Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2004., 11:21   #81
Quote:
Tija kaže:
Da....kad sve ukalkuliram, sa 20k se začas dođe na 40k
Niš od moje jeftine vikse , kupit ću šator
Ako ti treba mala vikendica, ima vani kupiti polovnih kamp-kućica.
Vojky is offline  
Old 26.01.2004., 11:25   #82
Quote:
Tija kaže:
Da....kad sve ukalkuliram, sa 20k se začas dođe na 40k
Niš od moje jeftine vikse , kupit ću šator
Znam da kasnim ali imaš i subotnjem Jutarnjem listu prilog Nekretnine u kojem je tema bila Montažne kućice i piše nešto da je kvadrat 500 eura...

nisam čitala do kraja pa ako možeš nabaviti Jutarnji od subote- pogledaj članak
Agirl is offline  
Old 26.01.2004., 11:32   #83
Quote:
Agirl kaže:
piše nešto da je kvadrat 500 eura...

Ali meni ovo zvuči užasno skupo?

Rekao je frajer na otoku, koji ima građ. firmu da je kod njega sistem 'ključ u ruke' 1000dem.
Ista cijena kao i montažna, zar nije onda bolje graditi?

Vojky, ne podnosim kamp kućice.
Tija is offline  
Old 26.01.2004., 11:43   #84
Quote:
Tija kaže:
Rekao je frajer na otoku, koji ima građ. firmu da je kod njega sistem 'ključ u ruke' 1000dem.
da se nisi zabunila oko koje nule?


što se tiče ovog članka, iskreno, pojma nemam jer mi je doma. Mogu ti pogledati večeras ako hoćeš i ako se sjetim.

Što se tiče samostalne gradnje, ona se uvijek više isplati nego kupovina ali za to trebaš imati gadne živce, znanje o građevini i popratnoj administraciji (jer te mogu zayebati na svakom kantunu)
Agirl is offline  
Old 26.01.2004., 11:55   #85
Quote:
Agirl kaže:
da se nisi zabunila oko koje nule?


Ne. Tip kaže tisuću maraka per kvadrat. On još nije prešao na ojre, sve računa u markama.
I kaže, sve ulazi u tu cijenu, i pločice i vece i kada....sve!
Tija is offline  
Old 26.01.2004., 12:10   #86
right...krivo sam skužila..sorry

pa da, to ti je ista cijena kao i montažna pa ako ti je taj građevinarac dobar (imaš povjerenja u njega ili bar preporuke neke) onda ti je bolje graditi
Agirl is offline  
Old 26.01.2004., 12:45   #87
Re: Montažne kuće

Quote:
Tija kaže:
Ovak, na www.krivaja.com sam vidila slatku kućicu od 40 kvadrata.
Cijena sa montažom je 10k ojra.

I sad....na otoku imamo komad zemlje što bi značilo da mogu kućicu napraviti za nekih 15k ojra, 10 za kuću + struja + voda + sendvič + piva = okolo 15k.

Meni tu neš smrdi I to jako

jel moguće da je tako jeftino?
Je, dajte se zbrojite. Cak kada se i treba platiti PDV i papiri izadje manje nego kada gradi neki poduzetnik. On racuna 1K DEM po kvadratu i to je sigurno bez PDV-a. Ako vam racuni trebaju (kredit na pr.) onda i on obracunava PDV.

Gle 20 K EUR X 1,22 + 4-5K EUR dozvola i papiri (jel moze biti toliko) = cca 28 K EUR.
RobiKa is offline  
Old 26.01.2004., 12:51   #88
Quote:
Agirl kaže:
pa da, to ti je ista cijena kao i montažna pa ako ti je taj građevinarac dobar (imaš povjerenja u njega ili bar preporuke neke) onda ti je bolje graditi
Montažna je dobra u dva slučaja:

1. ako ti se ne da petljat s raznim majstorima
2. ako si prodao stan da bi se proširio u kuću, a u međuvremenu si podstanar - kuća se kod nas gradi godinu dana, a montažna je gotovo puno prije.

Inače, za mene su Marles hiše zakon... Da smo imali para, kupili bismo jednu takvu u roku odmah!
Vojky is offline  
Old 26.01.2004., 12:57   #89
Montažna - osnovni nedostaci

Jel može netko napisati koji su nedotaci tih montažnih kuća...

meni to sve izgleda nekakako nesigurno (ono, malo jači vjetar i ode krov itd.) ali ja o montažnima pojmam nemam pa ako bi mi neko objansnio

pretty please
Agirl is offline  
Old 26.01.2004., 12:58   #90
Re: Montažna - osnovni nedostaci

Quote:
Agirl kaže:
Jel može netko napisati koji su nedotaci tih montažnih kuća...

meni to sve izgleda nekakako nesigurno (ono, malo jači vjetar i ode krov itd.) ali ja o montažnima pojmam nemam pa ako bi mi neko objansnio
Ako je kvalitetna jednaka je zidanoj. Toplinska izolacija je čak i bolja. A krovovi lete i na zidanima, ako su loše postavljeni, ne brini. Dosta krajeva gdje su montažne kuće popularne (Kanada) imaju puno goru klimu od Hrvatske.
Vojky is offline  
Old 26.01.2004., 13:08   #91


zašto se onda zidane kuće i dalje preferiraju više od montažnih?
Agirl is offline  
Old 26.01.2004., 13:47   #92
Ovdje je bila dobra rasprava o montažnim kućama

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=16211
Bankei is offline  
Old 26.01.2004., 13:56   #93
Quote:
Agirl kaže:
zašto se onda zidane kuće i dalje preferiraju više od montažnih?
Kod zidane ne moraš odmah imati lovu za cijelu kuću. A i traju više od 100 godina, pa te praunuci mogu spominjat kada uvide da nisi predvidio mjesta za replikator.

Stvar je naravno i običaja, koji kod nas preferiraju zidanu gradnju.
Vojky is offline  
Old 26.01.2004., 17:59   #94
Quote:
Tija kaže:
Ne. Tip kaže tisuću maraka per kvadrat. On još nije prešao na ojre, sve računa u markama.
I kaže, sve ulazi u tu cijenu, i pločice i vece i kada....sve!
Aha, samo ti je zaboravio reci da tu nema pdv-a, prikljucaka struje i vode, gradjevinske dozvole, projekta,da su plocice najjeftinije koje je mogao naci etc.
Salim se, cijena je realna, to je gradjevinska cijena kuce, ali to ni blizu nije sve. Ako to isto radis s frendovima mozes proci upola jetinije. Na frendovsko-rodjackoj bazi smo braticu sagradili prosle godine viksu na moru 9x11, P+1, cca 200m2 bruto razvijene povrsine u gruboj robau izvedbi ( temelji, zidovi, krov, vrata i prozori, elektricne instalacije u prizemlju, vodovodne instalacije u prizemlju,djelomicno ozbukano prizemlje, jama za oborinsku vodu, septicka jama) za manje od 20k jurica
Juraj is offline  
Old 26.01.2004., 19:44   #95
Ovi kaj delaju takve kuće u Zaprešiću (Solin Mandić) cijene 500 ojrića plus pdv. Na tebi su priključci i dozvola aprojekt možeš uzeti njihov (ak ti paše kuća) ili platiti novi.
U cijeni su i kuhinjski elementi s napom, a pločice koje nude su oko 120 kn/m2.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 26.01.2004., 22:31   #96
Quote:
kumek kaže:
Ovi kaj delaju takve kuće u Zaprešiću (Solin Mandić) cijene 500 ojrića plus pdv.
Imaš kakav link?
Tija is offline  
Old 26.01.2004., 22:35   #97
Quote:
Juraj kaže:
Aha, samo ti je zaboravio reci da tu nema pdv-a, prikljucaka struje i vode, gradjevinske dozvole, projekta,da su plocice najjeftinije koje je mogao naci etc.
Zaboravan neki tip.

Ajd da se vratim na građevinsku...kako to može koštat par soma? Zar ne ovisi ona o , štajaznam, daljini struje, vode bla bla. Ovaj naš teren nema odvodnju što bi značilo da treba kopat septičku jamu i po nekoj logici teren spada u nižu klasu a samim tim bi i dozvola trebala biti jeftinija? Ili pričam gluposti? Da ih probam uvjerit u to?
Tija is offline  
Old 26.01.2004., 23:39   #98
shvati jedno, naš drž. aparat je gladan novaca.
gleda se jedino kak da te opelješi za što više novaca.
komunisti kakvi god da bili ipak su šezdeser i neke sve kuće legalizirali. ovima ustupci ni ne pedaju na pamet. pazi sad. nemaš skeptičke jame! kad ju napravite a morate treba ti i za nju atest. vjeruj nije badava.
ne plašim te nego se ti ajd prvo raspitaj tamo di ju misliš raditi. naša zemlja je toliko golema da se zakoni u svakom zaseoku od drugog jakooo razlikuju.
__________________
no comment
fakin is offline  
Old 26.01.2004., 23:54   #99
Quote:
Tija kaže:
Imaš kakav link?
http://www.novi-dvori-zapresic.hinet.hr/index2.htm

Ovo je link firme i slike i planovi naselja kaj grade u Zaprešiću. Možeš ih nazvati pa pitati ak hočeš kuću na svom zemljištu i jel imaju kakve gotove projekte za tu svrhu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 31.12.2005., 16:25   #100
Montažne kuče

Jeli netko zna linkove proizvođača montažnih kuča u europi? Njemačkoj ili Švetskoj. Ima li netko kataloge ili cjenike? Zahvaljujem Unaprijed svima.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.