Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 19:56   #21
ajmo pogledat šta kažu recenzije stručnjaka na netu (profesionalaca koji voze ne par nego na desetke automobila) jer ipak njima više vjerujem no bilo kojemu od vas (uključujući i sebe):

http://www.edmunds.com/hyundai/elantra/2017/review/

Pros

Classy and thoughtfully laid-out interior design; cabin is quiet at highway speeds; lots of technology and safety features.


http://www.thecarconnection.com/over...i_elantra_2017

LIKES

Tames down styling excesses
Much quieter, smoother ride
More space in an already spacious car
Top-notch advanced safety features
New Eco model


https://www.cnet.com/roadshow/auto/2...lantra/review/
suprotno tvrdnjama ovdje, upravo je dashboard, odnosno elektronika dashboarda odlična u ovom modelu:

THE GOOD
The dashboard electronics in the 2017 Hyundai Elantra use an 8-inch touchscreen, feature Google destination search, and also support Apple CarPlay and Android Auto. Fuel economy from the 2-liter engine averages in the low to mid-30s.


Ovdje je isto nahvaljen, dobio vrlo visoke ocjene u mnogim segmentima (ukupna ocjena visokih 8/10):

http://www.nydailynews.com/autos/lat...icle-1.2729486



http://driving.ca/hyundai/elantra/re...lantra-limited


kao mane se Elantri zamjeraju to što je užitak vožnje manji no sa nekim drugim pulenima u klasi i slabija motorizacija no ovo drugo se odnosi na SAD, tako da je potpuno irelevantno ovdje jer se za 140tkn u nas dobije Elantra sa vrlo finom opremom i dizel motorom od 136KS, tako da je i ubrzanje oko 10s do stotke što je za pojmove Europe odlično, pogotovo za navedenu cijenu.

Ako gledamo cijenu, opremu i sve navedeno (dizajn, infotainment, praktičnost, udobnost, pouzdanost, sigurnost, potrošnja i performanse za naše standarde) , IMHO ovo je best buy sedana kod nas
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:58   #22
e sad ovo oko dinamicne voznje, lijepo je kad je auto dinamican u voznji, no ne na stetu toga da dajemo 30tk+ kuna više za neki auto, toliko bogati nismo u Hr (vecina nas) a inace je novi Kia Sportage primjer kako neki auto moze biti lider u klasi što se tiče mnogih voznih karakteristika, hoces ubrzanja (SAD motorizacija), handlinga, puta kocenja, takodjer i ovjes je odlican...jucer sam odgledao detaljnu recenziju Sportagea i recenzent tvrdi da je Sportage best buy u svojoj klasi i to u SAD-u gdje je konkurencija još jača po tom pitanju.
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:02   #23
ajmo redom od osobno isprobanih modela te iskustva familije i poznanika:

308 - najveće razočaranje, auto mi nije sjeo nikako, nevjerojatno tvrd za Francuza, vizualno bezličan, kod prijašnje serije svi frendovi imali velikih i skupih problema s elektronikom

Civic - cijena od 185 je previsoka + na zadnjoj klupi glavom lupam u plavon, tj. ne mogu se nasloniti jer se linija krova tako nisko spušta prema repu

Mazda 3 - cijena dizelaša kreće tek na 172, svaki daljnji dodatak +10k... u vožnji bomba...al nema gepeka, malo mjesta iza

Megane - željena konfiguracija košta 171, a najbitnije na testnom modelu se servo pokvaril na odvoženih 800km - pa sad ti vjeruj autu koji k tome dolazi sa samo 2g garancije, a uz to još imaš iskustva doma s Cliom kojem je do 100 000 km mijenjano ohoho toga (2x kočnice, amortizeri, ERG ventil, farovi postali mliječni...)

Focus - odlične vozne karakteristike, pozitivna iskustva s Mondeom (2008), nekako mi sav skučen unutra, nije najsvježiji model što može biti plus jer je preboljel dječje bolesti, ali je ipak već na zalasku, vizualno najlošiji, veliki minus je garancija od samo 2g/40000km...cijena 144

Astra - vrlo pozitivno iznenađenje kako vizualno tako i u voznom smislu...cijena je 162...razočaralo me njihovo veliko reklamiranje dugog garancijskog roka...a kad ono, samo do 50000km pokrivaju reklamaciju 100%, nadalje opada postotak po pređenoj kilometraži...imam generalno neke (možda subjektivne i neutemeljene) negativne predrasude o dugoročnoj pouzdanosti i kvaliteti Opela kao branda

Auris/Corolla- poznanici s Corollom u godinu dana prešli 75000km, bez ikakvih zamjerki, mijenjane prednje kočnice na 75, kao i kod Aurisa koji je na 35000km fali im ergele

Ceed - iznenađujuće dinamičan, nitko mi se nije žalio na bilo kakve probleme s njime...oprema Vision dođe 140

i30 - vozio ga do 150000km bez i najmanjeg problema, prošao brda i brda s njime (doslovce tokom zimovanja znao svakodnevno po 8000m visinske razlike preko Alpa prelaziti)...kočnice i to samo zadnje mijenjane tek na 135...dakle, vrlo pozitivna iskustva zbog čega taj brand ima startnu prednost u mojim očima

Das VW koncerna poklonik nisam, Citroena C5 se riješili s mizernom kilometražom koliko se kvaril i otada ih niti ne gledam više...i to su manje više (izuzev BMW, Mercedes & Volvo) sve marke pokrivene

I zato kad se podvuče crta:

Elantra ili Corolla

@Turbobenzinac: ne možeš uspoređivati opremljenost modela u SADu i kod nas...to su nebo i zemlja tržišta
primjerice Elantra u Sloveniji u Premium opremi donosi sigurnosne sustave koje ti kod nas u salonima niti ne nude, s druge strane u Srbiji je još stepenicu niža opremljenost...u Austriji i Njemačkoj Elantre uopće nema niti u ponudi kao modela
Cooglach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:11   #24
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Pa kaže:
uspoređuješ kruške i jabuke, dva auta u različitim klasama

Focus, kad smo kod njega ima ok cijenu u odnosu na cijene koje su Focusi prije imali ali puno (ono bitno pogotovo) od te opreme ima i Elantra u najslabijoj opremi, a za klasu je veci auto s mocnijim dizel motorom i 10 000 kn jeftiniji. Da stvar bude smješnija, čak ima i bolje ubrzanje od manjeg Focusa, za 0.4 sec do stotke (10.1 vs 10.5). Da ne govorimo o dizajnu, Elantra izgleda puno ozbiljnije od Focusa. Po meni su Focusi i Toyote medju najruznijim autima na trzistu.

A pouzdanost Focusa tek...slaba karika:

https://www.consumeraffairs.com/auto...ord_focus.html

http://www.edmunds.com/ford/focus/20...sumer-reviews/
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:19   #25
Quote:
Cooglach kaže: Pogledaj post
ajmo redom od osobno isprobanih modela te iskustva familije i poznanika:

308 - najveće razočaranje, auto mi nije sjeo nikako, nevjerojatno tvrd za Francuza, vizualno bezličan, kod prijašnje serije svi frendovi imali velikih i skupih problema s elektronikom

Civic - cijena od 185 je previsoka + na zadnjoj klupi glavom lupam u plavon, tj. ne mogu se nasloniti jer se linija krova tako nisko spušta prema repu

Mazda 3 - cijena dizelaša kreće tek na 172, svaki daljnji dodatak +10k... u vožnji bomba...al nema gepeka, malo mjesta iza

Megane - željena konfiguracija košta 171, a najbitnije na testnom modelu se servo pokvaril na odvoženih 800km - pa sad ti vjeruj autu koji k tome dolazi sa samo 2g garancije, a uz to još imaš iskustva doma s Cliom kojem je do 100 000 km mijenjano ohoho toga (2x kočnice, amortizeri, ERG ventil, farovi postali mliječni...)

Focus - odlične vozne karakteristike, pozitivna iskustva s Mondeom (2008), nekako mi sav skučen unutra, nije najsvježiji model što može biti plus jer je preboljel dječje bolesti, ali je ipak već na zalasku, vizualno najlošiji, veliki minus je garancija od samo 2g/40000km...cijena 144

Astra - vrlo pozitivno iznenađenje kako vizualno tako i u voznom smislu...cijena je 162...razočaralo me njihovo veliko reklamiranje dugog garancijskog roka...a kad ono, samo do 50000km pokrivaju reklamaciju 100%, nadalje opada postotak po pređenoj kilometraži...imam generalno neke (možda subjektivne i neutemeljene) negativne predrasude o dugoročnoj pouzdanosti i kvaliteti Opela kao branda

Auris/Corolla- poznanici s Corollom u godinu dana prešli 75000km, bez ikakvih zamjerki, mijenjane prednje kočnice na 75, kao i kod Aurisa koji je na 35000km fali im ergele

Ceed - iznenađujuće dinamičan, nitko mi se nije žalio na bilo kakve probleme s njime...oprema Vision dođe 140

i30 - vozio ga do 150000km bez i najmanjeg problema, prošao brda i brda s njime (doslovce tokom zimovanja znao svakodnevno po 8000m visinske razlike preko Alpa prelaziti)...kočnice i to samo zadnje mijenjane tek na 135...dakle, vrlo pozitivna iskustva zbog čega taj brand ima startnu prednost u mojim očima

Das VW koncerna poklonik nisam, Citroena C5 se riješili s mizernom kilometražom koliko se kvaril i otada ih niti ne gledam više...i to su manje više (izuzev BMW, Mercedes & Volvo) sve marke pokrivene

I zato kad se podvuče crta:

Elantra ili Corolla

@Turbobenzinac: ne možeš uspoređivati opremljenost modela u SADu i kod nas...to su nebo i zemlja tržišta
primjerice Elantra u Sloveniji u Premium opremi donosi sigurnosne sustave koje ti kod nas u salonima niti ne nude, s druge strane u Srbiji je još stepenicu niža opremljenost...u Austriji i Njemačkoj Elantre uopće nema niti u ponudi kao modela

znam da ne mogu usporedjivati, to sam naveo zato jer se u USA recenzijama zamjera nedostatak snage motora u usporedbi s konkurencijom, to je kod nas irelevantno, kuzis? pa pogledaj performanse Elantre u odnosu i na manjega Focusa a kamoli u odnosu na novu Corollu (koja je cini mi se narasla u dimenzijama), performanse su takve da bi prosjecan Hrvat slinio samo zbog toga na Elantru, a pogotovo ne zbog ostalih karakteristika kao dizajn, infontaiment (Korejci su tu medju najboljima, prihvacaju nove tehnologije kao Android auto za razliku od nekih razvikanih marki), refinement (u kojem su do prije 10ak godina bili na zacelju, sada su u vrhu - dakle tišina u vožnji, meni osobno jako bitna stavka), udobnost (po kojoj je Elantra medju boljima u klasi), cak i potrosnja...

inace dobre su ti opaske za svaki od modela, za Renaulte mogu potvrdit da su smece jer sam dugo vozio Meganea, najnepouzdaniji auto ikada. i30 karavan je pobjednik testa izdrzljivosti njemackog automagazina "AutoBild", Sportage je drugi na tom testu. Pametnom dosta.

Hyundai i Kia su prakticki isti brend, dijele iste dijelove i podvozje, Kia je broj 1 po pouzdanosti u mnogim istrazivanjima pouzdanosti, cak i ispred Porsceha u JD Power Studiji, Hyundai je vrlo blizu.
Kakav Focus....

Corolla je ok kao auto, ali ružan do zla boga (ova nova ajde ok jos sprijeda), ali Toyote i Mazde nisu vise sto su bile ranije, kaskaju za korejcima u nekim segmentima. Sluzbenoj Mazdi (od firme moje zene) nedavno su riknule kocnice (ABS sustav zapravo), pa je njen sef skoro skoncao na autoputu.

Zadnje uređivanje turbobenzinac : 17.10.2016. at 20:32.
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:41   #26
Corollu sam pregledao dosta detaljno prije nego je izašao redizajn. Imao sam jako dobru ponudu za zadnju D4D koja je ostala u HR, ali sam odustao jer ima samo 90 HP i nije imala opremu kakvu sam zamislio. Osim toga, mjenjac bas nije nesto. Vrata su dosta tanka, neki drugi su masivnije napravljeni i više prilagošeni EU kupcu. Mjesta ima jako puno i naprijed i iza, sicevi su dosta masivni i robusni i dovoljno široki.

Elantru nisam ni vidio, jer pred par mjeseci kod nas nije niti došla u salone. Čini se solidan auto, nudi puno više od corolle. Jača je, ne znam koliko prostora ima.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:48   #27
Quote:
Cooglach kaže: Pogledaj post
I zato kad se podvuče crta:

Elantra ili Corolla
Meni su ti auti na razini Europljana od prije 10 godina, ali eto, o ukusima se ne raspravlja.

Inače na AutoBild testu izdržljivosti je Fiat Bravo na 4. mjestu povijesne top liste. Što se tiče pouzdanosti, Hyundai je možda i ispod prosjeka, iako je to danas tu negdje. Imamo i mi u firmi 3 i30 koji su se pokazali kao smeće što se tiče pouzdanosti, 1.6crdi motor, na jednom je cijeli motor mjenjan na 20tkm jer je trošio ulja više nego dizela. Ne pada mi na pamet za 10 godina noviji auto tvrditi da je smeće kad možda nema veze s ovim starim. Na temelju iskustava od prije 15 godina zaključivati o kupnji novog auta govori o potpunom nepoznavanju materije.

Ajde kod Corolle je ovaj 1.4 dizel bar stvarno pouzdan i dosta tih i miran. U Hyundaiju dobiješ 1.6 dizel od prije 10 godina, a ni tad nije valjao.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 20:56   #28
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Meni su ti auti na razini Europljana od prije 10 godina, ali eto, o ukusima se ne raspravlja.

Inače na AutoBild testu izdržljivosti je Fiat Bravo na 4. mjestu povijesne top liste.

Ajde kod Corolle je ovaj 1.4 dizel bar stvarno pouzdan i dosta tih i miran. U Hyundaiju dobiješ 1.6 dizel od prije 10 godina, a ni tad nije valjao.
a ti jako pomno pratiš tu listu vidim kad ni ne znaš da 5. mjesta kao 5. mjesta niti nema već da četiri auta drže isti broj bodova na 4. mjestu a da među njima nema nikakvog Fiata Brava: http://www.autobild.de/bilder/die-ne...84.html#bild80

3. mjesto (iza Kie koja je zapravo 1., a Hyundai je 2.) drži Mercedes A klase, a na 8. mjestu iza auta svrstanih na broju 4. je opet Kia, ovaj puta Ceed. Ajde me sada nasmij i reci kako svi (ali prakticki bas svi renomirani auto magazini svijeta i sva renomirana istrazivanja) laziraju rezultate testova na kojima je Kia broj 1. po pouzdanosti :-)

1.6 dizel oprije 10 godina?

dečko ti stvarno jako slabo pratiš auto industriju, taj 1.6 dizel je nedavno izašao, konkretno dodano je konja i poboljšan okretni moment na uvjetno rečeno stariji dizel motor koji je isto bio odličan. Usput, taj novi 1.6 dizel jedan je od boljih dizel motora u toj klasi, odličan je i potrošnjom i performansama.

Vozi auto s tim motorom pa sudi, problem je u ljudima koji voze peglice a pricaju o losim performansama 1.6 dizela u Korejaca.
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:00   #29
Obrisao sam ovo o motoru, zajebo sam se. Ali i dalje dizeli ne valjaju.

Evo ti link: http://www.autobild.de/artikel/fiat-...t-1171481.html
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:05   #30
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Obrisao sam ovo o motoru, zajebo sam se. Ali i dalje dizeli ne valjaju.

Evo ti link: http://www.autobild.de/artikel/fiat-...t-1171481.html
mozes ti obrisati stotine postova, ali pojma i dalje neces imat o autima. A najglasniji su oni koji pojma nemaju ili fah-idioti kao Fishkal koji u svemu nastoje imati pravo:-) . Politika je primjer za to, a kako radim posao u kojima svakodnevno komuniciram sa gro ljudi, najbolje to znam.

p.s. - izvukao si prastari endurance test iz 2010. godine. Do prije par mjeseci Focus je bio broj 1 na tom testu, a sada je 4. Nadam se da kuzis logiku. Uostalom, neki modeli Fiata i nisu tako losi (isto kao sto i razvikane marke imaju nepouzdane i pouzdane modele) pa ne kuzim poantu. Sto Fiat ne moze imati koliko toliko pouzdan auto?
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:10   #31
Quote:
turbobenzinac kaže: Pogledaj post
Kia je broj 1 po pouzdanosti u mnogim istrazivanjima pouzdanosti, cak i ispred Porsceh-a u JD Power Studiji
Vidim da si i ti nasjeo na KIA-ino lazno oglasavanje - u svojim lecima referenciraju se iskljucivo na istrazivanja za 3 mjeseca starosti, a presucuju istrazivanja za 3 godine starosti vozila u kojima je KIA uvijek ispod prosjeka po J.D. Poweru (op. nikad nisu bili iznad prosjeka): 2011., 2012., 2013., 2014., 2015., 2016..
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:11   #32
Quote:
turbobenzinac kaže: Pogledaj post
mozes ti obrisati stotine postova, ali pojma i dalje neces imat o autima. A najglasniji su oni koji pojma nemaju ili fah-idioti kao Fishkal koji u svemu nastoje imati pravo:-) . Politika je primjer za to, a kako radim posao u kojima svakodnevno komuniciram sa gro ljudi, najbolje to znam.
Ok.

U svakom slučaju, 2016. godina: http://worldwide.hyundai.com/wcm/idc...p/hw108303.jpg
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:11   #33
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Imamo i mi u firmi 3 i30 koji su se pokazali kao smeće što se tiče pouzdanosti, 1.6crdi motor, na jednom je cijeli motor mjenjan na 20tkm jer je trošio ulja više nego dizela.
Ajde kod Corolle je ovaj 1.4 dizel bar stvarno pouzdan i dosta tih i miran. U Hyundaiju dobiješ 1.6 dizel od prije 10 godina, a ni tad nije valjao.


sorry, ali ja ipak vjerujem vise svabama i jednom AutoBildu i njihovom testiranju koje rastavlja auto na najmanje dijelove nego nekom franziju koji nit ne zna koliko je star 1.6 dizelas u Elantri

baci oko i educiraj se: http://www.autobild.de/artikel/hyund...-10621489.html
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:14   #34
Quote:
turbobenzinac kaže: Pogledaj post
a ti jako pomno pratiš tu listu vidim kad ni ne znaš da 5. mjesta kao 5. mjesta niti nema već da četiri auta drže isti broj bodova na 4. mjestu a da među njima nema nikakvog Fiata Brava: http://www.autobild.de/bilder/die-ne...84.html#bild80

3. mjesto (iza Kie koja je zapravo 1., a Hyundai je 2.) drži Mercedes A klase, a na 8. mjestu iza auta svrstanih na broju 4. je opet Kia, ovaj puta Ceed. Ajde me sada nasmij i reci kako svi (ali prakticki bas svi renomirani auto magazini svijeta i sva renomirana istrazivanja) laziraju rezultate testova na kojima je Kia broj 1. po pouzdanosti :-)

1.6 dizel oprije 10 godina?

dečko ti stvarno jako slabo pratiš auto industriju, taj 1.6 dizel je nedavno izašao, konkretno dodano je konja i poboljšan okretni moment na uvjetno rečeno stariji dizel motor koji je isto bio odličan. Usput, taj novi 1.6 dizel jedan je od boljih dizel motora u toj klasi, odličan je i potrošnjom i performansama.

Vozi auto s tim motorom pa sudi, problem je u ljudima koji voze peglice a pricaju o losim performansama 1.6 dizela u Korejaca.
Znaš kaj meni samo koje jasno. Ako si već odlučio, bacaš podatke iz rukava, čemu ova tema?

Ovdje nosi mogao proći drugačije nego dobiti osobne dojmove. I u većini se slažem sa Franzem.
A ako si već odlučio, uzmi kaj hoćeš. Al 90 posto ljudi na ovom forumu bi uzelo nešto drugo, i to moraš znati kad pitaš u temi.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:14   #35
odlican interijer, cak kopija svapskih

ne vidim sto fali ovdje, meni se to vise svidja od cartoonskih renault, peugeot i slicnih interijera.
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:15   #36
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Znaš kaj meni samo koje jasno. Ako si već odlučio, bacaš podatke iz rukava, čemu ova tema?

Ovdje nosi mogao proći drugačije nego dobiti osobne dojmove. I u većini se slažem sa Franzem.
A ako si već odlučio, uzmi kaj hoćeš. Al 90 posto ljudi na ovom forumu bi uzelo nešto drugo, i to moraš znati kad pitaš u temi.
a ti si radio statistiku ?

sve da je i tako, hebe se meni za vecinu ljudi, moraš to znati
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:16   #37
Quote:
Slipfighter kaže: Pogledaj post
Vidim da si i ti nasjeo na KIA-ino lazno oglasavanje - u svojim lecima referenciraju se iskljucivo na istrazivanja za 3 mjeseca starosti, a presucuju istrazivanja za 3 godine starosti vozila u kojima je KIA uvijek ispod prosjeka po J.D. Poweru (op. nikad nisu bili iznad prosjeka): 2011., 2012., 2013., 2014., 2015., 2016..

uopce ni ne gledajuci te linkove, bojim se da ne pratis studije JD Power zadnjih godina u kojima je Kia u samom vrhu. 2015. na 2. mjestu iza Porschea, 2016. broj 1 ispred Porschea. Sjecam se i da je Kijin Ceed iz 2007. bio u vrhu pouzdanosti u mnogim istrazivanjima (AutoBildovo recimo).

http://www.autobild.de/artikel/kia-s...-10776669.html

ne vidim da je ovdje Kia ispod prosjeka po pouzdanosti (AutoBild jos jednom):

Test nakon prijeđenih 100 000 km (na kojima se i daleko razvikanije marke auta raspadaju)
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:20   #38
ovakvi "prvoborci" se mogu naci i na temi o gumama gdje "vecina" tvrdi da su korejske gume smece, a gle cuda dolaze (Hankook) originalno na Mercedesima, BMW-ima, Audijima...
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:27   #39
A jesi se zapjenio... dopusti da svatko ima svoje mišljenje. Sve i da može bez najmanjeg kvara u milijun kilometara, opet ne bih dao 150tkn za tako nazadan auto u 2016. godini.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 21:29   #40
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
A jesi se zapjenio... dopusti da svatko ima svoje mišljenje. Sve i da može bez najmanjeg kvara u milijun kilometara, opet ne bih dao 150tkn za tako nazadan auto u 2016. godini.
Ali za staru, izraubanu švabsku kramu bi?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.