m2 netto površine. Koliko je bruto ne znam. Oko 110 pretpostavljam?
mkovac67 is offline  
Old 21.11.2014., 11:35   #3924
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Tako je. Kuća je 90m2 netto površine. Koliko je bruto ne znam. Oko 110 pretpostavljam?
A zavisno kolika je debljina zidova tj.koliki su ti vanjski gabariti kuće.
bruce80 is offline  
Old 21.11.2014., 15:15   #3925
ja sam sto se gradenja tice skoro pa laik recimo.. znam nesto malo, ali daleko od tog da mogu reci da znam, osobito oko cijena.. znam koliko me kostao materijal za ovo ili ono, ali ne mogu reci koliko bi me kostao m2 izgradnje neceg, a vidim da tu ima dosta iskusnijih pa bi vas pitao koliko bi me kostali sljedece:

- izgradnja prizemlja i kata na vec potojecem stanu u suterenu. znaci radova oko temelja nema..
- to je 2x po nekih 50m2 (svaki stan sa dvije spavace sobe, mala kupaona, kuhinja u sklopu dnevnog boravka i terasa (unutar tih 50m2) dovoljna da se stavi stol za 6 osoba).
- cigla 25 recimo
- stepenice za kat
- krov sa 10cm stiropora, pokrov ternita ili lim
- 8cm stiropor fasade i jasno svi fasaderski radovi do kraja
- plivajuci podovi sa recimo 3cm stirodura ili termosilenta
- svi radovi vezani za instalacije vode i struje
- ugradnja stolarije, postavljanje keramike i svi unutarnji radovi, postavljanje tus kabina i drugih elemenata, kuhinje i slicno..

da je sve kljuc u ruke recimo..


i druga opcija sto bi vjerojatno bilo lakse za procijenit, znaci samo ozidat prizemlje i kat (na vec postojecem stanu koji je suteren) i stavit pod krov (posto je to na moru, onda bi vjerojatno isto isao na fert gredice, uloske i gore beton i isto 10cm stiropora izmedu greda i gore ternita ili lim?

mozda bi gradio tako u fazama pa cisto da znam koja bi bila realna cijena..
Patrice is offline  
Old 21.11.2014., 22:18   #3926
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Zašto?
Evo zašto. Kod montažne kuće trebaš napraviti temelje kao i kod klasične gradnje. To ti radi nekakva građevinska firma i cijena je ista kod obje kuće. Završni unutarnji radovi, parketi, pločice, bojanje zidova, ...to ti radi nekakva firma za završne radove u građevinarstvu. Ista cijena kod obje kuće. Projekt ti radi ili nekakav arhitekt za klasičnu gradnju ili arhitekt kod ovih firmi za montažne kuće. Cijena ista ili možda čak je i jeftinije kod montažne gradnje. Nadzorni inženjer ti košta isto jer ga ti odabireš nevezano za vrstu gradnje.Dakle ostao ti je krov (daskanje i crijep) i ugradnja i dobava vanjskih i unutarnjh zidova. Vjeruj mi jer sam gledao i ovu vrstu gradnje cijena je tu negdje. Možeš proć i jeftinije i skuplje ali su razlike male.
Slažem se, razlika u cijeni KVALITETNE montažne i klasične kuće je minimalna.
Ajmo redom:
Trebaš projekt za obje, eventualno može biti jeftiniji za montažnu.
Nadzor trebaš za obje.
Temelji su jednaki za obje, eventualno mogu biti malo uži kod montažne pa se uštedi dio betona.
Krov je jednak i košta jednako. Fasada stiropor u oba slučaja, ista tehnologija.
Unutarnja i vanjska stolarija jednaka.
Krečenje, instalacije, podovi, kupaone, sve isto u oba slučaja.
Jedina razlika je u vanjskim zidovima, tu bi MK mogla bit možda jeftinija, ponajviše zbog brzine izvođenja, ne zbog cijene materijala.

Zadnje uređivanje City : 22.11.2014. at 01:15.
baustelac99 is offline  
Old 23.11.2014., 19:18   #3927
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Slažem se, razlika u cijeni KVALITETNE montažne i klasične kuće je minimalna.
Montažnu kuću ne treba percipirati kao jeftinu gradnju.Takva gradnja može biti jeftinija ako se radi na način kao kod naših istočnih susjeda, ali to je praktično gradnja baraka, tj. nužnog smještaja... Komentari tipa - za tu cijenu mogu napraviti i zidanu kuću nemaju smisla, jer je montažna gradnja visokokvalitetna, projektirana prema svim suvremenim normama i vrlo inovativna.

Kvalitetna montažna kuća neće koštati puno manje od zidane gradnje, ali sa sobom nosi prednosti koje treba prepoznati i koje nose prevagu u odabiru načina gradnje.
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 02.12.2014., 17:05   #3928
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Kuća ima 90 m2 netto površine, a peć je kaminska od Zagorke, dimenzije ložišta 377x340x388, snaga 9kw.
d+ kuća je u pitanju

Mi smo čak jedno vrijeme planirali prebaciti se na centralno grijanje, ali odustali smo od ideje, jednostavno u našoj MK centralno je nepotrebno trošenje novca
Oprostite što upadam ovako, suprug i ja namjeravamo iduće godine graditi MK cca 90-120 m2, prizemnicu. Lokacija je Vukovar, uz Dunav gdje košava probija zidove slično buri, pa me zanima koliko je dobra izolacija zimi i kakva su iskustva s grijanjem (kaminom) sada nakon što ste neko vrijeme proveli u kući. Dali je MK slična pasivnim kućama? Koji "model" kuće ste izabrali i ima li gradnja, položaj, izolacija veze s lokacijom (otkuda ste Vi)? I na kraju možete li nam na pm poslati par fotki kuće i peći? Možda ću imati još pitanja, nadam se da Vam neće smetati.

Lijepi pozdrav iz Vukovara,

Ivana
ivanakra is offline  
Old 03.12.2014., 13:34   #3929
Može li mi netko reći da li je moguće prilagođavanje projekta našim željama ili su kruti po pitanju ustupaka i na šta sve treba obratiti pažnju pri dogovaranju kod narudžbe. Koga biste još preporučili od proizvođača.
Hvala.
ivanakra is offline  
Old 03.12.2014., 16:17   #3930
Ako nisi neki troler od ovih standarnih dviju kuća koji žele prodati svoj poluproizvod onda ću ti reći da uzmeš kuću od Jelovice ili Marlesa.
Iako Jelovica je za mene najbolje uloženo-dobiveno.
Nažalost koštaju..ali ja mislim da se isplati..
bruce80 is offline  
Old 03.12.2014., 17:33   #3931
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ako nisi neki troler od ovih standarnih dviju kuća koji žele prodati svoj poluproizvod onda ću ti reći da uzmeš kuću od Jelovice ili Marlesa.
Iako Jelovica je za mene najbolje uloženo-dobiveno.
Nažalost koštaju..ali ja mislim da se isplati..
Jesi li ti uzeo kuću od Jelovice, pa znaš kako oni rade? S kojim informacijama raspolažeš, pa si referentan za preporuku, odnosno nazivanje kuća domaćih proizvođača poluproizvodima?
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf
Papa Štrumpf is offline  
Old 16.12.2014., 16:40   #3932
Ni jedna vaša kuća nije starija od ove Jelovice u kojoj živim već 35god.
Besprijekorna je.
Svatko tko ode na njihove stranice a i vidi uživo njihove nove kuće tada dođe do saznanja da je to ipak malo više klasa nego ovi naši proizvodi za koje još uvijek tvrdim da su poluproizvodi.
bruce80 is offline  
Old 17.12.2014., 07:10   #3933
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ni jedna vaša kuća nije starija od ove Jelovice u kojoj živim već 35god.
Besprijekorna je.
Svatko tko ode na njihove stranice a i vidi uživo njihove nove kuće tada dođe do saznanja da je to ipak malo više klasa nego ovi naši proizvodi za koje još uvijek tvrdim da su poluproizvodi.
Radi jelovica u Hrvatskoj?
johnden is offline  
Old 17.12.2014., 08:40   #3934
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Svatko tko ode na njihove stranice a i vidi uživo njihove nove kuće tada dođe do saznanja da je to ipak malo više klasa nego ovi naši proizvodi za koje još uvijek tvrdim da su poluproizvodi.
Po čem su to točno POLUPROIZVODI?

Ne treba zanemariti činjenicu da Jelovica i Marles rade montažne kuće već 40-50god tako da imaju puno više iskustva i referenci od mlađih proizvođača, ali tehnologija montažnih kuća nije proizvodnja mlaznih zrakoplova da treba 30god da svladaš proizvodnju.
baustelac99 is offline  
Old 17.12.2014., 11:11   #3935
Svoja iskustva ću podijeliti tu kada bude sve gotovo.
Sada nemam niti volje niti vremena da tu argumentiram zašto je to tako kako ja to tvrdim.
Nažalost nije to da li možeš ili ne brzo svladati tehnologiju. Stvar je u tome da ne dobiješ ono za što se deklarira da ćeš dobiti. Danas nije bitno da li će oni napraviti dobru i sigurnu kuću, kod nas je još uvijek to da se napravi posao što brže da digneš lovu i da ideš dalje.
bruce80 is offline  
Old 19.12.2014., 00:05   #3936
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ni jedna vaša kuća nije starija od ove Jelovice u kojoj živim već 35god.
Besprijekorna je.
Svatko tko ode na njihove stranice a i vidi uživo njihove nove kuće tada dođe do saznanja da je to ipak malo više klasa nego ovi naši proizvodi za koje još uvijek tvrdim da su poluproizvodi.
Nema ovdje naših i vaših kuća. Valjda tipfeler. Sve 5

Prije 35 godina se radio dosta drugačiji sistem gradnje. Gradnja je bila u modularnim elementima, strojna obrada drva nije bila razvijena, materijali su bili lošiji, statika po ondašnjim opterećenjima koja su se pokazala premalima i neadekvatnima za pojedine klimatske zone... Zanimljiv pojam besprijekornog. Da se možda ne radi o emocionalnoj vezi?

Nažalost, ljudi koji nisu iz struke, nisu upućeni u detalje koji čine razliku i ne može se klasičnom metodom opažanja vanjskog izgleda kuće lako razlikovati klase. Eventualno projektna rješenja, ali to je stvar ukusa. Ovo ti je fail.

Nisi mi odgovorio jesi li kupio kuću kod Jelovice.
Jesi li ti građevinar po struci? Definiraj dobru i sigurnu kuću
__________________
Koliko još, Papa Štrumpf

Zadnje uređivanje Papa Štrumpf : 19.12.2014. at 00:17.
Papa Štrumpf is offline  
Old 19.12.2014., 08:01   #3937
Ne treba ići toliko u prošlost. Imam doma prospekt od Domprojekta iz 1998-9. Po tom prospektu su tad radili u modulima od 120cm, izolacija 10cm vune +2cm heraklita na fasadi.

S tim da je Marles davnih 80tih radio cjele zidove u duljini kuće u komadu.
baustelac99 is offline  
Old 22.12.2014., 21:34   #3938
Dobra i sigurna kuća je ta da ti ne završe zid na temelju već da ti spuste zid za cca.5-10cm ispod temelja. Dobra i sigurna kuća je ta da ti podbetoniraju zidove na vrijeme. A ne ovako da mi sada kiša preko fasade može direktno u kuću jer su mi zidovi u zraku. O tome ja pričam.
Sve ću dobro obrazložiti kad budem imao vremena..sada mi se ne da..
bruce80 is offline  
Old 23.12.2014., 07:24   #3939
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ni jedna vaša kuća nije starija od ove Jelovice u kojoj živim već 35god.
Besprijekorna je.
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
A ne ovako da mi sada kiša preko fasade može direktno u kuću jer su mi zidovi u zraku. O tome ja pričam.
Sve ću dobro obrazložiti kad budem imao vremena..sada mi se ne da..
Čekaj malo...
Jel besprijekorna ili nije?
Jel ti govoriš o istoj kući?
DarthZly is offline  
Old 09.01.2015., 11:39   #3940
Montazna kuca

Pozdrav,
potrudila sam se sve pročitati,ali i dalje imam jedan veliki upitnik iznad glave. Suprug i ja namjeravamo graditi kuću. On ne želi čuti za klasičnu gradnju.
Sad, nekako mi se čine velike razlike u cijeni kod pojedinih firmi. Isplati li se kupiti visoki roh bau i kolika je rrazlika u cijeni kad sam nastaviš,a koliko bi platio ključ u rruke?
Zemljište imamo,tata je električar i svi njegovi poznanici su nekakvi obrtnici pa pretpostavljam da bi trebali ići na
roh bau,a ostalo sami.
Što se sve radi nakon sto firma odradi svoje?
Glazure, žbukanje, licenje, elektro instalacije, sanitarije,
pločice, parketi.. fali li još sto?

I zašto je kod nekih firmi cijena roh bauhaus gotovo
identična cijenama nekih za ključ u ruke (Npr. Eko san).
Perla merla se ne javlja pa ne znam kakva su joj iskustva
obzirom da dugo nisu na tržištu, a po specifikaciji materijala i ne vidim neku razliku (ili sam jednostavno prevelik laik za to?).
Natura dom(koji su svi,više manje popljuvali),sad imaju ponudu za 289 eura + pdv, s time da se ne mora ništa
avansno platiti već po situaciji..

A opet,dati novce i nikad ne vidjeti kuću, malo me.. hmm..

Molim pomoć

Hvala!
Zmajenka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.