Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2013., 05:00   #161
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
I ja imam svojih trauma vjeruj mi i viška, sve je stvar karaktera i osjećaja za druge ljude. Stavljaš se u poziciju da tebi netko to napravi, razmišljaš o posljedicama, razmišljaš kako bi se tvoj partner osjećao..... ne dopustiš sebi da zaboraviš da nisi sam i da tvoji postupci mogu nekoga povrijediti.... svi mi imamo neku duševnu bolest koja čuči u nama.....
Ne mogu se sloziti s tobom kad kazes da svi imamo dusevnu bolest koja cuci u nama. Sve je stvar odnosa u braku i kao sto kazes, da li se ti i partner razumijete, i volite. U losem braku, koji je duze vrijeme los, i u kojem ima depresije, cesto se puta desi da neko nekoga prevari.
Sad mi ne znamo nista vise iz autoricinog zivota, mozda joj je samo postalo monotono u braku.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 10:45   #162
Quote:
budim se kaže: Pogledaj post
Ako mi je najvaznije da li ce okolina pricati da sam prevarena ili da nisam, sto implicira da je moj ugled u zajednici ugrozen, mojim postupcima rukovodi sujeta i sama sam sebi vaznija od braka ili veze koju imam...
Ne bih se složila. Ugled u zajednici može biti itekako bitan. Ako je netko predmet poruge i sažaljenja, to mu može stvoriti velike probleme, jer ga ljudi više ne doživljavaju ozbiljno. Obilježen je neuspjehom, a on smrdi na daljinu i teško ga je se riješiti.

Namjerno pišem ovo ovako grubo kako bih naglasila da to nije samo puki problem nekakvog "ega".

Zadnje uređivanje Garbo : 02.04.2013. at 10:46. Reason: x
Garbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 13:40   #163
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Sve je stvar odnosa u braku i kao sto kazes, da li se ti i partner razumijete, i volite. U losem braku, koji je duze vrijeme los, i u kojem ima depresije, cesto se puta desi da neko nekoga prevari.
Sad mi ne znamo nista vise iz autoricinog zivota, mozda joj je samo postalo monotono u braku.
Slažem se s tobom, ali ima ljudi i ima brakova gdje je sve u nekom amo reći normalnom tonu, pa opet dođe do prevara. Sve se svakome može desiti, jednom dva puta, ali konstantno to je ono što mene čudi. Znam da si ljudi uvrte svakakve filmove u glavi, ali kako nekoga lagati godinama i varati, kako imati želudac za to. Naravno pričam o brakovima relativno normalnima, gdje je nestalo strasti, ljubavi.... jedini zaključak jest sebičnost i komocija...
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 13:41   #164
Quote:
EmiliaK kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sloziti s tobom kad kazes da svi imamo dusevnu bolest koja cuci u nama. Sve je stvar odnosa u braku i kao sto kazes, da li se ti i partner razumijete, i volite. U losem braku, koji je duze vrijeme los, i u kojem ima depresije, cesto se puta desi da neko nekoga prevari.
Sad mi ne znamo nista vise iz autoricinog zivota, mozda joj je samo postalo monotono u braku.
Ali mnogi ljudi rađe ostaju u lošim brakovima, slažu si traume koje nekad fakat i dovedu do duševne bolesti i vjerojatno misle da je tako i kod drugih
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.