Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 23:33   #1
Focus 1.6 CDTI - savjet

Pozdrav svima!
Planiram kupiti Focusa, karavana, dizela, 2012 - 2013 g., a pošto i nema baš previše postova o njemu, ako bi netko htio podijeliti iskustva oko tog auta bio bih mu zahvalan. Trenutno vozim Megana Grandtour III, 1.5 dci, 2010 g. i zamijenio bih ga sa nešto mlađim k njemu sličnim autom i od svih ciljm baš na Focusa. Ako ga ima netko i može mi samo reči na kaj da posebno obratim pažnju prilikom kupovine i neke druge važne stvari oko tog auta - Hvala!
Ili ako misli neko da je to slabiji izbor u odnosu na sadašnji auto, slobodno komentira.
LP
strmeckim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 14:47   #2
Quote:
strmeckim kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Planiram kupiti Focusa, karavana, dizela, 2012 - 2013 g., a pošto i nema baš previše postova o njemu, ako bi netko htio podijeliti iskustva oko tog auta bio bih mu zahvalan. Trenutno vozim Megana Grandtour III, 1.5 dci, 2010 g. i zamijenio bih ga sa nešto mlađim k njemu sličnim autom i od svih ciljm baš na Focusa. Ako ga ima netko i može mi samo reči na kaj da posebno obratim pažnju prilikom kupovine i neke druge važne stvari oko tog auta - Hvala!
Ili ako misli neko da je to slabiji izbor u odnosu na sadašnji auto, slobodno komentira.
LP
Imam karavana, 85kW, po ergonomiji i osjećaju u vožnji je odličan auto.

Što se motora tiče, nakon 125 000km mi je prdnula jedna dizna i to me koštalo 2400kn. Ostale tri moraju ići na reparaciju, iako ih niti jedan bošista u hrv ne želi ni pogledati, srbi su ipak nešto tolerantniji i kako stvari stoje vještiji, tako da ih mogu riješiti za cca 1000kn po komadu.

Inače, dizne su Continentalove, ilitiga ex Siemens. Ako ti je zazvonilo zvonce u glavi, to je zato jer ćeš se sjetiti Volkswagena, 2.0. TDI, opozivi... E ford se po tom pitanju pravi krajnje blesav. Imam jedno 10 stranica na mejlovima prepiske i raspravljanja. Ono što je meni rečeno jest da mi je na dizni otišao piezo element i da je kod Contientala to jako izraženo te da može prdnut bilo kada i bilo gdje, neovisno o uvjetima vožnje, gorivu i sl.

Ma zapravo, neću ti prosipat pamet, nego citirat čovjeka iz Continetala čijeg sam se kontakta jedva dokopao, i kaže slijedeće:

Quote:
Harald Braunberger: Authorized VDO DRS Partners (Diesel Repair Service Partners) basically have the required test equipment and documentation available to test certain Siemens, Siemens VDO and Continental Diesel components and systems. For the concerned DV6C CR Injectors which are build in your vehicle there is no official test and repair procedure available. This is because of the technology used in the EU5 CR Injectors. Test benches are currently not able to control these CR Injectors correctly. Therefore we cannot comment on the statement of the workshop. But basically it is not possible to find a root cause just by measuring resistance and/or capacity. Analysis of this type of CR Injectors (includes the Piezo solenoid) can only be done in our laboratory.

So currently the only way to diagnose these CR Injectors is to use an appropriate vehicle diagnostics tool and in case the results leads to defect components to replace these. Diesel Service Workshops currently have no means to test this type of CR Injectors.
Znači - službeno nitko ne zna zašto se kvare, zbog čega i nitko nije osposobljen za popravak izuzev njihovog labaratorija.

Motori su inače PSA, te i ova nova generacija Focusa ima problem sa slinjenjem na turbini. Kažu da se događa sporadično kod naglijih ubrzanja dok motor nije dovoljno zagrijan i da nije kritičan problem.

Pričaju svi o česticama metala u uljnom situ. Idući mjesec idem na prvi mali servis s njime, pa ću onda više znati jer sam s majstorom dogovorio i da to pogleda. Navodno da to od modela 2012. više nije problem.

Inače, servisi su jeftini, oko 650kn će me izaći set filtera i ulja + filter goriva za mali, a veliki bi bio cca 1200 + sati rada na tu cijenu.

U globalu, zajebao sam se što sam diesela uzeo. Iako sam u 8 mjeseci koliko je kod mene odvalio 14 000km, s obzirom na trošak popravka dizni nisam ništa uštedio.

Mimo sranja s motorom, prezadovoljan sam s autom.
Forever Defiant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 14:57   #3
Kakve veze imaju PD elementi iz VWa sa common railom iz PSA? To su dva potpuno razlicita sistema sa razlicitim principima rada dizni.
Muljuzator is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:56   #4
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Kakve veze imaju PD elementi iz VWa sa common railom iz PSA? To su dva potpuno razlicita sistema sa razlicitim principima rada dizni.
Nemam pojma. Ne kuzim se toliko u mehaniku niti imam vremena rovati po wikipediji da bi se napravio pametan pa ispao jos gluplji.

Ali i VW je imao Siemensove piezo dizne jednako kao i Focus o kojem pricamo. Same dizne su krepavale na potpuno istom principu. Znaci Piezo izgubi svojstva. Laicki receno - zamor materijala.

U razgovoru sa firmama Navigo iz Osijeka i Puric iz Samobora sam dobio info da nisu bili rijetki slucajevi navedenih dizni koje su neispravne i prije ugradnje jer im je Piezo prdnuo od (pre)dugog stajanja na polici.
Forever Defiant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:12   #5
bas to.. to je motor ko u mom 1.6hdi 8v.... moj trenutno ima više od 190tisuca (2011g)...

uljno sito je bilo problem u starom 1.6hdi 16v, (i taj motor sam imao u 307, presao 190tisuca nikad nije cackano po njemu)...a o metalnim špenama sad prvi put vidim tu.. bilo je govora o karboniziranom ulju koje se nakupljalo i stradavala bi turbina jer bi ostala bez podmazivanja...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:29   #6
A koje godište je Vaš? Da li ima još nekih sitnica koje Vam padaju na pamet da bi bilo dobro obratiti pažnju na njih i kolika Vam je potrošnja goriva? Hvala!!!

Quote:
Forever Defiant kaže: Pogledaj post
Imam karavana, 85kW, po ergonomiji i osjećaju u vožnji je odličan auto.

Što se motora tiče, nakon 125 000km mi je prdnula jedna dizna i to me koštalo 2400kn. Ostale tri moraju ići na reparaciju, iako ih niti jedan bošista u hrv ne želi ni pogledati, srbi su ipak nešto tolerantniji i kako stvari stoje vještiji, tako da ih mogu riješiti za cca 1000kn po komadu.

Inače, dizne su Continentalove, ilitiga ex Siemens. Ako ti je zazvonilo zvonce u glavi, to je zato jer ćeš se sjetiti Volkswagena, 2.0. TDI, opozivi... E ford se po tom pitanju pravi krajnje blesav. Imam jedno 10 stranica na mejlovima prepiske i raspravljanja. Ono što je meni rečeno jest da mi je na dizni otišao piezo element i da je kod Contientala to jako izraženo te da može prdnut bilo kada i bilo gdje, neovisno o uvjetima vožnje, gorivu i sl.

Ma zapravo, neću ti prosipat pamet, nego citirat čovjeka iz Continetala čijeg sam se kontakta jedva dokopao, i kaže slijedeće:



Znači - službeno nitko ne zna zašto se kvare, zbog čega i nitko nije osposobljen za popravak izuzev njihovog labaratorija.

Motori su inače PSA, te i ova nova generacija Focusa ima problem sa slinjenjem na turbini. Kažu da se događa sporadično kod naglijih ubrzanja dok motor nije dovoljno zagrijan i da nije kritičan problem.

Pričaju svi o česticama metala u uljnom situ. Idući mjesec idem na prvi mali servis s njime, pa ću onda više znati jer sam s majstorom dogovorio i da to pogleda. Navodno da to od modela 2012. više nije problem.

Inače, servisi su jeftini, oko 650kn će me izaći set filtera i ulja + filter goriva za mali, a veliki bi bio cca 1200 + sati rada na tu cijenu.

U globalu, zajebao sam se što sam diesela uzeo. Iako sam u 8 mjeseci koliko je kod mene odvalio 14 000km, s obzirom na trošak popravka dizni nisam ništa uštedio.

Mimo sranja s motorom, prezadovoljan sam s autom.
strmeckim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:28   #7
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
bas to.. to je motor ko u mom 1.6hdi 8v.... moj trenutno ima više od 190tisuca (2011g)...

uljno sito je bilo problem u starom 1.6hdi 16v, (i taj motor sam imao u 307, presao 190tisuca nikad nije cackano po njemu)...a o metalnim špenama sad prvi put vidim tu.. bilo je govora o karboniziranom ulju koje se nakupljalo i stradavala bi turbina jer bi ostala bez podmazivanja...
Svi su se zgražali nad tim motorom kada sam se odlučio za Focusa, ali nisam nikoga slušao jer sam u firmi imao čopor 308ica, 207icu i Partnera koje sam vozio, a prije toga im je dosta kolega dušu vadilo, i niti jedan problem s motorom se nije dogodio, izuzev na 308ici iz 2015g kojoj su uspjeli turniru skuriti na 60 000km. Doduše mjenjač je posebna priča i zato je odluka pala na Forda.

Za špene je histeriju napravio onaj konj Marušić, tako da tu info uzimam s rezervnom dok se sam.ne uvjerim u pravo stanje stvari.

Quote:
A koje godište je Vaš? Da li ima još nekih sitnica koje Vam padaju na pamet da bi bilo dobro obratiti pažnju na njih i kolika Vam je potrošnja goriva? Hvala!!!
Proizveden je u jeseni 2011.g. Nekih sitnica vrijednih spomena i nema. Kažem, meni odličan auto, teško se i mogu danas zamisliti u drugom, ali ta pizdarija s diznama me ubija u pojam. Zato kažem, možda bolje benzinca,ali da snaga bude iznad 90 ks jer ovih 115 koje ima moj su nekakav optimum.

Potrošnja mi je trenutno 5,5, i to je 90% otvorena cesta. U gradu skače i do 6,5, a mješovito bude oko 5,8

Vozim umjereno brzo i ne trudim se stediti gorivo. Da napokon uhvatim vremena i odem riješiti te preostale tri dizne možda bi bila još i.manja.
Forever Defiant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 20:57   #8
Pozdrav, evo još jedan primjerak dv6c koji ima problema s diznama, radi se o mazdi 3 iz 2012. Nakon 60k km bez problema, na dva dulja puta odu dvije dizne. S tim da su postojali problemi i prije ( trzanje pri jačem opterećenju) ali su ignorirani od strane ovlaštenog, dok nije bacilo grešku na kompu . Iskreno ne znam što mi više može vratiti povjerenje u taj motor da se odvažim na 500km+ putovanje. Barem po gradu do 30 km nema nikakvih problema inace FOrever Defiant poslao sam ti PM!
kamikaza206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 08:23   #9
Stari vozi focusa 1.6 cdti 90ks, 2011 godiste.. Trenutno je na 230.000 km, kupljen novi, redovan servis i osim nekoliko zarulja koje smo promjenili, sve ostalo je za 5... Potrosnja ispod 5 litara prosjek neki, s tankom se uglavnom predje cca 1000 km. Eto ukratko, auto je iznad svih ocekivanja
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 09:23   #10
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Stari vozi focusa 1.6 cdti 90ks, 2011 godiste.. Trenutno je na 230.000 km, kupljen novi, redovan servis i osim nekoliko zarulja koje smo promjenili, sve ostalo je za 5... Potrosnja ispod 5 litara prosjek neki, s tankom se uglavnom predje cca 1000 km. Eto ukratko, auto je iznad svih ocekivanja
1.6 TDCi CDTI je Opelov dizelaš.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 13:23   #11
A na koliko km se na tom Focusu 1.6 TDCI mk3 radi prvi veliki servis?
strmeckim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:23   #12
Sad ako su iz PSA inžinjeri već znali da je continental/siemens najveće sranje od injektora bez daljnjega.. Pa kud nisu uzeli BOSCH ko i svi normalni.. al ne debili su išli štediti.

Prvi 1.6 hdi 16v su zajebali totalno sa uljem i muljem u karteru a na ovom kao dobrom 1.6 hdi 8v ispada da moraš iskeširat 10.000kn na dizne a da i nisi siguran kad će se opet pokvariti.

Koma.

Nebi nikad kupio auto s tim motorom. Trebali bi kao VW u slučaju 2.0tdi pd ponudit besplatnu zamjenu tog sranja od injektora.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:29   #13
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
1.6 TDCi CDTI je Opelov dizelaš.
A jbg, pisao sam post jutros jos iz kreveta cim sam progledao tako da se potkrao zajeb

Na 210.000 km je radio veliki servis ja mislim..

Ja vozim 1.6 tdi 90 ks golf 7, i moram priznat da mi se cini da taj focus bolje ide od mog golfa.. Mozda je to samo osjecaj jer je golf bolje zvucno izoliran pa nemas taj dojam brzine, ali mislim da je focus startniji
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:34   #14
pa jeste... frend ima 1.6 tdi u golf 6 ... izolacija je..ali treba tu nalo kaci motor
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 09:06   #15
strmecki jesam pomalo subjektivan al nisam siguran koliki ti je bio "skok" sa megana grandtura tog na focusa..mislim, focus je dobar auto u globalu, al u ovom konkretnom slucaju ne vidim neki skok , 2 godine..
pretpostavljam da je dizel jer benzinaca nema.

a ti injektori u dizelima, nikad ne znas kad ce otici, to je nazalost tak..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 13:05   #16
otkad ford stavlja CDTI motore? nisam u toku
marko19576 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:17   #17
Quote:
aligator1 kaže: Pogledaj post
Stari vozi focusa 1.6 cdti 90ks, 2011 godiste.. Trenutno je na 230.000 km, kupljen novi, redovan servis i osim nekoliko zarulja koje smo promjenili, sve ostalo je za 5... Potrosnja ispod 5 litara prosjek neki, s tankom se uglavnom predje cca 1000 km. Eto ukratko, auto je iznad svih ocekivanja
Je li to MK2 ili MK3?

Inače se varijante od 90 i 115ks razlikuju po određenim komponentama, ne bi me čudilo i da dizne nisu jednake. Primjerice, 115ks ima Garretovu trubinu, dok slabiji neku drugu.

Potrošnja ispod 5L mi zvuči nemoguće za taj motor, osim ako se vozi tako lagano da kod jačeg gasa ispadne vagon čađe od zagušenosti.

Najniže što sam ja dobio je bilo 3,8L na potezu Osijek - Beli Manastir - Osijek uz krajnje pažljivu vožnju. Kada sam se vratio u grad, već drugoga dana je bila 5,5L.


Quote:
strmeckim kaže: Pogledaj post
A na koliko km se na tom Focusu 1.6 TDCI mk3 radi prvi veliki servis?
Na 180 000 bi trbalo raditi veliki servis. Inače, tvornički interval malih servisa je na svakih 20 000km, ali se preporučuje raditi na 15k. Filter goriva je potrebno mijenjati svakih 40 000km.

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
strmecki jesam pomalo subjektivan al nisam siguran koliki ti je bio "skok" sa megana grandtura tog na focusa..mislim, focus je dobar auto u globalu, al u ovom konkretnom slucaju ne vidim neki skok , 2 godine..
pretpostavljam da je dizel jer benzinaca nema.

a ti injektori u dizelima, nikad ne znas kad ce otici, to je nazalost tak..

Rekao bih da Renault ima bolji motor od ovoga što je u Fordu, ali po pitanju ergonomije, kvalitete interijera i vizualnog dojma je meni Ford miljama ispred.

Zadnje uređivanje Forever Defiant : 24.10.2016. at 11:33.
Forever Defiant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:09   #18
Nisam još ništa kupio.. A gledam kaj bi bilo ok da zamjenim Meganea Grandtoura III jer ima puno km i stare kosti. Možda na kraju i opet njega kupim, ali sam eto malo bacio oko i na Focusa. Zanima me tak neki karavančić, dizel i iskreno neznam kaj bi bio pametan izbor. A kaj Vam se čini bolji izbor Focus Karavan mk3 ili Megane Grandtour III?

Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
strmecki jesam pomalo subjektivan al nisam siguran koliki ti je bio "skok" sa megana grandtura tog na focusa..mislim, focus je dobar auto u globalu, al u ovom konkretnom slucaju ne vidim neki skok , 2 godine..
pretpostavljam da je dizel jer benzinaca nema.

a ti injektori u dizelima, nikad ne znas kad ce otici, to je nazalost tak..
strmeckim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 22:12   #19
Po meni su ti auti doslovce al pari.
Megane prakticki nema poznatih mana, 1.5u meganu je od 2003e u ponudi, nema nepoznanica oko njega, opcenito auto nema izrazenih mana.
O focusu ne znam toliko puno ali samim time sto se ljudi ne zale znaci da je ok, mozda mrvicu ima moderniji dizajn od megana, ali je u prosjeku i skuplji cini mi se..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:33   #20
Quote:
Forever Defiant kaže: Pogledaj post
Je li to MK2 ili MK3?

Inače se varijante od 90 i 115ks razlikuju po određenim komponentama, ne bi me čudilo i da dizne nisu jednake. Primjerice, 115ks ima Garretovu trubinu, dok slabiji neku drugu.

Potrošnja ispod 5L mi zvuči nemoguće za taj motor, osim ako se vozi tako lagano da kod jačeg gasa ispadne vagon čađe od zagušenosti.

Najniže što sam ja dobio je bilo 3,8L na potezu Osijek - Beli Manastir - Osijek uz krajnje pažljivu vožnju. Kada sam se vratio u grad, već drugoga dana je bila 5,5L.
To je MK2 facelift...

Auto je prvo dvije godine bio starom službeni, onda ga je otkupio i dan danas ga vozi.. Ne vozi baš štedljivo i s tankom redovito pređe preko 1000 km. Po njegovim riječima, kaže da je manje počeo trošit nakon nekih 100.000 km, sumnjam da je to istina al eto.. Kad ga je kupovao, jedini kriterij mu je bio da je diesel i da ima klimu, focus je bio najpovoljniji tada jer je izlazio novi model i uzeo ga je.. Ne pazi on na auto baš, njemu je auto hrpa lima koja ga vozi od točke A do točke B niti gleda jel se ugrijao kada ga tiska itd itd.. I evo 230.000 km bez kvara, auto je sad nekako napunio 5 godina

I meni je to čudno kako tako malo troši pošto meni g7 1.6 tdi s 90 konja po gradu redovito popije oko 6 litara..

Meni osobno auto neugledan, lijepo ga je vozit to ne mogu reći ali previše plastike unutra..
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.