Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2008., 12:07   #1
Lightbulb Vaš ulazak u svijet dionica

Zanima me vaša priča (ako vam to nisu pre-privatni podaci za otkriti):

Kako i kada ste se odlučili postati investitorom?

Koji vam je bio početni kapital i dali ste dizali kredit?

Dali ste u početku špekulirali i/ili dejtrejdali ili ste odlučili biti dugoročni investitor?

Koliki vam je bio minmalni nalog za kupnju?

I za kraj: Kad prodajete, s kojom ste zaradom zadovoljni? Idete li na fiksni iznos ili postotak?


Malo o meni:

Počeo s HTom na IPOu, frend kupio preko mene pa dijelili zaradu, kasnije dokupljivao i sad čekam da porastu.
Vrijeme mi nije problem jer sam kupovao s viškom love, nikakvi krediti.
Startao sam s 5k kn, taman da pokrijem minimalnu proviziju, kasnije još uplaćivao po 5k kn na brokerski račun kako su prilike dopuštale.
Trenutačno sam u HT-u, a igram se s par dionica Dalekovoda i zarađujem siću (par postotaka zarade)

Nadam se da će biti reply-a na moju temu.

Pozdrav, toreador!
toreador is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:31   #2
ima neka slična tema, ali ajde možda se održi

1. Kroz razgovor s prijateljem, pa onda sve ostalo...

2. 140k kn, jok kredit

3. Nisam nikad, dugoročni investitor sam i htio biti, a postao sam pravi silom prilika

4. oko 3k kn

5. zadovoljan s 15%
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:35   #3
Ja sam poceo s fondovima, odlucio konstantno ulagati u njih u obliku stednje. Pa zatim zavrsio na IPOu HT-a, a s ostatkom love od IPOa usao u jos neke dionice. Nikakvi krediti, iskljucivo sredstva koja mi nisu potrebna barem 4 do 5 godina, i koja mislim ostaviti kao 'glavnicu' za daljnju 'zivotnu stednju' kroz ulaganja. U dionicama sam ugavnom u onim ziheraskim s kojima ni ne mozes previse promasiti. Nemam dovoljno znanja, iskustva, instuicije ni vremena za kratkorocna ulaganja, a kamo li za nekakav daytrade. Ne nerviram se ako mi izabrana dionica u 3 mjeseca ode dolje 40% jer racunam na rast od 15% do 20% godisnje u periodu od cca 5 godina (to je rast od oko 2 do 2.5 puta u odnosu na pocetnu invesiticiju).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 22:04   #4
1) Prije nekih 2 godine, čuo sam stanovitu ajmo reći "povlaštenu" informaciju pa sam si rekao ajmo iskoristiti priliku i na sreću je dobro ispalo

2) Par desetaka tisuća kuna i nisam dizao kredit, to mi nije bilo na kraj pameti.

3) Početni plan je bio biti dugoročni investitor ali me ponijelo pa sam krenuo malo češće trgovati, no ne baš na dnevnoj bazi

4) Minimalni nalog je bio cca 3-3.500kn, ne znam više točno.

5) Ovisno o dionici i općem stanju na tržištu, obično sam zadovoljan sa 10-15%, čak i 5% ako je to bio brzinski rast a procijenim da trenutno ima nešto bolje za kupnju.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.