Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 12:45   #7341
Peugeot 2008 - Facelift (2017)

Nikad mi nije ostavljao dojam crossovera kakav ostavlja npr jedan Captur. Čak ni sad nakon facelifta.

















Caeruleus is offline  
Old 21.10.2016., 12:52   #7342
RAM Pickup V (2017)



Više ovdje.
Caeruleus is offline  
Old 21.10.2016., 14:07   #7343
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Uuuuuuu, koliko bolje petica izgleda na ovim live fotkaa, nego na službenim. Bomba!

Makar mi novi satovi traže privikavanje. Sviđao mi se onaj njihov old school pristup instrumentima.
Sumnjam da standardno nisu analogni instrumenti tako da kom se ne svida ne mora uzet. Meni isto nisu nesto, rade bi da su malo doradili analogne, ubacili neki display izmedu i to je to.
Lucky-ZG is offline  
Old 21.10.2016., 14:40   #7344
Lucky, mislim da više uopće nema analogije u BMW-u. Pa ni ovi satovi nisu skroz digitalni kao na Mercedesu i Audiju. Dosta ovise o fizikaliji. Pogledaj obrub oko satova.
Caeruleus is offline  
Old 21.10.2016., 15:30   #7345
Kakve gluposti opet pišeš?

Kakva fizikalija? Znaš li uopće razliku između digitalnih i analognih instrumenata? Instrumenata a ne obruba?
Jarvis is offline  
Old 21.10.2016., 15:55   #7346
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti opet pišeš?

Kakva fizikalija? Znaš li uopće razliku između digitalnih i analognih instrumenata? Instrumenata a ne obruba?
Znam. Analogni imaju stvarne satove, a digitalni imaju prikaz satova na displayju. Ali i u Mercedesu i u Audiju su stavili čiste displayje (TFT, LCD, LED - ne znam ni sam koja tehnologija) bez ičeg. A u BMW-u su već ograničili stvari obrubom koji je fizički stvaran.
Caeruleus is offline  
Old 21.10.2016., 16:21   #7347
Pa i u BMWu je isto.
Jarvis is offline  
Old 21.10.2016., 17:55   #7348
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Pa i u BMWu je isto.
Kuzim sto hoce rec, al ne isplati se raspravljat.
Ako nova 7ica ima barem polu analogne instrument, nebi uopce cudilo da nova 5ica standardno dolazi sa potpuno analognim kao i nova E klasa ako se na varam.

Lucky-ZG is offline  
Old 21.10.2016., 18:08   #7349
Bravo Lucky, neka si objasnio Jarvisu. O tome govorim. BMW se već ograničio, nije čitava ploča display. Ova slika to zorno prikazuje.
Caeruleus is offline  
Old 21.10.2016., 20:32   #7350
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije ostavljao dojam crossovera kakav ostavlja npr jedan Captur. Čak ni sad nakon facelifta.

bas naprotiv, ovo je uspjesan redizajn 2008, koji od polukaravana napravio SUV! to bas svi novinari govore, ali oni ocito nemaju pojma...
tvrda stina is offline  
Old 21.10.2016., 23:45   #7351
Oprosti koja je to razlika koja ga je napravila crossoverom? Novi trim? Veći kotači? Podignutiji ovjes? Automobil je identičan onom prije facelifta, uz par minornih izmjena. A evo u mene u dvorištu baš jedna 2008. Nikad mi nije ostavio dojam crossovera kad bih kraj njega prošao. Prenizak. Prevelike staklene površine. A isto blizu ima parkiran Captur narandžaste boje. Baš se na njemu vidi da je crossover u odnosu na 2008.
Caeruleus is offline  
Old 22.10.2016., 00:07   #7352
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Oprosti koja je to razlika koja ga je napravila crossoverom? Novi trim? Veći kotači? Podignutiji ovjes? Automobil je identičan onom prije facelifta, uz par minornih izmjena. A evo u mene u dvorištu baš jedna 2008. Nikad mi nije ostavio dojam crossovera kad bih kraj njega prošao. Prenizak. Prevelike staklene površine. A isto blizu ima parkiran Captur narandžaste boje. Baš se na njemu vidi da je crossover u odnosu na 2008.
Jednostavno ne vidim po cemu je ovo:

pc screenshot

vise crossover od ovog:

Lucky-ZG is offline  
Old 22.10.2016., 00:11   #7353
Ne vidim ti obje slike, ali valjda će se i većina složiti barem po ovoj slici na kojoj se oba modela nalaze jedan "iza" drugog da zbog svoje linije iz profila Captur ostavlja puno bolji dojam crossovera u odnosu na 2008. Mislim da je do površine stražnjih prozora u 2008. Kod Captura je to elegantnije izvedeno, djeluje znatno crossoverastije od 2008-ice.

Caeruleus is offline  
Old 22.10.2016., 09:44   #7354
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Bravo Lucky, neka si objasnio Jarvisu. O tome govorim. BMW se već ograničio, nije čitava ploča display. Ova slika to zorno prikazuje.
A kako ti znaš da nije čitava ploča display?

To što su oni stavili "fizičke" pregrade da vizualno podjele ekran je druga priča.
Jarvis is offline  
Old 22.10.2016., 11:54   #7355
A zasto ti na ekranu na kompu nemas fizicke pregrade? Zato jer se to ne radi i glupo je.
N!NO is offline  
Old 22.10.2016., 14:00   #7356
Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
A zasto ti na ekranu na kompu nemas fizicke pregrade? Zato jer se to ne radi i glupo je.
Ako nis drugo izgleda jedno 10 puta ljepse i dotjeranije nego na Mercedesu koji kao da ni minute nije proveo dizajnirajuci te ekrane vec su ih samo zaljepili. Mada po meni ipak najbolji posao radi Audi, ekrani su u kucistu kao kod normalnih instrumenata, ali nema tih pregrada koje osim za dizajn nemaju smisla.
Lucky-ZG is offline  
Old 22.10.2016., 17:10   #7357
Od kud sad to da na mercedesu nisu uklopljeni ekrani? Pricas gluposti, na novoj e klasi imam kompletni command i instrument tablu u ekranima i izgleda jako dobro. Izgled im mozes mijenjati, ima tri scene.
Makar ja vise volim porscheovu instrument tablu i media centar (tipke plus touchscreen).
N!NO is offline  
Old 22.10.2016., 17:31   #7358
Pa E klasa u osnovnoj verziji nema digitalne cajgere (brzinomjer), nego fizičke.
Caeruleus is offline  
Old 22.10.2016., 18:46   #7359
Quote:
N!NO kaže: Pogledaj post
Od kud sad to da na mercedesu nisu uklopljeni ekrani? Pricas gluposti, na novoj e klasi imam kompletni command i instrument tablu u ekranima i izgleda jako dobro. Izgled im mozes mijenjati, ima tri scene.
Makar ja vise volim porscheovu instrument tablu i media centar (tipke plus touchscreen).
Mislim na to da su doslovce stavili dva widescreen ekrana jedan pored drugog bez da su probali to dizajnirat da lici na nesto, meni osobno izgleda odurno.
Lucky-ZG is offline  
Old 22.10.2016., 19:18   #7360
Caeruelus to je dodatna oprema. A ti Lucky jesi ga vidio uzivo? BMW-a s lijepom i kvalitetnom unutrasnjosti bas i nisam vidio. Ova e klasa je svemirski brod za njih. Nadam se da ce nova 5-ica to malo popraviti.
N!NO is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.