Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 12:03   #61
Evo da i ja javim da mi na zadnjem (kontrolnom) brisu nije izolirana ureaplasma. Ni mom suprugu koji je bio toliko hrabar i napravio bris uretre. Uzimali smo Doksiciklin, a ja uz to i vaginalete Betadine.
marpet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:03   #62
Quote:
laura_d kaže: Pogledaj post
Trebam vaše savjete i informacije... čim prije...please...

Danas sam dobila pozitivan nalaz na ureaplasmu.

Liječena sam od e.coli (preko godinu dana), zbog nje sam prije 6 mj i završila u bolnici s upalom bubrega, no čini se da su kile antibiotika napokon upalile - zadnja 2 mjeseca je nalaz sterilan.

Prije 2 tjedna sam, iziritirana svojim doktorom o.p., koji antibiotike propisuje kao da su gumeni bomboni, doslovno ižicala uputnice za ultrazvuk, ct, vaginalni bris i bris uretre, jer me bubrezi ne prestaju boljeti. I tako su mi našli ovo čudo od bakterije i tri bubrežna kamenčića!! Iz otpusnog pisma ne mogu skužiti da li su mi radili bris uretre dok sam ležala u bolnici (bila sam pod takvom temperaturom da se gotovo ne sjećam prva 2 dana), pa ne znam da li ureaplasmu imam već duže vrijeme ili se to moje tijelo ponovno odlučilo samnom našaliti

Zanima me ima li netko iskustava s kombinacijom e.coli-kamenje u bubregu-ureaplasma; postoji li način kako mogu utvrditi da li su mi u bolnici radili bris uretre (da li za to postoji neka kratica u otpusnom pismu); gdje i kako testirati mušku polovicu; ima li neki doktor koji zna zbrojiti 2 i 2; i sve drugo...

Hvala!
Ja sam imala ureaplaasmu, pila sam tablete eritromicin i stavljala vainalete, mm se testirao na higkjenskom , iša je po uputnicu u svoje doktorice. A iman i bubrežne kamence, dva puta sa u se aktivirali i to su užasni bolovi, ja bi otišla na hitnu, dobila bi infuziu i u njoj nekui ljek te inekciju voltarena. Ureaplasma može bit povezana s mokraćom, ja san je možda imala zbog tih kamenaca, iman tetu koja radi u bolnici i koja mi se raspitala otkud mi ta bakterija,mm je bija negativan.
Imala sam je u trudnoći, i sve je prošlo u redu. A za kamence je dobro dosta tekućine piti i izbjegavati sol.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:14   #63
mala bas sam sretna zbog tebe
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:26   #64
dal je itko ovdje imao u cervikalnom brisu izoliranu e.coli+ureaplazma+enterococcus faecalis zajedno? help...
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:14   #65
kako se muški najbolje testiraju za ureoplasmu?

bok aphekse,

vidim da imaš iskustav sa testiranjem (uzimanjem brisa) za ureoplasmu. radi se o tome da sam ju ja imala i fino izlječila, ali moj dečko, stranac, ne vjeruje da se kako bi ju učinkovito testirao kod sebe, treba uzeti bris i (po nalogu moje ginekologinje), isto tako analiza sjemena.

dali si i ti to radio, odnosno na koji način si ti testirao sebe na ureoplasmu ovdje u HR? vani ti naime uzmu samo uzorak urina i na temelju toga traže sve seksualno-prenosive bakterije, od ureoplasme do chlamidie, ali moja doktorica u HR kaže kako to nije dovoljno. kako si ju ti našao?

bila bi ti jako zahvalna na odgovoru...

srdačan pozdrav,


labuđe
labude jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 08:00   #66
Quote:
labude jezero kaže: Pogledaj post
bok aphekse,

vidim da imaš iskustav sa testiranjem (uzimanjem brisa) za ureoplasmu. radi se o tome da sam ju ja imala i fino izlječila, ali moj dečko, stranac, ne vjeruje da se kako bi ju učinkovito testirao kod sebe, treba uzeti bris i (po nalogu moje ginekologinje), isto tako analiza sjemena.

dali si i ti to radio, odnosno na koji način si ti testirao sebe na ureoplasmu ovdje u HR? vani ti naime uzmu samo uzorak urina i na temelju toga traže sve seksualno-prenosive bakterije, od ureoplasme do chlamidie, ali moja doktorica u HR kaže kako to nije dovoljno. kako si ju ti našao?

bila bi ti jako zahvalna na odgovoru...

srdačan pozdrav,


labuđe
Ne znam ko je taj kome se obračaš al evo da ti ja odgovorim. Ureaplazma, isto kao i E.coli, može biti izolirana u mokraći ili u genitalijama. Ako je u mokraći naravno da se gleda urin. Međutim ako je u genitalijama, ne može se vidit iz urina nego se kod žena rade brisevi, a kod muških ili brisevi ili iz sperme. U bolnicama se rade brisevi jer je to jeftiniji način za njih, ali privatno može odnit spermu i košta oko 200 kn. U splitu znam di se to radi, za druge gradove ne znam, nazovi neku najbolje opremljenu kliniku i pitaj.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 17:26   #67
imati ju

pozdrav svim ženama paćenicama!
odlučih se javiti jer imamo gotovo identičnu sliku; e col., urea, kamenci, upala bubrega...
što se tiče brisa uretre, kako cure kažu, još bi se nekoliko dana sjećala da su ti to učinili...guraju ti u uretru nešto što često i ozlijedi to osjetljivo mjesto pa zna krvariti po nekoliko dana.
radila moja sestra pa
u kojoj si fazi lječenja?
ne bih antib. ako je ikako moguće pa sam krenula sa cijelom križaljkom prirodnih lijekova.
petrovićev med i tinktura triput dnevno (imuno med + tink. za uro genit. probleme), pazi sad, čaj od zlatnice (ispire bubrege), tkivne soli (za pomoć bubrezima, imam kamence od po par milimetara), echinacea (također za imunitet), brusnica tablete...
dobra informacija mi je s ovog foruma da se brusnica i urino čajevi pobijaju...???
e. coli imam 10 na 4, a urea 10 na 3.
sljedeći tjedan idem kod urologa pa možda vidim i za antib.
bedasto mi je kad vidim da su žene popile svu silu antib. i često - niš od toga.
dajte razmišljanja


Quote:
laura_d kaže: Pogledaj post
Trebam vaše savjete i informacije... čim prije...please...

Danas sam dobila pozitivan nalaz na ureaplasmu.

Liječena sam od e.coli (preko godinu dana), zbog nje sam prije 6 mj i završila u bolnici s upalom bubrega, no čini se da su kile antibiotika napokon upalile - zadnja 2 mjeseca je nalaz sterilan.

Prije 2 tjedna sam, iziritirana svojim doktorom o.p., koji antibiotike propisuje kao da su gumeni bomboni, doslovno ižicala uputnice za ultrazvuk, ct, vaginalni bris i bris uretre, jer me bubrezi ne prestaju boljeti. I tako su mi našli ovo čudo od bakterije i tri bubrežna kamenčića!! Iz otpusnog pisma ne mogu skužiti da li su mi radili bris uretre dok sam ležala u bolnici (bila sam pod takvom temperaturom da se gotovo ne sjećam prva 2 dana), pa ne znam da li ureaplasmu imam već duže vrijeme ili se to moje tijelo ponovno odlučilo samnom našaliti

Zanima me ima li netko iskustava s kombinacijom e.coli-kamenje u bubregu-ureaplasma; postoji li način kako mogu utvrditi da li su mi u bolnici radili bris uretre (da li za to postoji neka kratica u otpusnom pismu); gdje i kako testirati mušku polovicu; ima li neki doktor koji zna zbrojiti 2 i 2; i sve drugo...

Hvala!
plavetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 11:02   #68
bok svima!
ja imam ureplazmu i streptokok. doktorica mi je puno ispričala o svemu al moram izdvojit nešto što nisam primjetila da je itko spomenuo....rekla je da ne smijemo uopće imat spolne odnose tokom 3tjedna + to sto narednih 6mjeseci mozemo imat samo s kondomom sigurnosti radi...meni i muzu je prepisala 3dana sumameda i 21 dan doksiciklina....rekla je i da je eritromicin opasan za jetru žena lake građe(poput moje)...i da su jako ceste upale jetre zbog primjene eritromicina u žena....ureaplazma se primarno liječi doksiciklinom,,,a streptokok se prenosi oralnim seksom,,,pa se drage cure mi kockajmo.....
prije svega ginekolog mi je dao eritromicin, uopće nije napomenuo da nema seksa niti je rekao da dodjem ponovit briseve...suludo?!! ja sam tek tako otisla svojoj doktorici opće prakse da vidim kaj ce rec i eto ga na. nije ni cudo da se ljudi jako dugo liječe i ne uspijevaju iskorjenit smeće kad im se uopće ne kaže sve sto trebaju znat da se sto prije izliječe...
dal se netko slično liječio...? navodno jos trebam ponovit nalaze 2 puta da budemo sigurni da vise nema niceg...
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 11:56   #69
Ja sam imala ureaplasmu i mycoplasmu....ginekolog mi je dao eritromicin a dragom doksicilin....3 tjedna bez sexa....do ponovnih briseva....nakon 3 tjedna brisevi su bili uredni..
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 18:08   #70
ja sam imala ureaplasmu, otkrili smo ju u 24tj trudnoće. mm i ja smo popili po 3 dana sumameda, brisevi nakon tri tjedna i kad su došli nalazi, sve je bilo ok , ubili smo ju! ginićka mi je rekla da nema sexa dok ne vidimo nalaze.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:44   #71
hey

drage moje,
kad sam ukucala naslov ove teme u google ,odmah mi je ovaj forum izbacio.
Nakon spontanog sam radila sve nalaze pa tako i ovaj bris.
Danas sam uzela nalaze al tek cu sutra u doktora,na njemu pise da Mycoplasma hominis i Ureaplasma urealyticum NISU IZOLIRANE.Ne znam dal to znaci da ih imam ili nemam pa molim vas ako tko zna da mi odgovori.

Hvala unaprijed,

pozz
niny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:14   #72
Niny, nemaš ju
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 18:38   #73
hvala

hvala na odgovoru...jel mozda znas sto znaci IZOLIRANA SAPROFITNA FLORA???
niny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 12:54   #74
Quote:
niny kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru...jel mozda znas sto znaci IZOLIRANA SAPROFITNA FLORA???
to ti je normalan flora ogranizma tj. onog djela tijela gdje je i nadjena i to je ok
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:43   #75
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
imam ovu glupu bakteriju, liječila sam je par puta i stalno mi se vraća
zanima me koliko je štetna ako se ne liječi i kakav utjecaj ima na trudnoću. Neki kažu da je opasna, neki da nije
Ima li netko iskustva?
imam je i ja!sad sam u 13 tjednu trudnoće i zasad je sve ok!pijem sumamed i držim to pod kontrolom!
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:57   #76
ureaplasma koliko je to opasno

trudna sam 13 tjedana!na početku trudnoće radila sam bris na kojem se pokazalo da imam ureaplasmu >10 na 4!dobila sam sumamed i nakon 3 tjedna ponovila nalaze i opet isti!mm je pio doksilicin!sad opet pijem sumamed 3 tjedna pa ponovo na bris!zanima me ima li netko iskustva s tim!koliko je to opasno u trudnoći!
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:16   #77
Quote:
nena0303 kaže: Pogledaj post
trudna sam 13 tjedana!na početku trudnoće radila sam bris na kojem se pokazalo da imam ureaplasmu >10 na 4!dobila sam sumamed i nakon 3 tjedna ponovila nalaze i opet isti!mm je pio doksilicin!sad opet pijem sumamed 3 tjedna pa ponovo na bris!zanima me ima li netko iskustva s tim!koliko je to opasno u trudnoći!
može izazvati spontani ali rijetko,čim se ti liječiš nemaš straha

trebala bi piti antibiotik prema antibiogramu(popis antibiotika koji se testraju u labosu baš na tvojoj ureaplazi i onda se odmah vidi koji od njih djeluje a koji smanjeno djeluje ili muopće ne djeluje i onda se prema tome trbea piti onaj koji djeluje skroz,inače velike su šanse da je se neizliječi ako se pije napamet a ne prema antibiogramu,on zato i služi da se nebi pilo na pamet)

partner bi isto trebao na bris da isto dobije svoj antibiogram i da pije prema njemu a ne napamet jer tako neznaš dali djeluje a ovako znaš
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:31   #78
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
može izazvati spontani ali rijetko,čim se ti liječiš nemaš straha

trebala bi piti antibiotik prema antibiogramu(popis antibiotika koji se testraju u labosu baš na tvojoj ureaplazi i onda se odmah vidi koji od njih djeluje a koji smanjeno djeluje ili muopće ne djeluje i onda se prema tome trbea piti onaj koji djeluje skroz,inače velike su šanse da je se neizliječi ako se pije napamet a ne prema antibiogramu,on zato i služi da se nebi pilo na pamet)

partner bi isto trebao na bris da isto dobije svoj antibiogram i da pije prema njemu a ne napamet jer tako neznaš dali djeluje a ovako znaš
isla sam na bris jel sam prije 2 god imala pobačaj!nisu znali od čega!radila sve pretrage i sve bilo ok!sad kad sam otišla na bris otkrili mi tu beštiju pa me strah!
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:39   #79
i ja sam imala ureaplazmu,nisam ju uspjela izliječiti u trudnoći,nije pomogao ni sumamed ni eritromicin... evo moj bebač u nedjelju puni 4mj.bilo je ovdje još cura sa istim problemom,odi na tražilicu,ima cijela tema o ureaplazmi.

sretno,biti će sve ok
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:58   #80
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
i ja sam imala ureaplazmu,nisam ju uspjela izliječiti u trudnoći,nije pomogao ni sumamed ni eritromicin... evo moj bebač u nedjelju puni 4mj.bilo je ovdje još cura sa istim problemom,odi na tražilicu,ima cijela tema o ureaplazmi.

sretno,biti će sve ok
jel te bolio stomak dok si pila antibiotike?mene zna često bolit stomak!ne znam da li je to od tableta?
nena0303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.