Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 11:52   #1
Ona samo hoće mir za sebe i klince, a on bi ih radije vidio mrtve nego sretne

pokušat ću što više skratiti.
moji se razvode, razvode se valjda od prvog mjeseca braka dok ja i nitko od nas još nije bio ni u planu, znači oko 27 godina.
stara mi je smotana i naivna a stari alkoholičar, manipulator, nasilnik...
bilo je tu svega i ja kao najstarije djete sam se nagledala najviše tih sranja, otišla sam iz te ludare sa 14, tu i tamo svratim.
pokušat ću opisat stanje; većinu vremena on se njoj obraća sa kurvetino (iako je on jedini muškarac s kojim je ikad bila a on je prije nje promjenio velik broj žena a i nekoliko njih za vrijeme braka), ponekad ju udari iako dobro pazi da ne ostaju tragovi, stalno izaziva svađe ako se to uopće može tako nazvati jer ona izbjegava konflikte a on ide za njom iz prostorije u prostoriju, govori joj nezamislivo odvratne stvari (pred djecom!!!) ako ona pokuša išta reći unese joj se u lice "ŠUTI!!!" ili "NE LAJ,KURVETINO!!!" ili "ubit ću te i zakopat u nekoj šumi..."
40% vremena je pijan, 90% vremena je verbalno agresivan prema svim ukućanima, stara ne smije sjest za komp ili pred tv na 2min, ne smije biti uhvaćena kako čita knjigu (to ne podnosi) ako za objedom sjedi s njima za stolom obično to završi njegovim izazivanjem svađe i razbijanjem tanjura (razlog su obično stvari kao prevruća juha).
100% vremena svi žive u strahu od novog ispada i hodaju po jajima.
Stara zarađuje minimalac ali plaća režije, knjige, hranu, kupuje namještaj...on živi u nekoj svojoj pomaknutoj realnosti i misli da to sve pada s neba, žive na selu pa po njemu hrana raste u bašti/svinjcu i popizdi ako stara kupi npr. hrenovke ili margarin.
djeca su većinu vremena gladna, hladnjak je uglavnom prazan, izbirljivi su u prehrani (kao i dosta njihovih vršnjaka) pa ne vole jesti stvari koje on zahtjeva da se kuhaju (stara ih i kuha al nikad dovoljno dobro).

on je inače prema svima jako dobar, ljudi koji nas ne znaju misle da je on svetac, iako otvoreno pljuje po staroj tako da se po selu priča: "jadan on dobrica sa takvom lošom i ljenom ženom koja zanemaruje svoju djecu..."

u tom braku nikad nije bilo ljubavi ni poštovanja, veza im je bila savršena ali odmah poslje svatova je skinuo masku.
stara se sad čvrsto odlučila razvesti, uz moju pomoć našla je stan i posao u obližnjem gradu, ne želi nikakvu imovinu od njega (kuća je njegova ali obiteljski posao je zajednički i vrijedi oko 500 000kn) hoće samo djecu, namještaj koji je kupila ili dobila od svojih i auto koji je dobila od svog brata, on ne da ništa od toga, pogotovo djecu, obećaje joj da će se promjenit, prestat pit, otić na lječenje zbog agresije, napravit sve što treba da ona ostane (tog se već naslušala i probali su, uvijek se vraća na staro) ako ona ipak odluči otići prijeti joj da će srediti da socijalna služba uzme djecu (na osnovu toga da su premršava, zanemarena...) ili da će ih radje ubiti nego dati njoj, dopušta joj da uzme sestru ali ne i još njih troje.
sestru ne voli, ma nikog on zapravo ne voli osim sebe al sestra ne trpi njegova sranja i već je godinama osim u školi zatvorena u svojoj sobi i ne priča s njim, nikad.
ostali trpe njegova sranja iako bez ikakve dvojbe žele otić s mamom i tatu nikad više ni ne pogledat.

e sad,jel ona smije jednostavno uzeti djecu sa sobom ili mora čekati da joj to netko odobri?
što bi on mogao napraviti kad bi ona uzela djecu, prijeti da će zvati policiju i prijaviti da ih je otela?!
jel on to može?
ona ne želi ostavit svoju djecu s njim niti djeca žele ostati s njim.
on ne radi ali ima kuću, dobar ugled i veze u policiji.

ja ne znam šta da joj savjetujem, ne želim da se sad predomisli pa da ipak ostane s djecom u tim govnima, poludiću
__________________
Ako nema vjetra veslaj.
lulu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:58   #2
na pamet mi padaju gibson i oksana
nek malo snima njihovu svakodnevicu, diktafoni nisu toliko skupi
nek nazove policiju kad on radi scene i ispade, pogotovo kad je udari
djeca nek svjedoče na sudu
iako on ima veze u policiji, oni MORAJU izaći na tren i privesti ga, pogotovo ako je u alkoholiziranom stanju
kad ga odvedu, ona nek skupi djecu i ode negdje gdje je neće naći
mogla bi se javiti i onim ženskim udrugama koji je odvedu u sigurnu kuću
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:05   #3
Quote:
Lory kaže: Pogledaj post
na pamet mi padaju gibson i oksana
nek malo snima njihovu svakodnevicu, diktafoni nisu toliko skupi
nek nazove policiju kad on radi scene i ispade, pogotovo kad je udari
djeca nek svjedoče na sudu
iako on ima veze u policiji, oni MORAJU izaći na tren i privesti ga, pogotovo ako je u alkoholiziranom stanju
kad ga odvedu, ona nek skupi djecu i ode negdje gdje je neće naći
mogla bi se javiti i onim ženskim udrugama koji je odvedu u sigurnu kuću
u teoriji da, zvali smo policiju prošli božić kad je bio prepijan,oni su došli i vikali na buraza "koji k nas zoveš,badnjak je blabla..." starog su poslali spavat u sobu i zaprijetili da ako ih još jednom zovemo dobivamo kaznu 2000kn zbog bezrazložnog zivkanja.
popizdila sam na to al nisam bila prisutna, brat mi kaže da je u trenutku dolaska policije najmlađa seka stravično vrištala i plakala "tata prestani, molim te tata prestani" na što oni nisu ni trepuli a stari je jedva stajao na nogama al ga nisu odvezli
stara ima na mobitelu snimljeno dosta svađa i prijetnji al kud s tim?
zvala je sigurnu kući ili tako nešto još prije par godina al su joj rekli da trenutnonemamjesta, da pričeka i da ima puno težih situacija od njene ,ok ima al jel ona zato ne zaslužuje pomoć?!
__________________
Ako nema vjetra veslaj.
lulu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:16   #4
ako on nije znao da ga se snima, mislim da to nije valjan dokaz
nek uzme djecu i bježi što dalje od kretena (sry na izrazu,znam da ti je tata,ali ono)..ne znam koja situacija može biti teža od njene,ali mislim da se ona može odselit s djecom,a tek kasnije,kad porene postupak razvoda,nastupa soc.služba itd ok,on ima veze,ali mislim da je sad društvo osjetljivo na takve stvari i nitko se neće založit za njega pod cijenu radnog mjesta
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:25   #5
a ne mogu vjerovati... jeste se žalili kome na postupak policije?
pokušajte ponovo, ako ponovo zakažu, mirno ih tražite broj značke, potom se žalite, ali ih dajte u medije... tad će žalba sigurno biti uvažena. Također, obratite se centru za socjalnu skrb.
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 14:32   #6
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
nek uzme djecu i bježi što dalje od kretena (sry na izrazu,znam da ti je tata,ali ono)..ne znam koja situacija može biti teža od njene,ali mislim da se ona može odselit s djecom,a tek kasnije,kad porene postupak razvoda,nastupa soc.služba itd ok,on ima veze,ali mislim da je sad društvo osjetljivo na takve stvari i nitko se neće založit za njega pod cijenu radnog mjesta
ma kreten je za njega kompliment, nemoj se ispričavat
jesi sigurna za ovo boldano? jer on kaže da se savjetovao s odvjetnikom i da ako ona to napravi on može zvati policiju i prijaviti otmicu djece?!
e sad jel laže ili stvarno to može?
navodno ona ne smije uzet djecu dok razvod nije okončan a to bi moglo potrajat.

Quote:
Lory kaže: Pogledaj post
a ne mogu vjerovati... jeste se žalili kome na postupak policije?
pokušajte ponovo, ako ponovo zakažu, mirno ih tražite broj značke, potom se žalite, ali ih dajte u medije... tad će žalba sigurno biti uvažena. Također, obratite se centru za socjalnu skrb.
da mi se nije dogodilo ja nebi vjerovala
htjela sam se žalit al ona je inzistirala da to ne radim, a i nisam bila tu, sad je malo prekasno a i brat nije tražio broj značke,kaže da su policajci bili prenadrkani i bezobrazni jer su pozvani na badnjak
a centar za soc. skrb je dobra ideja al stara neće jer tamo radi jedna žena iz našeg sela i nju je sramota
tak da ni razvlačenje po medijima ne dolazi u obzir, znam da joj je teško i da je otupila od svih tih godina maltretiranja i ponižavanja al da su moja djeca u pitanju ne bi me spriječila neka sramota.
sad mi se čini da bi se opet mogla predomislit i da od cjele priče ništa a ne mogu gledat kak to utječe na djecu, imam grižnju savjesti što sam se ja izvukla i to mi je ko kamenčina oko vrata koja me guši i neda mi naprijed u životu.
nešto moram poduzet ali šta
jel bi mogla ja u njeno ime otić u centar za soc. skrb?
ili da zovem soc. službu nek odvedu klince bilo gdje al da to ne proživljavaju?
__________________
Ako nema vjetra veslaj.
lulu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 15:27   #7
nazalost vecina zena koje su godinama zlostavljane nikad ne odu od zlostavljaca ....
Istu situaciju kao i ti ima moj dragi ,
Stari akloholicar i psihicki bolesnik , tuce i zlostavlja zenu i kcer (jer dragog i brata mu vise nemoze jer su ga par puta po glavi , a i nezive sa njima )
a uz sve to sta je tuce jos mora podnasat svekrvu koja je isti muz samo u zenskom obliku ...
s tim da je njegova mama pricala da joj takve gadosti radi da nemoze s njim lec vise u krevet jer ju je strah i muka ...
Ofc i on je u poziciji da ima jako dobre veze u policiji itd itd .
A ona u poziciji da odplacuje sve racune kredite i skoluje kcer i kupuje sve potrebno za kucu i prezivljavanje ..
na moje pitanje zasto ne uzme kcer i ne ode meni je reko dragi da joj je to masu puta rekao al da se ona jednostavno boji otic da ne ostane bez kcerke , i da nezna di bi isla i di bi posao nasla itd itd.

Druga stvar ona je par puta kao odlazila jer joj je u tom trenutku puknuo film al na zalost uvijek se vracala ...
Neznam kako razmisljaju zene u tim situacijama ... i ko sta sam rekla ja bi joj osobno pomogla ko i moj dragi al ona jednostavno nema dovoljno zelje i snage da ode ...
zalosno al jbg
Bonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:08   #8
Mislim da bi teoretski i ti mogla otići u czss, no to opet ništa ne vrijedi ako njoj nije do toga. Koliko su djeca stara?

Mislim da je moguće da je on optuži za otmicu, pogotovo ako nemaju neku 'povijest' prijavljivanja policiji i centru za soc. Ovako će on ispasti uzoran otac koji nikad nije pravio probleme, a ona frikuša koja je otela djecu
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 22:38   #9
A koliko djeca tj. vi imate godina ako su oni u braku 27 godina? Nisu djeca punoljetna?

I nema on sto dati ili ne dati djecu, ako je vidno da je alkoholicar (a na svakom alkoholicaru se najcesce vidi ako pije stalno), djeca ionako idu mami.

I ta djeca su dovoljno velika da i sama daju iskaz za socijalnu sluzbu u kakvom paklu su zivjela i da je mama bila prisiljena odvesti ih od tamo kako bi ostali normalni.

Najgore je sad se dati zastrasiti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 00:28   #10
Quote:
Bonda kaže: Pogledaj post
nazalost vecina zena koje su godinama zlostavljane nikad ne odu od zlostavljaca ....
Istu situaciju kao i ti ima moj dragi ,
Stari akloholicar i psihicki bolesnik , tuce i zlostavlja zenu i kcer (jer dragog i brata mu vise nemoze jer su ga par puta po glavi , a i nezive sa njima )
a uz sve to sta je tuce jos mora podnasat svekrvu koja je isti muz samo u zenskom obliku ...
s tim da je njegova mama pricala da joj takve gadosti radi da nemoze s njim lec vise u krevet jer ju je strah i muka ...
Ofc i on je u poziciji da ima jako dobre veze u policiji itd itd .
A ona u poziciji da odplacuje sve racune kredite i skoluje kcer i kupuje sve potrebno za kucu i prezivljavanje ..
na moje pitanje zasto ne uzme kcer i ne ode meni je reko dragi da joj je to masu puta rekao al da se ona jednostavno boji otic da ne ostane bez kcerke , i da nezna di bi isla i di bi posao nasla itd itd.

Druga stvar ona je par puta kao odlazila jer joj je u tom trenutku puknuo film al na zalost uvijek se vracala ...
Neznam kako razmisljaju zene u tim situacijama ... i ko sta sam rekla ja bi joj osobno pomogla ko i moj dragi al ona jednostavno nema dovoljno zelje i snage da ode ...
zalosno al jbg
eh...onda znaš kako je, njoj uvijek fali mrvica da korakne u slobodu i nikako da se sve poklopi, sad je našla i stan i posao i želju, ima podršku i motivaciju ali sama sebe zavarava da će se stvari nekako rješit ako ostane tu, boji se pomaknut.
(već godinama spava na kauču ili sa sekom)

Quote:
Lory kaže: Pogledaj post
Mislim da bi teoretski i ti mogla otići u czss, no to opet ništa ne vrijedi ako njoj nije do toga. Koliko su djeca stara?

Mislim da je moguće da je on optuži za otmicu, pogotovo ako nemaju neku 'povijest' prijavljivanja policiji i centru za soc. Ovako će on ispasti uzoran otac koji nikad nije pravio probleme, a ona frikuša koja je otela djecu
ma je njoj do toga al je tip osobe koju netko mora uhvatit za ručicu i povuć, nesigurna i u svojoj glavi manje vrijedna,lako ju izmanipulirat
djeca su između 9 i 25 (ja), četvero maloljetnih.

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A koliko djeca tj. vi imate godina ako su oni u braku 27 godina? Nisu djeca punoljetna?

I nema on sto dati ili ne dati djecu, ako je vidno da je alkoholicar (a na svakom alkoholicaru se najcesce vidi ako pije stalno), djeca ionako idu mami.

I ta djeca su dovoljno velika da i sama daju iskaz za socijalnu sluzbu u kakvom paklu su zivjela i da je mama bila prisiljena odvesti ih od tamo kako bi ostali normalni.

Najgore je sad se dati zastrasiti.
ma nagledala sam se ja alkosa u životu al na njemu to nije tako uočljivo, a ima faze kad je pijan skoro svaki dan i kad popije trunčicu više jednom tjedno,nije uobičajno da jutarnju kavu zamjeni rakijom, uvijek ima žvakaće i tako, ne znam kak da to baš opišem...

iako, bilo je nekih zabilježenih epizoda, jednom je pijan pao, udario glavom od radijator () i rasjekao uho, završio na hitnoj gdje je doktorici rekao da je kurvetina i svašta nešta.
drugi put je pijan udario autom ženu u novom novcatom autu (i njoj je rekao da je kurvetina, i koji k je bila na cesti, trebala je kod kuće kuhat, njenom mužu zašto je dao glupoj kurvetini da vozi...) to je bilo na sudu i platio je brdo love za popravak auta, ta priča je tabu tema u našoj kući.
par puta izgubio vozačku i tako.
sto puta pijan i poluspavajući nas ko klince vozio kroz mrklu noć, ok, to nije zabilježeno nigdje osim u mojim noćnim morama a i da je šta s tim?

e da, ispravljam se,policajac nije rekao da je 2000 kn kazna ako ih opet zovemo nego ako ih opet zovemo a da ga odvedu, a tu lovu bi vjerojatno platila stara.
super nam je zemlja, ako odvedu pijanog nasilnika iz tvoje kuće platiš im 2000kn a ako ti roda napravi gnjezdo na dimljaku dobiješ 700kn
i još su rekli mami "ako vam on ne paše vi se razvedite, nemojte nas zvati..."

al danas je opet divan muž i otac, nakupovao je brdo slatkiša, nahvalio mamin presoljeni gulaš, kupio joj bombonjeru za imendan obećao da će prepisati dio kuće na nju, da će ako ona želi on odseliti u drugi dio,uglavnom brda i doline, bajke za malu djecu koje čak ni mala djeca ne puše al moja stara bi mogla i onda idemo ponovno, opet i opet dok netko ne završi u crnoj kronici ili u ludnici.
__________________
Ako nema vjetra veslaj.
lulu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 01:14   #11
Nazalost zlostavljanim zenama se jako tesko maknuti od zlostavljaca, na neki nacin su psihicki ovisne o tom zlu.
Koliko djeca imaju godina?
Ne znam, kad netko redovito pije, pa vidi mu se na faci a i toliko puta je iz istog razloga izgubio vozacku.
I naravno iskaz djece se itekako racuna.

Zelim joj snage da se makne sto prije i da ostatak zivota provede mirna i opustena.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 01:17   #12
Rekla si da si ti otišla sa 14 godina. Gdje? Kako?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 01:58   #13
Quote:
Bonda kaže: Pogledaj post
nazalost vecina zena koje su godinama zlostavljane nikad ne odu od zlostavljaca ....
Istu situaciju kao i ti ima moj dragi ,
Stari akloholicar i psihicki bolesnik , tuce i zlostavlja zenu i kcer (jer dragog i brata mu vise nemoze jer su ga par puta po glavi , a i nezive sa njima )
Sorry ali tvoj dragi je kastrirani papak, svoju sestru bi ostavio nikad u takvoj situaciji da je netko zlostavlja, ako treba starog bi objesio na trgu, ako drugačije ne ide. A stara, kako hoće, punoljetna je. Daj čovječe izbavite to jadno dijete kako god znate..
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:19   #14
Quote:
lulu5 kaže: Pogledaj post
moji se razvode, ... stara mi je smotana i naivna a stari alkoholičar, manipulator, nasilnik...
... većinu vremena on se njoj obraća sa kurvetino (iako je on jedini muškarac s kojim je ikad bila a on je prije nje promjenio velik broj žena a i nekoliko njih za vrijeme braka), ponekad ju udari iako dobro pazi da ne ostaju tragovi, stalno izaziva svađe ako se to uopće može tako nazvati jer ona izbjegava konflikte a on ide za njom iz prostorije u prostoriju, govori joj nezamislivo odvratne stvari (pred djecom!!!) ako ona pokuša išta reći unese joj se u lice "ŠUTI!!!" ili "NE LAJ,KURVETINO!!!" ili "ubit ću te i zakopat u nekoj šumi..." ... žive na selu ... i popizdi ako stara kupi npr. hrenovke ili margarin. ... on je inače prema svima jako dobar, ljudi koji nas ne znaju misle da je on svetac, ...
u tom braku nikad nije bilo ljubavi ni poštovanja, ...
stara se sad čvrsto odlučila razvesti, uz moju pomoć našla je stan i posao ...
ako ona ipak odluči otići prijeti joj da će srediti da socijalna služba uzme djecu ... ili da će ih radje ubiti nego dati njoj ...
e sad, jel ona smije jednostavno uzeti djecu sa sobom ili mora čekati da joj to netko odobri? što bi on mogao napraviti kad bi ona uzela djecu, prijeti da će zvati policiju i prijaviti da ih je otela?! jel on to može?
Vidi, toliko toga si negativno nabacila o tvojem ocu (a ne i o majci, kao npr. u čemu je to ona loša, što je to što nju kvalificira smotanom, naivnom, itd., i je li i koliko podnošljivo živjeti uz takvu osobu), pa se pitam koliko u tome tvojem opisu ima stvarne istine a koliko je to samo tvoja projekcija njihovoga bračnog odnosa kroz tvoje zamisli o po tebi željenim bračnim odnosima? Jesi li uopće ti u braku? Kakav je tvoj brak, onako zaista, a ne uvijeno opisano?

U svakom slučaju, oboje su nenormalni jer žive 27 godina u međusobno nasilničkim odnosima. Da, namjerno kažem međusobno nasilničkim odnosima, jer nije ti otac samo nasilnik nego i majka koja mu servira iste provokacije (u ponašanju, odnosu) zbog kojih ti otac (očito fizički jači) iskače iz kože. Oboje su oni davno bili zreli za jedno temeljito medicinsko (psihijatrijsko-psihologijsko) vještačenje i vjerojatno da žive odvojeno, svaki svoj život a ne zajednički. Ali, kvaka je u mnogobrojnoj djeci. I sama si napisala "u tom braku nikad nije bilo ljubavi ni poštovanja".

Problem negativnih kvalifikacija je uvijek u zamkama mnogostrukosti značenja pojedinih kvalifikacija. Npr. nasilnik (obiteljski) može značiti i svašta užasnoga i ništa realno vrijednoga pažnje (dovoljna je jedna jedina psovka izrečena pred djetetom, makar učinjena i u reakciji na neizdrživo provociranje od druge strane, da vas se osudi nasilnikom na Prekršajnom sudu, i takvim vas obilježi za trajno!), ali kad se s takvom kvalifikacijom nekoga uknjiži u službama, tome se za ostatak života nametnut problem da u bilo kojem sukobu (ma tko ga izazvao) uvijek je on prvi na udaru, te ostatak života onda nažalost mora dokazivati svoju nevinost umjesto da onaj tko ga optužuje dokazuje optužbe protiv njega. Mnoge zlobne osobe su upravu ovu zakonsku devijantnost teško zloupotrijebile.

Ali, za prijeteće izjave tipa "ubit ću te i zakopat u nekoj šumi" nema opravdavanja (ako su stvarno izrečene i dokazive na sudu). To je preužasna stvar da bi se opraštala ikome ili preko toga olako prelazilo. To je svakako za prijaviti na policiji jer ovkva prijetnja je kazneno djelo (po KZ-u) za koje se ide u zatvor. Policija na takvu prijavu mora odreagirati Zapisnikom, koji se potom po službenoj dužnosti šalje Državnom odvjetništvu na razmatranje, i potom može rezultirati s podizanjem kaznene prijave od strane Državnog odvjetništva protiv onoga tko prijeti.

Međutim, primjietio sam i da izraz prijetnja navodiš i u drugim kontekstima, kao da on neće dati majci odvesti djecu, da će joj ih oduzeti, itd. To nije prijetnja nego višestrukost značenja pojma prijetnje.
Ni ona niti on nemaju pravo onemogućavati djeci susretanje, druženja i boravke s drugim im roditeljem. Automatski to znači da ona nema pravo kad joj se hoće uzeti djecu i ODVESTI ih sa sobom, drugom roditelju na nepoznato mjesto, jer takvo ponašanje jest OTMICA.

Naravno da posotoje pravni "lijekovi" za riješiti skrb oko djece puno brže nego putem razvrgavanja braka od nasilnika. To se postiže u izvanparničnim predmetima a ne u parnici za razvod braka, a zbog zakonske hitnosti (zbog djece), ne bi trebalo trajati duže od par mjeseci. Na nadležni vam sud dostaviti po odvjetniku sačinjen Prijedlog sudu za određenje skrbi, te viđanja, boravke i druženja djece s roditeljem s kojim dijete/djeca ne žive. Parnice za razvod braka pak mogu trajati godinama.

Zadnje uređivanje Shwake : 28.07.2010. at 08:38.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:47   #15
Quote:
lulu5 kaže: Pogledaj post
al danas je opet divan muž i otac, nakupovao je brdo slatkiša, nahvalio mamin presoljeni gulaš, kupio joj bombonjeru za imendan obećao da će prepisati dio kuće na nju, da će ako ona želi on odseliti u drugi dio,uglavnom brda i doline, bajke za malu djecu koje čak ni mala djeca ne puše al moja stara bi mogla i onda idemo ponovno, opet i opet dok netko ne završi u crnoj kronici ili u ludnici.
Ako tvoja majka i nakon 27 godina "padne" na bajke za malu djecu, ne misliš li da se radi o zajednici koja je, na neki svoj grozan način, neraskidiva?

Meni se čini da se u takvim pričama treba fokusirati na spašavanje djece, a roditelje ostaviti neka se glože, jer im to gloženje očito treba oboma. Znam da zvuči ružno i neempatično, ali to je jedina realna opcija. Ne možeš pomoći nekome tko ni u peti ne osjeća potrebu za pomoći.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:02   #16
Kakve to veze ima jel ona sad u braku i kakav joj je? Neovisno o tome zna jel ima usrano djetinjstvo jer otac pije i jer majka nije nasla snage ostaviti ga.

Quote:
dovoljna je jedna jedina psovka izrečena pred djetetom, makar učinjena i u reakciji na neizdrživo provociranje od druge strane


U situaciji neizdrzivog provociranja se maknes od osobe i situacije, ali malo je teze kad si mortus pijan. I naravnio zena godinama svojevoljno provocira svjesna da ce dobiti batine.
O cemu ti pises?

Jednako analogiji da je silovatelj neduzan jer je ona nosila minicu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:30   #17
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima jel ona sad u braku i kakav joj je? Neovisno o tome zna jel ima usrano djetinjstvo jer otac pije i jer majka nije nasla snage ostaviti ga.
U situaciji neizdrzivog provociranja se maknes od osobe i situacije, ali malo je teze kad si mortus pijan. I naravnio zena godinama svojevoljno provocira svjesna da ce dobiti batine. O cemu ti pises?
Jednako analogiji da je silovatelj neduzan jer je ona nosila minicu.
1. Čudi me da si advokatski uzimaš riječ i oduzimaš je onome koga se pita. Od nje sam tražio konkretan odgovor a ne dobivati ičije naklapanje i demgogiju o idealnim a ne realno mogućim bračnim odnosima između supružnika koji su nekompatibilni od početka, među kojima od početka nema poštovanja.

2. Ne možeš se maknuti od verbalnog nasilnika, pogotovo kad ni ne kani zaustaviti se u arlaukatorskom nasilništvu izljevanja žuči i uznemiravanja cijele kuće/zgrade, jer ga čuješ i preko vrata, kad mu nisi na dohvat ruke.
Imao sam osobno takav problem sa svojom suprugom, odmicao se od nje zbog djece da ne bih pred djecom ulazio ni zbog čega u sukobljavanja, i zbog djece bježao čak u drugu sobu. No takvu ženu (nasilnika) nije smetalo što nam maloljetnu djecu zlostavlja sa teškim ih uznemiravanjem. Arlaukala je preko vrata, provocirala, izazivala i dodijavala satima. Njoj su djeca, kad je shvatila da ih volim i da ih nastojim zaštititi od po njoj izazivanoga kaosa, posluživala kao štit za nastavljanje daljnjega njenoga nasilništva prema meni, a ujedno i djeci. Na kraju je ona po Optužnom prijedlogu ODO ipak dobila kaznu zatvora po KZ-u zbog zlostavljnja djece, iako je ona mene svugdje i uvijek optuživala i etiketirala svime najgorim što joj je padalo na pamet. Život nije bajka, nego nekada nasilno nametenuta i užasna borba s vjetrenjačama. A to možeš trpjeti samo dok te snage ne izdaju. Kako god pogledaš na kraju si opet gubitnik.

3. Analogije za kretene ostavi za kretene, molim.

Zadnje uređivanje Shwake : 28.07.2010. at 10:36.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:58   #18
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, oboje su nenormalni jer žive 27 godina u međusobno nasilničkim odnosima. Da, namjerno kažem međusobno nasilničkim odnosima, jer nije ti otac samo nasilnik nego i majka koja mu servira iste provokacije (u ponašanju, odnosu) zbog kojih ti otac (očito fizički jači) iskače iz kože.
o čemu ti? ona je nasilnik jer kupi hrenovke koje ga toliko isprovociraju? znači, djeca ili ona ne smiju raditi ništa što on osobno nije odobrio?

hm.. moj dragi ponekad jede luk, a ja ga ne podnosim... mogla bih se napiti i prebiti ga
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:10   #19
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
1. Čudi me da si advokatski uzimaš riječ i oduzimaš je onome koga se pita.
Posto ovo nije saslusanje, nego - forum, cudi me da te cudi.

Quote:
2. Ne možeš se maknuti od verbalnog nasilnika,
Mozes. Bas od svakog. Dobro od fizickog kad te pusti iz svojih ruku.

Quote:
mao sam osobno takav problem sa svojom suprugom, odmicao se od nje zbog djece da ne bih pred djecom ulazio ni zbog čega u sukoblja
Odmaknuti znaci - rastati se. Meni se netko tako moze derati samo jednom. Onda je razlaz.
Upravo radi dobrobiti djece.
Da ste se rastali na vrijeme (netko mora presjeci takav cirkus od braka, obicno ona trezvenija strana) niti bi majka tvoje djece bila u zatvoru niti bi oni imali traume od urlikanja.

Nego jesi i ti izgubio strpljenje i jel ti ruka poletjela?

Mimo toga, verbalno si uzasno konfliktan pa si kod tebe nikako ne mogu zamisliti crno bijeli scenarij.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:25   #20
Majka može uzeti djecu (svu ) i otići i ne može je optužiti za to da ih je otela i to ti je 100 %. Ako ode sama, a djecu ostavi s nekim za koga tvrdi da je nasilnik u brakorazvodnoj pranici neće ih dobiti jer ih je ostavila. Eto nadam se da ti je jedna dilema manje i da sam pomogla.
aiky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.