Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2007., 00:02   #1
Ne kupujte karte za GPS!!

Naime, sve karte koje vam trebaju možete skinuti na torrentima besplatno.
Ne mogu dat link jer nije sukladno pravilima, no mogu vas savjetovati da
ne trošite tako svoj teško zarađeni novac.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 00:38   #2
Ajde mi molim te reci imaš li možda kartu hrvatske i istočne europe (turska, srbija, bugarska, rumunjska) Namjeravam kupiti Pocket PC HP iPAQ rx5710, 400MHz Samsung , 3.5" TFT 65K boja ; 240 x 320 QVGA, 1 GB Flash ROM ; 64MB SDRAM, 1700mAh Li-ion, IrDA, Seria, mini SD, Windows Mobile 5.0, Bluetooth, GPS. a ovo su mu specifikacije:

Operativni sistem:
-Microsoft Windows Mobile 5.0 for Pocket PC, Premium Edition,
Mobile Versions of Microsoft? software are included (Word? Mobile, Excel? Mobile, PowerPoint? Mobile and Internet Explorer Mobile)

Ekran:
- Osjetljiv na dodir
- 3.5" transmissive TFT QVGA, 64 tisuce boja
- Rezolucija 240 x 320

Konekcija:
- Bluetooth? 2.0
- GPS receiver SiRFstarIII GSC3F
- Mini USB

Tezina: 149 g
Dimenzije: 7.6 x 1.6 x 12 cm
Procesor: Samsung? SC32442 400 MHz

Memorija:
- 64 MB SDRAM za pokretanje aplikacija,
- Integrirano 1 GB flash ROM
- SD slot za prosirenje memorije

Baterija: 1700 mAh Lithium-Ion

GPS softver i mape:
- TomTom Navigator 6 i instalirana kompletna mapa zapadne europe.
UK, Ireland, Netherlands, Belgium, France, Germany, Austria, Switzerland, Spain, Portugal, Italy, Norway, Finland, Denmark, Sweden


sad mene zanima koje karte ja mogu koristiti, i dali moram koristiti tomtom navigator??

Moj mail je [email protected] pa mi javi ili pošalji link za karte ili savjet.

Hvala unaprijed
Palac genijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 01:37   #3
za garmina imaš u navigosistema cro guide, besplatno, ali su podaci stari godinu dvije, i karta nije rutabilna,

imaš i komercijalni adria route s rutabilnim kartama slovenije, hrvatske i bih, svakako preporuka...

nove karte nema teorije da skineš s neta i otključaš na uređaju...

inače od svih uređaja koji su mi prošli kroz ruke, ne računajući naravno tu profesionalne geodetske gpsove (od pretpotopnih astecha, pa do najnovijih 2/3 frekventnihTrimble R8 GNSS ) garmin se uz geoXT Trimble pokazao kao daleko najbolji, ponajviše zbog kvalitete prijama signala.

Svakako izbjegavati uređaje koji nemaju integriran prijamnik, nego se on umeće u SD utor, zbog potpuno šugave antene
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 08:52   #4
Oprez sa HP iPAQ rx5710 uređajem, ne dobiješ u svakome dućanu TomTom predisntaliran, bar ga ja nisam dobio, bilo je navedeno da podržava dotični soft., a ne da ga ima... u scakom slučaju kad ga skidaš sa neta ispadne ti nekih 35 mb aplikacja i još dodatnih 800-900 mb karte zapadne europe.... dakle u tom slučaju ti nova SD kartica ne gine...
MikiMen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:06   #5
Quote:
Rain kaže: Pogledaj post
inače od svih uređaja koji su mi prošli kroz ruke, ne računajući naravno tu profesionalne geodetske gpsove (od pretpotopnih astecha, pa do najnovijih 2/3 frekventnihTrimble R8 GNSS ) garmin se uz geoXT Trimble pokazao kao daleko najbolji, ponajviše zbog kvalitete prijama signala.
Eh, izgleda da ti ipak kroz ruke nije prošla dovoljna količina GPS uređaja, jer onda bi znao da se Garmin ne može usporediti sa Magellanom što se tiče točnost i osjetljivosti antene. Magellan explorist 600 prima 7 parametarsku transformaciju sa WGSa na Bessel, dok Garmin prima samo 5 parametara. Slažeš se da je 7 parametarska transformacija točnija? S 600ticom tražim točke, i ima 1m točnosti. Magellanova antena osjetljivija je nego Garminova, to je opće poznati podatak. Stariji korisnici GPS ova svi imaju magellan, a mlađe Garmin, jer se unazad nekoliko godina nije mogao Magellan nabaviti sa kartografijom, ali i to je promjenjeno.

E, da, kakvi su to 2/3 frekventni GPS uređaji. Koliko znam postoje samo 2 frekvencije (L1 i L2, bilo GPS ili GLONASS)??
Vedbak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 15:03   #6
Jel se isplati uzeti MDA pro? Recimo za 2500 kn? Star 1 godinu.
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:34   #7
Karte i mžzda nije tako tesko pronaći, ali pitanje kako ih otkljucati? Konkretno me zanima nova karta SLO, A, I, D i H. Nova karta HR je otključana ima 4.1Mb.

Imam MY GUIDE 3060

Hvala unaprijed!
Rica1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 19:23   #8
jedno od rješenja bi bilo obrisati tomtom i instalirati iGO.
možda će zahtjevati malo igranja sa uređajem ali će se na kraju isplatiti. još nisam sreo osobu koja je iGO isprobala i bila njime nezadovoljna...

iGO se preko p2p, rapidsharea ili raznih navi-foruma relativno jednostavno nabavi. broj karata je zavidan te se iste redovito updateaju. dodataka (poi, cam etc) također ne nedostaje.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:19   #9
jel netko zna da li je mpguce ubaciti crack kartu Europe u Garmin C510, odnosno da li je to uopce moguce?

ako netko ima kakav link neka posalje na PM, hvala...
 
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.08.2007., 01:12   #10
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
jedno od rješenja bi bilo obrisati tomtom i instalirati iGO.
možda će zahtjevati malo igranja sa uređajem ali će se na kraju isplatiti. još nisam sreo osobu koja je iGO isprobala i bila njime nezadovoljna...
Imam TomTom na svom iPAX-u, a potaknut temama na ovom podforumu odlučio sam instalirati iGO. U odnosu na TomTom, iGO mi se pokazao lošim i nepouzdanim. Jednostavno lošiji softver za rutanje, šalje me zaobilaznim putevima ili čak nije u mogućnosti napraviti rutu. S druge strane, TomTom 6 s kartom za Istočnu Europu ruta vrlo pristojno i rijetko griješi u kartama. Jbga, ak nema nečije rodno selo prikazano do razine makadama, nije zato loš.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 06:19   #11
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Imam TomTom na svom iPAX-u, a potaknut temama na ovom podforumu odlučio sam instalirati iGO. U odnosu na TomTom, iGO mi se pokazao lošim i nepouzdanim. Jednostavno lošiji softver za rutanje, šalje me zaobilaznim putevima ili čak nije u mogućnosti napraviti rutu. S druge strane, TomTom 6 s kartom za Istočnu Europu ruta vrlo pristojno i rijetko griješi u kartama. Jbga, ak nema nečije rodno selo prikazano do razine makadama, nije zato loš.

Možeš li mi reći koju ti verziju iGO koristiš? I s kojim kartama, odnosno updateima karata? Jer, meni je iGO apsolutno najbolji soft za navigaciju, bolji i od viaGPS koji, navodno, ima najdetaljnije karte HR. A nema, u što sam se uvjerio i osobno. Meni se s iGO nikada, ali baš nikada nije dogodilo da me krivo navodi, a kamoli da nije u mogućnosti napraviti rutu. Provjeri malo postavke, što ti je zadano u opcijama ruta; ako je stavljeno "najjeftinija", onda je logično da te vodi zaobilazno. Uostalom, kako je moguće da ne može napraviti rutu, a ima i rekalkulaciju Mene je navodio od mog "sela" u okolici Rijeke, do centra Zagreba, pa Gornjih Trpuca, po Dalmaciji, Sloveniji, Milanu, Bergamu, Torinu... I nikada mi se nije dogodilo da "fali"...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 23:46   #12
Koristim iGO 2006 PLUS s najnovijim kartama. Nije me mogao do Paga dovest, dok je TomTom pratio čak i rutu trajekta Prizna-Žigljen. Što se Rijeke tiče, TomTom je imao ucrtane npr. neke nove ulice na Drenovi, dok npr. Kostrenu nije imao skroz detaljno pokriveno ali je uredno našao Žurkovo i sve ostalo važno u navedenom dijelu grada. iGO u tom momentu nisam više ni palio, razočarao me puno ranije, pustio sam TomTomu da odradi posao.

Ne tvrdim da je iGO neupotrebljiv. Samo mislim da je znatno lošiji od TomToma.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 06:22   #13
Ne znam, meni se iGO nikad nije tako nešto dogodilo. Da te nije mogao odvesti do Paga, to mi je skoro pa nevjerojatno. Ali, ništa nije nemoguće. Meni je iGO također pratio rutu trajekta Zadar - Ugljan, i nikad mi se nije dogodilo da "ušuti"... No, valjda ja imam sreće
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:25   #14
Ma iGO je zakon ja sam se sad uvjerio po Njemačkoj.Probao ViaGPS 2.0 jedno km puta i od ljutnje nega i karticu od 2GB bacio kroz prozor auta i ako sam je masno platia (1800Kn). Čisto sra.. !!!!!!!
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:05   #15
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Koristim iGO 2006 PLUS s najnovijim kartama. Nije me mogao do Paga dovest, dok je TomTom pratio čak i rutu trajekta Prizna-Žigljen. Što se Rijeke tiče, TomTom je imao ucrtane npr. neke nove ulice na Drenovi, dok npr. Kostrenu nije imao skroz detaljno pokriveno ali je uredno našao Žurkovo i sve ostalo važno u navedenom dijelu grada. iGO u tom momentu nisam više ni palio, razočarao me puno ranije, pustio sam TomTomu da odradi posao.

Ne tvrdim da je iGO neupotrebljiv. Samo mislim da je znatno lošiji od TomToma.
ja jednostavno smatram da ti iGO nisi ni trenutka smatrao dovoljno dobrim da bi zamijenio tvoj tomtom...vrlo subjektivno si ga negativno procijenio ali nisi u pravu.
potraži malo ocjene usera po netu pa ćeš vidjeti da je iGO daleko nadmoćniji, bolje napisan program, krajnje jednostavan za korištenje i vrlo precizan.
moja iskustva:
bio sam na pagu trajektom na koji me iGO 2006 odveo (bez greške), nedavno na rabu sa iGO 2006 plus te me je, također potonji, doveo pred vrata ante kovačića 12 upravo u rijeci i to, 'ajd pogodi - bez greške.
osim toga koristio sam iGO po zurichu, ženevi, kroz italiju (bijeg sa autoceste zbog kolone) te sam ga čak usporedo koristio sa garminom nuvi 360 od kojeg se u takvoj direktnoj usporedbi pokazao također pouzdanijim (pisao sam o tome tada na podforumu automobili) iako je iGO instaliran na jeftilen pda uređaju.

eto, osobno također smatram nevjerovatnim da nije u stanju napraviti rutu (jer meni bez pol muke složi rutu od zuricha do osijeka, krajem srpnja od zug-a do rijeke pa potom do raba), da te nije mogao odvesti do paga mi je još nevjerovatnije... da ti ne živiš na rubu twillight zone?
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 08:00   #16
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
ja jednostavno smatram da ti iGO nisi ni trenutka smatrao dovoljno dobrim da bi zamijenio tvoj tomtom...vrlo subjektivno si ga negativno procijenio ali nisi u pravu.
potraži malo ocjene usera po netu pa ćeš vidjeti da je iGO daleko nadmoćniji, bolje napisan program, krajnje jednostavan za korištenje i vrlo precizan.
moja iskustva:
bio sam na pagu trajektom na koji me iGO 2006 odveo (bez greške), nedavno na rabu sa iGO 2006 plus te me je, također potonji, doveo pred vrata ante kovačića 12 upravo u rijeci i to, 'ajd pogodi - bez greške.
osim toga koristio sam iGO po zurichu, ženevi, kroz italiju (bijeg sa autoceste zbog kolone) te sam ga čak usporedo koristio sa garminom nuvi 360 od kojeg se u takvoj direktnoj usporedbi pokazao također pouzdanijim (pisao sam o tome tada na podforumu automobili) iako je iGO instaliran na jeftilen pda uređaju.

eto, osobno također smatram nevjerovatnim da nije u stanju napraviti rutu (jer meni bez pol muke složi rutu od zuricha do osijeka, krajem srpnja od zug-a do rijeke pa potom do raba), da te nije mogao odvesti do paga mi je još nevjerovatnije... da ti ne živiš na rubu twillight zone?
Sve potpisujem, jer je sve isto kao i kod mene. Po Rijeci mi se nikad, ali baš nikad nije dogodilo da ne "ubode" kućni broj. Dalmacija isto. O Italiji da i ne govorim, nedavno sam bio u jednom selu kraj Bergama, od Rijeke do tamo bez i najmanje greškice. Usto, pametni zoom, rekalkulacija rute, speedcamovi, POI, sve funkcionira baš savršeno. Zato mi je nevjerojatno da se nekome dogodilo da ga iGO ne odvede do odredišta...

Kad smo već tu, je li netko imao priliku isprobati Navigona?
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 17:36   #17
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
speedcamovi, POI, sve funkcionira baš savršeno.
iGO funkcionira čak presavršeno...čim je za momenat locirao da se nalazim unutar švicarske speedcamovi nestaju u potpunosti, više ih nebude čak niti u meniju jer...u švicarskoj je korištenje tih upozorenja zabranjeno

iako, nisam divljak pa me to niti ne pogađa pretjerano...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:06   #18
iGO je "Mercedes, a sve ostalo su autići"
auro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 21:18   #19
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Kad smo već tu, je li netko imao priliku isprobati Navigona?
Instalirao sam Navigon 6 na svoj PPC ali mi je radio strasno sporo , vjerojatno treba malo bolji uredjaj od mog.
No cini mi se da je program dosta dobar.
Sad koristim iGo , dosta sam zadovoljan ali POI mi nije bas precizan. Odvede me uvijek u dobru ulicu ali promasi polozaj POI-a koji trazim.
vigor40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 06:59   #20
Quote:
vigor40 kaže: Pogledaj post
Instalirao sam Navigon 6 na svoj PPC ali mi je radio strasno sporo , vjerojatno treba malo bolji uredjaj od mog.
No cini mi se da je program dosta dobar.
Sad koristim iGo , dosta sam zadovoljan ali POI mi nije bas precizan. Odvede me uvijek u dobru ulicu ali promasi polozaj POI-a koji trazim.

Koji uređaj imaš? Koji procesor? Ja sam skinuo Navigona, ali ga još nisam instalirao, htio sam čuti iskustva.
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.