Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2011., 21:03   #1
Alfa Romeo 159

Ovo me auto jako zanima pa me i zanimaju vasi komentari na izdrzljivost motora, kvalitetu, zna li netko bolju opciju za kupit..
ustvari auto izgleda jako nabrijano, sportski (nova prednja maska, svjetla..) pa me na prvi pogled oborio s nogu a i nije nesto skup.
a i zabrinjavaju me oni komentari koji govore o talijanskoj industriji automobila srednje klase kao šrot i nekvaliteta
dvoumim se izmedju novijeg focusa tdci (nije nesto sportski motor, ali je kvalitetan), a alfica ima bolji unutarnji dizajn materijala itd. a i veca je klasa barem na prvi pogled
Numizmatičar is offline  
Old 26.07.2011., 21:25   #2
O kojem se motoru radi u Alfi?
Danny Z. is offline  
Old 26.07.2011., 21:31   #3
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
O kojem se motoru radi u Alfi?
1.9 jtdm
Numizmatičar is offline  
Old 26.07.2011., 22:11   #4
ova dotična alfa se i meni sviđa, pogotoivo odisprijed onako blatobrani široki, oko motora nemaš problema...osim elektronike (elektronika je svugdje problem, ne samo kod alfe)...na koj jtdm misliš 120 ili 150ks...gledaj za uzet jaču, pri normalnoj vožnji će trošit manje nego slabija
fenix-22 is offline  
Old 26.07.2011., 22:27   #5
lijep auto
frenchkey is offline  
Old 27.07.2011., 05:42   #6
Stari moj ako ti je izbor između alfe i forda, uzmi ford, to je sve kaj ti mogu reć...
yedwy is offline  
Old 27.07.2011., 07:59   #7
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Stari moj ako ti je izbor između alfe i forda, uzmi ford, to je sve kaj ti mogu reć...
Daj nemoj tak. Mozda se dvoumi jer je ford noviji. Inace ja mislim da trebas kupit alfu. Osim kaj je 100 puta ljepsa, bolji auto je 159 nego focus.
Danny Z. is offline  
Old 27.07.2011., 09:42   #8
Prije dva mjeseca sam kupio Alfu 159 SW 1.9 jtdm 16V iz 2008. godine sa 27000 km. Do sada sam uglavnom vozio njemce (VW, Mercedes, Opel, Audi) s izuzetkom dva japanca (Mazda MX-5 NB i NC).
Mogu ti reći da jedva čekam da sjednem u Alfu svaki dan. I ne skidam osmjeh sa lica dok se vozim. Kvaliteta moje 159-ke se može bez problema mjeriti sa svakim autom iz kvalitetne Njemačke. Svaki auto ima svoje mušice, pa tako i Alfa 159, ali kvalitetom više ne zaostaje za razvikanim veličinama. Ovaj auto je premašio sva moja očekivanja.
Što se tiče užitka u vožnji, MX-5 mi je još uvijek broj jedan i teško da će ga koji auto "normalne" cijene nadmašiti, ali drugo mjesto je čvrsto zauzela Alfa.
exciter is offline  
Old 27.07.2011., 12:09   #9
da, da pozitivni komentari
ford karavana novijeg ima moj stari pa sam ga imao prilike dosta voziti. Savrsen je sto se tice voznje, samo motor koji je dosta kvalitetan je dizelas koji se malo trulo cuje. .Isto tako ford trosi oko 4-5 litara na 100km motor je 1.6 tdci pa me nekak zacudilo jer stari ga natanka jedanput u mjesecu a uvijek ga vozi.
Sto se tice alfice, ja se ne mogu oteti dojmu kako je lijepa, i sigurno bolja i jeftinija od passata u istoj klasi. Ova koju ja namjeravam kupiti je metalic boja tamno zelena koja fakat odlicno izgleda. ima 150 konja, alu felge, koza, full oprema, presao oko 55000 km.
Numizmatičar is offline  
Old 27.07.2011., 12:31   #10
Vozio sam stari Focus, novi Focus i Alfu 159, istina da je alfa od svih njih imala najviše opreme ali što se tiče osjećaja za volanom, sitnica u unutrašnjosti, općeg dojma moj glas ide alfi.
Izgled neću dodatno spominjat jer se ipak tu radi o ukusima makar i tu glasam za isti auto.
Micek100 is offline  
Old 27.07.2011., 18:12   #11
Prije bi uzeo BMW nego alfu zbog:
-nevjerojatno boljeg drzanja cjene kao rabljeni
-manje kilaze i potrosnje goriva
-veceg gepeka i prostranosti
-boljih i modernijih benzinskih motora

Daleko od toga da je 159 los auto,ali ga nisu uspjesno napravili kao 156.
Auto je jednostavno pretezak za sportasa,s preslabim motorima.
Dizajnerski je ok,ali se nazalost vise ne fura na coupea(skrivene stranje kvake)
Prednji prevjes je preogroman,te s boka jako gubi na izgledu.

BMW ipak je sportskiji.
-ima zadnji pogon
-manju tezinu...

Da se dvoumis izmedu stare serije 3 i alfe 156,izbor bi bio alfa.
Ali u ovom slucaju,po mom,BMW je puno bolja prilika,usprkos vecoj cjeni i manje opreme. Jednostavno je sportskiji od alfe.

Blago tebi kakve dileme imas

Sretno
Joza Cimir is offline  
Old 27.07.2011., 22:52   #12
Alfa 159 sa 150 konja nije sportas,al nije ni troma mazga,da se osjeti masa,osjeti se al za normalnu i ponekad malo sarf voznju auto je OK.

Bas je 159 napravljena puno "konkretnije" od 156 kaj se tice nekih cvrcaka i takvih slicnih problema,al da ih ima ima ih jbg to je tak.

Konkretno ja nebi uopce dvoumio izmedju forda i alfe,jer ford je cista konfekcija naspram alfe.
Numizmaticar,ako zelis alfu kupi ju bez puno filozofiranja,da ima mana ima (gubi na cijeni brzo,159 su imale nekih problema sa servom,al mislim da su to trebali rijesiti u garantnom roku,mada se AC oglusivao na to.Provjeri prilikom kupnje)
S druge strane vozit ces ju sa duplo vecim gustom nego focusa.

Ja sam preso sa honde civic na alfu 156 i komentari su bili ono tipa auto ce se raspast nakon 2 tjedna. Kao ono ides s honde na alfu kao da idem s konja na polumrtvo tele prakticki.
Uglavnom 2.4 150ks 5 cilindara (daleko najjaci zvuk medju dizelima) leti,auto ide strasno,potrosnja je oko 8,5 -9 litara (ciste gradske voznje po zagrebu,uz dosta tesku nogu). A svaki dan s gustom sjedam u nju,pogotovo uz one tri cukice na sredini i alfin logo na displeyu prilikom paljenja
yoshimura-nipon is offline  
Old 28.07.2011., 07:31   #13
Quote:
Josip Cirimotic kaže: Pogledaj post
Prije bi uzeo BMW nego alfu zbog:
-nevjerojatno boljeg drzanja cjene kao rabljeni
-manje kilaze i potrosnje goriva
-veceg gepeka i prostranosti
-boljih i modernijih benzinskih motora

Daleko od toga da je 159 los auto,ali ga nisu uspjesno napravili kao 156.
Auto je jednostavno pretezak za sportasa,s preslabim motorima.
Dizajnerski je ok,ali se nazalost vise ne fura na coupea(skrivene stranje kvake)
Prednji prevjes je preogroman,te s boka jako gubi na izgledu.

BMW ipak je sportskiji.
-ima zadnji pogon
-manju tezinu...

Da se dvoumis izmedu stare serije 3 i alfe 156,izbor bi bio alfa.
Ali u ovom slucaju,po mom,BMW je puno bolja prilika,usprkos vecoj cjeni i manje opreme. Jednostavno je sportskiji od alfe.

Blago tebi kakve dileme imas

Sretno
...je, je...čak su i veliki auto-patrioti nijemci "potvrdili" da alfa bolje drži cestu...uzmi alfu.

Tko je ono davne 30 i nekoje godine rekao da skida kapu kad alfa prolazi?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Old 28.07.2011., 07:52   #14
FORD ILI ALFA a ovaj uleti s BMW-om (koji je sigurno u istom cjenovnom razredu, moš' mislit) - ma za te pare imaš novu daciu ili i30
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Old 28.07.2011., 14:52   #15
Kad god vidim Alfu skinem šešir - Henry Ford

Poslušaj ti stričeka yedwya i kad već razmišljaš između alfe i forda - uzmi ford
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Old 28.07.2011., 15:04   #16
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Kad god vidim Alfu skinem šešir - Henry Ford

Poslušaj ti stričeka yedwya i kad već razmišljaš između alfe i forda - uzmi ford
Khm .... on je govorio o Lancii (prva samonoseća karoserija, navedena anegdota se dogodila na jednom sajmu automobila kad su imenovanog Henrija našli kako se zavlači ispod Lancie Lambde).
CDRW is offline  
Old 28.07.2011., 15:26   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Khm .... on je govorio o Lancii (prva samonoseća karoserija, navedena anegdota se dogodila na jednom sajmu automobila kad su imenovanog Henrija našli kako se zavlači ispod Lancie Lambde).
http://www.alfabb.com/bb/forums/anyt...ord-s-hat.html

Prema ovom je u pitanju bila Rockefellerova 8C 2900, inače više puta sam čuo to za alfe, za lanciu evo prvi put. Mogao je komotno dizat šešir za obe..
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Old 28.07.2011., 15:34   #18
Hm, sad sam u dilemi.

Pare che Henry Ford fosse un estimatore della casa automobilistica italiana Lancia. Sua è infatti la famosa frase «Ogni volta che vedo passare una Lancia mi tolgo il cappello».
Iz talijanske Wikipedije, članak o Henryju. E sad jel točno ili ne - ko će ga znati.

Smatrao sam da je točno ovo o Lancii jer ju je pokušavao kupiti - a u to vrijeme Lancia je bila tehnološki vrlo, vrlo napredna.

A na temu - šta nema dosta tema o 159?
CDRW is offline  
Old 28.07.2011., 16:44   #19
"a vid macana"!!!


[IMG][/IMG]
Numizmatičar is offline  
Old 28.07.2011., 17:30   #20
Gledam, ovdje ih ima na lageru, istina oprema nije nesto ali je po meni auto je ok i cjena stima. Ne znam kada su se tocno proizveli tj. dali se jos uvjek novi rade.

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...&page=1&row=11

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...0&page=1&row=1
Svicar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.